deski su2 137

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
softman
 
Post23 sie 2004, 15:30

Cześć, właśnie miałem okazję przetestować deskę SU2 137 nowego shape'u. Do tej pory pływałem na su2 137 sprzed 2 lat, karbonówcę, którą wyrwałem (dosłownie) zawodnikowi przed zawodami. Moje spostrzeżenia: bardzo lekkie i wytrzymałe deski. dzięki concavowi świetnie chodzące na wiatr, lubią prędkość, więc musicie odpalić odpadając, a później robią co chcecie. Zaj...sta zabawa! Polecam już dla średnio pływających, bo przyśpieszają postępy w zdobywaniu panowania nad dechą i latawcem. Stary shape bardziej prostokątny ponadprzeciętnie chodził na wiatr, doskonały na zatokowe warunki. Nowy shape bardziej nadaje się do tricków, już nie tak chodzi na wiatr, ale nadal ponadprzeciętnie w porównaniu z dechami seryjnymi. Polecam, rzsadko można kupić zawodnicze deski taniej niż seryjne:)

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2004, 10:21

Ja używam Su2 128 i miniej więcej wszystko się zgadza, daje super zaparcie w Gorących sytuacjach, super idzie na wiatr no i oczywiście waga, jest niesamowita.

softman
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2004, 16:06
Lokalizacja: boat city
 
Post24 sie 2004, 14:22

teraz też wsiadłem na su2 128, pływałem tylko 1,5 dnia na 12m rihno, więc tylko first impression: potrzebuje rozpędu, po odpaleniu jest szybsza i nieźle ostrzy, easy przejście na switcha i super na fale. Jednak przy granicznych wiatrach z dużym latawcem jeszcze się nieopływałem i na 137 czuję się lepiej. No i ta waga...:)

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post24 sie 2004, 17:18

[quote="softman"]dzięki concavowi świetnie chodzące na wiatr, quote]

??? proszę o wytłumaczenie jaki wplyw ma concave na to jak można przyostrzyć deską, bo pierwszy raz słyszę o tego typu zależności. Nie jestem jednak specem więc chętnie dowiem sie czegoś nowego.

peace

softman
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2004, 16:06
Lokalizacja: boat city
 
Post24 sie 2004, 17:58

wątek z concavem to cytat z wypowiedzi zawodnika, ale potwierdziłem to (albo się zasugerowałem) pływając na su2 137 - zdecydowanie łatwiej mi zdobywać wysokość niż np na sky raiderze 146 fanatica. Nie jestem profi, po prosstu amator radzi amatorom. Ważna jest też sztywność deski - su2 z 2003 robiona w poprzedniej technologii prawie się nie uginała, słuszałem też opinie profi że to wada (lądowanie?). Słabo podgęte rockery wymagają uwagi przy jeździe na fali, zeby deska nie wchodziła dziobem pod falę, ale tego można się nauczyć i łatwo się kontroluje. Tegoroczne modele mają podgięte rockery, są też bardziej miękkie. Super że takie dech mamy w kraju, chętnie porównałbym je ze skywalkerami, które też mają świetne opinie.
pozdro


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości