F-One Bandit XI 2018 - pierwsze sztuki już w Polsce!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2014, 23:44

Instrukcja wymiany chicken loopa w barze 2014

phpBB [video]

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2014, 11:03

Koniec gadanie i czytania recenzji w internecie .. :wink:

jutro sprawdzamy sprzęt na wodzie!! Zapraszamy wszystkich chętnych, testy są w 100% darmowe!


Obrazek

Link do wydarzenia na fcb --> https://www.facebook.com/events/606809412748913/

Do zobaczenia na spocie :thumb:

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post18 kwie 2014, 19:14

Hej,
Czy można tego nowego chickena gdzieś w PL kupić? Jak tak, to ile kosztuje? Z chęcią wymieniłbym swojego rzepa w Bandit 3.

pozdrawiam,
Szymon

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2014, 09:07

Cześć,

pewnie że można, między innymi w sklepie [url]kiteoffer.com[/url].

Szczegóły już podsyłamy na priv.

Pozdrawiamy,
KiteOffer Team :)

Awatar użytkownika
ni_knight
Posty: 146
Rejestracja: 23 mar 2010, 11:42
Deska: Laluz,Poison,Pescado 5'9
Latawiec: RPM,Bandit,Obsession,Passion
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post23 kwie 2014, 16:27

KiteOffer pisze:Cześć,

pewnie że można, między innymi w sklepie [url]kiteoffer.com[/url].
Szczegóły już podsyłamy na priv.

Pozdrawiamy,
KiteOffer Team :)


Nic nie dostałem na priv. Nie dostałem odpowiedzi na maila wysłanego do sklepu. Na podanej stronie www tego chickena nie ma :(
Taka obsługa klienta :naughty:

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2014, 16:53

Cześć,

bardzo przepraszam, ale wyskoczyło nam parę spraw jak pisałem poprzedniego posta i kompletnie zapomniałem o prywatnej wiadomości do Ciebie.

Na maila nic nie dostaliśmy, z pewnością dostałbyś od razu odpowiedź, albo tego samego dnia. W przeciwieństwie do kiteforum maila sprawdzamy co chwile.

Poszła teraz wiadomość na priv.

Pozdrawiam

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2014, 12:54

Ostatnio mamy prawdziwy wysyp edit'ów od teamu F-One, poniżej 3 najciekawsze...

Młody team F-One podczas treningu na Tarifie

phpBB [video]


Niesamowity Hilario

https://www.facebook.com/photo.php?v=808195425876935&set=vb.481038245259323&type=2&theater

Antoine Fermon

phpBB [video]


Pozdro

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2014, 21:38

WOW ile Hilario ma mocy w tym filmie :shock:

2:20 min :idea: :idea: :idea:

phpBB [video]

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post29 maja 2014, 13:41

Filmik miażdży jak zawsze :!:

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2014, 12:26

Aloha,

wszyscy którzy dostali bar 2014 ze starą zrywką, mogą śmiało zgłosić się już po nowy system bezpieczeństwa: info@kiteoffer.com lud do lokalnego dilera :)

Obrazek

czwartegokwietnia
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2014, 17:16
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2014, 18:40

Siemano!

Chętnie podzielę się wrażeniami z użytowania nowego flagowego modelu F-one'a. Chodzi oczywiście o model Bandit. Przez ostatnie dwa miesiące miałem okazję popływać na każdym rozmiarze tego modelu, i niemalże w każdych warunkach, zarówno na falach, jak i na flacie.

Pierwsze wrażenie jakie odniosłem pływając na Bandycie, była jego niesamowita stabilność w powietrzu. Używając latawca na płaskiej wodzie doceniłem w szczególności brak przepadania, podczas skoków unhook'ed, nawet przy maksymalnie odpuszczonym depowerze, natomiast na wave'e sztywność całej konstrukcji i szybkość z jaką latawiec reaguję na polecenia rider'a - pozwalała mi na natychmiastowe kiteloop'y i uciekanie przed załamującymi się falami w bardzo krótkim czasie.

System one-pump działa dobrze, aczkolwiek wężyki lubią się czasami samoistnie zacisnąć z braku ciśnienia (wtedy kiedy pompujemy kite’a, który był zwinięty na krótko) i trzeba je wtedy ręcznie prostować – mały szczegół, ale lubi wkurzać.

Praca i siły na barze są bardzo dobrze odczuwalne, a jednocześnie komfortowe - co na pewno docenią Panie. Natomiast konstrukcja baru jest prosta, bez niepotrzebnych i lubiących się psuć wodotrysków. Bar wycinany jest z jednego bloku aluminium - zapewni nam to trwałość na długie lata, a okładzina która go pokrywa należy do jednej z najprzyjemniejszych i najwygodniejszych na rynku, z resztą nie jest to zaskoczenie, gdyż do tego już we wcześniejszych modelach zdąrzyła nas przyzwyczaić firma z kraju nad Renem.

Jednakże bar posiada minus. Ale dotyczy to tylko dla osób które katują „fikołki” na wypięciu, a mianowicie: chicen loop jest bardzo mały i trzeba mieć nie lada wprawę, żeby zapiąć go z powrotem bez patrzenia na ręce. Jednakże F-one ocalił swoją skórę i przeprowadził zabieg, który powoduje ustawianie się chicken loop’a w poziomie podczas wypięcia. Mianowicie trzpień wieńczący chicken’a jest tak zakończony, iż przy lądowaniu nie będziemy zaskoczeni jego pionową pozycją – po prostu sam się ustawia we właściwej płaszczyźnie do ponownego wpięcia w hak.

Przed opływaniem nowego Bandyty, zapoznałem się z jego charakterystyką i zmianami jakie wprowadzili w całości konstrukcji w porównaniu do poprzedniegu modelu. Najważniejszymi cechami dla mnie były:

Nowy materiał "technoforce". Zmniejsza podatność kite'a na rozstarcia, również - co bardzo ważne, dodatkowo usztywnia jego konstrukcję.

Nowa zrywka. Nawet jeśli jestem wpięty "na sztywno", i tak mam pod ręką system bezpieczeństwa - komfort który trudno wycenić w sytuacjach kryzysowych.

Bar po faceliftingu. Trymer dostał nowy, i zdecydowanie lepszy uchwyt, oraz dodatek który szybko przypadł mi do gustu, mianowicie stoper, który informuje nas jak uprzednio ustawiony był depower - coś co przyda się w szczególności na szkwalistym spocie. A na sam koniec - żeby dopełnić dzieła odświeżone pływaki, które prezentują się dobrze i spełniają swoją rolę.

Grafika i kolory. Wiem, że dla niektórych to zupełnie nie istotne, ale dla większości użytkowników - w tym i dla mnie, ma znaczenie jak mój sprzęt się prezentuje. Dlatego nowy "designer" na prawdę dał radę w tym roku i odwalił kawał dobrej roboty. Latawce black, red, green/red, czy blue/yellow wyglądają świetnie, zarówno w powietrzu jak i na plaży. Natomiast podzielenie baru na dwa pełne kolory było zabiegiem pełnym smaku, który doceni każdy - nie masz już żadnych wątpliwości która to "lewa" ;-)

Jak mogę podsumować nowy produkt F-one'a? Tutaj mógłbym się rozpisać się conajmniej na kilka linijek, ale podsumuję go w jednym zdaniu:
Bardzo udany i najbardziej wszechstronny latawiec na rynku.

Na koniec parę fot z testów..
Obrazek
Obrazek. . Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzybson
Posty: 74
Rejestracja: 17 lip 2010, 11:31
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post08 sie 2014, 16:44

Siema,
jako, że ostatnio sporo pływalem na nowym Bandicie postanowiłem podzielić się swoimi odczuciami z pływania na tym kajcie.
Mialem okazję testować większe rozmiary tego modelu, między innymi 14m, 12m i 10m zarówno na długim (52cm) jak i na krótkim (45cm) barze.

Zacznę od samej jakości wykonania i tutaj nie mam się do czego przyczepić, jedyne co bym zmienił, a raczej dodał to wzmocnienia na tubie głównej w najbardziej narażonych na przetarcie miejscach.
Jeżeli chodzi o bar to wszystko jest jak należy, prosta budowa, depower z knagą i w końcu nowa zrwyka, która jest zdecydowanie na plus w porównaniu do zeszłorocznego modelu.

Przechodząc do odczuć z pływania na Bandicie, zacznę od bardzo dobrego zakresu wiatrowego tego latawca, zarówno dolnego jak i górnego. 14m dzięki dobremu zakresowi i dużej szybkości pozwalał pływać od bardzo słabych podmuchow wiatru, a przy bardzo szkwalistym wietrze, dochodzącym do ponad 20 węzłów (zachód na półwyspie), bez problemu mogłem utrzymać krawędź i płynąć dalej.
Wstawanie z wody bezproblemowe i szybkie, wystarczy złapać i pociągnąć za pływak i kajt zaczyna podnosić się na tipa.
Kolejna rzecz, którą ten latawiec nie rozczaruje, to winda! Bandit ciągnie w górę na prawdę bardzo, bardzo dobrze i pozwala na super łagodne lądowania. Kontynuując temat freestyle'u, Bandit nadaje się również do trików unhooked, choć na pewno konstrukcje typu C lub open-c z czasem będą pozwalały na więcej. Jedynie jedna rzecz, moim zdaniem, dość mocno przeszkadza przy ćwiczeniu trików unhooked i jest to zbyt mały cziken.

Ogólnie podsumowując, latawiec bardzo uniwersalny, dobrze odpuszczający szkwały, przez co dobrze nadaje się na polskie warunki oraz dla osób, które jeszcze nie czują się cały czas pewnie z kajtem w powietrzu. Osoby lepiej pływające również będą zadowolone, zarówno z dobrej windy jak i szybkości Bandita.

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post11 sie 2014, 21:57

Miałem niedawno okazję pośmigać na 10m bandycie.
Zacznę może od wizualki. Szata prosta, wręcz skromna. Wykonanie latawca nie budzi większych zastrzeżeń.
Mógłby być tu i ówdzie lepiej wzmocniony. Tuba wygląda na delikatną, szwy przy uździe także.
Bar przyjemny w dotyku, operuje się nim dobrze, aczkolwiek wykonanie nie robi wrażenia.
Drobny plastikowy cziken w oldschoolowym stylu, pływaczki i knaga, wszystkie wyglądają na kruche i delikatne w przeciwieństwie do barów np. Northa, czy Cabrinhy.
Wrażenia wizualne dały mi odczucie, że operuję "smukłym" damskim kajtem.
Natomiast pływanie i loty to już inna bajka. Latawiec jest niesamowicie szybki, momentalnie reaguje na polecenia z drążka.
Dawał naprawdę sporo frajdy w loopowaniu, czy skokach przez zenit.
Dało się naprawdę poczuć MOC, ciągnął z zacięciem.
Nawet stało się z czasem trochę uciążliwe to, że potrafił gwałtownie wyrwać ostrym ciągiem do góry, pozostawiając pilota lekko oszołomionego.
Także loty przyjemne, niestety trochę szarpane, czasem opuszczał gwałtownie. Szkwały również dawał po sobie odczuć, każdy podmuch momentalnie przenosił na drążek, co wymagało uwagi.
Może to kwestia ustawień, ale latawka miała tendencję do kręcenia po elipsie uciekając często daleko w krawędź okna.
Do unhooked lepiej trochę bandytę uspokoić, bo dość szalony wariat :)

Ogólnie kajt OK na 4+
Jeśli preferujesz zrównoważone kajty dające płynny ciąg, lekkiego laga na sterze i spokój w górze,
to nad temperamentem bandyty będziesz musiał ciut popracować.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2014, 10:59

Rhall pisze:Może to kwestia ustawień, ale latawka miała tendencję do kręcenia po elipsie uciekając często daleko w krawędź okna.
Do unhooked lepiej trochę bandytę uspokoić, bo dość szalony wariat :)

Ogólnie kajt OK na 4+
Jeśli preferujesz zrównoważone kajty dające płynny ciąg, lekkiego laga na sterze i spokój w górze,
to nad temperamentem bandyty będziesz musiał ciut popracować.


..co by nie robił na nich teamowy Hilario - Bandit się od freestyle N I E N A D A J E :idea:
z autentycznych polskich historii - polscy czołowi zawodnicy, skuszeni dealem również próbowali "okiełznać" bandytę - i pierwsze zawody Pucharu Polski skończyły się ..w szpitalu :hand:
to nie jest latawiec do freestylu :doh: - do freeride się nadaje :hand:

peace

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2014, 14:33

Ziomek. pisze:
Rhall pisze:Może to kwestia ustawień, ale latawka miała tendencję do kręcenia po elipsie uciekając często daleko w krawędź okna.
Do unhooked lepiej trochę bandytę uspokoić, bo dość szalony wariat :)

Ogólnie kajt OK na 4+
Jeśli preferujesz zrównoważone kajty dające płynny ciąg, lekkiego laga na sterze i spokój w górze,
to nad temperamentem bandyty będziesz musiał ciut popracować.


..co by nie robił na nich teamowy Hilario - Bandit się od freestyle N I E N A D A J E :idea:
z autentycznych polskich historii - polscy czołowi zawodnicy, skuszeni dealem również próbowali "okiełznać" bandytę - i pierwsze zawody Pucharu Polski skończyły się ..w szpitalu :hand:
to nie jest latawiec do freestylu :doh: - do freeride się nadaje :hand:

peace



Ziomek za nim ktoś uwierzy w to co piszesz to napisz proszę:

- w którym roku odbyły się te zawody,
- kto był tym zawodnikiem
- czy aby na pewno jego kontuzja była spowodowana tym że pływał na tym a nie innym latawcu?

Zakładam że ostatni wypadek Youriego spowodowany był SŁABYM jak sam piszesz modelem BEST'a GP??


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron