Sucha pianka czy suchy kombinezon

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 wrz 2013, 10:22

wenzel-jaką masz cenę na tą z 2012 3,5/4,5

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 10:54

jaaack pisze:wenzel-jaką masz cenę na tą z 2012 3,5/4,5

została mi tylko S - za 1100zł do oddania ostatnia sztuka
a modele 2014 koniec lutego

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post19 wrz 2013, 10:58

to będzie mała mam 190 cm
czy ktoś ma na sprzedaż L w podobnej cenie?

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2013, 11:13

jaaack pisze:to będzie mała mam 190 cm

to raczej LT i zależy ile w klacie ?
bo L-ka do 183cm

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 wrz 2013, 00:10

wenzel pisze:
jaaack pisze:wenzel-jaką masz cenę na tą z 2012 3,5/4,5

została mi tylko S - za 1100zł do oddania ostatnia sztuka
a modele 2014 koniec lutego


Ja mam 2013 fall winter, dużo gorsza jeżeli chodzi o szczelność i ciepło. Sam chętnie bym wrócił do 2012 :((

jaaack
Posty: 230
Rejestracja: 17 wrz 2013, 20:45
Deska: nobile
Latawiec: ss rally rpm
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post26 wrz 2013, 08:10

dokupiłem taki ocieplacz
http://allegro.pl/docieplacz-o-neill-th ... 18058.html
czekam na paczkę,później napiszę jak się sprawdza w praktyce

Awatar użytkownika
andi
Posty: 375
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:24
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post27 wrz 2013, 06:30

wracajac do tematu kurtek:
sa na rynku jakies inne niz mystic windstopper? w 2012 ceny byly jeszcze ok, ale w 2013 detal dla takiego gadzetu to o ile dobrze pamietam 479 zl...

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2013, 10:22

e...winstopper kosztuje 269zł ( bez rabatu :? )
http://www.kite24.pl/product_info.php?c ... cts_id=379
a model z kapturem Storm 329zł
http://www.kite24.pl/product_info.php?c ... cts_id=860

andi pisze:wracajac do tematu kurtek:
sa na rynku jakies inne niz mystic windstopper? w 2012 ceny byly jeszcze ok, ale w 2013 detal dla takiego gadzetu to o ile dobrze pamietam 479 zl...

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post27 wrz 2013, 15:05

andi pisze:wracajac do tematu kurtek:
sa na rynku jakies inne niz mystic windstopper?


viewtopic.php?f=11&t=54211

sersciuch
Posty: 253
Rejestracja: 06 wrz 2010, 01:02
Deska: north freestyle fish
Latawiec: rpm
Lokalizacja: scheveningen NL
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post27 wrz 2013, 20:41

mam teraz bluzę npx
Obrazek
ale jeszcze w niej nie pływałem jak w niedziele coś powieje i będzie chłodno to przetestuje

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post28 wrz 2013, 17:18

Bardzo fajnie wyglada. Bluza czy kurtka do plywania jak najbardziej, prawde mowiac wczesniej o tym nie myslalem, bo nie potrzebowalem, ale jak widze te kurtki, czytam o nich, to coraz bardziej mi sie podobaja, fajna sprawa i zastanawiam sie czy wlasnie nie kupic. Bardzo spodobala mi sie kurtka Mistic`a bez kaptura, ktora jest na poprzedniej stronie. Tylko wedlug mnie kurtka z kapturem to raczej do plywania sie nie za bardzo nadaje, bo taki kaptur moze przeszkadzac, jak bede bral to wezme bez kapura, zreszta strone czy dwie wczesniej napisano, ze kurtka z kapturem to bardziej dla instruktora, osoby stojacej w wodzie. Kaptur neoprenowy przylegajacy do glowy jak najbardziej do plywania sie nadaje, ale kaptur od bluzy czy kurtki chyba raczej nie.

Jezeli mozna prosic, to niech wypowie sie jakas osoba ktora plywala z kapturem/bez kaptura. Czy kaptur przeszkadza czy nie, czy warto kupic z kapturem czy bez oraz jakies inne spostrzezenia.

kiteandmore
Posty: 148
Rejestracja: 09 kwie 2012, 08:48
Lokalizacja: Kiel
Postawił piwka: 4 razy
 
Post28 wrz 2013, 22:07

jaaack pisze:jestem zmarzluchem,dlatego chcę kupić coś w czym nie będzie zimno i tu pytanie dla Was taka pianka
http://www.abcsurf.pl/sucha_pianka_ion_ ... ck_-12446i
czy może polecicie coś lepszego
z góry dzięki za wszystkie porady
:)


czesc,
mam kilka propozycji firmy Xcel (dla ktorej pracuje).
Mamy 3 pianki, ktore sa piankami zimowymi - kaptur jest zintegrowany.
Ceny ktore podaje, sa cenami z listy.
Zapraszam do zapoznania sie z krotkimi filmikami, gdzie sa prezentowane poszczegolne modele.

*Drylock Powerseam 5.4 (1950PLN)
phpBB [video]


*Revolt 5.4 (1750 PLN )
phpBB [video]


*Infiniti X2 6.5.4 (1500 PLN )
phpBB [video]


Bardzo ciekawy jest system TD3 + Quick Dry, dzieki ktoremu pianka schnie duzo szybciej niz zrobiona konwecjonalnie.

phpBB [video]


Do kupienia w wybranych sklepach ze sprzetem "surf".

Chetnie odpowiem na pytania !


Przedstawiam

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 wrz 2013, 09:15

Fordon pisze:Bardzo fajnie wyglada. Bluza czy kurtka do plywania jak najbardziej, prawde mowiac wczesniej o tym nie myslalem, bo nie potrzebowalem, ale jak widze te kurtki, czytam o nich, to coraz bardziej mi sie podobaja, fajna sprawa i zastanawiam sie czy wlasnie nie kupic. Bardzo spodobala mi sie kurtka Mistic`a bez kaptura, ktora jest na poprzedniej stronie. Tylko wedlug mnie kurtka z kapturem to raczej do plywania sie nie za bardzo nadaje, bo taki kaptur moze przeszkadzac, jak bede bral to wezme bez kapura, zreszta strone czy dwie wczesniej napisano, ze kurtka z kapturem to bardziej dla instruktora, osoby stojacej w wodzie. Kaptur neoprenowy przylegajacy do glowy jak najbardziej do plywania sie nadaje, ale kaptur od bluzy czy kurtki chyba raczej nie.

Jezeli mozna prosic, to niech wypowie sie jakas osoba ktora plywala z kapturem/bez kaptura. Czy kaptur przeszkadza czy nie, czy warto kupic z kapturem czy bez oraz jakies inne spostrzezenia.


Miałem kurtkę http://www.decathlon.co.uk/dg500-grey-red-jacket-id_8203814.html, niby fajna sprawa ale jakoś nie czuję różnicy czy ją mam czy nie. Woda i tak się wleje, przed wiatrem chroni ale znowu jakoś mega ciepło w niej nie jest, wydaje mi się że bardziej nadaje się na skuter wodny itp. Teraz mam kurtkę Mystic, z kapturem http://www.kite24.pl/product_info.php?cPath=84_119&products_id=860 do szkoleń jest extra, natomiast jeżeli chodzi o pływanie to też ją ubieram, kaptur gdzie teoretycznie powinien przeszkadzać podczas pływanie leży cały czas z tyłu, nawet robiąc jakieś skoki czy wypinając się. Fajne jest to że jak idzie deszcz wystarczy tylko ubrać kaptur i już nie czujemy jak wali w nas deszcz. Jeżeli chodzi o ciepło to naprawdę działa, i jest w niej ciepło. Największą jej zaletą jest wewnętrzny materiał, jest ciepły i szybko schnący. Dla przykładu raz sobie spłynąłem i wracałem pieszo a że było w miarę ciepło zdjąłem piankę do połowy i ubrałem kurtkę, minęły może z 3 minuty od wyjścia z wody a kurtka nie była bardzo mokra i zimna, wiec nie czuło się przeszywającego zimna. Kurtka nie sprawdza się jako zwykła przeciw deszczówka, sprawdzałem i woda wlatuje przez szwy (wiadomo w piance tego nie czujemy).
Podsumowując
Kurtka idealna dla instruktorów!
Kurtka idealna dla zwykłych pływających, czy pływających prawdo lewo czy też bardziej zaawansowanych.
Bardzo ciepła, i sprawdzi się jako kurtka w zwykłe wietrzne dni.

sersciuch
Posty: 253
Rejestracja: 06 wrz 2010, 01:02
Deska: north freestyle fish
Latawiec: rpm
Lokalizacja: scheveningen NL
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post29 wrz 2013, 23:41

Dzisiaj zaliczyłem pierwsze pływanie w bluzie npx :thumbsup:
Przede wszystkim było mi w niej wygodnie podczas pływania nie krępowała mi ruchów prawie jak bym jej nie mia,ł co w porównaniu do windstopere jest miłym zaskoczeniem, w windstoperze zawsze miałem wrażenie że zaraz coś pęknie albo że coś mnie trzyma czyli punkt dla npx.
Komfort termiczny tu też npx bije na głowę mystic'a w mysticu zazwyczaj było mi ciepło do pierwszego porządnego zanurzenia potem niewiele dawał a w npx zaliczyłem parę gleb i było cały czas ciepło ale należy wspomnieć że windstoper to tylko w sumie kawałek nylon'u a npx to neopren 2mm z "puchem"od środka .
No właśnie gleby i inne bliskie spotkania z wodą do mystc'a mimo kryz zawsze dostawała mi się woda i przez kryzy nie chciała się wylewać i trzeba się "namęczyć"żeby pozbyć całej wody, w npx na rękawach też jest coś w rodzaju kryz ale neoprenowych są one na tyle ciasne że podczas bodydragów rękawy nie napełniają się wodą ale na tyle luźne/nieszczelne że po dostaniu się wody przez "głowę"może ona sobie swobodnie odpłynąć bez potrzeby ingerowania.Jedyne co do tej pory mogę napisać negatywnego o npx to że po mocniejszej glebie(loop)podwija się na plecach do góry(z przodu nie pozwala na to hak).
Kaptura tak jak by go nie było praktycznie nie zauważałem że go mam, podczas pływania wisiał sobie cały czas grzecznie z tyłu.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 paź 2013, 12:39

Żeby się zbytnio nie rozwodzić to polecam ten wątek viewtopic.php?f=4&t=49342 jeśli ktoś ma wątpliwości jeszcze co wybrać.... Suchy kombinezon to można..... ale na ryby ;)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości