Light Wind Kite... tylko jaki?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post07 gru 2016, 10:24

bartolomeo_n pisze:
Tutaj: http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?t=2348425 ktoś opowiada, że waży 90kg i pływa od 11kt (o desce nie wspomniał...). Ale fakt, 7-8kt zapomnij, to z 17m byś potrzebował i dużo skilla...


no może z tym 7-8 przesadziłem .. zakładając że ja ważę o 20kg mniej i do tego mam odpowiednio dużą deskę słabowiatrową, wychodzi że od ok 10knt powinienem dawać radę, muszę sprawdzić te przednie linki tak jak pisali na kf.com

dzięki :]

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post07 gru 2016, 10:47

Na wiatr 9-10 knt trzeba mieć 17m i dużą deskę. Nawet jak ktoś waży mniej.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 gru 2016, 06:59

Latawiec.. Latawiec...latawiec...czy poleci...latawiec to jest 1/3 sukcesu...Na słaby wiatr musi być większa deska..więc mamy 2/3 sukcesu...kolejna część jedna z ważniejszych to ta część między deską a barem czyli człowiek i jego technika i opływanie w skrajnie słabym wietrze..

shorty uwierz że na tym latawcu powinieneś się cieszyć jeżeli lewo i prawo popłyniesz przy 10-11 węzłach..i wrócisz do punktu startu bo jak wiadomo płynąć a płynąć i wrócić to są dwie różne rzeczy heheh

8 węzłów jakie tam niby producent podaje do 14ki z 2006 roku to żarcik chyba jest.. Dlaczego? chociażby materiał...nowsze latawce mają lżejsze, mocniejsze materiały, tub tam jest tyle że aż ciężko policzyć heh masa robi swoje..nie twierdzę że to zły Kite jest..Ale nie ma opcji żeby od 8 węzłach na nim pływać na standardowej desce ok 134 x40
Mój rekord minimum zmierzony na zatoce to 8 węzłów na speed5 i desce 134x41 "własnej"produkcji..pod wiatr ledwo bo ledwo ale dałem radę.. Ale to wszystko... Czy to przyjemne? Mhmm jak ktoś ma mega ciśnienie to może i tak ale ja wolę piwko sobie wypić niż walczyć o przetrwanie swoje i latawca :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 gru 2016, 18:23

Kisiel pisze:Mój rekord minimum zmierzony na zatoce to 8 węzłów na speed5 i desce 134x41 "własnej"produkcji..


To się nie liczy :naughty: zakładam że to deska z tego drewnianego wypustu z czerwony logiem i grafiką na zamówienie :wink: czyli podobna to tej używanej przez lokalnego kolegę. Jeżeli tak to rekord się nie liczy :naughty: , ta deska ma dziwnie dużą wydajność :wink: na pewno jest na jakiś dopalaczach :evil:

Taki żart oczywiście :thumb: a swoją drogą wydajność jej mnie zaskoczyła a wygląd :shock:

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 gru 2016, 19:48

Mikolpa pisze:
Kisiel pisze:Mój rekord minimum zmierzony na zatoce to 8 węzłów na speed5 i desce 134x41 "własnej"produkcji..


To się nie liczy :naughty: zakładam że to deska z tego drewnianego wypustu z czerwony logiem i grafiką na zamówienie :wink: czyli podobna to tej używanej przez lokalnego kolegę. Jeżeli tak to rekord się nie liczy :naughty: , ta deska ma dziwnie dużą wydajność :wink: na pewno jest na jakiś dopalaczach :evil:

Taki żart oczywiście :thumb: a swoją drogą wydajność jej mnie zaskoczyła a wygląd :shock:


jej tajemnica to masa ;) i ręka mistrza ;) reszta jest tajna :D najważniejsze że działa :P
ps. na wersji 150 kilka cm na morzu pływałem dmuchając w latawiec :D taki joke .. ;)

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2017, 17:26

phpBB [video]

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2017, 17:57

Grzegorz KiteLife pisze:
phpBB [video]

ale o komorowych latawcach ktoś zapomniał zarówno o Ozone i Flysurfer..bo brak wzmianki o Ozone Chrono i Flysurfer Sonic albo Speed przy filmiku o top light winds kites to chyba żart jakiś..przy czym absolutnie nie mówię, ze te zaprezentowane są gorsze ale skąd pomysł, że akurat te są top 5 a nie inne nie mam pojęcia..

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2017, 18:53

Ktoś zrobił zwykłą kompilację wedle własnego uznania i tyle.

sztyvny
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2012, 12:04
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post30 sty 2017, 19:38

Kisiel pisze:ale o komorowych latawcach ktoś zapomniał

Jak już ktoś o czymś zapomniał to raczej Ty o R1 Ozona a filmik ewidentnie jest o pompkach a nie podpiczajach, nie widać tego?

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sty 2017, 20:15

sztyvny pisze:
Kisiel pisze:ale o komorowych latawcach ktoś zapomniał

Jak już ktoś o czymś zapomniał to raczej Ty o R1 Ozona a filmik ewidentnie jest o pompkach a nie podpiczajach, nie widać tego?

no nie widać bo czytam i pump kites nie widzę żeby było napisane ;) ale widzę "top best 5 kites 2017 for light wind".
przepraszam za brak wzmianki o R1 ;)

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2017, 10:58

Mikolpa pisze:
Kisiel pisze:Mój rekord minimum zmierzony na zatoce to 8 węzłów na speed5 i desce 134x41 "własnej"produkcji..


To się nie liczy :naughty: zakładam że to deska z tego drewnianego wypustu z czerwony logiem i grafiką na zamówienie :wink: czyli podobna to tej używanej przez lokalnego kolegę. Jeżeli tak to rekord się nie liczy :naughty: , ta deska ma dziwnie dużą wydajność :wink: na pewno jest na jakiś dopalaczach :evil:

Taki żart oczywiście :thumb: a swoją drogą wydajność jej mnie zaskoczyła a wygląd :shock:


Żeby było śmieszniej to mistrz pomylił szablon i zrobił mi krótszą niż zamawiałem :lol:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron