Deski słabowiatrowe: krótsze i szersze czy dłuższe i węższe?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.

Jakie deski są wg Ciebie lepsze???

Krótsze i szersze.
44
86%
Dłuższe i węższe.
7
14%
 
Liczba głosów: 51

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post15 cze 2013, 09:21

sander pisze:Porównywanie desek o tak różnych rozmiarach nie za bardzo ma sens, różnica 5cm szerokości w deskach to przepaść.

gredy pisze:...Moje spostrzeżenia Rip polecam tęższym osobom a session chudzielcom ;) ...


Nie uogólniałbym tak tego, w przypadku tych konkretnie rozmiarów desek które masz można się z tym zgodzić ale trzeba pamiętać że Rip występuje jeszcze w kilku mniejszych rozmiarach.Rip to freestylowa deska, twarda, ze standardowym rockerem i outlinem deski (deska zwęża się w kierunku tipów), nie jest to typowa słabowiatrówka. Session z kolei jest bardziej płaski, jest węższy na środku a szerszy na tipach tak by maksymalnie zwiększyć dolny zakres i ostrzenie na wiatr. Gdyby Session miał 47 cm szerokości to na pewno miałby lepszy dolny zakres od Ripa.

Hej
Co do porównywania to jakoś chciałem zobrazować różnice między tymi deskami,tym bardziej że temat jest o długościach vs szerokości TT.Niestety szkoda że wcześniej się nie wypowiedziałeś w moim temacie,wiedząc o tych deskach tyle,na pewno twoje spostrzeżenia by wiele wniosły :wink: .Ja napisałem swoje madrości :wink: wobec dwóch konkretnych modeli i rozmiarów, nie mam pojęcia jak inne deski spleene się zachowują.R
Rip to freestylowa deska, twarda, ze standardowym rockerem

Z tym też mogę polemizować w Ripie jest bardziej płaski niż session 142x42 ,porównując do Xenon laluz 135x42 to session ma bardzo zbliżony rocker (+ _- 2mm) Twardość jest dość przyjemna :lol: porównując do Nobile 666 xtr 139x46 chyba z 2009r jest bardziej komfortowa i oszczędzająca kolana :thumb:
Session z kolei jest bardziej płaski, jest węższy na środku a szerszy na tipach tak by maksymalnie zwiększyć dolny zakres i ostrzenie na wiatr. Gdyby Session miał 47 cm szerokości to na pewno miałby lepszy dolny zakres od Ripa

Na pewno wtedy by miał lepszy dolny zakres ,ale dla tęgich osób i chyba nawet podobną deskę ma Spleene Door 159x45 deska tym bardziej że już ma 5 finów i swoją wagę .Niestety takie drzwi dość mocno ograniczają jakiekolwiek ewolucje na kite.Według mnie session 142x42 ta deska jest dedykowana jako słabo wiatrowa dla mniej ważących ale daje sobie świetnie radę i w mocnym wietrze .Na śródlądzie śmiało jako podstawową mogę polecić :wink: . W tym samym czasie na zmianę testowałem deski z kumplem który waży ok 70kg ,ja 90.Pomimo długości i ciężkich warunków z session nie miał najmniejszych problemów ,mógł skakać ,manewrować deską,robić zwroty na swithu w powerze. Na tyle mu podpasiła że chce ją odkupić :lol:.
To moje argumenty do wcześniejszego stwierdzenia
Rip polecam tęższym osobom a session chudzielcom ;)

Ps.co jeszcze jest dość ważne jak dla mnie ,pływane było na sporym czopie ,nie chlapią po oczach :clap:
Ostatnio zmieniony 15 cze 2013, 12:18 przez gredy, łącznie zmieniany 1 raz.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2013, 11:12

Mikolpa pisze:
rolmigo pisze:jak chcesz to dla porównania zawsze możesz się przepłynąć na mojej desce, będziesz miał porównanie. bo to jest jak z wyborem modelu auta ciężko znaleźć ten pasujący w 100%
.


Masz 100% rację, ze wszystkim tak jest, niestety z kobietami też :wink:



..i z facetami :wink:

a auto akurat pasujące w 100 % to nie taki znów problem ..kwestia .."wiadomo o co chodzi" :wink:

peace

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post15 cze 2013, 12:13

Ziomek. pisze:
Mikolpa pisze:
rolmigo pisze:jak chcesz to dla porównania zawsze możesz się przepłynąć na mojej desce, będziesz miał porównanie. bo to jest jak z wyborem modelu auta ciężko znaleźć ten pasujący w 100%
.


Masz 100% rację, ze wszystkim tak jest, niestety z kobietami też :wink:



..i z facetami :wink:

a auto akurat pasujące w 100 % to nie taki znów problem ..kwestia .."wiadomo o co chodzi" :wink:

peace

Ehehehehe kto ma kobietę do przetestowania ,chciał bym wcześniej sprawdzić jaka mi leży :lol: :thumb:

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2013, 21:54

gredy pisze:
Rip to freestylowa deska, twarda, ze standardowym rockerem

Z tym też mogę polemizować w Ripie jest bardziej płaski niż session 142x42 ,porównując do Xenon laluz 135x42 to session ma bardzo zbliżony rocker (+ _- 2mm) Twardość jest dość przyjemna :lol: porównując do Nobile 666 xtr 139x46 chyba z 2009r jest bardziej komfortowa i oszczędzająca kolana :thumb:


Albo pomyliłeś concave z rockerem albo chodziło Ci o +/-2cm. Ja mam/miałem Sessiony 141x43 z 2007 i 2009 r i te deski prawie nie mają rockera (nie mają podgiętych tipów), dla porównania mam też Ripa 135x42 który ma wyraźny rocker, tak samo jak Rip 139x47 na którym dzisiaj miałem okazję popływać i generalnie mogę potwierdzić twoje odczucia z pływania. Deska bardzo dobrze ostrzy, ma troszkę lepszy dół od Sessiona (duża różnica szerokości robi swoje) ale nie jest zbyt zwrotna, jedzie jak po szynach, ciężko wprowadzić ją w skręt, być może pomogłoby założenie mniejszych finów (ta na której pływałem miała 5cm finy).

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post16 cze 2013, 08:56

sander pisze:
gredy pisze:
Rip to freestylowa deska, twarda, ze standardowym rockerem

Z tym też mogę polemizować w Ripie jest bardziej płaski niż session 142x42 ,porównując do Xenon laluz 135x42 to session ma bardzo zbliżony rocker (+ _- 2mm) Twardość jest dość przyjemna :lol: porównując do Nobile 666 xtr 139x46 chyba z 2009r jest bardziej komfortowa i oszczędzająca kolana :thumb:


Albo pomyliłeś concave z rockerem albo chodziło Ci o +/-2cm. Ja mam/miałem Sessiony 141x43 z 2007 i 2009 r i te deski prawie nie mają rockera (nie mają podgiętych tipów), dla porównania mam też Ripa 135x42 który ma wyraźny rocker, tak samo jak Rip 139x47 na którym dzisiaj miałem okazję popływać i generalnie mogę potwierdzić twoje odczucia z pływania. Deska bardzo dobrze ostrzy, ma troszkę lepszy dół od Sessiona (duża różnica szerokości robi swoje) ale nie jest zbyt zwrotna, jedzie jak po szynach, ciężko wprowadzić ją w skręt, być może pomogłoby założenie mniejszych finów (ta na której pływałem miała 5cm finy).

Hejka
Jest możliwość to zrobiłem fotkę, od lewej
Xenon,Session,Rip
Mam nadzieje że nie pomyliły mi się rocker z concave ,było by głupio już jakiś czas pływać nawet próbować robić swoje deski i taką gafę strzelić :lol:
Pozdrawiam
Załączniki
P1010138.JPG
P1010138.JPG (47.33 KiB) Przejrzano 3811 razy
P1010144.JPG
P1010144.JPG (60.02 KiB) Przejrzano 3811 razy

Awatar użytkownika
sander
Posty: 1643
Rejestracja: 11 mar 2004, 13:24
Lokalizacja: Świebodzice
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2013, 09:01

Nie pomyliłeś rockera z concave. Ja mam standardowego Sessiona klepanego do lat, twój to jakiś Fun Tech, nie sądziłem że poza rozmiarem tak bardzo się różnią.

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post16 cze 2013, 09:18

Ale dzięki temu chyba płynniej przechodzi przez czop i po wybiciu z fali fajnie się ląduje ,bez niebezpieczeństwa zarycia dziobem w wodę :thumb:
Więcej zalet lub wad,nie będzie dane mi znaleźć .Sprzedałem ją znajomemu co ze mną ją testował. Good equipment :clap:
Hejka

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post15 lip 2013, 22:49

bartekk pisze:
Od 2 lat F-One nie ma już w ofercie Fiftypro, ale na jej miejsce wskoczył Next ;)

Obrazek

Rozmiary:
138×40
140×42
145×42
150×48

Cena: 1399 zł :idea: Jest to cena za nową deskę z żelowymi padami które ostatnio robią furore - Platinium II :idea:

W wygodniejszych padach nie pływałem :hand:

Sporo osób już pływa w Polsce na tych deskach i wszyscy sobie chwalą.

Peace




Wielkie dzięki za udostępnienie na testy deski F-One Next 150x48.
Już jak wyciągnąłem z kartonu to byłem pod wrażeniem. Deska świetnie wykonana, dopracowany każdy szczegół, żadnych bubli. Faktycznie genialne pady i strapy.
Pływały na tej desce trzy osoby i każdy mówił że pady super. Jakość wykonania REWELACJA.
Deska jak na swoje rozmiary jest lekka, nie czuć tej wielkości. Testowałem ją na słabych wiatrach i nie ma problemy żeby wejść w ślizg.
Deska na pewno ułatwi pierwsze kroki z kite i ułatwi pływanie przy słabym wietrze. Mimo rozmiarów deska jest bardzo uniwersalna. Nawet jak zawiało mocniej nie miałem problemu z utrzymaniem krawędzi. Dowodem tego są zdjęcia viewtopic.php?f=7&t=16062&start=3360
Gość w czerwonej bluzie pływa na poprzedniku nexta w rozmiarach 150x48 nawet na bardzo silnych waitrach. Pływa, skacze i chwali swoją deskę.

został mi jeszcze test deski Trans 161x44 i podejmę decyzję. Na razie wybieram F-One :-)

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2013, 02:31

Ja się właśnie zastanawiałem nad drugą deską. Co prawda mam BF 140x45 ale przy słabym wietrze mam wrażenie że jest mi mało, przy 21-25knt jest ok, fakt że jestem słusznej wagi podpowiada mi zakup 2 deski.

Myślę albo o F-One Next 150x48 albo o Trans 161x44 (kwestia który model?). Wie ktoś czy obie deski w zestawie mają pady strapt, finy i rączkę?

gł&hf

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post16 lip 2013, 05:34

Dla mnie na dzień dzisiejszy nr 1 w DUŻYCH deskach jest spleene wystawione na allegro bo są:
Bardzo Dobrze Wykonane,
Bardzo Dobrze sprawdzają się przy piardach i nie tylko,
A ich cena na allegro ok 6 stów za blat to mistrzostwo świata :clap: :arrow: tyle powinny kosztować deski :thumb:
W tej chwili żadne inne nie mają szans chyba, że zejdą z ceną o 50% :idea:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 lip 2013, 16:13

streetracer pisze:Ja się właśnie zastanawiałem nad drugą deską. Co prawda mam BF 140x45 ale przy słabym wietrze mam wrażenie że jest mi mało, przy 21-25knt jest ok, fakt że jestem słusznej wagi podpowiada mi zakup 2 deski.

Myślę albo o F-One Next 150x48 albo o Trans 161x44 (kwestia który model?). Wie ktoś czy obie deski w zestawie mają pady strapt, finy i rączkę?

gł&hf


F-One 1399 oraz Trans 1349 maja w komplecie pady, strapy, finy i rączkę.

Testowałem F-One Next 150x48 i Trans Rotation 153x44. Różnice pomiędzy deskami moim zdaniem są duże. Zastanawiam się co wybrać.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 lip 2013, 16:22

Pinio pisze:Dla mnie na dzień dzisiejszy nr 1 w DUŻYCH deskach jest spleene wystawione na allegro bo są:
Bardzo Dobrze Wykonane,
Bardzo Dobrze sprawdzają się przy piardach i nie tylko,
A ich cena na allegro ok 6 stów za blat to mistrzostwo świata :clap: :arrow: tyle powinny kosztować deski :thumb:
W tej chwili żadne inne nie mają szans chyba, że zejdą z ceną o 50% :idea:


Chciałem kupić Spleene Door ale jak dla mnie 400-500 euro to za dużo.
Co do tych na allegro to jeśli możesz kupić za 550zł to proszę kup mi.
Ja licytowałem trzy razy, pierwszy raz w marcu i zawsze aukcja była kończona minutę przed czasem. Więc nie wiem jak kupić deskę od tego gościa.
Poza tym jest to sam blat. Trzeba dokupić pady i strapy (podobno nie wszystkie pasują) finy, rączkę i nazbiera się z 1000zł. Słyszałem też że są to deski drugiego gatunku i mają jakieś wady, o których nie ma mowy na aukcji. Nie wiem czy to prawda ale 550zł z czegoś się bierze.

F-One i Trans mają trochę większy roker. Spleene Door i monster jest praktycznie płaska. więc w spleene moim zdaniem szybciej się skończy górna zakres deski.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post16 lip 2013, 19:46

Ja kupiłem za 610 bo za kuriera pobraniowego zapłaciłem 6 dych. Klapki mystica /inne mi nie leżą/ finy i rączusia RRD miałem jakieś zapasowe.
Całość jak by policzyć wychodzi ok tysiaka w tej klasie nie kupię podobnej deski.
Wszystkie te inne "dory" wyglądają przy tych deskach jak kloc podobne ma flysurfer i nobile ale $ znamy.
Kończę się rozwijać na temat spleene bo mi nie po drodze :arrow: kto ma ten wie, że źle nie jest :thumb:

streetracer
Posty: 139
Rejestracja: 31 mar 2013, 13:40
Deska: Duotone Select/Whip SLS/FREE
Latawiec: Rebel 9/11/13, NeoSLS 10/12
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 19 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2013, 22:34

Mikolpa pisze:
F-One 1399 oraz Trans 1349 maja w komplecie pady, strapy, finy i rączkę.

Testowałem F-One Next 150x48 i Trans Rotation 153x44. Różnice pomiędzy deskami moim zdaniem są duże. Zastanawiam się co wybrać.


Jakieś szczegóły? Spostrzeżenia i uwagi co do każdej deski?

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post16 lip 2013, 23:43

Mikolpa pisze:
Pinio pisze:Dla mnie na dzień dzisiejszy nr 1 w DUŻYCH deskach jest spleene wystawione na allegro bo są:
Bardzo Dobrze Wykonane,
Bardzo Dobrze sprawdzają się przy piardach i nie tylko,
A ich cena na allegro ok 6 stów za blat to mistrzostwo świata :clap: :arrow: tyle powinny kosztować deski :thumb:
W tej chwili żadne inne nie mają szans chyba, że zejdą z ceną o 50% :idea:


Chciałem kupić Spleene Door ale jak dla mnie 400-500 euro to za dużo.
Co do tych na allegro to jeśli możesz kupić za 550zł to proszę kup mi.
Ja licytowałem trzy razy, pierwszy raz w marcu i zawsze aukcja była kończona minutę przed czasem. Więc nie wiem jak kupić deskę od tego gościa.
Poza tym jest to sam blat. Trzeba dokupić pady i strapy (podobno nie wszystkie pasują) finy, rączkę i nazbiera się z 1000zł. Słyszałem też że są to deski drugiego gatunku i mają jakieś wady, o których nie ma mowy na aukcji. Nie wiem czy to prawda ale 550zł z czegoś się bierze.

F-One i Trans mają trochę większy roker. Spleene Door i monster jest praktycznie płaska. więc w spleene moim zdaniem szybciej się skończy górna zakres deski.

Zadzwoń do niego ja bez problemu się z nim potargowałem i dogadałem, dwie deski za pobraniem bez licytacji wysłał mi za 1200zł paczką pobraniową.Co do wad potwierdzam, w moich deskach są minimalne i nie mają wpływu na nic,ale są.Co do kapci ja zakładałem od Xenon ,skywalker,a kumpel od northa.Rozstaw otworów na finy 38mm.Polecam :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości