Quiver w Ryanairze

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post19 kwie 2013, 00:06

kowalm pisze:Ja tak jak Filip - najczęściej wole napakować sporo ciuchów do podręcznego, a sprzęt do bagażu...


ma to jeszcze jedną zaletę... jak zgubią na lotnisku quiver (jak mi ostatnio), to masz się w co ubrać ;)
Jakbym na ostatni wyjazd zabrał do podręcznego, dajmy na to 11m, to przez dwa i pół dnia zamiast świeżych - za przeproszeniem - majtek, mógłbym się conajwyżej latawcem owinąć... :/

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2013, 02:54

FilipN pisze:
kowalm pisze:Ja tak jak Filip - najczęściej wole napakować sporo ciuchów do podręcznego, a sprzęt do bagażu...


ma to jeszcze jedną zaletę... jak zgubią na lotnisku quiver (jak mi ostatnio), to masz się w co ubrać ;)
Jakbym na ostatni wyjazd zabrał do podręcznego, dajmy na to 11m, to przez dwa i pół dnia zamiast świeżych - za przeproszeniem - majtek, mógłbym się conajwyżej latawcem owinąć... :/

A jeszcze kolejnym atutem ciuchów w bagażu podręcznym jest to, że jak się przyczepią do jego wielkości czy wagi , zawsze można coś z niego wyjąć i nałożyć coś na siebie :roll: :wink:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2013, 15:14 przez kowalm, łącznie zmieniany 2 razy.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2013, 13:25

z ciekawostek dropsa:

wczoraj znów nam się przydał napis GOLF na Quiverach

na lotnisku w Hurghadzie - nie chcą słyszeć o "tipach" - rachunek koniecznie wystawiają
- czyli odwrotnie niż jakiś czas temu, gdy podarli nam bilety lotnicze, gdy ktoś upomniał się o rachunek za bagaż właśnie..

w cenniku mają:

kite - 36 USD
golf - 22 USD

więc nieco taniej..

można też opłacać dodatkowe kg - 1 kg powyżej 20 normy - 8 USD, więc ..słabo się pyli..

peace

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2013, 14:29

Ja tydzień temy tipa chciałem dać ale wyjął. Obyło się bez płacenia. Hurghada - Coffin Bag - 24 kg
Filipowi też się upiekło :wink:

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post19 kwie 2013, 14:42

Oj tam upiekło ;)
WAW->HRG też nie płaciłem. Może dlatego że quiver praktycznie nie miał nadwagi...

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2013, 14:52

FilipN pisze:
szed pisze:Bartek,
jakim cudem się zmieściłeś z całym szpejem i prywatnymi rzeczami w limicie wagowym max 20 kg? (sam quiver waży zazwyczaj ładnych kilka kg).


nie wiem jak zmieścił się Bartek, ale właśnie wróciłem z Egiptu (nie płacąc nic za bagaż) i znam wagę swojego quivera. 21,5kg
Są w tym deska, trzy latawce, dwa bary, trapez, krótka pianka, apteczka i kosmetyki

ciuchy w podręcznym.


ja tez w szoku jestem. ja mialem w quiwerze 3 latawki, 2 bary, trapez, pianke, pady, strapy, decha, kosmetyki, jakies drobne pierdoly jak lekarstwa, nóż, golarke, plecaki do kajtow, jakies szpeje kajtowe(linki, kilka czesci zamiennych, zestawy naprawcze) i to wazylo 34kg.
jakim cudem to twoje wazylo 21,5. jaki masz quiwer i jaka deche? pady czy buty?

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post19 kwie 2013, 15:22

po pierwsze, u mnie nie było nic ponad to co wymieniłem. Zresztą nic więcej by się nie zmieściło ;)
więc nie było w nim "jakiś drobnych pierdół jak lekarstwa, nóż, golarke, plecaki do kajtow, jakies szpeje kajtowe(linki, kilka czesci zamiennych, zestawy naprawcze)..." nie było też pompki na przykład. Plecak kajtowy był jeden.

deska Balance 133, pady+strapy. Buty by się nie zmieściły ;)

quiver - Mystic, najmniejszy, najlżejszy, bez kółek (teoretycznie wakeboardowy), o taki:
Obrazek

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2013, 10:44

march_in pisze:
ja tez w szoku jestem. ja mialem w quiwerze ..



..a JAKI miałeś Quiver - bo on sam może ważyć i z 7 kg :?

peace

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2013, 11:39

napewno sporo wazy, ale ze az 7 zwaze w wolnej chwili
Obrazek

jesli chodzi o ciekawostki to qatar to bardzo przyjemne linie. masz 23 kg + 10 sportowego w cenie biletu.
oby linie walczyly o klientow rowniez mozliwosciami przewozenia bagazu.

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post20 kwie 2013, 12:16

ej, no... pomijając brak kółek i wzmocnień, to mój quiver jest o połowę mniejszy od tego z Twojego zdjęcia.

mistral
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:54
Lokalizacja: Augustów
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 kwie 2013, 12:31

Jade ryanairem na majówkę na sycylię i na stronie jest napisane że nie przyjmują w ogóle bagażu o "wymiarach przekraczających łącznie 81 cm wysokości, 119 cm szerokości i 119 cm głębokości". To jak to jest w końcu z tymi quiverami? Rozumiem że przechodzą z przymrużeniem oka? A co jeśli sprawdzą wymiary na odprawie? bagaż zostanie na lotnisku?

No dobra załóżmy że nie patrzą na wymiary i nadaję deskę i latawiec bagażem zwykłym rejestrowanym. Obsługa widzi że w środku jest deska i nie przepuści jako zwykłego bagażu. Czy wtedy wystarczy, że dopłacę do bagażu sportowego w kasie i po problemie?

Nigdy nie odprawiałem sprzętu w Ryanair dlatego tak pytam :)

mistral
Posty: 48
Rejestracja: 01 mar 2011, 20:54
Lokalizacja: Augustów
Postawił piwka: 3 razy
 
Post29 kwie 2013, 18:03

Ponawiam pytanie, czy deska przejdzie w bagażu sportowym jeśli ma o 15cm więcej niż limit na wysokość bagażu sportowego?

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post29 kwie 2013, 21:46

Nie liczylbym na to ze w Ryanair cokolwiek przejdzie z przymrużeniem oka lub ze wymiarów nie sprawdza. Niestety wszystkie tanie linie żyją z tego ze za wszystko trzeba dopłacać i bardzo tego pilnują. Ryanair lecialem ze sprzętem raz z Londynu do Maroka i kupowałem bagaż sportowy, który nie dość ze bardzo drogi to mógł mieć tylko 15kg!

pointse7en
Posty: 192
Rejestracja: 29 maja 2012, 18:35
Deska: Nobile 50fifty
Latawiec: Varial X 9, 12, VXR 17
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post05 maja 2013, 11:16

W zeszłym tygodniu leciałem do Malagi(z przesiadką w Anglii) i bardzo się cieszę że nie nadałem jednak quivera jako zwykłego bagażu bo nie wierzę, że przeszedłby bez dopłaty. Czepiali się nawet o 0,6 kilo a bagaż podręczny ważony+mierzony na każdej bramce. Chyba nie warto przyoszczędzać tych 200zł bo przynajmniej wiesz że poleci

Awatar użytkownika
Grand Master B
Posty: 91
Rejestracja: 07 kwie 2013, 20:50
Deska: Su-2 Prorider
Latawiec: Waroo,Switchblade
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post05 kwie 2016, 14:20

Odgrzebuję temat - problem mam taki że miałem lecieć na fuertę bez deski jednak muszę zabrać dechę 130 cm. Wykupiłem bagaż rejestrowany do 15 kg bo chciałem tam upchnąć dwa kajty i trapez.
Bagaż rejestrowany ma maks wymiar 119cmx119cm na coś tam.
Nie da się zrezygnować z tego który już wykupiłem (pytałem w Ryanair) tyko muszę dokupić sportowy za kolejne około 300 zł. Co za tym idzie będę miał jeden bagaż którego nie potrzebuję i za niego płacę + bagaż sportowy (quiver z dechą i dwa kajty).
Czy kupować ten sportowy czy brać quiver 130 cm i liczyć na to że przejdzie jako ten rejestrowany zwykły?
Ewentualnie szukałem torby 119 cm bo wtedy decha po przekątnej by weszła i dwa kajty ale nie ma w necie takich toreb..

pzdr


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron