SLINGSHOT RPM

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2009, 15:16

zgred pisze:rev mocarny jest

stabilny w górnym zakresie

ale ten patent z knagą przy chickenie to porażka - spróbujcie się depowerować płynąc :shock:

druga rzecz, że kutasik przy chickenie lubi się ułamać

jak dla mnie latawiec całkiem ok (chociaż jak będe wybierał to kupię coś innego ;) ale bar porażka.


Hmm - może i mocarny jest - pod tym względem że MEGA szybko się w tym latawcu kończy górny zakres ( choć dół przyzwoity ).

Patent z knagą przy chickenie JEST porażką - przy silnym wietrze NIE MA opcji zdepowerowania się samodzielnie przez przeciętnego kursanta, nie mówiąc już o słabszych dziewczynach.

Zastanawia mnie tylko czemu nikt nie pisze o micie zwanym "bomber quality"? Sprawdza się to może w fuelu, ale REV był najmniej wytrzymałym latawcem 08 na jakim pływałem - począwszy od dziur po knagach na one pump, przez dziurawe tuby, urywające się NON STOP zaworki i wreszcie materiał który po 3 miesiącach wygląda jak w 3 sezonowych latawcach. Hmm?

Jeśli TO poprawią, to faktycznie będzie to przyzwoity kite.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2009, 16:41

Przem chciałbym zauważyć ze ten temat nie dotyczy REVa a nowego latawca RPM. Swoje uwagi na temat poprzedniego modelu już nie raz opisywałeś.
Wracając do tematu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do pobrania w formacie PDF

Źródło: hanglos.nl

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2009, 17:20

przemass pisze:Zastanawia mnie tylko czemu nikt nie pisze o micie zwanym "bomber quality"?


Przemass,

po pierwsze temat jest jak słusznie zauważył Smokie o RPM,
po drugie mając interes w promowaniu innych producentów nie rób czarnego PR SS

amen

Gumi$
Posty: 360
Rejestracja: 20 wrz 2006, 21:39
Deska: Cabrinha Custom + LF Vantage
Latawiec: Torch
Lokalizacja: Charzykowy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2009, 17:32

Pablo, a wiesz może kiedy będziecie mieli coś na testy? :wink:

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2009, 17:34

Gumi$ pisze:Pablo, a wiesz może kiedy będziecie mieli coś na testy? :wink:


RPM jeszcze nie wiem, REV09 już mam testowe, czekam tylko, aż będzie trochę cieplej :)

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 sty 2009, 18:30

Pablo pisze:
przemass pisze:Zastanawia mnie tylko czemu nikt nie pisze o micie zwanym "bomber quality"?


Przemass,

po pierwsze temat jest jak słusznie zauważył Smokie o RPM,
po drugie mając interes w promowaniu innych producentów nie rób czarnego PR SS

amen


Pablo, o revie wypowiedział się zgred - a ja odpowiedziałem na JEGO opinię z cytatem. Rozumiem, że póki opinie o Revie są pochlebne, nikomu nie przeszkadzają w tym wątku?

Jak sami twierdzicie, tego latawca jeszcze nie ma de facto, więc ośmielam się zauważyć tylko że jeśli utrzyma on taką "bomber quality" jaką ma REV to może być lekki problem...:?

Nie mam ŻADNEGO interesu w promowaniu innych producentów. Mam natomiast interes w promowaniu dobrych latawców. I mam nadzieję że rpm taki będzie.

amen :twisted:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lut 2009, 16:28

Cygański król pisze:Dziwnie to wygląda, przypomina bublowatego LINKA...

Generalnie zaraz pablo mnie zbeszta ale mam wrażenie zę Slingshot oprócz fuela jest przereklamowany... podobnie jak naish... tylko torch, a reszta to szkoda gadać, przynajmniej moim zdaniem

...

Tak jak było z naishem - był torch ok i raven niebardzo, wszedł szkoskwave - tragedia, potem Boxer który był fajny do nauki to fakt, no i potem sigma o której mam kiepskie zdanie:)

Podobnie sling: wszedł link - nieudany, o revie też było sporo kiepskich opinii:)



pod tymi słowami również mogę podpisać się obiema rękami
wnioskując podobnie jak Ty z doświadczenia.


przemass pisze: Zastanawia mnie tylko czemu nikt nie pisze o micie zwanym "bomber quality"? Sprawdza się to może w fuelu, ale REV był najmniej wytrzymałym latawcem 08 na jakim pływałem ..


eee - sięgnij pamięcią :wink:
znalazła by się jeszcze co najmniej jedna firma
która również była podobnie "bomber" :wink:

pozdro


grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2009, 20:46

przemass pisze:
zgred pisze:rev mocarny jest

stabilny w górnym zakresie

ale ten patent z knagą przy chickenie to porażka - spróbujcie się depowerować płynąc :shock:

druga rzecz, że kutasik przy chickenie lubi się ułamać

jak dla mnie latawiec całkiem ok (chociaż jak będe wybierał to kupię coś innego ;) ale bar porażka.


Hmm - może i mocarny jest - pod tym względem że MEGA szybko się w tym latawcu kończy górny zakres ( choć dół przyzwoity ).

Patent z knagą przy chickenie JEST porażką - przy silnym wietrze NIE MA opcji zdepowerowania się samodzielnie przez przeciętnego kursanta, nie mówiąc już o słabszych dziewczynach.

Zastanawia mnie tylko czemu nikt nie pisze o micie zwanym "bomber quality"? Sprawdza się to może w fuelu, ale REV był najmniej wytrzymałym latawcem 08 na jakim pływałem - począwszy od dziur po knagach na one pump, przez dziurawe tuby, urywające się NON STOP zaworki i wreszcie materiał który po 3 miesiącach wygląda jak w 3 sezonowych latawcach. Hmm?


Można się rozwodzić nad wygodą depowera, jakością i innymi pierdolami.
Ale jakie to ma znaczenie jak kajt jest w powietrzu?
Żadne.
Piszesz że doł przyzwoity ale góra MEGA szybko się kończy.
To dół jest MEGA a góra przyzwoita.. Kto nie woli mniejszych kajtów?
Jak ja plywalem na 9 rev to ledwie dawaliście rade na 09 12 nemesis czy waroo. Do tego kajt był rownie zwinny (bar 50) i zajebiscie nosi.
Sory ale sam widziales. Przyczepiłeś się pierdół a nie kajta.
Nie sprzedajesz - nie chwalisz. Jak ktos sprobuje kilka sesji na nim to nie przekona, bez rozebranych lasek na plazy.
A po testach na dwa halsy to sobie można....

Edit
Sory za ton wypowiedzi, ale jak ktos usilnie pisze ze białe jest czarne i na odwrót to palce same po klawiaturze latają.
Ja sam do tej pory czasami nie moge uwierzyć w jakich warunkach ten kajt potrafi porządnie polatać.. a nie stać w powietrzu.
Bar wg mnie nie jest ważniejszy niż kajt.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2009, 10:03 przez grzechu, łącznie zmieniany 2 razy.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2009, 21:35

Krótka recenzja z hameryki .....

"The Rpm 10m would be the closest to compare with the 9m Fuel. The 10m is a sweet size. I was out during ventana and I really had a good time for someone that really still likes his fuels... The nice thing about the Rpm, is that they pretty much have all the quality's, performance and looping ability's of the Fuel but with better range, shut off, relaunch and is very user friendly. Also with the 3 strut frame this baby packs down super tight, which is killer for those winter trips...

Quiver break downs will probably be
10-12;8-12;10-14;6-10;8-10-12;6-10-14;6-8-12

The 6-10 combo would be a sick 2 kite kit.

Show how the hell did it feel?

Very similar to the Fuel but with the option "at the kite" to free up the bar pressure for Rev like wipness and control or increase it for more pure power and smoother turning speed for wake unhook.

Since the shape of the kite is tagged "open-C" it really preforms like a C. The kite sits back just a bit in the window but as you edge against the kite it surges forward just like your trusty Fuel. So even when unhooked' the kite still doesn't blow you off your edge or back stall.

With its large wing tips the kites looping ability is as good as you need it if not better then you want it... Tons of lift and forward movement. Power throughout the radius of the loop.

This will be a great kite for those that would like the Fuel but have demoed one but got their ass kicked and it was just to much but still vibe'd the feel or someone that really whats something sick. This is the kite your ride with your "board" more and less with sheeting in and out at the bar; like most typical SLE'S, Hybrids or Bow's. For those that are used to riding with your bar this is not the kite for you.


The bar is basically the same as the Rev bar but called the REDLINE bar. There are a few upgrades, so that sick...

*The center hole on the bar now has a plastic top cap which will allow less friction with the CL rope and should very well extend your lifespan by a good amount. It has seen 2 weeks of baja sand and the rope still looks good.

Always clean your bar after you ride with fresh water or beer just get the salt off!

Bag is all black. Comes with Tall pump. "

Obrazek

Źródło: nwkite.com

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 12:42

Grzechu pisze:Jak ja plywalem na 9 rev to ledwie dawaliście rade na 09 12 nemesis czy waroo.


..zejdź na ziemię :wink:

no chyba że ważysz 28 kg :hand:

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 12:56

Sam nie mogłem uwierzyć że na spokojnie pływam na 9 gdy inni mieli problemy (no wlasnie nie pamietam czy 11 czy 12 to bylo). Moja waga na tamtą chwile to ok 68 kg.
Przemas albo zaprzeczy albo potwierdzi, Borat także.
Na Zegrzu kiedyś z Kubisztalem pływaliśmy - ja na 9 - on na 13 Instinct.
Pływalismy dokladnie tyle samo.
Mniejsza o to, wrocmy do RPM, troche sie wyrwałem z tym postem.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 13:16

Grzechu pisze: Moja waga na tamtą chwile to ok 68 kg.



..to zszedłeś na ziemię :wink:
Przemass ma lekko dwie dychy więcej :idea:
co "może być nie bez znaczenia" :wink:

nie wiem jak deska

a poza tym możesz "bić techniką" pozostałych :idea:

..no to wróćmy do RPMa :wink:

pozdro

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 13:20

Nie tak szybko, nie tylko Przemas wtedy pływał..
A pozniej "niektorzy" stwierdzili, że Nemesisy 09 mają bardzo słaby dół ;)
Ale pewnie tutaj tego nie napiszą.
No to jak z tym RPM?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2009, 13:30

Grzechu pisze:Nie tak szybko, nie tylko Przemas wtedy pływał..


może i ośmiu "Przemassów"
ale czy choć JEDEN w wadze "kurczaczej"?

Grzechu pisze:A pozniej "niektorzy" stwierdzili, że Nemesisy 09 mają bardzo słaby dół ;)


temat jest o RPM :idea: :idea:
ale co zrobić jeśli kolejny raz jakiś kite jest porónywany "nie wiedzieć czemu" z BESTem :roll:
a podobno "w ogóle" ich nie ma na spotach, w necie i nikt ich nie zna :lol:
a "cesarz ma nowe szaty" :wink:

..akurat ja o dolnym zakresie NEMI 09 nie mogę powiedzieć że jest "bardzo słaby"..
choć rozpieszczeni REWELACYJNYM zakresem NEMI '08 mogą mieć trudności w przestawieniu się..
ale takowych "na szczęście" zbyt wielu nie ma
bo NEMI 08 pod polskie strzechy zawitał szerzej niedawno dopiero..

WROĆMY NA ZIEMIĘ
tzn : do RPMa
:idea:

pzdr


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości