NAISH PARK - opinie, recenzje

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Victor
Posty: 162
Rejestracja: 29 lis 2003, 19:15
Latawiec: Naish Torch
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2013, 20:12

Obrazek
Postanowiłem utworzyć wątek w którym wszyscy mogą podzielić swoimi opiniami na temat flagowego modelu firmy Naish. Jest nim oczywiście 4-linkowy Naish Park o kształcie open C-shape. Ponieważ od wielu lat współpracuję z Naishem miałem szansę naprawdę dobrze przetestować ten model w Wietnamie/Polsce/Brazylii i szczerze jest to jeden z najlepszych kite'ów na których pływałem. W porównaniu z freestylowym Torchem nie jest tak agresywny i pełen dzikości, a jednak bardzo szybki i przyjemny na barze. Technika wysokich skoków opiera się przede wszystkim na szybkości kite'a, który musi szybko reagować na ruchy barem, aby rozpędzić się od dołu i nabrać jak największej prędkości przed przejściem przez zenit. Park dzięki stosunkowo wąskiej tubie głównie i kształcie open C-shape daje nam tą możliwość i długo utrzymuje nas w powietrzu w czasie lotu.

Największe wrażenie zrobiły na mnie duże rozmiary Parka 14 i 12 metrów, który okazały się bardzo szybkie, a przede wszystkim niesamowicie łatwo wstawały z wody. Wystarczyło pociągnąć jedną linke, a kite odwracał się prawie w miejscu i leciał do góry.

Po dobrym rozpływaniu i sprawdzeniu jak Park zachowuje się w czasie kiteloopów i lotów, postanowiłem poddać go ostatecznemu testowi, czyli handel passom. To niby tylko przełożenie baru za plecami, jednak gdy kite jest niestabilny i nie generuje mocy przy wybiciu unhooked nic dobrego nam z tego nie wyjdzie. Park i tutaj mnie zaskoczył, okazało się, że bardzo łatwo przekłada się bar za plecami, a wybicie z krawędzi przychodzi mi z dużą łatwością. W porównaniu z prawdziwymi C-shapami, które mocno wybijają, a po przyciągnieciu mocno luzują linki, Park miał przyjemny równomierny ciąg, który pozwalał na pełną kontrolę w czasie tricków unhooked. W powietrzu nie było szarpania, tylko łatwe przełożenia i duża kontrola.

Jeżeli chodzi o bary to do wyboru mamy dwa:
Universal Control System
Obrazek
i

ATB Universal Control System
Obrazek


Mi osobiście bardziej przypadł do gustu ATB, który pozwalał na łatwą zmianę długości depowera, na barze UCS czułem się bardziej jak na jachcie.

Podsumowując na pewno jest to świetny wybór dla tych, którzy pragną przewidywalności na kitcie, a przy okazji chcą mieć możliwość wysokich/kontrolowanych skoków. Kite świetnie wstaje z wody i ma niesamowity dół wiatrowy w słabych warunkach wiatrowych. Powstał z intencją pływania na falach, także i tam daje sobie świetnie rade, jednak najlepiej jest po prostu wziąć Parka w ręce, przez chwilę popływać i wtedy sami będziecie wiedzieć, że to jest właśnie to.

Jeżeli chodzi o oficjalną treść to znajduje się ona poniżej:
Obrazek

Naish Park dzięki nowej konstrukcji złożonej z trzech tub poprzecznych i kształcie C-shape stał się jednym z najbardziej stabilnych kite'ów na rynku. Park jest bardzo delikatny na barze pozostając jednak w pełni gotów do działań przy każdych warunkach wiatrowych. Szybko zdobył uznanie i opinie jednego z najlepszych kitów na rynku. Bardzo łatwo wstaje z wody i z łatwością radzi sobie w szkwalistych warunkach wiatrowych.

http://www.naishpolska.pl

Awatar użytkownika
rafter
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2008, 14:25
Deska: SU-2 prorider 2012
Latawiec: Varial X 12m 15', RPM 10m 14'
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 sie 2013, 10:59

podzielę się moimi spostrzeżeniami na Parku. Pływałem u Viktora na nim jakiś czas temu. Pierwsze wrażenie i to co zapadło mi w pamięci to na pewno super design, ciekawostki takie jak odpływy wody przy tubach zewnętrznych gdy kite leży w wodzie, przez co nie nabiera wody (sa pomontowane siatki), i solidny , ergonomiczny bar. System depower wygląda profesjonalnie do tego co ja mam, czyli sznurek :). Generalnie całość wygląda solidnie i naprawdę bezpiecznie.
Jeżeli chodzi o pływanie to bardzo szybko się z nim oswoiłem, nie miałem żadnego problemu się przestawić na 14m choć pływam na 12m i to zupełnie innej firmy. Bardzo podobnie się zachowują, w sensie szybkości reakcji, na plus parka jest to ze dłużej na pewno trzyma nas w locie. Warunki wiatrowe tego dnia były bardzo nierówne. Na początek wyszedłem z klasycznym C-shape, i nie udało mi się w ogóle popływać (dwa razy spadł mi na głowę:). Wziąłem parka i nie miałem problemu z pływaniem i utrzymaniem go w zenicie gdy przysiadał wiatr. Generalnie to jestem w szoku ze to C-shape. Pewnie stad ta dłuższa winda ale jest mega stabilny o dużym zakresie wiatrowym i naprawdę pomaga w zmieniających się warunkach wiatrowych. ... Teraz powinienem napisać jakieś minusy, ale niestety nie zauważyłem niczego co by mi przeszkadzało w tym latawcu albo nie pamiętam :)
Generalnie to jeszcze bym poplywal przy stabilnym wietrze i wtedy już mialbym wyrobiona pelna opinie.

lui$
Posty: 233
Rejestracja: 04 lip 2011, 15:43
Deska: Clash v2
Latawiec: RPM 2015
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 sie 2013, 10:47

jak moj przedmowca:) rowniez bylem u Victora w KitePark, poszarzowac na tym opisywanym "mega cudzie" - dokladnie z takim lekkim szyderczym podejsciem bralem parka do reki :twisted: niewzruszony nawet tym ze Victor podal mi do testow calkowita "nowke". Warunki tego dnia byly mega slabe, nawet na "konia pociagowego" jakim sa delty, jednakze nie plywalem z dwa tyg. wiec czlek wyglodzony:) podczas przygotowania sprzetu przyjrzalem sie jakosci wykonania i tu park zaskoczyl mnie pozytywnie, przy cenie ktora uslyszalem juz na poczatku bylem zdziwiony... pamietam ze to byla 12stka, pyk odpalony do gory i dzida! gdzie Rafter zaczynal na Cshape`ie - 14stce i na leb mu spadla:) a wagowo jestesmy podobni:) bar jaki dostalem to UCS i odrazu pierwsze wrazenie ze to malenstwo (krotki)!! w porownaniu do tego na czym plywam/testowalem u innych... jednakze gdy zaczalem przerzucac przez zenit oraz podczas skokow przez dluzszy czas nie moglem sie przyzwyczaic jak "lekki" byl na barze... sily byly tak male ze w gorze spokojnie mozna bylo jedna lapka bez silowania operowac kite`m. To czego szukam w latawcu teraz to mega windy + hangtime`u przy zachowaniu relatywnie zdrowej stabilnosci latawki, i tu mega zaskoczenie! podczas pierwszych skokow, gdzie na moim juz szykowalem sie do "wodowania" park trzymal w gorze i dawal mi spokojnie 30% wiecej czasu!! jak na 12stke latawka szybka i reagujaca jak na taki rozmiar natychmiastowo. Niestety UH jeszcze nie plywam ale backroll`e oraz transition i BR transition sa jeszcze bardziej przyjemne bo latawka stabilnie "ciagnie" i jest wyjatkowo "przewidywalna", do tego w tym dniu wiaterek slaby wiec sila rzeczy transistion robilem z kite loopem (zeby takiego klopsa jak mnie wyciagnal):) i tu znowu przyjemne zaskoczenie! latawka szybko i bez oporow wyciagnela mnie przy czym nie bylo efektu "wyrwania z kapci". Co do minusow to ciezko mi sie wypowiedziec, ale na to krotkie plywanie co mialem to raz przepadla mi z wiatrem (akurta jak siadlo) ale zlapalem sie na tym ze porownalem ja do mojej delty... a to przecie prawie Cshape:)
Rozrachunek ogolny byl taki ze schodzac z wody juz nie myslalem o latawce jako "mega cud" z lekka szydera ale zaczalem powaznie rozwazac jego zakup:)
uwazam ze jesli ktos skonczyl kurs badz chce wejsc juz w powazniejszy freestyle to jest mega opcja za dobra cene! poczatkujacy bez problemu ogarnie a osoby juz chcace sie bardziej pobawic freestylem napewno maja fajna opcje za dobre pieniazki:)

Awatar użytkownika
cybkryst
Posty: 163
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 wrz 2013, 00:58

A na mnie nie wywarł jakiegoś wielkiego wrażenia.
Pozostaję jednak przy swoim starym open C.

alan.stark
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2013, 11:15
Kontaktowanie:
 
Post09 wrz 2013, 15:53

ja też bardizej cenie open c niż to.

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 wrz 2013, 22:24

Witam, czy ktoś jest w stanie podać realny zakres wiatrowy dla 14m waga ridera 75kg deska 139x40. Czy da radę od 8-9 węzłów pływać.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post12 wrz 2013, 23:38

mate102 pisze:Witam, czy ktoś jest w stanie podać realny zakres wiatrowy dla 14m waga ridera 75kg deska 139x40. Czy da radę od 8-9 węzłów pływać.

według producenta dla 75 kg zakres wiatrowy
14 to 7 do 17,
12 to 8 do 18

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 07:29

apek pisze:
mate102 pisze:Witam, czy ktoś jest w stanie podać realny zakres wiatrowy dla 14m waga ridera 75kg deska 139x40. Czy da radę od 8-9 węzłów pływać.

według producenta dla 75 kg zakres wiatrowy
14 to 7 do 17,
12 to 8 do 18


Chyba kajakiem :wink:

Tutaj masz na stronie 44 tabelki: http://naishkites.com/wp-content/upload ... _2.pdf.zip

14tka od tych 11-12 węzłów zaczyna działać wg Naisha.

A co do pytania to skoro pytasz o pływanie na twin tipie przy 8-9 węzłach to musisz kupić naprawdę duży latawiec (17-19m) i raczej większą deskę typu drzwi, chociaż to też nie gwarantuje sukcesu. 8-9 węzłów to jest leciutka bryza :idea:

A najlepiej to sobie głowy nie zawracać twin tipem w takich warunkach.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post13 wrz 2013, 09:23

to co podałem pochodzi również z tabelki ale manuala mojego PARKA 2013 i jak widać 2014 przesunięty jest w górę i to aż o 2 węzły.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 wrz 2013, 12:22

latawce niby takie same, tabelka tabelka, a zycie zweryfikowalo.

kamszot
Posty: 448
Rejestracja: 22 maja 2009, 21:16
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post13 wrz 2013, 12:39

windcharty producentow kiteow to jak spalanie paliwa wg. producentow aut :lol:

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 wrz 2013, 13:01

A gdzie można przetestować?

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post13 wrz 2013, 14:16

mandaro pisze:A gdzie można przetestować?


Można było przetestować jak borsuk zachęcał miesiąc temu.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post14 wrz 2013, 09:42

mandaro pisze:A gdzie można przetestować?



U nas w RedSeaZone można było przetestować przez całe wakacje.... do wczoraj gdy Park znalazł swojego szczęśliwego nowego nabywcę :)

Obrazek

Możliwe że niebawem dostępne u nas będą Naish'e 2014 do testów.

Pozdr
Lussik

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2013, 12:13

(feeride'owy latawiec na trzech poprzeczkach, dobra winda, ale krótka - twarde lądowanie.
słabo znosi przewiatrowanie, za szybki do feestyle, mały pop. Dość podatny na przesterowanie,
na zaciągniętym barze mocno zwalnia i traci moc.)

W hiszpańskim Decathlonie można Parka kupić i oddać po tygodniu,
cytując powyższe uzupełnienie, a na kasie odebrać pieniądze.
Oczywiście nikt nie wie, co jest prawdą.
Opis wyssałem z palca.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości