komorowiec

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
gandzialf
 
Post31 gru 2004, 09:11

znalazlem taka stronke w necie
http://www.aeros.com.ua/
i na niej sa kity
http://www.aeros.com.ua/products/kites/index.htm
spoktkal sie ktos moze z tymi kitami jak tak to prosil bym o jakas recenzje

pozdrawiam i zycze wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2004, 09:16

ja mam takiego kicika ale kupilem go w zeszly tygodniu i jeszcze nie testowalem.
pozdro

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post31 gru 2004, 09:17

cekawy system

Obrazek

Awatar użytkownika
mazi
Posty: 92
Rejestracja: 09 lis 2004, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2004, 10:01

ja juz tak nie mam. u mnie jest zwykly bar , depoweer ,wac (podobny do flysurfera) i wyglada to zupelnie inaczej bo ten standardowy system to jakis dziwny jest. ale sam latawiec wedlug opini paru ludzi jest super ja mam 14m2

Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 524
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Kraqf
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2004, 11:18

to sie powinno nazywać: SYSTEM NIEBESPIECZEŃSTWA !!!!!

Awatar użytkownika
Maslav
Posty: 976
Rejestracja: 02 sie 2003, 21:56
Lokalizacja: Łomianki Fabryczne
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2004, 12:21

leach idący od prawej strony baru na lewą rękę? :roll:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post31 gru 2004, 12:50

System bezpieczeństwa - bo tak działa 80% komorowców Pany. Lesza podpinasz do hamulców i jak puścisz drążek to latawiec leci do tyłu i spada na dupe nie generujac mocy 8)

Popiel
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2004, 18:43
 
Post11 sty 2005, 23:00

Takie latawce sprowadza na Polske gość z Krakowa i czasem ma je również od niego Robert z Kite.pl
Szyte są w Kijowie tam gdzie ich pralotnie.
Miałem od niego 7ke i była super ale niestety do nart bo na wodę nieco za mala przynajmniej jak na moje 85kg na śródlądziu a 14tka powędrowała właśnie do Maziego.
System jest rzeczywiście nieco dziwny zwłaszcza że w oryginale bar jest zginany. Na dzień dobry przerobiłem to i zrobiłem leash na przelotce bo tamto sie plątało i rzeczywiście jak sie źle ułożyło było niebezpieczne.
Ogólnie mają 2 modele Virus na zdjeciu jest z kanałami do odprowadzania wody i jest z grubszej tkaniany a Giro delikatniejszy i robiony ewidentnie pod narty, bez kanałów. Rusłan większośc tego sprzedaje do Szwecji własnie pod narty. Fajnie latają, małe zwrotne - duzy słoniowaty. Virus 7 i Giro 6,5 są chyba najsensowniejsze. 14 ciągnie jak traktor! Powoli ale mocno.
Tańsza alternatywa Ozona czy FS. Rusłan przelicza z dolarków więc teraz powinny być taniej :-)

AKuba
Posty: 42
Rejestracja: 09 maja 2005, 18:13
 
Post18 maja 2005, 19:36

Popiel pisze:Takie latawce sprowadza na Polske gość z Krakowa i czasem ma je również od niego Robert z Kite.pl
Szyte są w Kijowie tam gdzie ich pralotnie.Tańsza alternatywa Ozona czy FS. Rusłan przelicza z dolarków więc teraz powinny być taniej :-)


I co ,zna ktoś do nich jakiś kontakt lub ceny?

AKuba
Posty: 42
Rejestracja: 09 maja 2005, 18:13
 
Post18 maja 2005, 19:36

Popiel pisze:Takie latawce sprowadza na Polske gość z Krakowa i czasem ma je również od niego Robert z Kite.pl
Szyte są w Kijowie tam gdzie ich pralotnie.Tańsza alternatywa Ozona czy FS. Rusłan przelicza z dolarków więc teraz powinny być taniej :-)


I co ,zna ktoś do nich jakiś kontakt lub ceny?

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 323
Rejestracja: 27 wrz 2004, 10:13
Lokalizacja: Waw
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2005, 11:38

Dziwny ten latawiec...
3-linkowy...
A lisz łapie oba końce baru linką w "Y"...
Na moje da to efekt, że po puszczeniu baru będzie nas ustrojstwo ciągać do czasu, aż wiatr nie zdechnie...
Chyba, że na barze jest z prawej strony "zrywka" i awaryjnie ściągany jest lewy koniec, co powoduje zwalenie skrzydła na "skrzydło.
Tylko po co linka "Y"???
Doczepienie lisza do "tylko" lewego końca uprościłoby system i wyeliminowało ryzyko, że prawa nie wypnie...
Nie sądzicie?

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 323
Rejestracja: 27 wrz 2004, 10:13
Lokalizacja: Waw
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2005, 13:51

Okey nie 3, tylko 4 linkowy....
Macalem coś takiego w sobotę.
Jednak ten system i tak mi sie nie podoba...

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2005, 14:05

Nie będzie ciągnąć, bo jak złapiesz hamulce to spadnie. Pod warunkiem, że będzie wszystko dobrze wymierzone ;) To jest chyba najbardziej standardowy system stosowany w kite'ach komorowych jako system bezpieczeństwa i często patent do odwracania latawca. Sprawdza się bardzo dobrze jeżeli wszystko jest ok.

Doczepienie leasha do jednej linki spowodowałoby opadanie kite'a w sposób całkiem podobny do kite'ów pompowanych - kite by się wypłaszczył i zrobiłoby się śmigło, tylko że tutaj kite dostałby niezłego powera i prawdopodobnie pozrywałbyś wiele linek zanim kite zdążyłby wylądować. Widziałem, że w pompowanych teżsiętak czasami trafia, ale kite chyba nie dostanie takiej mocy bo nie ma takiej zdolności do generowania tak dużego ciągu... :think: , ale nie jestem pewien...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości