F-One Bandit XI 2018 - pierwsze sztuki już w Polsce!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2013, 17:15

Najnowszy film z freestylowym Teamem F-One nakręcony na Mauritiusie.
Niestety brakuje Robinsona Hilario, który ostatnio podczas treningu na Cabarete wykręcił podwójnego backrolla(hinterbergera) 7 !!!

phpBB [video]


Poniżej link do filmu z triczkiem Robinsona, nawet Youri jest pod wrażeniem ;)

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151896730919596 :shock:

daga
Posty: 279
Rejestracja: 18 lis 2007, 10:23
Deska: F-one TX
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 paź 2013, 22:29

bartekk pisze:- mam do czynienia z Banditami od kilku lat i nie spotkałem się jeszcze żeby rzepy od zaworków puszczały??
- to że latawiec trzepocze w zenicie na odpuszczonym barze to raczej pozytywna cecha :doh: Latawiec przepuszcza cały wiatr i nie generuje mocy, po ściągnięciu delikatnie baru od razu materiał się napina i łapie kształt
- łatwiejszego systemu do złożenia na wodzie nie widziałem :idea: kiedyś na testach switchblade, ratowałem gościa na srodku zatoki, wypiął mi się system i walczyłęm przez 30 minut za nim udało mi się go złożyć, pewnie dużą rolę ma tu kwestia wprawy w konkretnym systemie ...
- co do odklejania się owijki na barze zgadzam się jeżeli chodzi Bandita 3 i 4, Bandit 6 ma całkowicie nowy bar :idea:

Zachęcam do przetestowania Bandita 5 lub 6, latawce niesamowicie trzymają kształt podczas szkwałów i skoków unhooked :idea:

Peace :)



Ja tez w zupelnosci sie zgadzam. Zawory nie puszczaja, nawet na latawcach szkoleniowych, ktore wala w wode rowno. Plusem jest to ze standardowa pompka i kompresor pasuja do tego latawca, a malo wymyslne zawory zdaja egzamin ;)
Jak dla mnie QR bandyta tez jest banalnie prosta do zlozenia, do tego nie zapiaszcza sie.
No i tak - bar B5 tez mi sie odklejal, ale mam juz B6 od lutego, plywam reguralnie i bar jest caly.

Natomiast sam styl latawca - nadaje sie do plywania w haku jak i bez. Nie wiem, moze zawodnicy z zupelnie wyzszej polki potrzebuja innych modeli, ale dla 99% bandyt starczy w zupelnosci. Na 9m2 plywam spokojnie od 15 wezlow, do ponad 30. Natomiast 12m jak dla mnie jest dobra tylko w okolicach 12-16 knts. Szkwaly tez przyjmuja dobrze, to jest zupelnie inny latawiec niz B1 czy B2:)

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2013, 10:45

Króki tekst na temat nowego Bandita ze strony http://www.f-onekites.pl

Największą nowością jest nowy materiał TECHNOFORCE - double rip stop, który jest bardziej wytrzymały na uderzenia.
Dodatkowo latawiec jeszcze lepiej trzyma kształt i jest 'sztywniejszy' w powietrzu. Nowy materiał znacząco wpływa na żywotność latawca.

Kolejną dość znaczącą zmianą jest nowa zrywka i chicken loop. Aktywowanie systemu bezpieczeństwa nastąpi poprzez odepchnięcie go od siebie.
Podpięcie leasha dla osób pływających hooked i un-hooked jest w tym samym miejscu. Bar zostaje taki sam, zmieniony został kolor drążka.
Głównym zadaniem nowego projektanta Roberta Grahama było usprawnienie konstrukcji Delta C-Shape, czyli poprawienie pracy systemu brajli w latawcu. Po wprowadzeniu kilku pomysłów Roberta, nowy Bandit dużo szybciej reaguje nawet na małe ruchy barem, zwiększony został górny zakres wiatrowy, a podczas prze żaglowania latawiec jest stabilniejszy.
W budowie latawca znajdziemy jeszcze kilka mniejszych zmian widocznych gołym okiem, jak nowe ułożenie systemu one pump, lekko zmieniony shape tipów oraz tub poprzecznych.

Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2013, 14:02

bartekk pisze:Króki tekst na temat nowego Bandita ze strony http://www.f-onekites.pl

Największą nowością jest nowy materiał TECHNOFORCE - double rip stop,


..czyli materiał, który BEST KITEBOARDING wprowadził rok temu :thumb:

peace

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2013, 18:08

Dokładnie tak, Ziomku.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 paź 2013, 12:44

Kilka słów na siepływa na temat nowego materiału:

Obrazek

http://www.sieplywa.pl/siewie/6605/Double_Rip_Stop_nowy_standard_szycia_latawcow

Peace ;)

havaj
Posty: 189
Rejestracja: 09 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Warsaw
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 paź 2013, 13:08

Jest już test z lokalnego podwórka na magazyner.pl

http://www.magazyner.pl/index.php?n=3319&f-one-bandit-2014-pierwszy-test

Obrazek

pzdr!

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 paź 2013, 10:47

A tak noszą nowi Bandyci :shock:

phpBB [video]


Szczerze mówiąc, nie widziałem jeszcze tak wysoko zrobionych loopów.

Może Aaron w Cape Town, miałe jeden taki epizod tylko z kiteloopami, też robił je okrutnie wysoko

aha.. najlepsze zaczyna się po 3 minucie ;)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lis 2013, 18:53

Z fali się nie liczy :wink:

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2013, 17:37

Nowy film F-One - GIFT


phpBB [video]

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lis 2013, 20:09

Mitu to jest magik dla mnie :clap:
Ale ciekawi mnie co on tam ma za patent zamontowany przy środkowych linkach (tam gdzie bar 'odlatuje' w razie 'w') w 1:58 filmu. Jakaś mini bojka czy co :?:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lis 2013, 15:30

szed pisze:Ale ciekawi mnie co on tam ma za patent zamontowany przy środkowych linkach (tam gdzie bar 'odlatuje' w razie 'w') w 1:58 filmu. Jakaś mini bojka czy co :?:


Kamerka go pro z pływakiem?

Kolejny film od F-One tym razem pierwszy odcinek promujący sprzęt F-One 2014, na pierwszy strzał poszedł Bandit


phpBB [video]

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 sty 2014, 12:08

Bar 2014

Obrazek
Obrazek

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2014, 17:06

Obszerna relacja z testów F-One Bandit 2014 rozmiarów 7 i 9m, zorganizowanych przez kiteworldmag.com

http://www.kiteworldmag.com/gear/f-one-bandit-7-9m-2014/

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2014, 13:32

A już jutro testy na naszym podwórku, impreza ma być cykliczna na różnych spotach w Polsce, zaczynamy od południa.

O kolejnych testach będziemy informować na bieżąco. Jeżeli chcesz żebyśmy przyjechali na Twój spot i zorganizowali testy F-One lub http://www.manera.com napisz do nas maila: info@kiteoffer.com

Poniżej krótki tekst zapraszający na testy ;)

Zapraszamy wszystkich na testy sprzętu w dniu jutrzejszym(tj.22.03) w Międzybrodziu Bialskim (jeżeli kierunek odkręci to przeniesiemy się kilka km dalej na jezioro Żywieckie). Prognoza jest w miarę stabilna, zapowiada się słoneczny, ciepły i wietrzny dzionek(dodatkowo lokalna termika przy tym kierunku, powinna zrobić swoje :thumb: ). Na miejscu dostępne będą deski i latawce F-One 2014 oraz trapezy Manera. Dodatkowo będziemy mieć ze sobą sporo sprzętu Używanego-Gwarantowanego do sprzedaży w bardzo dobrych cenach. Po pływaniu będzie czekała na wszystkich kiełbaska z grila oraz piwko.

Sprzęt do testów:
Latawce F-One:
- Bandit 7 w kilku rozmiarach
Deski F-One:
- Next 138 cm i 142 cm
- Wave Mitu Monteiro 6’0 – pomimo braku fal
Manera
- trapez EXO w kilku rozmiarach

Do zobaczenia na spocie :)

Obrazek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron