F-One Bandit XI 2018 - pierwsze sztuki już w Polsce!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2013, 08:42

Dzisiaj startuje Expo i w internecie pojawił sie katalog F-One 2014

Obrazek

Katalog:

http://kite2014collection.f-onekites.com/#18-19

Najbardziej nie mogę doczekać się testów desek z krawędzią HRD, wygląda to meeega ciekawie !!!

Z tego co widzę w tym roku kolekcja desek została lekko uszczuplona i nie ma TX'a, SK8'a, Unika, Rookie.

W kolekcji został Trax, Acid i Next, pojawił się Next LW(słabowiatrowa deska), Acid Girl, Acid Next Generation(dla juniorów) i Spicy (typowo pod buty).

Pojawił się również pro model Mitu Monteiro !!!

Obrazek

Parę słód od IKsurfmag.com na temat:

http://www.iksurfmag.com/kitesurfing-news/2013/09/f-one-launch-2014-product/

Peace :wink:

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 wrz 2013, 17:38

Bandit 7 - na SURF EXPO

phpBB [video]


Wygląda na to ,że nie wiele się zmieniło. Lepszy materiał i poprawiony bar, który wyjdzie dopiero za kilka miechów. Czekałem trochę na więcej :/

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 wrz 2013, 23:51

a na co konkretnie?

na Bandit transformers :doh: :doh: :doh: :doh:

co maja zmieniac w konstrukcji która doskonalono 6 lat???

kolory sa nowe, poprawione wykonanie i nowy QR w barze, wg mnie to bardzo dobrze, ze nie grzebali w konstrukcji.

Dla porównania - WH wypuscil Rabbity w 2009 i kontynuowal az do 2013 ta sama wersje teraz jest Rabbit 2, który niewiele sie rózni od 1 + nowe rozmiary.
Dlaczego ??? Ano dlatego Ze Lou i jego Ekipa uznali ze kajt jest równiez niedaleki od idealu wiec po co kombinowac ???

Klatez83
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2013, 21:23
 
Post08 wrz 2013, 22:51

Witam. Kupiłem nowego bandita 6 ale kolega kitesurfer powiedział mi ze strasznie mój latawiec trzepocze. Chodzi o to ze jak jest w zenicie to od glownej tuby na prawo i lewo od środkowego żebra latawiec trzepocze, FALUJE. Jeśli zaciągnęli lekko bar to przestaje.
Patrzyłem na inne latawki i im sie tak nie dzieje.
Czy mój sprzęt jest wadliwy?

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post09 wrz 2013, 11:35

No właśnie wygląda na to ,że dopiero w tym nowym Badycie zliwkidowali efekt trzepotania... ale to czas pokaże.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 wrz 2013, 11:39

m3xicanSlut pisze:No właśnie wygląda na to ,że dopiero w tym nowym Badycie zliwkidowali efekt trzepotania... ale to czas pokaże.


..czytam o tym co roku :hand:

piszę też co roku:

---> viewtopic.php?f=4&t=53879

peace

seba76
Posty: 398
Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:16
Deska: Nobile NHP/50Fifthy
Latawiec: Cabrinha/North/Wainman
Lokalizacja: Ireland
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 13:53

Nomercy pisze:a na co konkretnie?

na Bandit transformers :doh: :doh: :doh: :doh:

co maja zmieniac w konstrukcji która doskonalono 6 lat???

kolory sa nowe, poprawione wykonanie i nowy QR w barze, wg mnie to bardzo dobrze, ze nie grzebali w konstrukcji.

Dla porównania - WH wypuscil Rabbity w 2009 i kontynuowal az do 2013 ta sama wersje teraz jest Rabbit 2, który niewiele sie rózni od 1 + nowe rozmiary.
Dlaczego ??? Ano dlatego Ze Lou i jego Ekipa uznali ze kajt jest równiez niedaleki od idealu wiec po co kombinowac ???



Sorry ale nic się nie zmieniło odkąd sprzedałem Bandita 3 lata temu - i mailem okazje pływać na kolejnych modelach

- zawory jak w materacu zapinane rzepa która się zużywa ? to jest patent od paru lat - porażka
- trzepocze latawcem lubi przepadać i wypinać się z haka gdy pływasz na fali - od tak - pływanie w szkwałach to prawdziwe wyzwanie
- system bezpieczeństwa - złożenie chiken loopa w warunkach zagrożenia graniczy z cudem - nie raz przejechałem na zlishowanym latawcu po plaży
- jakość baru - odklejające sie owijki

Na plus

- szybkość,moc,zwrotność - b.dobry dolny zakres latawca,szybki start z wody

Pozdr.

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post17 wrz 2013, 19:51

Witam
właśnie zostałem szczęśliwym??? nabywcą nowego Bandita 6.
Do tej pory latałem na ss i Cabrinha.
Na pierwszy rzut oka, zastanawia mnie krótki ( w porównaniu np. z Cabrinha) "dystans" od chickenloopa do stopera.
Odpuszczenie baru w Cab powodowało jego mocne odpuszczenie. W bandicie nie ma tej możliwości. Czty to nie jest niebezpieczne. Czy odpuści moc. ma ktoś doświadczenie???
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MWILCZ
Posty: 1132
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:03
Deska: Foil Moses Onda, CORE Choice
Latawiec: Core XR-6,9,12, Core GTS, SOUL
Lokalizacja: IławaGdańskBrzeźno
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post17 wrz 2013, 19:56

Na pewno taki krótki "skok" na barze pomoże mi do zrobienia prawidłowego deadman-a. Na Cabrin nie mogłem puścić baru b edąc głową na dół, ponieważ bar uciekał tak daleko że nie byłem wstanie go sięgnąć.

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 wrz 2013, 21:10

KiteOffer pisze:Udało nam się zdobyć zdjęcia nowego baru.

Obrazek

Pady Platinium 2013

Obrazek


Katalog z deskami TT 2013

http://issuu.com/f-one/docs/f-one_tt_2013

Katalog z deskami SURF 20113

http://issuu.com/f-one/docs/fone_surf_2013

witam
czy pady Platinium są u Was dostępne?

:wink:

seba76
Posty: 398
Rejestracja: 18 wrz 2009, 13:16
Deska: Nobile NHP/50Fifthy
Latawiec: Cabrinha/North/Wainman
Lokalizacja: Ireland
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 16:16


bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 12:51

seba76 pisze:
Nomercy pisze:a na co konkretnie?

na Bandit transformers :doh: :doh: :doh: :doh:

co maja zmieniac w konstrukcji która doskonalono 6 lat???

kolory sa nowe, poprawione wykonanie i nowy QR w barze, wg mnie to bardzo dobrze, ze nie grzebali w konstrukcji.

Dla porównania - WH wypuscil Rabbity w 2009 i kontynuowal az do 2013 ta sama wersje teraz jest Rabbit 2, który niewiele sie rózni od 1 + nowe rozmiary.
Dlaczego ??? Ano dlatego Ze Lou i jego Ekipa uznali ze kajt jest równiez niedaleki od idealu wiec po co kombinowac ???



Sorry ale nic się nie zmieniło odkąd sprzedałem Bandita 3 lata temu - i mailem okazje pływać na kolejnych modelach

- zawory jak w materacu zapinane rzepa która się zużywa ? to jest patent od paru lat - porażka
- trzepocze latawcem lubi przepadać i wypinać się z haka gdy pływasz na fali - od tak - pływanie w szkwałach to prawdziwe wyzwanie
- system bezpieczeństwa - złożenie chiken loopa w warunkach zagrożenia graniczy z cudem - nie raz przejechałem na zlishowanym latawcu po plaży
- jakość baru - odklejające sie owijki

Na plus

- szybkość,moc,zwrotność - b.dobry dolny zakres latawca,szybki start z wody

Pozdr.


- mam do czynienia z Banditami od kilku lat i nie spotkałem się jeszcze żeby rzepy od zaworków puszczały??
- to że latawiec trzepocze w zenicie na odpuszczonym barze to raczej pozytywna cecha :doh: Latawiec przepuszcza cały wiatr i nie generuje mocy, po ściągnięciu delikatnie baru od razu materiał się napina i łapie kształt
- łatwiejszego systemu do złożenia na wodzie nie widziałem :idea: kiedyś na testach switchblade, ratowałem gościa na srodku zatoki, wypiął mi się system i walczyłęm przez 30 minut za nim udało mi się go złożyć, pewnie dużą rolę ma tu kwestia wprawy w konkretnym systemie ...
- co do odklejania się owijki na barze zgadzam się jeżeli chodzi Bandita 3 i 4, Bandit 6 ma całkowicie nowy bar :idea:

Zachęcam do przetestowania Bandita 5 lub 6, latawce niesamowicie trzymają kształt podczas szkwałów i skoków unhooked :idea:

Peace :)

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 13:15

MWILCZ pisze:Witam
właśnie zostałem szczęśliwym??? nabywcą nowego Bandita 6.
Do tej pory latałem na ss i Cabrinha.
Na pierwszy rzut oka, zastanawia mnie krótki ( w porównaniu np. z Cabrinha) "dystans" od chickenloopa do stopera.
Odpuszczenie baru w Cab powodowało jego mocne odpuszczenie. W bandicie nie ma tej możliwości. Czty to nie jest niebezpieczne. Czy odpuści moc. ma ktoś doświadczenie???
Pozdrawiam


....??

No i tutaj właśnie jest przewaga Bandita na którym osoby z krótkimi rękoma również mogą odpuscić całkowicie bar, tak żeby latawiec stracił jak najwięcej mocy przy szkwałach bądź za mocnym wietrze, i jednocześnie nie traci mniej mocy niż wyżej wymieniona Cabrinha ...

Jeżeli chodzi o górny zakres to wierz mi że nie jest gorszy od Cabrinhy Switchblade, podaję latawiec na którym pływałem(nie wiem o jakim Ty modelu piszesz).
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 13:29 przez bartekk, łącznie zmieniany 1 raz.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 wrz 2013, 13:27

MWILCZ pisze:Na pewno taki krótki "skok" na barze pomoże mi do zrobienia prawidłowego deadman-a. Na Cabrin nie mogłem puścić baru b edąc głową na dół, ponieważ bar uciekał tak daleko że nie byłem wstanie go sięgnąć.





Nie wiem co nazywasz 'prawidłowym deadmanem' ale ...

Na każdym latawcu bez przesuwanego stoperballa lub linki trapezowej przy próbie deadmana wbijesz się głową w wodę.

Peace

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2013, 14:04

Wklejamy jeszcze raz film z początku spotkania dystrybutorów, łatwiej będzie go oglądać w takiej formie.

phpBB [video]


My dołączamy do całej ekipy na Mauritiusie już jutro :D

Będą filmiki i relacje z testów :wink:

W drugiej połowie października ruszamy z testami F-One 2014 w Polsce :!:

Stay tuned


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron