C L A S H KITEBOARDS ! Genialne deski wywodzące się z rodziny BALANCE - Alvaro pro model - ktoś ma/zna?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
darkowic
Posty: 401
Rejestracja: 08 wrz 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 09:48

ponadto większa deska przy lądowaniu postawi DUŻO większy opór - zadziała na zasadzi "pomostu" gdy mniejsza pójdzie bardziej jak "kamień na dno"
co przekłada się znów na twardość lądowań na większej ..ale i ich łatwość - duża wybaczy błędy w technice , brak prędkości przy lądowaniu, brak mocy na latawcu

Zimek, dzięki za wykład - jak ktoś powinien używać deski większej czyli 138, to chyba logiczne że na 134 pływa mu się gorzej :?: A może jest na odwrót, bo do końca nie zrozumiałem twojego ostatniego wywodu, którym zawiało "takim profesjonalizmem" .

P.S. Mam nadzieję, że się uda i podjadę na testy z moim NBL, NHP SPLIT 134 i porównamy Clash 136.
Pewnie i tak coś mi odpiszesz :lol: więc jak byś mógł porównac Clash do mojej ulebionej deski North X-Ride z wiązaniami NTT to będe wdzięczny :thumbsup:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 09:58

darkowic pisze:, bo do końca nie zrozumiałem twojego ostatniego wywodu,



.. pisałem najprościej jak potrafię , a wiem że potrafię, ale jeśli nie zrozumiałeś..
już nie piszę, nie potrafię jaśniej :thumb:

nie będę kopiował/wklejał samego siebie - przeczytaj jeszcze raz może :wink:

nie przeklejaj wyciętych z kontekstu moich słów
CAŁOŚĆ czytaj ze zrozumieniem :
a nie przez kontekst swoich "potrzeb" / inetresów :wink:

niezależny użytkownik, pisze:

wetkite pisze:Ostatnio przed Clashem pływałem przez 3 tyg. Codziennie na NHP 138 split 2015, kolana i biodra troszeczkę pobolewały , teraz od 2 tyg pływam na Clashu 138 i mam lepsze odczucia . NHP 134 używałem przy b.silnych wiatrach, ale chyba się z nią pożegnam ( ważę 90 kg ).


drugi niezależny pisze:

Pain IQ pisze:Nhp 137 zmieniłem na Armadę 138, skatowane kolana i biodra przestały boleć.
Verysoft wg nobile to bzdura.
Armada wymiata dla mnie.


kolejny, już bardziej "zależny" :wink: pozwala sobie napisać:

ss7pro@gmail.com pisze:Ogólnie lubie CLASH-a ze względu na jago miękkość i łatwość lądowania, ale w temacie Nobile (NHP, 50fifity) vs Clash jeżeli chodzi o cięcię czopa przy POP-ie to Nobile wygrywa :-) Ale to moim zdaniem jest jedyny obszar gdzie deski Nobile spisują się lepiej :P

Pzdr.


więc wyjaśnie jeszcze raz:

Wetkite pisze, że na Nobile bolały go kolana i biodra, mimo że jest MNIEJSZA
a mniejsza - ZAWSZE będzie bardziej miękka i komfortowa
KONIEC - KROPKA
jak narty, snowboard, na wodzie zwłaszcza to czuć :idea:
to nie jest kwestia doboru do wagi, choć przypuszczam że wetkite nie jest ciężarowcem (obstawiam 70-75 kg? ...żeby nie było - nie znam osobiście :idea: i 134 JEST DOBRYM rozmiarem dla Niego :idea:) więc Twój argument znów mocno ślepy byłby..

ale nawet gdyby ważył 100 kg - to NADAL 134 niezleżnie od modelu BĘDZIE bardziej miękka niż 138 :idea:

jeśli tego nie rozumiesz, to musisz nie chcieć zrozumieć.. :wink: bo prościej wyjaśnić się juz nie da :hand:






peace

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post10 kwie 2015, 15:35

Ziomek. pisze:pływam, testuję inne deski, co wpadnie pod nogi, ale..
żadna nie podskoczyła pod 7 w skali 10 , którą wyznaczył C L A S H v2 - po 9 ciu V1..


nie rozumiem tego do końca. czyli oceniasz V1 na 9/10 a V2 na 7/10?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 16:30

śnieży pisze:
Ziomek. pisze:pływam, testuję inne deski, co wpadnie pod nogi, ale..
żadna nie podskoczyła pod 7 w skali 10 , którą wyznaczył C L A S H v2 - po 9 ciu V1..


nie rozumiem tego do końca. czyli oceniasz V1 na 9/10 a V2 na 7/10?


hehe, nie - V2 wyznaczył mi skalę, bo jest dla mnie najlepszą deską na jakiej w życiu pływałem
więc jest dla mnie DZIESIĄTKĄ - w skali 1-10

Ziomek. pisze:pływam, testuję inne deski, co wpadnie pod nogi, ale..
żadna nie podskoczyła pod 7 w skali 10 , którą wyznaczył C L A S H v2


a V1 - DZIEWIĄTKĄ

Ziomek. pisze:po 9 ciu V1..


..wszędzie w Polsce takie piękne błękitne niebo dziś? ..

Obrazek

peace

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2015, 23:55

nindza pisze:zrobie tak, mam clasha i przepłyne się na 50/50 ,


I w drugą stronę wypada, tak jak ja zrobiłem.

nindza pisze:w świecie kajtowym jestem nikim.


Czyżby jakiś sprzedawca Ci to iputował?
To ten sam co tak sprawnie liczy cudze bakrole? :))))

nindza pisze: ale mogę się wypowiedzieć :)


Byle nie na temat POPa, bo przecież to już zostało ustalone :)))))

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2015, 00:14

mandaro pisze:
Byle nie na temat POPa, bo przecież to już zostało ustalone :)))))



Mandaro - tresciwie - przy JAKIM triku "brak Ci popa" w C L A S H u
bo czołowym riderom światowym przy ultra combosach rotacji/grabów/hp do których najlepsi tego forum nie dorosną NIGDY - nie brak w nich popa :idea:
a Ty podnosisz jakiś nonsensowny argument :wink:

dziwie się sam sobie , że w ogóle z Tobą wymieniam jeszcze zdania :thumb:
na privie mam wiadomości, od dość uznanych użytkowników forum, którzy
a) uznają klasę desek C L A S H
b) pytają mnie, cytuję: " po jakiego grzyba ja w ogóle z Tobą rozmawiam, bo im wstyd by było.."

..lubię wymieniać się spostrzeżeniami - ale SENSOWNYMI, WNOSZĄCYMI COŚ, MERYTORYCZNYMI.."

..więc pytam cierpliwie po raz kolejny: PRZY JAKIM TRIKU / MANEWRZE brak Tobie w deskach C L A S H POP'a :?: :idea:

(doceń , że nie zapytałem czy w ogóle wiesz w praktyce CO TO pojęcie oznacza :idea: )

peace

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post11 kwie 2015, 00:48

Ziomek. pisze:
śnieży pisze:
Ziomek. pisze:]

..wszędzie w Polsce takie piękne błękitne niebo dziś? ..

Obrazek

peace


Bedac bardzo dociekliwym, mozna dostrzec ze rider

a) pozyczyl latawiec i bar

lub

b) pozyczyl deske


Nie widzialem jeszcze nikogo z AP BAR na freestyle chickenloop z finami freeride :P


Pzdr.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 kwie 2015, 10:11

ss7pro@gmail.com pisze:Nie widzialem jeszcze nikogo z AP BAR na freestyle chickenloop z finami freeride :P



..nie wiem, jaki sens ma Twój post :thumb:
ale JA tak pływałem - DOKŁADNIE w TAKIEJ konfiguracji tydzień temu w sztorm :thumb:
przy takiej sile wiatru, dłuższe finy dawały mi lepszą kontrolę przez możliwość oporowania..

ps: nie pożyczałem sprzętu od nikogo, mam swoje zestawy :thumb:

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2015, 23:07

Zainteresowanie C L A S H em jest wyjątkowo duże
ale jeśli ktoś nie zna deski - słabo w ciemno kupować niesprawdzony sprzęt :hand:

Nasze Centrum Testowe BEST i C L A S H zaczyna działać na stale jak co roku od Maja na Ekolagunie
tymczasem można nas łapać na plażach wokół Trójmiasta - gównie Rewa lub Chałupy (głównie Ch3)

ORAZ :idea: - można deskę wypożyczyć free na spokojne popływanko ode mnie w Centrum Gdyni, wystarczy umówić się telefonicznie, nr 604 78 15 74

jestem tak pewien tego jak pływa, że no problem , wiem , że większość z Was postanowi wymienić swoją deskę na C L A S H a :wink:

Obrazek

..uwaga: MINISTER ZDROWIA OSTRZEGA: C L A S H UZALEŻNIA :twisted:

zapraszamy

peace

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post19 kwie 2015, 14:57

Może bym się skusił na drugie podejście, ale na żółtej reinkarnacji.
Większość uzależnionych ma zieloną, która w czuciu zdaje się na moje gabaryty za mała i za miękka.

jest pełna gama do testów? :)

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 17:06

Dołożę swoje 3 grosze, moze sie powtórze z tym co tu napisano.

Jako że pływałem na:
1. NHL, 50/50, T5 - z tych desek pewnie najlepsza była 50/50.
2. RRD Placebo - tego ścierwa nie chciałbym widzieć na oczy. Twarda jak kamień, na niej się uszkodziłem.
3. SU2 - ostatni sezon
4. Naish - /deski Victora na campie/

mam trochę porównania i z nich najlepiej pływało mi się 3 lata temu na Clashu/ w Brazylii/ z dobrym combo latawcem.
Tak wiec po latach zdecydowałem się na zieloną deskę Clasha (tak, tak niektórzy powiedzą że za krótka). Tez nie od razu sie zdecydowałem, kilka razy na niej pływałem - na Rodos, w RPA i w Polsce. W butach & strapach.

Uważam że jest ok, trzeba sie tylko psychicznie przyzwyczaić że wąska. Nic poza tym - pływa się dobrze.

Z tego co dla mnie jest więcej niż OK:
- nie bolą mnie kostki i kolana po sesji, czy to po skokach UH, oldskul czy pływaniu na czopowisku czy falce. Wiecie jakie to uczucie jak nie boli kostka, no nie wiecie... od 3 lat mniej mam dni gdy wszystko jest z nia OK. Dlatego dla mnie - za to ta deska ma zasłużone 10/10.
- nie mam obaw co do skakania. Na poprzednich deskach troche miałem cykora o swoją kostkę, teraz jakoś to mineło (albo w głowie się odblokowało) i przy lądowaniu wydaje się że jest amortyzacja. Więc w glowie sie odblokowało ;)) można nakur#$% hah
- większy POP .Czuje że jest wyżej z podobnego wybicia/zacięcia czy ruchu na latawcu/wietrze.
- fajne lądowania na desce
- jestem pewny że na niej bedzie progress, w tym roku udało mi się na niej odpłynąć nowe triki a jakoś mega się nie spinałem.

BTW. nikt nie zapłacił mi PLN za to co napisałem. Kupiłem deske za swoja kasę i nikomu nic nie jestem winny. W dupie mam konwenanse, po prostu życie jest zbyt krótkie by tracić na niesprawdzony sprzęt.

Decyzje warto podjąć, potestować i porównywac. I tyle.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 18:01

@zaq konkret! Placebo - zgadzam się :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 19:01

zaq pisze:. po prostu życie jest zbyt krótkie by tracić na niesprawdzony sprzęt.


jestem tego samego zdania
mógłbym dostać i dostawałem deski od kilku firm free, w tm niektóre całkiem przyzwoite
NIE - DZIĘKUJĘ :hand:
szkoda mi czasu nawet na "przyzwoite" deski
CLASHa też nie dostałem - też sobie kupiłem
akurat sprzęt kajtowy, to jest to co chciałbym mieć najlepsze, jeśli mogę, kosztem kupienia go sobie
dlatego latawce też sobie kupuję :hand: choć oferowali mi jedne z najlepszych :wink:

tyle..

peace

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2015, 19:03

Rhall pisze:Może bym się skusił na drugie podejście, ale na żółtej reinkarnacji.
Większość uzależnionych ma zieloną, która w czuciu zdaje się na moje gabaryty za mała i za miękka.

jest pełna gama do testów? :)


..nie - nie ma - udostępniam SWOJE PRYWATNE deski, nikt mi ich do testów nie dał - kupiłem je jak wszystkie pozostałe
ale jeśli po pierwszym podejściu się nie przekonałeś i pływasz na su-2 , to ..drugie też raczej już nic nie zmieni :wink:

peace

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post20 kwie 2015, 10:18

Ziomek. pisze:
Rhall pisze:Może bym się skusił na drugie podejście, ale na żółtej reinkarnacji.
Większość uzależnionych ma zieloną, która w czuciu zdaje się na moje gabaryty za mała i za miękka.

jest pełna gama do testów? :)


..nie - nie ma - udostępniam SWOJE PRYWATNE deski, nikt mi ich do testów nie dał - kupiłem je jak wszystkie pozostałe
ale jeśli po pierwszym podejściu się nie przekonałeś i pływasz na su-2 , to ..drugie też raczej już nic nie zmieni :wink:

peace


Su-2 mam, została w sporym rozmiarze z pierwszych halsów na kite, szkoda byłoby się jej pozbywać za grosze.
Regularnie latam na cabrinhie caliber, która zaczyna powoli się zdzierać, więc szukam czegoś na jej miejsce.

Szkoda, bo clashe tak wszyscy wychwalają, a ja "nowomodny" ;) .
Ale cóż jak rozmiaru stopy nie zmienię, tak na małą dechę nie wejdę,
przy mojej wadze i wzroście nie czuję komfortu, zwłaszcza że clashe są wąskie i bardzo miękkie.
Brakuje mi trochę sztywności i paru centymetrów, dlatego pytałem o żółtą :)
Chyba, że twierdzisz 136 to jedyny słuszny rozmiar :roll: wówczas się nie przekonam, wskoczę na su-2 i odpłynę w siną dal.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron