SLINGSHOT RPM

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Richie
Posty: 23
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:05
Deska: SU-2/Custom/Carbon
Latawiec: ManiaC Wainman Hawaii
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 mar 2014, 20:41

Żadko wypowiadam się na forum, bo jeszcze mnie to nie pochłonęło, wolę pływać jak mam czas:) Ale RPM to jak sobie przypominam był zawsze latawiec, który mi leżał w ręce od pierwszego momentu. Znam go od debiutu w 2009 i z roku na rok, pływając na RPMach zawsze stwierdzałem, że idealnie leży mi do mojego stylu pływania. Osobiście zajmuje się freestylem ale są takie dni, kiedy albo nie można, albo sie po prostu nie chce "skakać" czy uczyć nowych rzeczy i dobrze jest wejść na freeride, deske strapless, wave itd. Nie stwierdzam tutaj, że RPM jest idealnym kitem na fale(są sprzęty bardziej dedykowane) ale w moim przypadku jest on na tyle uniwersalny, że bez problemów dawałem radę bawić się na falkach i stabilnie siedział w power zonie. 2014 RPM oblatałem niedawno w Wietnamie i Tajlandii i tak jak co roku się nie zawiodłem. Jest bardzo stabilny, mam wrażenie, że jest też lepsze czucie baru, szczególnie unhooked, w sumie generuje moc prawie wszędzie w oknie wiatrowym, no i bardzo przyjemnie kręci się loopy. Krawędź spływu, tak jak w zapowiedziach i recenzjach rzeczywiście wreszcie jest solidnie wzmocniona - co jest naprawdę dużym plusem. Usłyszałem już parę razy pytanie czy nie denerwował mnie mały chicken loop, ale sam na to nie zwróciłem uwagi więc chyba nie jest aż taki mały jak wygląda. Generalnie latawiec bardzo przyjemny, polecam wszystkim, którzy mają ambicje robią coś wiecej niż pływanie prawo, lewo :D

parę shotów z procą :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdro, Riczi

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 mar 2014, 11:27

paleta kolorów RPM 2014
Obrazek

dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post10 kwie 2014, 00:22

To może ja dorzucę coś od siebie. Chwilę mi to zajęło ale w końcu udało mi się przelać na klawiaturę parę spostrzeżeń a propos nowego RPMa. Na przełomie ostatnich lat RPM stał się dla Slingshota latawcem równie sztandarowym co Fuel. Ten drugi słynie ze swojej radykalności i zacięcia freestyle podczas gdy RPM wyrobił sobie markę latawca idealnego dla tych którzy od sprzętu oczekują czegoś więcej niż tylko skoków i możliwości pływania lewo - prawo. Mimo, iż promowany był głównie przez Youriego Zoona zyskał miano najbardziej wszechstronnego latawca ze stajni SS. Mogę śmiało powiedzieć, że nowy RPM dumnie kontynuuje ten trend.

Zacznę może od banału, ale dla ludzi których nie stać na set 3-4 latawców banału bardzo ważnego, mianowicie od zakresu. W prawdzie do mojej dyspozycji na razie jest tylko 9tka nowego RPMa ale bez wahania mogę powiedzieć, że w tej dziedzinie dorównuje, a w niektórych przypadkach deklasuje, porównywalne konstrukcje innych marek. Staram się pływać na wszystkich nowinkach, które mi wpadną w ręce zatem mam w temacie jakieś tam wyrobione zdanie. Pełen komfort pływania już przy 16knt aż do wiatrów sporo przekraczających 28knt czyli „górę” sporej części 9tek. Zwiększona szybkość reakcji latawca, dzięki zastosowaniu pierścieni zamiast tradycyjnych bloczków, jest tu nie bez znaczenia. Parę szybkich ruchów pozwala nadrobić chwilową dziurę wiatrową praktycznie bez utraty wysokości. Przy mocnym wietrze zaś, latawiec nadal pozostaje stabilny nawet w przypadku mocnych szkwałów. Co więcej, nowy krój poszycia spowodował zmniejszenie łopotania latawca a co za tym idzie, wydłużył jego żywotność.

Skoki, hangtime i unhooked. Tu mam wrażenie, że w porównaniu z modelem zeszłorocznym RPM ciągnie jeszcze wyżej w górę ale zachowuje ten sam hangtime oraz spokojne powolne tempo opadania, które początkującym pozwoli przygotować się do lądowania a tym bardziej „oskakanym” daje czas na odrobinę wygłupów. Tych którzy pływają unhooked na pewno pocieszy informacja, że latawiec mimo zmian konstrukcyjnych nie stracił nic ze swojego freestylowego zacięcia. Pozostaje stabilny przy trickach na wypięciu nawet przy sporo silniejszym wietrze oraz nie przepada gdy zdarzy nam się wylądować na zbyt dużym powerze z luźnymi linkami. Tym lubiącym kiteloopy mogę powiedzieć, że RPM 2014 mimo nieco większej reaktywności podczas loopa nadal generuje sporo mocy, jednocześnie utrzymuje stały ciąg co znaczy, że nie zaskoczy was nagłym, nieprzyjemnym szarpnięciem bądź utratą mocy, a co za tym idzie lądowania po loopach są dużo przyjemniejsze.

Sporo zmian poczyniono przy konstrukcji baru. Niby jest to ten sam sprawdzony system ale te kosmetyczne, wydawać by się mogło, zmiany przekładają się na miłą poprawę całokształtu. Przede wszystkim zmniejszono jego ciężar, bar jest sporo lżejszy i wykonany ze stopu. Także sama zrywka została dość znacznie odchudzona z żelastwa zachowując jednak ten sam sprawdzony system bezpieczeństwa. Sporo osób ucieszy fakt, że poprawiony został też depower – bardziej poręczny uchwyt na końcu linki pomaga z dużo większą łatwością zdepowerować latawiec a poprawiona knaga przy zrywce (także wykonana ze stopu) powinna też znacznie przedłużyć żywotność linki depowera.

Na koniec chciałem tylko powiedzieć jako osoba, która regularnie pływa na Slingshotach od kilku lat, że tradycyjna już jakość wykonania ich produktów powoduje, Iż nowy posiadacz nie będzie musiał się bać o to, że z czasem zacznie mu schodzić owijka z baru czy pęknie w nim jakiś plastikowy element (co jest stałym problemem w paru innych znanych mi markach). Więc jeżeli ktoś z was chciałby przetestować RPMa 2014 proszę dać mi znać a z przyjemnością udostępnię go na testy i posłucham waszej opinii.

Awatar użytkownika
konop
Posty: 657
Rejestracja: 31 sty 2009, 11:40
Lokalizacja: Łomża
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post10 kwie 2014, 06:53

Richie pisze:Żadko wypowiadam się na forum,...


A jeszcze rzadziej do słownika :mrgreen:

dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 kwie 2014, 10:56

konop pisze:
Richie pisze:Żadko wypowiadam się na forum,...


A jeszcze rzadziej do słownika :mrgreen:


Hahaha... ja co by nie zniechęcać chłopaka do pisania opinii na forum ugryzłem się w język ale widzę Konop, że ty nie wytrzymałeś :mrgreen: (chociaż twoja cięta riposta też nie zachwyca spójnością logiczną)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2014, 12:44

Zerknąłem na początek tego wątku i takie kwiatki tam są hehe :) Jak zwykle historia zweryfikowała rzeczywistość ;)

Cygański król pisze:Dziwnie to wygląda, przypomina bublowatego LINKA...

Generalnie zaraz pablo mnie zbeszta ale mam wrażenie zę Slingshot oprócz fuela jest przereklamowany...


Gumi$ pisze:Myśle ze po małej miniaturce obrazującej ksztalt kajta to niewiele można wywnioskować, poza tym ten latawiec będzie zapewne dla panów z brzuchem :wink:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 kwie 2014, 23:20

Na majówkę będziemy mieli parę rozmiarów do potestowania na Ch6, do tego test porównawczy desek 138 slingshot asylum vs vision 2014, zobaczymy :roll: mniam :wink: Pachnące, nowiutkie, kto chce spróbować? :thumb:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 maja 2014, 19:56

To może jeszcze ja dorzucę swoje 5 groszy.
Generalnie temat został już dość mocno wyczerpany i zgadzam się z opiniami moich przedmówców. Zdecydowanie można pochwalić wzmocnienie krawędzi spływu. Zostało to porządnie obszyte więc teraz kite będzie jeszcze bardziej niezawodny. Również w barach został dopracowany trymer depowera, a w zasadzie został poprawiony sam uchwyt tak aby się już nie zacinał się w butterboxie i jak na razie u mnie działa to bez zarzutów.
Co do samych latawców to w RPM 14m można odczuć lepszy dolny zakres od poprzednika więc z czystym sumieniem mogę napisać, że śmiało mogłem pływać już od 10 knt (80 kg) a pływałem już na 8 knt i robiłem triki na wypince !
Jeżeli chodzi o RPM 10m generalnie ten latawiec jest genialny. Mój ulubiony rozmiar razem z 12m. Optymalnie szybki. Można dobrze polatać. W zasadzie nic dodać nic ująć. Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie moje 12m :D
Najprawdopodobniej nowe RPMy będzie można przetestować na Test Days 2014 w Kite.pl tak więc zapraszam bo warto ale śmiało mogę napisać, że można kupić te latawce w ciemno :thumbsup:
Aha no i oczywiście te grafiki- najlepsze na spocie 8)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post26 maja 2014, 21:37

Hmm, mam ograniczony budżet i na 2014 mnie zdecydowanie nie stać :doh: Ale co myślicie, która z tych aukcji wydaje się najbardziej "opłacalna" i wiarygodna? Dzięki za pomoc, myślę że odpowiedni temat, w końcu o RPM ;)

http://allegro.pl/slingshot-rpm-9m-2012 ... 75311.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-9m-2011 ... 23759.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-rozmiar ... 64196.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-8m-2012 ... 53496.html

Awatar użytkownika
G.I.Kala
Posty: 105
Rejestracja: 22 mar 2012, 23:26
Deska: tona pop
Latawiec: ss rpm 69
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post27 maja 2014, 10:45

Hey,
Specjalistką nie jestem, ale miałam ten dylemat w poprzednim sezonie więc, moim skromnym zdaniem, z tych aukcji, strzelałabym w 10 z Gdańska. Zobacz jak jest bar zwinięty ;p
9 z Wejcherowa poszyte - więc ostrożność, pytanie czy planujesz nim walić w wode i czy to ma być dla Ciebie słabo/std/silno wiatrówka.
8 - pytanie ile ważysz i to powyższ zdanie.
9 z wawy to 2011 - nie pływałam na 2011 ale od użytkowników słyszałam o sporych różnicach na korzyść 2012.

Ile ważysz, przeznaczenie latawca/twój level.

Pzdr,
G.I.Kala

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post27 maja 2014, 11:20

Dzięki za pomoc :D ważę 70kg, rok temu iko2 robiłem. Ogarniam zwroty bez zamoczenia tyłka, zaczynam skoki przez zenit i pop, ogólnie ciągnie mnie w kierunku freestyle :) na pewno chcę się uczyć tricków. najczęściej pływam w chałupach.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post27 maja 2014, 12:09

Ostatnio mialem okazje przyjrzec sie blizej RPMowi 2014 i nie wiem czemu ale mam wrazenie ze jest robiony w tej samej fabryce co Airush Varial X 2014. Poza roznicami konstrukcyjnymi wiele rzeczy wydaje sie bardzo podobnych pomiedzy tym latawcami. Jaka jest wasza opinia ?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2014, 11:11

Rajlor pisze:Hmm, mam ograniczony budżet i na 2014 mnie zdecydowanie nie stać :doh: Ale co myślicie, która z tych aukcji wydaje się najbardziej "opłacalna" i wiarygodna? Dzięki za pomoc, myślę że odpowiedni temat, w końcu o RPM ;)

http://allegro.pl/slingshot-rpm-9m-2012 ... 75311.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-9m-2011 ... 23759.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-rozmiar ... 64196.html

http://allegro.pl/slingshot-rpm-8m-2012 ... 53496.html


Tę 9 z Wawy możesz brać w ciemno. Znam właściciela, dba o sprzęt jak mało kto, do tego mało pływana i o ile pamiętam nigdy nie szyta. Sam latałem na 2011 i krótko na 2012 i 2013 i większych różnic nie zauważyłem, więc bym nie przesadzał. Jak dla mnie to dla przeciętnego użytkownika ważniejsze od rocznika jest odpowiedni stan latawca, zadbanie i małe zużycie. Jak ktoś przelatał 200h na latawcu z 2013 do tego w warunkach słonej wody i mocnego słońca to lepiej będzie wziąć 2011 latane w Polsce, w małych ilościach i tym samym mniej styrane i mniej wytrzepane.

Ta z Wejcherowa po konkretnym walnięciu tuby, może być nieszczelna a wtedy trzeba będzie dołożyć parę zł na naprawę.

8 i 9 mocno się różnią w zakresie i możliwościach, osobiście uważam, że 9m2 jest dużo lepszym rozmiarem.

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post26 cze 2014, 00:04

A więc zakupiłem RPMA 12stkę.

Obrazek

Pierwsze wrażenie zrobił na mnie świetne. Lekki na barze, stoi w oknie wiatrowym tam gdzie powinien. W jeden dzień od pływania prawo-lewo i pierwszych skoków przez zenit udało mi się zrobić pierwsze railey, później z 4-5 wylądowałem :D Jeszcze zacząłem pływać na switchu, popy mi ładnie wychodziły, kilka transition, kilka wysokich skoków przez zenit, coraz lepiej mi to zaczyna wychodzić :wink: Zanim zacznę unhooked spróbuję jeszcze backrolla się nauczyć. Jedyne na co mogę ponarzekać, to obtarty mały palec od baru po 5h pływania. Tylko nie wiem na którą pętelkę podpinać linki... Na razie robiłem to na ostatnią, są lepsze opcje? Co zmienia ustawienie pętelek? Dzięki za pomoc :thumb:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2014, 10:44

Supełki przy barze służą do regulacji wyciągniętych linek. Ogólnie jak linki równe to podpinasz na te same z przodu i z tyłu. Czasami można się pobawić w lekki trym dając dłużej z przodu niż z tyłu lub odwrotnie ale bez przesady... Ja jakoś zawsze podpinałem na środek.

Ostatnio polatałem chwilę na RPM 9 2014 i... jest różnica. Latawiec wyraźnie lżejszy na barze, zmieniony kształt... Za to bar i nowy CL z trymerem dużo lepszy.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości