C L A S H KITEBOARDS ! Genialne deski wywodzące się z rodziny BALANCE - Alvaro pro model - ktoś ma/zna?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post20 kwie 2015, 10:35

A jaki masz rozmiar stopy? Bo pływam na desce szerokiej na 40 (nie clash) a małej stopy nie mam - 45. W niczym to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post20 kwie 2015, 11:23

Z rozmiarem stopy miałem na myśli bardziej, że na pewne czynniki natury nie wpłynę.
Ważąc w porywach do 110kg, wzroście 192 i rozmiarze stopy 46,5 zielony clash wydawał mi się lekko nie odpowiedni.
Żółty model dużo nie odstaje od mojej caby 139x43, na której lata mi się przyjemnie.
Ale jeśli jest szansa wzmocnić te doznania, to czemu nie? :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2015, 22:18

Rhall pisze:
.. że clashe są wąskie i bardzo miękkie.
.


..ple ple ple "bardzo miękkie" - bo KTO tak powiedział?
ktoś, komu nie pasowało nazwać ich po imieniu: "KOMFORTOWYMI" - pracującymi - w odróżnieniu od "twardych" - czytaj katujących kolana KŁÓD :hand:

ludzie, dajcie już spokój - proponuje zerknąć na najnowszy, wypuszczony 3 h temu :idea: film Liama Whaleya - zwycięzca ostatniej PKRY ..tzn tego tam Virgin Galaktix
również dlatego, że triki Liama tam miażdżą, ale wprawne oko dojrzy wokół ..no właśnie JAKIE deski?
zerknijcie na 26-28 sekunda - 100% desek wokół Niego to C L A S H e :idea: i sporo Razorów "dziwnym trafem" :hand:
Sam Liam nie jest na CLASHU - wiadomo, sponsoring :thumb:
ale jak mocarze wokół Niego nie mają sponsora sypiącego grubym sianem jak Kabrinia Liamowi
to .. 26 sekunda :idea:

https://www.facebook.com/LiamWhaleyOffi ... 904860320/

NIKT z nich chyba na "miękkość" przeszkadzającą polakom w bekrolach, nie narzeka :hand:
mi też dziś nie przeszkadzał C LA S H 136 w zzaj#*istej sesji, którą właśnie skończyłem, idealnie na 11stke i zgubienie gołpro :thumb: bo faktycznie znów FilipN miałeśrację - NOWE Razory - FAKTYCZNIE zdecydowanie miodniej kręcą kiteloopy uh :hand: :thumb: :notworthy: ..na tyle że się zapomniałem z gołpro.. :?


Rhall pisze:Chyba, że twierdzisz 136 to jedyny słuszny rozmiar :roll: wówczas się nie przekonam, wskoczę na su-2 i odpłynę w siną dal.


nie , W OGÓLE tak nie twierdzę, że 136 to jedyny słuszny rozmiar
to najlepszy rozmiar dla osób około 65-85 kg :idea:
dla 80 - 90 - maax 95 kg --> 138

Rhall pisze:Ważąc w porywach do 110kg, wzroście 192 i rozmiarze stopy 46,5 zielony clash wydawał mi się lekko nie odpowiedni.
Żółty model dużo nie odstaje od mojej caby 139x43, na której lata mi się przyjemnie.



no to niestety C L A S H nie ma w swojej ofercie deski dla Ciebie :hand:
gdybym był innym "doradcą" wciskałbym Ci że - jak najbardziej, bierz 138 :clap:
nie - niestety :naughty: na tę wagę są lepsze deski :idea:
choćby BEST ARMADA 138 :idea:
bez porównania lepsza na Twój gabaryt niż C L A S H ..i wszystkie Nobile razem wzięte :wink:

C L A S H A z Twoją masą musisz sobie odpuścić ..nie ma co "próbować"

a pisanie że szerokość 43 :idea: nie odstaje od 40,5 C L A S Ha 138 pomijam milczeniem.. :hand:

..TAKA RÓŻNICA TO PRZEPAŚĆ..

peace

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post20 kwie 2015, 22:39

@Ziomek
Nie obyło się bez docinek słownych, ale dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Niemniej jednak jeśli będzie okazja oblatać rozmiar 138, chętnie go sprawdzę.
O ile do czasu nie wypuszczą czegoś szerszego.

:thumb:

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 kwie 2015, 22:54

Ja zrobie teraz testy clash plus systemy jestem ciekaw czy to zadziała z rozmiarem buta 46 bo chyba nie tylko waga ma znaczenie. Co trzeba przyznać moje kolana powiedziały dość dzisiaj :(

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2015, 23:14

Rhall pisze:O ile do czasu nie wypuszczą czegoś szerszego.

:thumb:


nie zanosi się, nie narzekają na brak popytu na obecne od 4 sezonów rozmiary :hand:

nie wiem GDZIE widzisz docinki?

zasz83 pisze:Ja zrobie teraz testy clash plus systemy jestem ciekaw czy to zadziała z rozmiarem buta 46 bo chyba nie tylko waga ma znaczenie. Co trzeba przyznać moje kolana powiedziały dość dzisiaj :(


jakie systemy?

no, dziś czopek w Rewie był zacny
co nie przeszkadzało mi mieć jedną z najlepszych sesji
jak znajdę jutro swoje gołpro w wodzie :? to wrzucę dobrą nagrywkę z dziś..

peace

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post21 kwie 2015, 00:08

Ziomek. pisze:
jakie systemy?


zgaduję, że takie (bądź podobne):
Obrazek

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2015, 08:00

Ziomek. pisze:..ple ple ple "bardzo miękkie" - bo KTO tak powiedział?
ktoś, komu nie pasowało nazwać ich po imieniu: "KOMFORTOWYMI" - pracującymi - w odróżnieniu od "twardych" - czytaj katujących kolana KŁÓD :hand:


Też kiedyś byłem zwolennikiem twardych desek, aż wziąłem pożółkłego starego Balance 129 do ręki i się od razu zastanawiałem czy nie zmienić swojej twardej kopii Nobile 666 (North Team 2009). Dobrze zrobiony flex jest bardzo ważny, źle zrobiony (na środku deski) to deska źle pływa (vide stare SU-2).

Dodam jeszcze, że Hadlow swoje mistrzostwa świata też zdobywał na miękkiej desce, która powstała jeszcze zanim Balance istniało. Jak kogoś nie przekonuje, że miękkie deski mają pop to zobaczcie jaki miała pierwsza produkcyjna Hadlow Flexifoil (sam szejp powstał sporo wcześniej, ale był robiony na zamówienie przez Lost Cause Boards)
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... E98EY#t=56

Dla mnie Clash V1 jest pod strapy drugą najlepszą deską na której pływałem. Na V2 nie pływałem, ale jako że dodali ciut do rockera to powinna być lepsza, tylko czemu taka brzydka? :wink:
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2015, 09:19 przez jedi1, łącznie zmieniany 2 razy.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2015, 09:05

jedi1 pisze:tylko czemu taka brzydka? :wink:

de gustibus non est disputandum;)

Nie można im odebrać swoistego indywidualizmu;)

z naszego podwórka:)

tegoroczne su-2 i nobile (podobają mi się;)), ale na wodzie ciężko będzie odróżnić:) (z ciekawości- to jakiś trend? bo w przypadku nie wierzę)

http://www.nobilekiteboarding.com/products/boards.html

http://www.su-2.com/collections/modern-line

Otwórzcie w dwóch kartach przeglądarki;)

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 kwie 2015, 11:19

Systemy właśnie takie jakie pokazuje Filip. Chce jakoś ujednolicić wake i kite. Niestety parę desek testowałem i kolanka bola szczególnie że juz po zabiegu. Czas dać Clashowi szanse tylko ze systemy sa trochę szersze niż normalne buty wake :(

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2015, 19:19

jedi1 pisze:Dodam jeszcze, że Hadlow swoje mistrzostwa świata też zdobywał na miękkiej desce, która powstała jeszcze zanim Balance istniało. Jak kogoś nie przekonuje, że miękkie deski mają pop to zobaczcie jaki miała pierwsza produkcyjna Hadlow Flexifoil


pisanie "miękkie" w tym przypadku to duży "skrót myślowy"
ściślej to jednak definiuje określenie "elastyczne /pracujące" - jak pisałem , w przeciwieństwie do betonowych kłód

Ty wrzuciłeś film Hadlowa - jaką moca z popa generował na "miękkiej desce"
ja wrzuciłem tony filmów z MEGA POPem wielu riderów na C L A S H u
pisanie w tych kontekstach o słabym popie tych desek, to banialuki świadczące o piszących
słabej baletnicy rąbek u spódnicy ..ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi w tym przypadku :wink:
dla odmiany proponuje przeanalizować najnowszy film Nobile z ostatniej PKRY (tak se będę zwał ten cykl , za pozwoleniem)
gdzie sorry - jak dla mnie widać, że mimo całego kociego brazylijskiego kunsztu Eudazio - POP generuje zacny, nie powiem, mimo swej niedużej masy
ALE :idea:
w lądowaniu to ta 50/fifty WYRAŹNIE Mu nie pomaga - mimo lekkiej masy
betonowo odbija, splashuje, amortyzacją i tłumieniem lądowania bym tego nie nazwał :hand: nawet na tym płaskim akwenie zawodów :hand:
tak z drugiego bieguna, dla porównania - pozostawiam ocenie własnej każdemu :hand: ( idealnie pokazuje co mam na myśli 52 sekunda )

https://vimeo.com/125319687

a to i tak najlepsza deska z kolekcji Nobile :hand:




jedi1 pisze:
Dla mnie Clash V1 jest pod strapy drugą najlepszą deską na której pływałem. Na V2 nie pływałem, ale jako że dodali ciut do rockera to powinna być lepsza, tylko czemu taka brzydka? :wink:


..no to już mocna kwestia gustu
bo jednak przytłaczająca większość opinii jest mocno ZA :thumb:
TO akurat można oceniać z obrazków :wink:

Obrazek

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2015, 21:15

Rhall pisze:Niemniej jednak jeśli będzie okazja oblatać rozmiar 138, chętnie go sprawdzę.

:thumb:


kilka osób mnie pytało o ten rozmiar, wobec czego postanowiłem poszerzyć paletę testową do 100 % rozmiarówki :thumb:

czwarte wygląda git - więc będziemy albo na Ch3 albo w Rewie :idea:

z nowymi C L A S H ami V2:
134
136 / 136 na butach 43max stopa - jakby ktoś chciał się przez chwilę poczuć jak młody bóg :hand:
138

info tu lub proszę dzwonić : 604 78 15 74

Obrazek

piętek też mi wygląda na pływando :thumb:

peace

Awatar użytkownika
zasz83
Posty: 142
Rejestracja: 12 lip 2009, 19:47
Deska: Momentum
Latawiec: Naish Park
Lokalizacja: Wejherowo
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 kwie 2015, 21:48

A jak by co jakies 138 na handel macie ?? :D

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 07:46

zasz83 pisze:A jak by co jakies 138 na handel macie ?? :D


tak, od ręki , bo weszła wczoraj kolejna dostawa, to na tydzień może dwa desek wystarczy :wink:
i tę czwartkową "testówkę" co 1 dzień na wodzie będzie możemy ?podyskutować" ;)

a tymczasem fajnie pooglądać z pierwszej osoby moby i turbo loty na clashu :hand:

--> http://www.iksurfmag.com/kitesurfing-ne ... ro-hero-4/

Znów Forest - wczoraj dodany film, wiec chyba niezmiennie ceni C L A S H a :thumb:

peace

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 kwie 2015, 12:07

Pływa ktoś na Clashu na wake również ? Wake'wą dechę mam 138. Ważę 82kg także jeżeli Clash by mi podszedł na kite'a i brałbym 136 to pytanie czy również 5-10 razy w sezonie dam rade na wyciągu i pozbędę się w ten sposób 2 dotychczasowych desek. Widziałem też na stronie, że są dwa rodzaje finów freeride i wakestyle ? Jest sens/możliwość kupić oba komplety i wakestylowe finy wkręcać na wyciąg ?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron