Nowa decha Wainman Hawaii - JOKE

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2010, 01:52

hehe same miSZCZe :D

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2010, 22:11

MArcinBe pisze:tak to "moja miejscowka"...
co mi sie "obilo" o uszy to:
grafika jest od "Jody" Wainmana
Szejp jest od Wainmana + Pabisch Wolfgang (pare lat temu "miszcz" Austrii, szejper) + Ronald Kittag (dealer WH i LF, oraz chyba kiedys zajmowal sie snowboardami) + Schitzhofer (nie pamietam imienia, ojciec mlodego Michaela Schitzhofera, od kilku lat miszcza Austrii i ojciec szejpoje dechy od dawna, od pewnego czasu robi dechy dla JN). trzej ostatni to wlasnie lokalesi z Neusiedlersee.
i racja robione w Altenmark niedaleko Salzburga gdzie jest austryjacka "mekka" firm narciarskich.

grube krawedzie, duzy rocker to ponoc celowa akcja - wszystko mowa o joke. nie wiem jak inne deski WH.

tyle wiem, jak dla mnie taka mala ciekawostka

Dużo w tym prawdy ale główny szejper i mózg całej operacji to Majk aka Husky :wink: główny oblatywacz to Nicollo :D
a zaplecze techniczne Austriaccy znajomi :thumb:
ps Deska Chit chat od JN promodel Michaela Schitzhofera jest mi bardzo dobrze znana :thumb:
ps1 Jak by co cenki desek mogę podesłac na priva
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post15 sie 2016, 16:51

witam!trochę odkopuję ten zapomniany temat ponieważ nurtuje mnie kilka pytań na temat tej deski.

tak się składa że mam ten model JOKE,a 142x42,5.

mam 176cm wzrostu i ważę ok 80kg,pływamy głównie na śrudlądziu (Nowe Guty)

kiteboardzing uprawiam od ponad roku,zaczynałem na lądzie (wózek buggy,mtb) dosyć intensywnie i całkiem dobrze mi idzie.w tym sezonie zszedłem na wodę i pierwsze kroki zacząłem właśnie stawiać na JOKE.owszem coś tam mi wychodzi,halsy prawo lewo ale niezbyt długie bo mam problem z wyostrzeniem na tej desce.

dodam że na tej desce pływałem kilka razy na wyciągu i tu jest rewelacyjnie :D . 360-tkę nauczyłem się w pół godziny.
do wake deska bardzo mi podpasowała i pława mi się z niezwykłą łatwością natomiast kite do droga przez mękę.kiedy udaje mi się wejść w ślizg to deska nabiera takiej szybkości że panikuję i wywracam się... :( .gdy dobrze wieje z wody wychodzi ładnie ale przy próbie ostrzenia przytapia się...

początkowo myślałem że coś źle robię ale kiedy przepłynąłem się na innej desce co prawda słabowiatrowej okazało się że nie ma problemu z ostrzeniem i udaje mi się pływać całkiem długie halsy nabierając też wysokości.

bardzo bym prosił o porady w tej kwestii "jak pływać" .

pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Gargamel
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:36
Deska: Nope Legacy
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post15 sie 2016, 23:35

Decha ma za duży rocker (#profil, wygięcie, banan) jedyna opcja to dać większe stateczniki

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 sie 2016, 11:10

Gargamel pisze:Decha ma za duży rocker (#profil, wygięcie, banan) jedyna opcja to dać większe stateczniki


Właśnie nad taką zmianą ostatnio się zastanawiam.obecnie są w desce finy 40mm ,mogę zamontować 50mm.na co wpłynie taką zmiana?

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 sie 2016, 21:45

Niestety takie deski wymagaja techniki i o ile na wake nie walczysz o wysokość to w kite to jest wazne i do tego dziury na jeziorach dają do myślenia.

chętnie kupie taka dechę na wake ;)

Awatar użytkownika
Gargamel
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:36
Deska: Nope Legacy
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post17 sie 2016, 11:14

andrzej351 pisze:Właśnie nad taką zmianą ostatnio się zastanawiam.obecnie są w desce finy 40mm ,mogę zamontować 50mm.na co wpłynie taką zmiana?


Im większy statecznik tym większy opór boczny deski, mniejszy uślizg bokiem, idzie lepiej pod wiatr, jest mniej mułowata, szybciej odpala, dłużej utrzymuje ślizg, czyli na warunki śródlądowe bardzo istotne parametry.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości