Deski słabowiatrowe: krótsze i szersze czy dłuższe i węższe?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.

Jakie deski są wg Ciebie lepsze???

Krótsze i szersze.
44
86%
Dłuższe i węższe.
7
14%
 
Liczba głosów: 51

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post08 lis 2008, 09:41

zielwandam pisze:Pinio me zdanie znasz...

mamy podobne zdanie choć nie do końca a dlaczego... :think:
bo moja deska mieści się w moim samochodzie :wink:
a w ankiecie 24 głosy do CZECH głosujcie :!:
Ty Tomek wracaj bo tu gorące testy R R D trwają pozdrówka :wink:

Awatar użytkownika
zielwandam
Posty: 749
Rejestracja: 19 kwie 2007, 09:02
Lokalizacja: Puck
 
Post08 lis 2008, 17:47

:P Wrocic to ja chetnie wroce i deseczki przetestuje... ino styczen to raczej bedzie...
Byl taki czas ze mialem to samo zdanie co wiekszosc (aktualnie 25 glosow) :wink: i chcialem swa 153 sprzedac i zamienic na EXT...

No ale coz po przeplynieciu sie na szerokich ale krotkich deskach (139)zmienilem zdanie spowrotem :twisted: i jestem jednym z 4 aktualnie obstawiajacych druga strone :) :wink:

Jak slabo wieje to przy mej raczej dosc sporej masie i tak wodotryskow nie ma, wiec najwazniejsze jak najszybciej wyjsc z wody i moc wracac w to samo miejsce :D

No i do tego dluga a waska deska (153 x 41,5) jest super.

Z trzymaniem krawedzi na mocniejszym wietrze bywa roznie.

Moja 555 super trzyma krawedz jak dosc sporo przywieje. Plywalem na niej swego czasu przy ponad 20 -24 suplach i dawalem rade.
Fakt komfortu nie bylo.
Natomiast jak mialem zeszloroczna BS3 Light Air ze stajni RRD (o podobnych rozmiarach 153 na 42 bodajze) na nogach, no to niestety jak ino troszku wiecej zawialo, jakies 15 suplow, to splywalem na niej, choc pietami w wode wciskalem ile dalo... :) :shock:

Zreszta widziales sam nie raz jak to jest :) :roll:

Chyba najbardziej znamienny byl wypad na Maszo kiedys tam pod koniec sierpnia gdzie bylo nas 4ech raptem na spocie a Mikucha wpadl na chwile i skoczyl na Drage...
Bylem praktycznie jedynym wracajacym w to samo miejsce a masa przewyzszalem wszystkich o dobre 10kg co najmniej :lol: :oops:

A jak lzejszej wagi czlek deske pozyczyl ode mnie to i skoki mu wychodzily...

No i ciekaw jestem co na to wszyscy :?:

P.S. mi sie w bagazniku nie miesci deska ale na tynym siedzeniu a i owszem :twisted:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2008, 16:50

Dorzuce swoje 5 groszy 8)

Deska slabowiatrowa ma za zadanie wprowadzic rajdera jak najszybciej w slizg.
Do tego potrzebna jest jak najwieksza powierzchnia "zmoczona" (ta pod wodą).
W momencie jak sie juz odklei deske od wody to okazuje sie, ze wiecej powierzchni jest zanuzona, jesli deska jest szersza niz dluzsza.
Konstruktorzy w KS dochodzili do tego dosc dlugo :idea: :!:
Troche to dziwne, bo sporo z tych konstruktorow mialo wczesniej do czynienia z WS.
A tam juz od dawno wiadomo, ze deski szersze , krotsze i lzejsze szybciej wchodza w slizg.
Do tego sa bardziej uniwersalne.
Szybka tez sie tam chlopaki nauczyli, ze najwazniejszym elementem desek slalomowych dla pro-rajderow to doskonaly statecznik :!:
Dlaczego? ...bo to element deski o najwiekszej "mokrej" powierzchni.
Do tego czesto jedyny element majacy kontakt z woda podczas slizgu w overpowered warunkach.
To byla mala dygresja :wink:

Wracajac do desek KS i nie tylko slabowiatrowek.
Uwazam, ze aktualne uniwersalne deski sa wciaz za waskie. Chodzi mi oczywiscie o 90% uzytkownikow - freeriderow.
Tak na moje oko optymalna deska w nastepnym sezonie (lub za dwa) dla rajdera o wadze 70kg to 125x40,
dla 80 kg to 130x42,
dla 90 kg to 135x44.

Ciesze sie, ze SU2 slucha sie swoich testerow i wprowadza coraz szersze deski :D

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lis 2008, 23:23

BraCuru pisze:
Ciesze sie, ze SU2 slucha sie swoich testerow i wprowadza coraz szersze deski :D


..w ślad za innymi firmami, np NOBILE - które "wpadły na to" i poszły w te ślady kilka lat temu :wink:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 09:21

wirus12 pisze:ext 07 super na plaska wode super ostrzy , konfort w plywaniu , ale komfort sie konczy jak zaczyna sie rozwiewac i akwen staje sie bardziej zafalowony przez to ze jest twarda daje po nogach , wtedy najszybciej to mi w glowie zmienic na moja mobilke 666 132 08, szukam duzej deski ktora bedzie radzila sobie z czopem i stosunkowo bedzie miekka . takie sa moje odczucia


ciekawy jestem czy juz znalazłes?? dokładnie ta sama opinie mam - no i cel; słabowiatrówa co po czopie smiga , do tego jeszcze zeby nie chlapała w oko.. :wink:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 09:39

Ziomek. pisze:
BraCuru pisze:
Ciesze sie, ze SU2 slucha sie swoich testerow i wprowadza coraz szersze deski :D


..w ślad za innymi firmami, np NOBILE - które "wpadły na to" i poszły w te ślady kilka lat temu :wink:


no własnie... dlaczego nobile zrezygnowało w 666 z taaakiego fajnego rozm. 135x44?? ja waze 95 i co byscie mi z nowej serii sugerowali?; 134x42 czy jednak 137x44 , szczególnie własnie chodzi mi o to jak ta 137 radzi sobie przy wietrze silniejszym, 20 pare knt czy wiecej nawet?
niedawno miałem okazję ujezdzac zeszloroczną 135x44 w bardzo fajnych warunkach - równiutki ok 20 knt , średni czop i dla mnie było rewelacja, miałem wrażenie ,że jeszcze duuużo silniej jakby wiało to spokojnie bym na niej jeszce jezdził, bez dyskomfortu wielkosci dechy

pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 11:07

Stiv,

Skoro masz dobrze objezdzoną EXT to ciekaw jestem Twojego zdania na temat Big Foota z SU-2.
Ja za malo plywalem na EXT a za duzo na BF wiec moje opinie naturalnie musza byc subiektywne.

Jak bedziesz mial kiedys okazje to sprobuj albo jak gdzies sie spotkamy to daj znac - zawsze mam BF w bagażniku - miesci sie wlasnie dzieki temu, ze ma 135cm :wink:

Te deski tak dobrze sobie radza w warunkach 20kt+ dzieki swojej stosunkowej "krotkosci". Majac 10cm wiecej po burcie to juz inna para kaloszy w takich warunkach :evil:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 12:37

no marzę wręcz o takim miejscu, gdzie jednoczesnie mógłbym te 2 albo najlepiej ze 3 deseczki porównac, BF jest tez bardzo w moim kręgu zainteresowań, niestety jest to stosunkowo trudno jednoczesnie na testy kilku marek trafić, chyba ze "na sępa" na plaży ... i liczyc na uprzejmość(i zmęcznie :wink: ) szczęśliwych juz posiadaczy...

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 kwie 2009, 15:07

zawsze mam BF w bagażniku

Te deski tak dobrze sobie radza w warunkach 20kt+


mam BF i jestem conajmniej innego zdania. Na BF plywam tylko jak 'musze', czyli tylko jak jest slaby wiatr, wtedy jest fajna decha, ale wedlug mnie plywanie na BF przy wietrze 20kt+ to zly pomysl, szczegolnie gdy masz bezposrednie porownanie do 'malej' dechy 130/40. Moja waga 92kg.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post06 kwie 2009, 17:57

RRD RRD RRD RRD RRD Już zapomniałem o tym temacie :roll:
RRD RRD RRD RRD Ja wybrałem deskę 148 x 46 RRD BS46
Obrazek
Jak na razie pływałem na niej z 3 razy sprawdzała się jako słabowiatrowa :thumb:
Kiedyś dla jaj przy 7 Bft też na niej pływałem i spoko bez większych problemów
nie było Ping Ponga deska ma wygodne klapki i dla większych miśków jest ok.
Szybko wchodzi w ślizg i jest dosyć miękka więc jak pływamy po naszym kartoflisku kolana nie napie....
:arrow: w moim wieku już muszę trochę o siebie dbać :wink:
I o to mi chodziło jak ktoś chce spróbować mogę dać się karnąć i sam oceni pozdrówka :wink:

Marek a to skrzydło to co :?: bo mi się w oczy :shock: rzuciło :wink:
BraCuru pisze:Obrazek

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 00:52

Pinio pisze:Marek a to skrzydło to co :?:


To slynna Gruba Berta od chlopakow z KitePointu w Swineminde :D :wink:

Nie mialem jeszcze przyjemnosci ujezdzac Berty ale obiecalem sobie, ze ja objezdze w tym sezonie i pojade specjalnie do Swinoujscia :D :D :D

MarcinBe:
Nie porownuje BF do deski o szerokosci 40cm bo to kazdy wie jak jest.

Piszac o tym ze sobie dobrze radzi mialem na mysli "zaskakujaco dobrze" bo wydawalo mi sie ze na tym nie da sie plywac przy wietrze 20kt+

Tak dla przykladu: ciezko sobie wyobrazic Gruba Berte w takich warunkach. A na Nobile EXT czy BF da sie....

Awatar użytkownika
JastrząB
Posty: 471
Rejestracja: 29 paź 2004, 19:59
Lokalizacja: SzczeciN
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 10:22

BraCuru pisze:To slynna Gruba Berta od chlopakow z KitePointu w Swineminde :D :wink:

Nie mialem jeszcze przyjemnosci ujezdzac Berty ale obiecalem sobie, ze ja objezdze w tym sezonie i pojade specjalnie do Swinoujscia :D :D :D


KitePark, a obecnie KiteFort
Zapraszamy :wink:

My wołamy na nią drzwi po prostu:]
Jest to Choc, długości bodajże 162. Deska szkółkowa, baardzo ułatwia pierwsze starty i jeździ przy słabym wietrze. Jest bardzo miękka ale za to komfortowa przy czopie.
Jednak pop jest i to całkiem niezły; daje radę nawet przy unhook'u :lol:


Obrazek
pozdro

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 18:53

JastrząB pisze:KitePark, a obecnie KiteFort
Zapraszamy :win


Sorry HawkB - pomylilo mi sie. Jasne ze KiteFort
:!:

Ja tą deske widzialem na zdjeciach Waszych kursantow z zeszlego roku - nie ukrywam - wpada baba w oko :wink:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 cze 2013, 07:41

Cześć.

Panowie, od 2009 trochę się zmieniło. Nowe firmy, nowe rozmiary.
Co teraz sądzicie o deskach słabowiatrowych? Które modele są godne polecenia? Czy większa wielkość deski faktycznie pomaga na słabych wiatrach?

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2013, 09:42

Jak dla mnie tak, pływam na Trans i dzięki temu ratuję sobie kilka pływań jak nic :)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/383386_379973995455622_216998904_n.jpg


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron