F-One Bandit XI 2018 - pierwsze sztuki już w Polsce!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 wrz 2015, 19:51

..a w przerwach staramy się jak najwięcej popływac i po testować ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lip 2016, 11:48 przez KiteOffer, łącznie zmieniany 1 raz.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2016, 16:36

KiteOffer pisze:Jesteśmy aktualnie na meetingu F-One na Mauritiusie z którego niebawem szersza relacja.

Poniżej film nakręcony w dniu dzisiejszym przedstawiający zmiany i różnice Bandit 2015 vs Bandit 2016:

phpBB [video]


Ktoś już sprawdził różnice na własnej skórze??


Poniżej tegoroczne promo Bandyty

phpBB [video]

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2016, 13:54

F-One ze swoją nową komórką Diabolo, zaczyna dominować w wyścigach race i foil..

Chodzą słuchy że francuzi zrobili najlepsze komórki na rynku :)

http://hydrofoilprotour.info/results/

Obrazek

Obrazek

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2016, 10:35

Jak ktoś jeszcze nie pływał to można przeczytać krótką treściwą relacje z testów B9 w kiteworld magazine


http://www.kiteworldmag.com/gear/f-one-bandit-09-7-8-9m-2016/

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post12 kwie 2016, 16:56

18 marca miałem okazje przetestowac latawke Bandit z 2015 roku w rozmiarze 14m. Wiało NW . Oslonino nie weszlo w ogole na Rewie widzielismy ze ktos plywa wiec ze wzgledu na kolezanke i jej pierwsze plywanie w tym roku skoczylismy do Błędzikowa (wyzej od Rzucewa). Tam było dużo lepiej niż w Osłoninie. Ale tego dnia raczej wiatr był z tych wybrednych szarpanych... od 10 wezlow do szkwalow pod 18-19. W pewnym momencie kolo 15 zrobilo sie mocniej jakies 15-22 na pol godziny i potem siadlo znowu...

Na wstepnie - mam okolo 105kg wiec szukalem dla siebie jakiegos wiekszego latawca, ale dajacego jeszcze sporo frajdy z plywania bez odczucia "paralotni". Jestem jednym z tych co lubia szybkie latawce i mozliwosc swobodnego manewrowania latawcem jest dla mnie kluczowa. Miałem okazje plywać na RRD Pasji 2014, 2015 w rozmiarze 13m do tego tez oblatalem sporo Obsesje 13,5m z 14 roku, flysurfer Boost 13m. Nie lubie plywac na drzwiach i szukalem czegos co sprawdzi sie na slaba prognoze i na srodladzie, gdzie wiece wieje czesto 10-22ktn i wszystkie LW latawce maja problem z górą. O ile obsesja jest jeszcze w miare reaktywna pozostale latawce delikatnie mowiac mi osobiscie nie lezą ;) Brak reaktywnosci i tego zywego czucia spowodowal ze w swoich quiverze do tej pory mialem najwiekszego dostepnego Cronixa - 12m ktory na sródlądziu niestety kosztował mnie kilometry spacerowania "pod górkę" w chwilach slabszego wiatru. Dodam tylko ze plywam na malej desce Clash 2.0 138cm ;)

Ok wiec odpalam kolezanki Cabrinhe switchblade (rocznik chyba '13 albo '14) w rozmiarze 12m. Start i ledwo wchodze w slizg z mocnym przymoczeniem. O trzymaniu wysokosci nie mowie... ok podpinam ja, latawiec miekko wisi w gorze... slabo wieje ale w koncu udalo sie jej odpalic i poszla... (ma 40kg mniej to i latiwej) Odpalam Bandyte, pierwsze wrazenie, lekki na barze i cholernie szybki, porwonywalny do mojego Open-C Cronixa w rozmiarze 12 a nawet delikatnie lepiej mimo ze 2m wiecej. w porownaniu do Caby tez bardziej zywy :) Odpalam i mimo lekkiego niedowierzania wchodze w slizg -2-3 wachlowania i mam predkosc zeby robic troche wysokosci... fajne oddanie mocy ruchem na barze, sterwanie na tyle lekkie i przyjemne, ze po chwili wystarcza juz tylko jedna reka na sterze. Pierwsze zwrotka i widac ze latawiec sporo wiecej mocy w skręcie w porownaniu do mojego Cronixa ale przy operowaniu barem w pelni pod kontrola.

Nowy spot z wystajacymi kamieniami i wiatem do brzegu (a raczej linii drzew) nie pozwolil za bardzo sprawdzic latawca pod katem skokow i wiekszej zabawy ale dal 1,5h fajnej zabawy na latawcu o sporym rozmiarze, ktorego absolutnie nie czuc. Kajcik zdecydowanie szybciej i lzej idzie do zenitu niz np 13m Pasji co mam nadzieje pozwoli na fajne loty i latiwejsza synchornizacje wybicia z ruchem latawca. Ciekaw jestem jak wyglada faktycznie hangtime ale to nastepnym razem ;) Mocy na pewno nie brakuje i dobrze ciagnie do gory :D

Latawiec okazal sie naprawde trafionym wyborem dla moich potrzeb - przyjemnego ale żywego kajta dla ciezszego goscia o bardzo dobrym zakresie wiatrowym bo i pozwolil na plywanie i trzymanie wysokosci jak wiatr siadal do okolo 12 wezlow ale bez konieczosci pelnego depowera sprawdzil sie jak na chwile powialo mocniej kolo 20 wezelkow. Do tego musze przyznac ze o ile uwazalem ze Cronix dobrze znosi szkwały to Bandit robi to "od urodzenia". fajne czucie na barze, stabilnosc zdecydowanie na plus.

Co do minusow to mam obawy o zywotnosc kretlikow, ktore dosc szybko widzialem sie niszcza i warto przed plywaniem podpinajac latawiec sprawdzic czy sie na pewno kreca. Moj CroniX ma o wiele lepsze rozwiązanie. Do tego brak duzego wlotu do pompowania tez wkurza bo nie jest to filozofia i przy 14m robi roznice !!

Ale biorac pod uwage przyjemnosc z plywania i komunikacji z latawcem w predkosci "LTE" (gdzie wczesniej wymienione kajty bardziej przypominaly GPRS pierwszej generacji i Lagi na IRCU ) jestem w stanie zyc z nimi i mocno zastanawiam sie czy nie wymienic calego setu na F-one. Mam nadzieje ze bede mial okazje na lepsza prognoze tych mocnych 20 wezelkow i wtedy przetestuje Bandyte w rozmiarze 10m vs 10m Cronix ktory jest do tej pory moim ulubionym latawcem.

[url="http://zapisz.net/view.php?filename=790_trimed05.jpg"]Obrazek[/url]
[url="http://zapisz.net/view.php?filename=658_trimed06.jpg"]Obrazek[/url]
[url="http://zapisz.net/view.php?filename=223_trimed08.jpg"]Obrazek[/url]
[url="http://zapisz.net/view.php?filename=387_trimed07.jpg"]Obrazek[/url]

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2016, 11:56

Wczorajsze nowinki od F-One. W sezonie 2017 pojawią się dwa nowe kształty:

Breeze

Obrazek

Furtive

Obrazek

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2017, 13:55

Nie wszyscy pewnie wiedzą że od jakiegoś czasu jest mała reaktywacja kanału kitevlog, a tam między innymi sporo materiału o produktach F-One.

Poniżej wypunktujemy co już zostało nagrane, żeby zebrać to w jednym miejscu.

Oprócz F-one filmiki kręcone sa o produktach większości marek dostepnych w Polsce.

F-One Platinium 2017

phpBB [video]


F-One Mitu 2017

phpBB [video]


F-one Trax HRD 2017 - wersja carbon i zwykła

phpBB [video]


Enjoy! :)

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2017, 15:17

W najbliższy weekend zapraszamy na testy latawców F-One 2018, na kemping Chałupy 3.

Obrazek

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 wrz 2017, 14:59

:idea: :idea: bardzo złe wieści :idea: :idea:

Niestety latawce 2018 z powodów nie zależnych od nas nie dotrą na jutrzejsze testy :idea: :idea: :idea: :idea:

Przepraszamy :(

Testy zorganizujemy w innych dniach o czym poinformujemy niebawem.

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2017, 17:16

Jesteśmy po dwóch dniach testów w Rowach, przy dość ekstremalnych warunkach, nierówny wiatr, lekki off shore, deszcz i duża fala :twisted:

"Dwa dni intensywnych testów w Rowach za nami. Pogoda płatała figle, wiatr kręcił, deszcz doskwierał nam na wodzie i czworonogom na lądzie, ale pomimo ciężkich warunków jesteśmy zadowoleni. Jest naprawdę sporo zmian w nowych bandytach, od systemu pompowania, przebudowanego całego baru, po zmiany konstrukcyjne w latawcu. W najbliższych dniach, opiszemy wszystkie różnice i nasze odczucia z kilku mocnych sesji Wave ✌️

Dziękujemy Dymny Sad za niesamowitą gościne i przyjęcie nas pod swój dach :) Z pewnością najlepsze i najbardziej klimatyczne miejsce na pomorzu, a może i w całej Polsce!"

Obrazek

Obrazek

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 paź 2017, 16:42

Ziomek. pisze:
Rhall pisze:Może to kwestia ustawień, ale latawka miała tendencję do kręcenia po elipsie uciekając często daleko w krawędź okna.
Do unhooked lepiej trochę bandytę uspokoić, bo dość szalony wariat :)

Ogólnie kajt OK na 4+
Jeśli preferujesz zrównoważone kajty dające płynny ciąg, lekkiego laga na sterze i spokój w górze,
to nad temperamentem bandyty będziesz musiał ciut popracować.


..co by nie robił na nich teamowy Hilario - Bandit się od freestyle N I E N A D A J E :idea:
z autentycznych polskich historii - polscy czołowi zawodnicy, skuszeni dealem również próbowali "okiełznać" bandytę - i pierwsze zawody Pucharu Polski skończyły się ..w szpitalu :hand:
to nie jest latawiec do freestylu :doh: - do freeride się nadaje :hand:

peace


Czy ja śnie? :shock: :shock: :shock:

Teraz freeridowa, miękka jak galareta ROCA jest już odpowiednia do freestylu dla osób nie startujących w Pucharze Świata! :D

Darek to ja jestem na milion procent pewny że Bandit jest jednak lepszym latawce do fresstylu od Best Roca, a zdania z przed kilku lat dalej nie zmieniam ;)


phpBB [video]

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 paź 2017, 11:16

Pierwsza recenzja nowego Bandita XI, w skrócie..
- największe zmiany od pierwsze edycji Bandita
- nowy bar: nowy system bezpieczeństwa, regulowana długośc drążka, kręrlik przy chicken loopie
- ustawienie wave lub big air :twisted:
- bardzo dużo wzmocnień, konstrukcja wygląda na pancerną
- nowy system pompowania, taki sam jak.. w SUP'ach, bardzo wytrzymały i sprawdzony. Teraz pompujemy latawiec 2 razy szybciej !


https://www.iksurfmag.com/issue65/?page=151

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post29 paź 2017, 08:42

bartekk pisze:
Czy ja śnie? :shock: :shock: :shock:


Niestety nie, Ziomek obecnie znajduje sie w innym, alternatywnym swiecie.

Podro...

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 sty 2018, 14:41

Troche to zajęło, ale w końcu udało mi się usiąść na chwile, żeby napisac kilka słów na temat nowych banditów po wyjeżdzie do Brazylii i kilku sesjach w Polsce :)

Latawce F-one Bandit testuję od pierwszej edycji i spokojnie mogę stwierdzić że tak dużych zmian w ciągu jednego roku, jeszcze nigdy nie było.

Pomijając wszystkie zmiany w barze, systemie bezpieczeństwa, systemie pompowania, wzmocnienia, materiały itd. Bandit jeszcze nigdy nie był tak dobrą maszyną do pływania jak w tym roku - na co ja osobiście zwracam największa uwagę.

Na pierwszy rzut oka widoczne są zmiany wprowadzone zarówno w barach jak i latawcach 2018. Zupełnie przeprojektowany system bezpieczeństwa, ciekawe rozwiązanie regulacji szerokości baru, a także solidna konstrukcja drążka z pływakami daje wrażenie wytrzymałej i niezawodnej konstrukcji baru.
Latawce posiadają system pompowania zapożyczony z systemów stosowanych w pompowanych SUPach. System poprzez jeden zawór umożliwia szybsze napompowanie latawca niż dotychczas, a także bardziej efektywne spuszczenie powietrza bez zbędnego „leżenia” na latawcu w celu wypuszczenia resztek powietrza. Przede wszystkim system jest solidnie umiejscowiony w tubie i sprawia wrażenie bardzo dobrze wykonanego również od wewnętrznej strony tuby. Dodatkowo w oczy rzucają się wzmocnienia zastosowane w newralgicznych miejscach na materiale tub.

Do dnia dzisiejszego udało mi się przetestować trzy rozmiary: 7, 9 i 10m, zarówno na Bałtyku jak i przez dwa tygodnie w Brazylii. Po kilku godzinach pływania na każdym rozmiarze, mój komentarz był jeden "to jest mój nowy ulubiony rozmiar Bandyta" :) Teraz jestem bardzo ciekawy dużych rozmiarów głównie 12 i 14m, które zawsze byly bardzo mocną stroną większości roczników tego modelu.

W Brazylii przez dwa tygodnie prowadziłem zajęcia z początków freestyle, dla osób pływających na różnych latawcach, ale główne zajęcia zawsze odbywały się na jednym latawcu, na którym wszystko tłumaczyłem i pokazywałem, żeby nastepnie przekazać kursantom ten sam latawiec do powtórzenia danego elementu. Osoby które pływają na codzień na Banditach, oczywiście korzystaly z mojego latawca, część osób które pływają na innych markach wracało na brzeg po swój latawiec, a część decydowała się na ćwiczenie również na moim latawcu. Zaskoczony byłem odczuciami z pływania oraz efektami u tych ostatnich, gdzie praktycznie każdy schodził z wody z uśmiechem (tak naprawdę po kilku minutach pływania!), żeby pod koniec dnia stwierdzić, że jednak na moim latawcu dany element wykonywało się dużo łatwiej i przyjemniej. Oczywiście nie była to reguła, ale było co najmniej kilka takich przypadków.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podsumowując Bandit jeszcze nigdy nie był tak przyjemnym i progresywnym latawcem jak w tym roku, szczególnie na etapie średniozaawansowany, wave oraz freestyle do poziomu hadlepassów.

Zachęcam wszystkich do testowania, zadowoleni będą nawet Ci najbardziej wymagający :)

Obrazek


Brazylijski mini wave ;) ps. tutaj moje zdumienie i zachwyt jest największy, Bandit jeszcze nigdy nie był tak dobrym latawcem do pływania na falach!!!

Obrazek

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2018, 10:54

Wczoraj na naszgo bloga trafiła recenzja Bandita XI, zapraszamy do lektury :thumb:

:arrow: https://goo.gl/DpXXey


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron