NAISH PARK - opinie, recenzje

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
JastrząB
Posty: 471
Rejestracja: 29 paź 2004, 19:59
Lokalizacja: SzczeciN
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2013, 14:29

Używam tegorocznych Parków od kilku miesięcy więc skrobnę też parę zdań i podzielę się swoimi subiektywnymi odczuciami.
Na początek - dlaczego mój wybór padł akurat na ten latawiec? Przede wszystkim szukałem czegoś uniwersalnego, z priorytetem na fale, na czym da się wysoko skoczyć i do freestylu. Chciałem przy tym by był szybki, z małymi obciążeniami na barze.
Użyję parę porównań do Torcha, którego znam dosyć dobrze. Jeździłem trochę na różnych rocznikach i uwielbiam ten latawiec. Zwłaszcza mniejsze rozmiary będąc przeżaglowanym. Uwielbiam tego kopa i noszenie. Wiem że to dwa zupełnie inne latawce ale mają trochę podobieństw więc jest w takim porównaniu trochę sensu.
Wahałem się trochę pomiędzy tymi dwoma modelami. Ale ponieważ priorytetem dla mnie jest wave, torch w mniejszym rozmiarze nie byłby dobrym rozwiązaniem. Większy torch, i mniejszy park - ok, ale lepiej mieć dwa takie same bary, na wypadek awarii. Wybór padł na Parki, trochę w ciemno bo wcześniej tylko chwilę potestowałem i to zdaje się pierwszy model.
Zakupiłem więc 10m i 7m. Stwierdzam że nie żałuję zakupu. Zacznę może od tego co mi nie do końca pasuje. W jednym punkcie liczyłem że będzie trochę lepiej. Miałem nadzieję na odrobinę większą ich szybkość. Na tle konkurencji absolutnie nie wypadają źle. Ale np 10m jest zdecydowanie za wolna na fale, chociaż to w zasadzie nie powinno dziwić. U nas to raczej nie problem bo kiedy jest fala to jest i mocniejszy wiatr, więc nie będę ubolewał z tego powodu. Siódemka jest już wystarczająco szybka. Reaktywność latawca to drugi punkt który można by poprawić. Nie jest źle ale czuć różnicę w stosunku do Torcha. Myślę że może to zmienić się w modelu na przyszły rok, który pozbawiony jest bloczków.
No to teraz czas na zalety których jest dużo więcej. Po pierwsze dobry dół, szczególnie 7ka zachwyca pod tym względem. Fajnie się prowadzi, charakterystyka jest zbliżona do c-shape'ów, ogromny depower, lekkość na barze. Jeśli chodzi o noszenie, niewiele ustępuje torchowi. Nie ma aż takiej strzału; ten "kop" do góry jest trochę mniejszy, ale da się bardzo wysoko skoczyć i gęba się cieszy jak mocniej przywieje. Kiteloopy są takie jak być powinny a przy tym stosunkowo łatwo je lądować. Nie jestem ekspertem i robię je na większej wysokości od niedawna, ale całkiem miło się kręci parkami

Obrazek
źródło: kitejunkies.pl


Zawsze w Torchach urzekała mnie jedna rzecz (taki niuansik co prawda) - lądowania. Każdy, nawet bardzo wysoki skok da się mięciutko usiąść. Park jest pod tym względem identyczny. Do freeridu i poskakania latawce świetne.
No i najważniejsze dla mnie - wave. Po raz pierwszy spotkałem się z takim driftem. Niesamowite jak można podpływać do latawca a on wisi w powietrzu. Jeśli dołożymy do tego małe siły na barze i duży depower parka to mamy świetny latawiec na fale. Tutaj satysfakcja 95%. Stówka będzie jak jeszcze trochę go przyśpieszą i zdejmą bloczki.
Jeśli chodzi o freestyle - jest dobrze lub bardzo dobrze. Nie miałem zbyt wiele dobrych sesji żeby napisać więcej konkretów w tej kwestii.
Używam baru ATB i tego polecam. Spróbowałem ostatnio na tym z depowererm przy chickenie i jak dla mnie nieporozumienie.

Podsumowując: mega uniwersalny, przyjemny latawiec który sprawdzi się na wielu poziomach zaawansowania. Nie jest trudny, jednak przy odrobinie chęci i umiejętności pokazuje pazur, szczególnie w mniejszym rozmiarze. U mnie decyzja już zapadła i wkrótce dołączy do quivera kolejna sztuka, w rozmiarze 5m.

GEK
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2013, 14:07
 
Post19 wrz 2013, 16:07

W dzisiejszej recenzji przedstawie latawiec Naish Park 2013 rozmiar 12. Latawiec w zestawie posiada dołączony bar, o długości linek 20 metrów. Istnieje możliwość przedłużenia linek poprzez doczepienie specjalnych "przedłużek" o długości ok.4m. Testowałem latawiec w dosyć trudnych warunkach.
Mianowicie spot: Peniche, Portugalia.
Kierunek wiatru Onshore.
Siła wiatru około 18 węzłów w szkwałach do 25.
Przy mojej wadze 87 kg rozmiar 12 jest jednym z podstawowych kajtów jakie powinienem mieć w swoim quiverze. Mimo swojego dużego rozmiaru latawiec jest stosunkowo szybki i zwrotny. Bardzo łatwo wstaje z wody. Poleciłbym go osobą, które zdecydowane są na "wave i freeride", a także jestem w stanie nazwać Park'a dobrym i bezpiecznym latawcem do nauki.

Bar produkowany jest z dwoma możliwościami - klasyczny depower "w pasku" bądź depower zamontowany do Chicken Loopa. Sam bar jest miękki i stosunkowo przyjemny dla dłoni.

Ogólna charakterystyka latawca - łagodny, wybaczający błędy, szybki i przede wszystkim bezpieczny.


Pozdrawiam
GEK

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post20 wrz 2013, 11:29

ja testowałem Parka 2013 albo 2014 sam nie wiem, dostaliśmy na testy od Victora. jak na 14m kejn jak koń pociągowy trochę mniej mocy niż cabrinia sb w podobnym rozmiarze ale za to przyjemniejszy do uh. Stabilny i szybki. Bar trochę twardy=odciski po 2h pływania. szkoda że nie dostaliśmy 7m:) nie boję się polecić bo wart uwagi :thumb:

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post22 wrz 2013, 20:52

don Komorro pisze:ja testowałem Parka 2013 albo 2014 sam nie wiem, dostaliśmy na testy od Victora. jak na 14m kejn jak koń pociągowy trochę mniej mocy niż cabrinia sb w podobnym rozmiarze ale za to przyjemniejszy do uh. Stabilny i szybki. Bar trochę twardy=odciski po 2h pływania. szkoda że nie dostaliśmy 7m:) nie boję się polecić bo wart uwagi :thumb:



2013 testowaliśmy.

Awatar użytkownika
luzszymon
Posty: 462
Rejestracja: 22 sie 2009, 11:04
Deska: NHP '11
Latawiec: C4/Catalyst
Lokalizacja: Kraków
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 wrz 2013, 13:22

Mógłby mi ktoś pomóc z odpowiedzią na parę pytań?

1) Jak lata park w MAŁYCH rozmiarach - interesuje mnie 5m, ewentualnie 7m. Chodzi tu w dużej mierze o górny zakres. Ma sens w ogóle 5m? PS. Waże 63kg :P

2) System bezpieczeństwa - kite zostaje na 1 lince mocy?

3) One pump jest "ukryty" wewnątrz latawca (znam tylko stare naishe)? - rozumiem, że to lekki pain in the ass?

Z góry dzięki za rozjaśnienie tematu!

Victor
Posty: 162
Rejestracja: 29 lis 2003, 19:15
Latawiec: Naish Torch
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 paź 2013, 11:30

Jastrząb:
JastrząB pisze: Kiteloopy są takie jak być powinny a przy tym stosunkowo łatwo je lądować. Nie jestem ekspertem i robię je na większej wysokości od niedawna, ale całkiem miło się kręci parkami

Obrazek
źródło: kitejunkies.pl

Jastrząb to jest naprawdę zajebisty kiteloop! Jak masz więcej fot to podeślij:)

JastrząB pisze:Reaktywność latawca to drugi punkt który można by poprawić. Nie jest źle ale czuć różnicę w stosunku do Torcha. Myślę że może to zmienić się w modelu na przyszły rok, który pozbawiony jest bloczków.


W odpowiedzi jest dokładnie tak jak napisałeś: kite bedzie dużo szybszy
Steve Bertie Roberts : Bar input is no longer muted by the action of pulleys and the kite responds instantly, turning is snappier, and the power ramps up much more quickly than before over the full travel of the bar. ( recenzja PARKA 2014 na kiteforum.com : http://www.kiteforum.com/viewtopic.php? ... 6&p=811232 )

luzszymon pisze:Mógłby mi ktoś pomóc z odpowiedzią na parę pytań?

1) Jak lata park w MAŁYCH rozmiarach - interesuje mnie 5m, ewentualnie 7m. Chodzi tu w dużej mierze o górny zakres. Ma sens w ogóle 5m? PS. Waże 63kg :P

2) System bezpieczeństwa - kite zostaje na 1 lince mocy?

3) One pump jest "ukryty" wewnątrz latawca (znam tylko stare naishe)? - rozumiem, że to lekki pain in the ass?


1.Ja na 7m Parku pływałem w 45 węzłach i było na prawdę spoko - olbrzymie loty i fajna praca na barze.
2.Tak, ponieważ kite jest 4 linkowy.
3.W kitecie znajduje się system Octopus - czyli tak jak piszesz one pump ukryty w kitcie. Najważniejsze jest to, że przez ten system i tylko jednostronne wpuszczanie powietrza w stronę tub poprzecznych nie jesteś w stanie rozwalić sobie tub poprzecznych. Jak przywalisz kitem z całej siły w wodę do ciśnienie równomiernie rozejdzie się po kitcie, a tuba glówna po prostu zaamortyzuje uderzenie.

piotr.prk
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2014, 01:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 kwie 2014, 01:18

Cześć :)
Jak ma się park 2014 w porównaniu do kahoony?

Ważę 80-85kg. Chciałbym kupić 2 latawce. Jakie rozmiary wybrać dla jak najlepszego pokrycia wiatru? Wiadomo, że tabelki to jedno a pływanie drugie :)

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2014, 09:11

dwa różne latawce. Best - Delta , Naish Open- C .
Najlepsze rozwiązanie polskie warunki to 12 i 9m ( z rezygnacją z wiatrów pow. 35 knots ) , druga sprawa to jak wielkość deski ? Bo to też znaczenie .

piotr.prk
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2014, 01:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 kwie 2014, 17:28

A czego sie mogę po nich spodziewać tzn. w czym który jest lepszy?

Wiem, że powinienem to sam ustalić czytając recenzje ale niestety po przeczytaniu wywnioskowałem tylko, że jest to "cudo" bez wad i nie jestem w stanie porównać ich nie pływając wcześniej a na to nie mam z drugiej strony czasu bo na świeta lecę do Wietnamu.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 11:14

piotr.prk pisze:Cześć :)
Jak ma się park 2014 w porównaniu do kahoony?



w tym przypadku do Parka należało by z BESTa zestawić model TS :idea:
Akurat zarówno TS jak i KAhoona o najbardziej udane modele BESTa, godne rekomendacji..
a w "cuda bez wad" nie polecam wierzyć..

peace

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2014, 11:55

Mimo, że jestem zachwycony latawcem to:
- napewno będzie gorzej wstawać z wody niż delta
- będzie mieć mniejszą tolerancje na szkwały niż delta - park lubi być na powerze i osobie nieuważnej może się zdarzyć, że przepadnie w szkwalistym wietrze

damianvov
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:57
Deska: Nobile NHP
Latawiec: TS, 50/50, Park
Lokalizacja: Lpool
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 kwie 2014, 09:20

Wlasnie kupilem sobie parka i moze ktos mi powie do czego sluzy mala linka ( wlasciwe gumka ) z plastikowym kolkiem przy wewnetrznej stronie jednego z tipow?
Poczytalem manual na stronie ale nie znalazlem odpowiedzi. Dzieki.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2014, 10:51

damianvov pisze:Wlasnie kupilem sobie parka i moze ktos mi powie do czego sluzy mala linka ( wlasciwe gumka ) z plastikowym kolkiem przy wewnetrznej stronie jednego z tipow?
Poczytalem manual na stronie ale nie znalazlem odpowiedzi. Dzieki.


jest to w manualu. niby taki jakis bajer do restartu light wind. nie testowalem moze to wcale nie bajer ;)

damianvov
Posty: 98
Rejestracja: 06 mar 2011, 00:57
Deska: Nobile NHP
Latawiec: TS, 50/50, Park
Lokalizacja: Lpool
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 kwie 2014, 11:02

Dzieki

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2014, 11:14



Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron