Nobile NHP

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Pasch
Posty: 81
Rejestracja: 09 wrz 2011, 09:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 mar 2013, 09:59

Hej,

Zastanawiam sie nad nobile nhp. Zalezy mi na tym zeby deska byla miekka - nie dawala po kolanach, miala przyzwoity pop i dobrze plywala w kazdych warunkach zafalowania. Niby NHP spelnia wszystkie te warunki, tylko trafiaja sie opinie ze jest twarda, chociaz wg producenta jest super soft. Jakie sa wasze doswiadczenia.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2013, 13:53 przez Pasch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2013, 10:26

Mam już 3 NHP i jest coraz lepiej miałem 2010, 2012 teraz pływam na 2013.
Na falkach zachowuje się idealnie, nie chlapie, wręcz po nich przelatuje.
Jeżeli chodzi o twardośc na początku wydawała mi się twarda, lecz jak ogarnąłem pływanie to jest idealnie.
Chodzenie pod wiatr i ogólnie słabowiatrowśc na 6 i co najciekawsze przy bardzo mocnym wietrze też super.
W czwartek wróciłem z tygodniowego pływania w Egipcie i wszystkie zalety się w 100 potwierdziły a kolega, który miał nową deskę innej naszej znanej firmy, po jednym pływaniu będzie zmieniał sprzęt :D

Ps 2013 zdecydowanie najlepsza z w/w.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2013, 10:37

IQM1 pisze:.. kolega, który miał nową deskę innej naszej znanej firmy, po jednym pływaniu będzie zmieniał sprzęt :D
.


nie porównywałbym TYCH dwóch firm - inna liga desek :hand: i nic dziwnego , że "będzie zmieniał"
natomiast z tym, że NHP jest miękka nie mogę się zgodzić..

a dlaczego piszą "supersoft" - to dla mnie absolutnie zrozumiałe :wink:

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2013, 13:29

Zastanawiam sie nobile nhp. Zalezy mi na tym zeby deska byla miekka - nie dawala po kolanach, miala przyzwoity pop i dobrze plywala w kazdych warunkach zafalowania.


Ja polecam spróbować Balance deski albo Murphy Pro. Cabrinha Custom też fajnie idzie po czopie bez bicia po kolanach, ale taką aktualnie sprzedaję, więc mogę być uznany za nieobiektywnego :wink:

Pasch
Posty: 81
Rejestracja: 09 wrz 2011, 09:14
Postawił piwka: 1 raz
 
Post09 mar 2013, 13:58

Ziomek. pisze:a dlaczego piszą "supersoft" - to dla mnie absolutnie zrozumiałe :wink:
peace


Czyli co to znaczy, ze jest "supersoft"

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post09 mar 2013, 14:44

nhp jest okropnie twarda :!: jak przyjąłem kiteloopa z mniej wiecej 5 metrów bez przechwytu latawca prosto na nogi to sie grubo zastanawiałem nad zmianą :!: 2 tyg albo więcej ledwo chodziłem plus wizyta w szpitalu gdzie sie okazało że dzieki Bogu tylko mocno zbite kolano. decha pływa rewelacyjnie ale nie da się o niej powiedzieć ze jest dogodna dla kolan :?

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post09 mar 2013, 14:49

model 2012. jeśli chcesz koniecznie tą deskę to od razu zmień klapki na bardzo miekkie. np sp. klapki nobile również są twarde jak cholera mówie o modelu 2011 i 2012 ale myślę że 2013 tak samo (chociaż w tych nie pływałem) jeśli nie myślisz o megaloopach to nie odczujesz tak jej twardości ale jak chcesz się nauczyć tego co robi Ruben to bedzie bolało :wink:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post09 mar 2013, 15:34

Dokladnie, NHP jest twarda i ma twarde klapki. Ale klapki twardosc rekompensuja mi super trzymaniem stopy - jak kupowalem deske chcialem wstawic d3o - zostalem przy nobilach. To co sobie Nobile napisze i bedzie probowalo argumentowac tym, ze decha ma rocker - to bzdura.

Najbardziej komfortowa decha na jakies plywalem to byla cab custom 2009 w malym rozmiarze+ pady od mystika z d3o. Jedyny minus - ta deska ma baaardzo slaby dol i jest wolna. Trzeba celowac jednak w wieksze rozmiary. Decha jest stosunkowo miekka, ma rocker, wszystko to co komfortowa deska powinna miec.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2013, 23:48

Pasch pisze:
Ziomek. pisze:a dlaczego piszą "supersoft" - to dla mnie absolutnie zrozumiałe :wink:
peace


Czyli co to znaczy, ze jest "supersoft"



nie - to znaczy , dokładnie TO - CO napisałem :idea:
iż - "rozumiem DLACZEGO tak piszą"..

jeśli jedną z głównych i dość podstawowych , a dla mnie eliminujących wad
(kolan na loterii nie wygrałem - choć po połowie życia w kolarstwie a drugiej we wszelkich sportach deskowych akurat nogi są najmocniejszą moją stroną - choć młodzieżowcem już nie jestem :wink: )
jest TWARDOŚĆ - którą jednym tchem wymieniają wszyscy próbujący , nawet z grona mało doświadczonych, bo więcej negatywnych cech nie są w stanie zauważyć, ale ta jest tak prosta do wyłowienia, że niemożliwym jest jej przeoczenie - to wiadomo , że za główny cel " opisu katalogowego" NALEŻY kłaść .."supersoft" właśnie

co nie znaczy że NHP jest ZŁĄ deską :idea: absolutnie :hand: tego nie mówię
ale z uniwersalnością, wszechstronnością, czy komfortem lub przeznaczeniem dla szerokiego grona odbiorców - w tym średniozaawansowanych o początkujących nie wspominając - pisać nie można..
..tzn MOŻNA - przez pryzmat Porsche RUF np - świetne, ale na tor..

ale to nic - są twardsze jeszcze w kolekcji - "pacz" 2 HD

ale i są deski BARDZO udane w kierunku allround - takie jak T5 czy NBL, ale w Polsce wciąż pokutuje , że nie należy pływać na "plebsowych" deskach
do nart, butów narciarskich i snowboardów ludzie już dojrzeli, że nie ma sensu najdroższy, najtwardszy sprzęt z Pucharu Świata, bo ..zwykle jeździ się minimum tydzień, po kilka godzin na rozmaicie "przygotowanych" trasach - a nie 10-2 zjazdy - a ponadto uda większości użytkowników odbiegają nogom Herminatora.. podobnie jak cele..

"najwyższe" - najdroższe = najlepsze..

wielokrotnie o ty pisałem..

don Komorro pisze:nhp jest okropnie twarda :!:


Wrogu pisze:Dokladnie, NHP jest twarda ...


,,im więcej takich opinii - tym więcej opisów super-super-soft...

..co nie znaczy, że twarda deska nie ma plusów, dla osób ciężkich, o mocnych nogach, na płaskiej , miękkiej, słodkiej wodzie, na wysokim poziomie pływania, krótkich sesjach i wielu innych czynnikach..

peace

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post10 mar 2013, 01:13

..co nie znaczy, że twarda deska nie ma plusów, dla osób ciężkich, o mocnych nogach, na płaskiej , miękkiej, słodkiej wodzie, na wysokim poziomie pływania, krótkich sesjach i wielu innych czynnikach..

peace


Akurat na płaskiej wodzie NHP jest jedyna w swoim rodzaju, mimo twardości - szybka, idzie jak po torach, ostrzy jak złoto. Ziomek ma racje, ta deska ma wszystko, ale potrafi dać po kolanach.

Jedi1 ma oplywane sporo desek, sprawdz to co poleca - przetestuj, potem kupuj.

alien5
Posty: 114
Rejestracja: 06 paź 2009, 07:26
Deska: 50fifty/XTR
Latawiec: Kahoona/Taboo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2013, 20:14

A jak do NHP ma się 50fifty w kwestii oszczędzania kolan?

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2013, 00:48

Lepiej

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2013, 08:15

nie mówić :wink: Ja bym tam fifty też nie nazwał deską, która oszczędza kolana, przynajmniej modelu 2012.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post12 mar 2013, 08:44

Hehe, a ja znam pana , co ma totalnie odwrotne zdanie i uwaza, ze 50/50 jest bardziej miekkie :lol:

Z nobile to t5 i nbl na oszczedzanie kolan. Ale sa inne marki tez, nie tylko swiat Nobilem zyje ....

Awatar użytkownika
Stawny
Posty: 719
Rejestracja: 10 lis 2010, 19:17
Lokalizacja: Tam gdzie wieje :-)
Postawił piwka: 39 razy
Dostał piwko: 24 razy
 
Post12 mar 2013, 11:43

alien5 pisze:A jak do NHP ma się 50fifty w kwestii oszczędzania kolan?


Akurat te 2 modele mam opływane więc :D, a ponieważ piłka zostawiła swój ślad i nie obyło się bez sportowych artroskopi jestem na tym punkcie mocno wyczulony :D
Na pewno 50/50 wypada lepiej dla kolan :D ale nie ma rózy bez kolców.

Porównując modele NHP 2011 i 2012 z 50/50 2011, 2012, 2013. wyglądan to tak.
NHP
- lepsze ostrzenie,
- lepszy :doh: inny pop w górę, kto co lubi ale przy lądowaniach rzadko wybacza
- po zafalowanej wodzie też nie idzie gładko + mnie nie rzadko schlapała po twarzy
50/50
- słabsze ostrzenie, pop do tricków mi bardziej leży, ale na pewno trudniej wyjść bez dobrego kickera tak wysoko w górę jak na NHP
- 2011 zawsze miałem super sesję i niezaleznie od lądowań i warunków kolan nie czułem :thumb:
- 2012 poczatek super ale po kilku miechach stwierdziłem że jednak dla mnie za miękka, super na czopie dobry pop (mało w górę :twisted: ) ale w granicznych warunkach słabo z ostrzeniem...
- 2013 trochę utwardzona i bliżej jej do 2011, ale nadal jest przyjacółką kolan :wink:

Najlepiej pożyczyć 2 do testów, opływać i sobie wybrać :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

cron