Pierwszy kite

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
tomen
Posty: 23
Rejestracja: 02 wrz 2004, 22:58
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2005, 14:32

Witam
W zeszlym sezonie zrobilem dwojeczke na Helu i mysle ze przyszedl czas
na zakup latawca .W tym roku wybieram na Prasonisi zrobic trojke i chcialbym pojechac juz ze swoim sprzetem.Czy moglibyscie cos polecic dla beginersa (90 kg ) cos co nie przemieli mnie z najblizsza przyczepa kampingowa.
Chodzi mi zarowno o mi o latawiec i deseczke .
z gory THX

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2005, 12:00

Myślę, że każdy kite o stosunkowo niskim AR i rozmiarze dopasowanym nieco poniżej Twojej wagi powinien być ok. Większość firm robi spoko konstrukcje na początek, więc trudno zachęcać do czegoś konkretnego bez robienia reklamy. Zastanów się nad sprzętem uzywanym na poczatek bo może szkoda kasy na sprzęt, który mocno zmęczysz przy pierwszych próbach...
Znaczenie ma teżto gdzie chcesz pływać i w jakich warunkach - wiem, że na Prassonisi z wiatrem różnei bywa, ale raczej jest lepiej niż u nas, więc rozmiar przydałby się mniejszy. W Polsce będziesz potrzebował zdecydowanie większego latawca. Myślę, że 14m proponowane przez Guru to taki optymalny rozmiar jeżeli chcesz wyjechać i mieć też kite'a tutaj w podobnych warunkach. Może rozważ 12.... W ogóle najlepiej przejedź się na płw. w weekend majowy - na pewno będzie można potestować to i owo...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości