SLINGSHOT RPM

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 paź 2013, 21:01

Jaaack tak jak koledzy napisali - duży rozmiar oznacza wolny rozmiar. Jest to największy kite w tej serii, więc trudno oczekiwać, że będzie super szybki. Ale będzie na nim latanie od najsłabszych wiatrów. I teraz pytanie co chcesz robić. O ile chcesz pływać lewo prawo, skakać wysoko, kręcić loopy, ale raczej nie będziesz pływał na wypięciu - jest wiele lepszych latawców, na pewno trochę szybszych, które się w tym przypadku sprawdzą. Ale jeśli przeciętna szybkość dużego latawca Ci wystarczy i zamierzasz robić progres właśnie w kierunku UH - RPM sprawdzi się znakomicie. Będzie dobrze bił z krawędzi, nie będzie przepadał po wypięciu i nie będzie uciekał bo będzie stabilny - podstawa przy nauce UH.
Trudno oczekiwać, że jakikolwiek latawiec w okolicach 14-16m będzie nadawał się do megaloopów - raczej kiteloopy robi się "przy okazji", nie jest to rzecz docelowa (chociaż znam takich, którzy lubią stabilny ciąg podczas loopa na dużych rozmiarach). Tak więc rzeczywiście szybkość nie jest tu najważniejsza.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2013, 01:24

onzo pisze:Trudno oczekiwać, że jakikolwiek latawiec w okolicach 14-16m będzie nadawał się do megaloopów - raczej kiteloopy robi się "przy okazji", nie jest to rzecz docelowa (chociaż znam takich, którzy lubią stabilny ciąg podczas loopa na dużych rozmiarach). Tak więc rzeczywiście szybkość nie jest tu najważniejsza.


tak się zastanawiam, czy pijesz do mnie, czy są też inni fani :)

pozdr

stiv a

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2013, 09:24

stiv amoralny pisze:
tak się zastanawiam, czy pijesz do mnie, czy są też inni fani :)

pozdr

stiv a


no nie spodziewałem się, co za spostrzegawczość :) Nie tylko, ale głównie.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2013, 10:27

najlepiej zapytać Sowy on non stop katuje 14m

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 paź 2013, 21:46

wenzel pisze:najlepiej zapytać Sowy on non stop katuje 14m


i to całkiem konkretnie :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 paź 2013, 00:03

A generalnie zawsze można sobie Turbinke 17 kupić i od 8 kts napinać na sztywno ;)

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 paź 2013, 16:41

14m rpm i 13m fuel to genialne latawce. trzeba jednak popatrzeć z trochę innej strony na ich rozmiar. jeśli jarasz sie fs i chcesz przy 14/15 wezłach mieć już bajke i stabilny ciąg z latawca który nie ucieka bo jest trochę wolniejszy to jest właśnie latawiec dla Ciebie. Jeśli chcesz pedałować ledwo pod wiatr przy 10 wezłach to raczej są lepsze konstrukcje do tego.

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 paź 2013, 21:23

14 RPM ma dobry dół i można na niej pływać od 10 węzłów. Jak na tak duży latawiec jest dość szybki i dobrze wstaje z wody. Jednak jest dość ciężki na barze i przy słabym wietrze można troszkę wyrobić bicka :D

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 paź 2013, 00:37

artus97 pisze:14 RPM ma dobry dół i można na niej pływać od 10 węzłów. Jak na tak duży latawiec jest dość szybki i dobrze wstaje z wody. Jednak jest dość ciężki na barze i przy słabym wietrze można troszkę wyrobić bicka :D


Twoje uwagi są cenne dla wszystkich, ale zarówno Ty, jak i często wielu innych forumowiczów, zapomina przy takiej okazji dodać dwóch niezmiernie istotnych czynników czyli : wagi ridera i rozmiaru deski :idea: . Nie mówiąc o tym, że dodanie do tego ewentualnie informacji, co jesteś w stanie przy 10 knts zrobic na tym sprzęcie, dałoby pełniejszy obraz. Ja np. ważąc około 95kg moge coś fikać na downwind z normalną deską, ale wtedy tracę wysokość z plaży(przykładowo deska; nobile 50fifty, SU-2 134 Prorider), lub jadę ostro pod wiatr na każdym halsie na desce 165x46 - drzwi.. i przy każdym zwrocie wyrzeźbię jakiś długi jump - czyli taki lekki fun, bez wodotrysków :)

pozdrawim

stiv a

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post21 paź 2013, 08:51

stiv amoralny pisze:
artus97 pisze:14 RPM ma dobry dół i można na niej pływać od 10 węzłów. Jak na tak duży latawiec jest dość szybki i dobrze wstaje z wody. Jednak jest dość ciężki na barze i przy słabym wietrze można troszkę wyrobić bicka :D


Twoje uwagi są cenne dla wszystkich, ale zarówno Ty, jak i często wielu innych forumowiczów, zapomina przy takiej okazji dodać dwóch niezmiernie istotnych czynników czyli : wagi ridera i rozmiaru deski :idea: . Nie mówiąc o tym, że dodanie do tego ewentualnie informacji, co jesteś w stanie przy 10 knts zrobic na tym sprzęcie, dałoby pełniejszy obraz. Ja np. ważąc około 95kg moge coś fikać na downwind z normalną deską, ale wtedy tracę wysokość z plaży(przykładowo deska; nobile 50fifty, SU-2 134 Prorider), lub jadę ostro pod wiatr na każdym halsie na desce 165x46 - drzwi.. i przy każdym zwrocie wyrzeźbię jakiś długi jump - czyli taki lekki fun, bez wodotrysków :)

pozdrawim

stiv a

Stiv, maly off robisz. Docelowo uwaza sie ridera ok 75kg z deska TT. Mysle, ze artus97 sie miesci w tej kategorii wagowej. Nie ma sensu pisac pisac o wadze i desce, jesli one nie odbiegaja od tego standardu... Wiadomo, ze np. na foilu mozna plywac 360st. :thumb:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2013, 01:41

unhooked pisze:
stiv amoralny pisze:
artus97 pisze:14 RPM ma dobry dół i można na niej pływać od 10 węzłów. Jak na tak duży latawiec jest dość szybki i dobrze wstaje z wody. Jednak jest dość ciężki na barze i przy słabym wietrze można troszkę wyrobić bicka :D


Twoje uwagi są cenne dla wszystkich, ale zarówno Ty, jak i często wielu innych forumowiczów, zapomina przy takiej okazji dodać dwóch niezmiernie istotnych czynników czyli : wagi ridera i rozmiaru deski :idea: . Nie mówiąc o tym, że dodanie do tego ewentualnie informacji, co jesteś w stanie przy 10 knts zrobic na tym sprzęcie, dałoby pełniejszy obraz. Ja np. ważąc około 95kg moge coś fikać na downwind z normalną deską, ale wtedy tracę wysokość z plaży(przykładowo deska; nobile 50fifty, SU-2 134 Prorider), lub jadę ostro pod wiatr na każdym halsie na desce 165x46 - drzwi.. i przy każdym zwrocie wyrzeźbię jakiś długi jump - czyli taki lekki fun, bez wodotrysków :)

pozdrawim

stiv a

Stiv, maly off robisz. Docelowo uwaza sie ridera ok 75kg z deska TT. Mysle, ze artus97 sie miesci w tej kategorii wagowej. Nie ma sensu pisac pisac o wadze i desce, jesli one nie odbiegaja od tego standardu... Wiadomo, ze np. na foilu mozna plywac 360st. :thumb:


artus się nie wypowiedział, więc pewnie się nie mieści , albo ledwo-ledwo :) A jeśli chodzi o standardy..., dzisiaj dla tego "typowego" rajdera standard TT to minimum 134-136cm, a raptem 3-4 lata temu ten "standard" to było 131-132cm, zgadza się? (pamiętam jak pierwszą moja 50/fifty 139cm sporo ziomów oglądało na spocie, po czym stwierdzali, że to taki "szkółkowy" rozmiar i generalnie to siara taka dłuuugi blat :) Więc pisanie o wadze ridera i size dechy moim zdaniem ma jakiś sens :idea: No albo idziemy w dyskryminacje dużych (np taki Pinio:) ) pozdrawiam przy okazji i bez urazy:)

stiv a

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2013, 09:42

stiv amoralny pisze:artus się nie wypowiedział, więc pewnie się nie mieści , albo ledwo-ledwo :) A jeśli chodzi o standardy..., dzisiaj dla tego "typowego" rajdera standard TT to minimum 134-136cm, a raptem 3-4 lata temu ten "standard" to było 131-132cm, zgadza się? (pamiętam jak pierwszą moja 50/fifty 139cm sporo ziomów oglądało na spocie, po czym stwierdzali, że to taki "szkółkowy" rozmiar i generalnie to siara taka dłuuugi blat :) Więc pisanie o wadze ridera i size dechy moim zdaniem ma jakiś sens :idea: No albo idziemy w dyskryminacje dużych (np taki Pinio:) ) pozdrawiam przy okazji i bez urazy:)

stiv a


Teraz średnia wielkość dechy dla riderów to 134-140. Zdecydowana większość preferuje ok.140, ja też w następnym sezonie wybiorę 140 :D
W tym sezonie pływałem na Fifciaku 138 lub na nhp 134 i ważyłem 70 kg

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2013, 11:10

no dobra, ale jak już teoretyzujecie na temat długości to jeszcze miejcie na względzie rocker, bo 50/50 140 będzie szło tak samo dobrze jak nhp 132 - efektywna krawędź w tych deskach jest podobna. Jednak możliwości dłuższej deski są nie do przecenienia - sam mam 138 z większym rockerem, ale z mniejszym nie brałbym pewnie mniej niż 136. Tej długości się nie czuje przy normalnym pływaniu prawie w ogóle, szczególnie w lepszych deckach (które dobrze tłumią przy przepałowaniu), ale za to przy wbiciu krawędzi odpowiednio pokazują co potrafią :)

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2013, 14:18

Unhooked ma jak najbardziej rację, że na przedział wagowy ridera 70-75 kg większość firm podaje swoje zakresy. Nie każdy czytający to forum musi być zorientowany jednak, a krótkie info, że waga przeciętna/czy jaki mam blat, zawsze da bardziej kompletny obraz, również komuś zaupełnie poczatkującemu.

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
maliniak
Posty: 226
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:00
Deska: CLASH 134
Latawiec: SS RPM 10m
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post18 mar 2014, 15:59

WOOOOOW – tyle stwierdzam po 2 godzinach pływania na nowym RPM-ie 2014. Czuć różnice względem poprzednika z 2011!!! Dużo lepsza winda połączona w końcu z przyzwoitym hangtimem, dolny zakres w moim przypadku poprawiony o jakieś 2 knoty (RPM 10m waga 67kg na TT 134 spadało do 10knt i utrzymywałem ślizg wachlując), troszke szybszy mi się wydaje, stabilniejszy, krawędź spływu już się tak nie telepie jak w poprzednikach no ale nie ma się co dziwić jak naszyli tam tyle tego wzmocnienia!
Ciekawi mnie czy trymer będzie dobrze pracował przy konkretnym wietrze. Na poprzednim rpm-ie musiałem czasem odpuszczać krawędz i poluzować linki nośne bo za cholere nie mogłem zaciągnąć trymera.

Na temat górnego zakresu się nie wypowiem bo nie miałem kiedy go sprawdzić – na papierze niby go poprawiono. Czas pokaże :roll:

Tylko w barze jak dla mnie za luźno chodzi nowa zrywka (albo mi się taka trafiła). Lekko otarłem o nią ręką i niechcący się leashowałem. Przy okazji sprawdziłem, że system bezpieczeństwa działa jak należy no ale wolałbym robić to świadomie;) chociaż to łatwo poprawić samemu w domu więc do przeżycia!

Ogólnie to mi się wydaje, że mamy hiciora– oby Jurek się nim nie przepłynął bo chłopak wpadnie w depresje przez swój transfer :)

Jak ktoś się zastanawia czy warto to ja mówie barć nawet w ciemno!!! Mega jest! Ja nie żałuje!


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron