FLAYSURFER TITAN 12,5 - 15,5

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Kłosa
Posty: 143
Rejestracja: 29 wrz 2004, 19:27
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post30 paź 2004, 21:13

Ziomek. pisze:
Kłosa pisze:Ja posiadam 13 Psycho....Jak sama nazwa mówi jest to tylko lub aż 13 metrów ale...pływałem z kolegami na zatoce(ci z którymi pływałem to wiedzą..)oni pływali na 17m(pompowanych)..najnowsze modele...i ja pływałem...oni pływali na 9 i ja również pływałem...(w skrajnych ustawieniach linek,w pełnej długośi linek..oni na 17 m.Teraz byłem w grecji...skrócilem linki na maxa(ok.20metrów dokładnie nie wiem;-)kite ustawiony na maxymalny ciąg aby nie tracić sterowności i pływałem gdy inni na 9m pompowanych..
Wiec jeśli rozpowiadamy się na temat zakresu to uważam żę dwa(lub nawet 3) pompowane to jeden komorowy dobrze wykorzystany...
Pozdrawiam


czy to nie kwestia UMIEJĘTNOŚCI??


To spróboj na jednym kite-cie(pompowanym) pływać od 3,5 do 6(może i siedem)w bft.Nie uważam żebym miał jakieś wielkie nadprzyrodzone zdolności;-)

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 paź 2004, 22:30

Myślę że 4-6bf jest całkiem realne na latawcu pompowanym 13m2. Jednak każdy latawiec ma swój tak zwany 'sweet spot' - zakres w którym najlepiej się na nim pływa. Dlatego też zamiast pływać na 13m2 przy 4 bf to jeżeli masz możliwość pływasz na 17m2, na której nie tylko będziesz pływał ale nawet poskaczesz. Drugą kwestią jest fakt że na mniejszym latawcu skoczysz dużo wyżej, tak więc zamiast walczyć o przetrwanie na 13m2 przy 7-8bf lepiej wziąść 9m2 na którym skoczysz dużo wyżej. Tak więc moim zdaniem twierdzenie że jeden latawiec komorowy jest w stanie zastąpić trzy pompowane jest nie do końca trafne ;).


PS: Nie jest to tylko moja opinia -> zerknij na recenzje na www.kite-surf.com -> 13m2 komorowe według użytkowników praktycznie pokrywa się zakresem z latawcem pompowanym o tym samym rozmiarze :idea:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości