Deski Liquid force OPINIE

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Jakub T.C.
Posty: 166
Rejestracja: 11 wrz 2011, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
 
Post13 maja 2013, 16:55

:hand:

Czy ktoś z Was pływał na deskach kite'owych LF? W szczególności interesują mnie opinie o modelach z 2012 roku, a zwłaszacza o LF NOVA, DLX, CONTACT (zdolność do wchodzenia w ślizg, ostrzenie, pop, łatwość ustania twardych lądowań, ogólna twardość decku w kontekście komfortu dla kolan). Jak wypadają te modele desek w porównaniu do NHP z 2013 roku i/ lub Cabrinha Custom 2010?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 maja 2013, 17:31

Hej,

mam DLX 2011 138 - druga edycja tej deski. Pewnie te nowsze wiele sie nie roznia. Decha to totalny beton - nie widzialem twardszej deski kite, moj SS reflex jest bardziej miekki ;) (no dobra, to akurat dosyc miekki wakeboard). Decha ma spory rocker, ale nie jakis mega wielki, nieco mniejszy niz custom np. 2011. O dziwo dobrze sie na niej laduje, nie jest to jakis straszny morderca kolan, tyle nie wiem ile w tym zaslugi rockera a ile butow ;) Na flacie ma super pop, niezle chodzi na wiatr. Nie jest to super szybka deska, ale nie powiem, ze jest bardzo wolna. Plywalem na customie 133 2009 w strapach i byl zdecydowanie wolniejszy, ale trzeba nieco wiatru by rozpedzic sie do wybicia, mimo tego dol nie jest tragiczny, rewelacyjny tez nie. Super trzyma krawedz.Co do konstrukcji - generalnie jest pancerna i dobrze wykonana, jedyna 'wada' to matowe dno ktore sie ladnie rysuje - na slidery bym za bardzo nie polecal jesli ma dlugo sluzyc. Ja jestem ze swojej bardzo zadowolony. Pod buty super, pod strapy mam inna deske i raczej dlx'a bym nie polecal.

Na nhp plywalem 2011 i chwile 2013. Ale w strapach i raczej ciezko porownywac deche w strapach do deski w butach. LF ma raczej inne strapowki - nova/element. Ale na nich nie plywalem.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2013, 10:35

Niebawem będziesz miał okazje przetestować wszystkie deski LF na Helu ;)

Stay tuned!

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post15 maja 2013, 06:59

A nie ma takiej możliwości przypadkiem w SURF CITY?

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2013, 22:07

Cześć,

Mam DLXa 2012 143 i jest to jedna z lepszych desek pod buty na jakich pływałem. Na pewno do mniejszej wagi i na chop warto się zastanowić na Influence. Na płaską DLX jest katem.


phpBB [video]

Awatar użytkownika
Lion
Posty: 151
Rejestracja: 25 wrz 2011, 00:01
Latawiec: RPM
Postawił piwka: 11 razy
 
Post17 maja 2013, 20:20

Co to za miejsce - z początku filmiku ?
Zdrówka

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2013, 10:25

Cała część kite z filmu to jedno miejsce - Caloundra, wsch. Australia ( okolice Brisbane ). Wrzucam pierwszy z brzegu film z Youtube. Wiatr wieje od morza - po prawej stronie masz sandbank na lewy hals, po lewej flat na prawy i dalej ładne fale i spot surf. Pływa się w ujściu "rzeki" ( która tak naprawdę jest morzem ) i tworzy na odpływie prąd przeciwny do wiatru. Największym plusem tej sytuacji jest to, że po pierwsze masz więcej mocy na latawcu, a po drugie nawet mając mało, wystarczy usiąść w rzece i prąd zabiera Cię pod wiatr ;) Czyli naprawdę jest pływanie ( a nie taplanie ) od 12knts. Dość wyraźnie widać na filmie że nie płynę jakoś mega szybko ale jest sporo mocy na samym wybiciu, zwłaszcza prawy hals tak tam działa :wink:

phpBB [video]


Co do desek Liquida, żeby skończyć w temacie, do polecenia jest też element, który jest generalnie kajtowym twintipem przerobionym/wzmocnionym pod buty, ma mniejszy rocker, idzie lepiej na wiatr. Dlx na pewno ląduje lepiej ale Element to fajna decha.

Pzdr

Hanabero
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2012, 09:28
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 1 raz
 
Post07 mar 2016, 19:58

Cześć , pływał ktoś na elemencie z 2015? Zastanawiam sie nad kupnem tej deski i chetnie uslysze wasze opinie :?:

Awatar użytkownika
DeadMan
Posty: 67
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:09
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 mar 2016, 01:58

Hanabero pisze:Cześć , pływał ktoś na elemencie z 2015? Zastanawiam sie nad kupnem tej deski i chetnie uslysze wasze opinie :?:


Twarda i sztywna decha - raczej na płaską wodę, Duży pop.
Idealnie nadaje się pod buty.

Ps. Wiedziałeś o in-line insertach? - fajna rzecz, jak skatujesz jedną krawędź deski, możesz obrócić wiązania o 180stopni i dalej katować drugą stronę.. niby nic, a cieszy ;)

Hanabero
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2012, 09:28
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 mar 2016, 09:30

DeadMan pisze:
Hanabero pisze:Cześć , pływał ktoś na elemencie z 2015? Zastanawiam sie nad kupnem tej deski i chetnie uslysze wasze opinie :?:


Twarda i sztywna decha - raczej na płaską wodę, Duży pop.
Idealnie nadaje się pod buty.

Ps. Wiedziałeś o in-line insertach? - fajna rzecz, jak skatujesz jedną krawędź deski, możesz obrócić wiązania o 180stopni i dalej katować drugą stronę.. niby nic, a cieszy ;)


Nie wiedziałem, dzieki wielkie za informacje ! :thumbsup:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2016, 22:37

Na zafalowanym akwenie(czop) pływanie na elemencie w strapach na pewno nie należy do wymarzonych, właśnie ze względu na sporą sztywność w srodkowej części deski..

..aczkolwiek znam takich co pływają i nie narzekają ;) Można się przyzwyczaić i korzystać z zalet tego blatu.

W butach to już inna bajka, bardzo fajnie pływa się równiez na czopie :idea:

Bardzo szybka deska, dzięki dodatkowemu usztywnieniu po między nogami, świetnie trzyma krawędź i wybicia są precyzyjne nawet na dużym powerze.

Wersja drewniana nie do zajechania :idea:

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2016, 16:55

Hanabero pisze:Cześć , pływał ktoś na elemencie z 2015? Zastanawiam sie nad kupnem tej deski i chetnie uslysze wasze opinie :?:



Hanabero, mamy ostatnie sztuki 2015 w cenie 1600 zł z kompletem strapów i padów, lub możemy zrobić fajna oferte na komplet z butami :idea: :idea:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron