Quiver w Ryanairze

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post04 kwie 2013, 11:54

Cześć, mam pytanie co do latania ze sprzętem w Ryanairze-
lecę na majówkę do Malagi i chcę zahaczyć na kilka dni o Tarife, ale przy zaznaczeniu torby ze sprzętem sportowym cena biletu podskakuje o 400zł. Ktoś latał ze sprzętem Ryanairem? Zawsze jest taka k**ewsko wysoka cena? Z tego co widziałem w innych liniach quiver kosztuje 150zł w jedna stronę, czyli 500zł taniej niż taki sam bilet w Ryanairze. Może są jakieś sposoby zęby to ominąć?

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post04 kwie 2013, 11:56

*mówiąc o 500zł róznicy chodzi mi o bilet w dwie strony, żeby ktoś nie posądził mnie o równanie 400-150=500 :D

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2013, 12:41

Rok temu leciałem do malagi rayanairem i udało mi się przetransportować sprzęt bez dodatkowej opłaty.

Kluczem do sukcesu jest quiver Naisha Coffin Bag 135 cm z przedłużką do 145. Nie rzuca się w oczy tak jak golfbagi i inne quivery.

Ważne żeby waga się zgadzała!

Obrazek

W jedną strone dopytywali się o zawartość tej torby, ale z powrotem przeszło już gładko ;)

testowałem również na innych trasach, np: warszawa - agadir i również problemu nie było. Przechodzi jako normalny bagaż rejestrowany.

Do środka wchodzi deska, dwa latawce, trapez i inne gadżety.

Pozdro

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post04 kwie 2013, 19:34

Czyli ten quiver poszedł jako normalny bagaż, tak?

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2013, 09:40

Tak.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2013, 14:09

Radzę zaznajomić się dokładnie z tabelą opłat i zwrócić uwagę na różnice jeśli chodzi o sposób i miejsce zakupu :wink:
http://www.ryanair.com/pl/warunki-dotyc ... ableoffees

Bartek,
jakim cudem się zmieściłeś z całym szpejem i prywatnymi rzeczami w limicie wagowym max 20 kg? (sam quiver waży zazwyczaj ładnych kilka kg).

Awatar użytkownika
gruluk
Posty: 155
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:42
Deska: Clash 138
Latawiec: Best TS 12 & 9
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 kwie 2013, 16:15

Też się nad tym zastanawiam!
Myślałem, żeby wybrać się w maju na Sardynię, tam lata ryanair w sensownych cenach z tym, że mój quiwer będzie ważył ok 30 kg :shock: gdyż chcę zabrać również deskę wake. Według tabeli opłat dodatkowych u przewoźnika, najcięższy sprzęt sportowy może mieć 20 kg, więc nawet nic nie kombinując i płacąc tak jak w cenniku, może być problem...
Ma ktoś doświadczenie z transportem tak ciężkiego quiwera?

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2013, 16:39

Takie quivery przechodzą tylko w czarterach i to też nie zawsze. Jeśli chodzi o tanie linie to prawda jest taka, że nasz sprzęt i bagaż to jest zazwyczaj dodatkowo + 2 razy cena biletu. Więc nie ma się co jarać biletem za 300 PLN bo tak naprawdę musimy liczyć 900 (w sezonie). Oczywiście zawsze są wyjątki i dobry fart ale piszę o tym co jest oficjalnie w cennikach i z własnego doświadczenia.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2013, 21:08

Od czego jest bagaż podręczny ;)

Do plecaków pakujemy po 2 latawce + pianka i jakieś pierdoły, ja spakowałem ostatnio do plecaka f-one 3 latawce.
Do skrzynek skyscanner wchodził na słowo honoru, ale nikt się nie czepiał. Jak się mieści to jest ok, czasami tylko potrzebna jest pomoc przy wyciąganiu ze skrzynki ;)

Obrazek

Jeżeli chodzi o wagę to na pewno taki plecak waży powyżej 5 kg, ale nie zdarzyło mi się żeby ważyli bagaż podręczny.

Awatar użytkownika
sdareks
Posty: 492
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:40
Lokalizacja: Wieden
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2013, 21:35

bartekk pisze:... ale nie zdarzyło mi się żeby ważyli bagaż podręczny.


Uwaga, takie cos sie zdarza:
Ryanair Bratyslawa --> Malaga 2 lata temu przed wejsciem do samolotu pani z podreczna waga szla wzdluz kolejki i kazdemu wazyla podreczne.
Kto mial wiecej 6 kg byl zapraszany do kasy.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2013, 07:58

sdareks pisze:
bartekk pisze:... ale nie zdarzyło mi się żeby ważyli bagaż podręczny.


Uwaga, takie cos sie zdarza:
Ryanair Bratyslawa --> Malaga 2 lata temu przed wejsciem do samolotu pani z podreczna waga szla wzdluz kolejki i kazdemu wazyla podreczne.
Kto mial wiecej 6 kg byl zapraszany do kasy.


No mi się uwaga w Hurghadzie zdarzyło. Facet mnie już po nadaniu bagażu zagarnął jak szedłem na odprawę i powiedział, że mam nadać podręczny na bagaż. Na szczęście nie musiałem dopłacać.

We Frankfurcie z kolei na podręczny mi dali nalepkę, że jest zbyt duży, ale nikt się nie czepiał.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post12 kwie 2013, 11:54

szed pisze:Bartek,
jakim cudem się zmieściłeś z całym szpejem i prywatnymi rzeczami w limicie wagowym max 20 kg? (sam quiver waży zazwyczaj ładnych kilka kg).


nie wiem jak zmieścił się Bartek, ale właśnie wróciłem z Egiptu (nie płacąc nic za bagaż) i znam wagę swojego quivera. 21,5kg
Są w tym deska, trzy latawce, dwa bary, trapez, krótka pianka, apteczka i kosmetyki

ciuchy w podręcznym.

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2013, 22:59

bartekk pisze:Od czego jest bagaż podręczny ;)

Do plecaków pakujemy po 2 latawce + pianka i jakieś pierdoły, ja spakowałem ostatnio do plecaka f-one 3 latawce.
Do skrzynek skyscanner wchodził na słowo honoru, ale nikt się nie czepiał. Jak się mieści to jest ok, czasami tylko potrzebna jest pomoc przy wyciąganiu ze skrzynki ;)

Obrazek

Jeżeli chodzi o wagę to na pewno taki plecak waży powyżej 5 kg, ale nie zdarzyło mi się żeby ważyli bagaż podręczny.


Mnie tez sie udało przejsc z torba golfowa napakowa w deske, 2 latawce, trapez a z rzeczy osobistych to dwie pary bikini i klapki! :mrgreen: torba miała 20kg ale jak bartek pisze w plecaku F One miałam 2 bary, pianke... recznik i inne rzeczy. Da sie! a bagazu podrecznego mozna miec do 10kg. Dla Rynair najwaznijesze sa kilogramy, wiec radze nie przekroczyc ani jednego inaczej bedzimey słono płacic. Oczywiscie bagaz podreczny musi byc tez wymiarowy (moj był) zreszta tak samo jest z bagazem głównym, tutaj torba chyb abyła dłłuzsza o jakies kilka cm ale nikt tego nie mierzył. Wiec w sumie bagaz to 30kg, jak dałam rade sie zmiscic to nikt inny nie powinien miec problemu :D

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2013, 23:20

Z tymi barami w podręcznym radzę uważać... wg regulaminów (przynajmniej tych które ja czytałem) nie może być linek powyżej 1.5 m... można się nadziać :?
Ja tak jak Filip - najczęściej wole napakować sporo ciuchów do podręcznego, a sprzęt do bagażu...

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2013, 23:24

kowalm pisze:Z tymi barami w podręcznym radzę uważać... wg regulaminów (przynajmniej tych które ja czytałem) nie może być linek powyżej 1.5 m... można się nadziać :?
Ja tak jak Filip - najczęściej wole napakować sporo ciuchów do podręcznego, a sprzęt do bagażu...


No to miałam szczęście! :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości