Uwaga na sprzedawce Naish na allegro

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post04 lis 2013, 19:57

Tak na szybko, jeśli latawiec sciaga w jedna ze stron,
to może być problem z ulozeniem balona w poszyciu.
Napompuj latawiec na jakies 6 psi i w dwie-trzy osoby
wywin latawiec na druga strone, mocno na sile tak jakby
miał latac tylem do przodu ;-)
Daj znac czy to pomoglo, jak nie to tylko reklamacja.

Pozdro...

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2013, 21:08

mary.dk pisze:Tak na szybko, jeśli latawiec sciaga w jedna ze stron,
to może być problem z ulozeniem balona w poszyciu.
Napompuj latawiec na jakies 6 psi i w dwie-trzy osoby
wywin latawiec na druga strone, mocno na sile tak jakby
miał latac tylem do przodu ;-)
Daj znac czy to pomoglo, jak nie to tylko reklamacja.

Pozdro...


Raczej nie będę tego próbował ponieważ po pierwsze naish stosuje system oktopus więc balon musi być dobrze ułożony bo jest połączony z tubami poprzecznymi, no chyba żeby przekręcili o 360st na krótkim odcinku między tubami, po drugie jest wyraźna różnica między wielkościami brytów mierzone od miejsca wszycia w tubę do krawędzi spływu, jakby nie ułożyć tuby zawsze będzie taka sama różnica, tuba może i też jakaś nierówna jest ale tego na oko nie widać a zmierzyć to raczej ciężko, no i po trzecie nie będę ryzykował bo jeszcze cholera pęknie i co wtedy...
Pozdro

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lis 2013, 22:40

Zobacz jeszcze, czy poszycie jest symetrycznie doszyte do tuby.
To widać jak latawiec jest napompowany, leży na ziemi i patrzysz na niego od góry.
A kiedy popatrzysz na niego od dołu zwróć uwagę czy tipy opadają podobnie.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2013, 02:24

kfiecien pisze: Odesłałem Latawiec do sprzedającego on przekazał do serwisu Jarosław C. PM Sport Pro Shop Warszawa po czym serwis stwierdził, że latawiec jest ok i trafił on z powrotem do mnie, oczywiście nie poddałem się poprosiłem o test w mojej obecności i to nie było łatwe w końcu przez pana Jarka(serwis) zostałem skierowany do szkółki na kempingu CH6 gdzie Przemass i Jacek przetestowali latawiec i potwierdzili moją opinię w wyniku usłyszałem "latawiec jak najbardziej do reklamacji niech serwis do nas zadzwoni potwierdzimy" ale tu zonk pan Jarek(serwis) stwierdził, że w sumie to nie zna Przemassa ani Jacka więc im też nie wierzy i tak mamy połowę września zostałem wysłany na kolejny test/pokaz na kemping Kaper ale jak wiało (bez wiatru ciężko przetestować) kaper był już cały zamknięty.


No cóż, są lepsi i gorsi dystrybutrzy, co to znaczy w polskich realiach, mogą przekonać się tylko kupujący...często bywa tak że do wyboru jest tylko opcja tzw. "mniejszego zła".

Gwoli sprostowania - nie testowałem osobiście Twojego latawca, wybacz, nie miałem czasu. Skoro zrobił to Jacek ( mój head instructor ), wierzę mu 100%. Telefonu natomiast od nikogo nie otrzymałem, mógłbym się lepiej przedstawić.

Daj proszę znać jak zakończy się cała sprawa.

pzdr

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post05 lis 2013, 06:42

kfiecien pisze:
mary.dk pisze:Tak na szybko, jeśli latawiec sciaga w jedna ze stron,
to może być problem z ulozeniem balona w poszyciu.
Napompuj latawiec na jakies 6 psi i w dwie-trzy osoby
wywin latawiec na druga strone, mocno na sile tak jakby
miał latac tylem do przodu ;-)
Daj znac czy to pomoglo, jak nie to tylko reklamacja.

Pozdro...


Raczej nie będę tego próbował ponieważ po pierwsze naish stosuje system oktopus więc balon musi być dobrze ułożony bo jest połączony z tubami poprzecznymi, no chyba żeby przekręcili o 360st na krótkim odcinku między tubami, po drugie jest wyraźna różnica między wielkościami brytów mierzone od miejsca wszycia w tubę do krawędzi spływu, jakby nie ułożyć tuby zawsze będzie taka sama różnica, tuba może i też jakaś nierówna jest ale tego na oko nie widać a zmierzyć to raczej ciężko, no i po trzecie nie będę ryzykował bo jeszcze cholera pęknie i co wtedy...
Pozdro


System oktopus tutaj nie ma nic do rzeczy,
balon w ktoryms miejscu moze nachodzic na siebie,
ewentualnie jak sie boisz to mozesz zrobic kilka konkretnych loopow w przeciwna strone :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lis 2013, 10:55

Jeśli jest "wyraźna różnica między wielkościami brytów mierzone od miejsca wszycia w tubę do krawędzi spływu",
to latawiec jest do wymiany.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post05 lis 2013, 18:37

Czyli Naish'sa w Polsce nie kupujemy ;-)
Wojtek w Gdyni na Łużyckiej :D to by nie przeszło :!:
Wstyd i wiocha =ZERO / 0 / :oops:
Oni tego nie czytają czy są tacy nie ogarnięci :?:

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 821
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:22
Deska: Aboards Z-series
Latawiec: Nobile 555 RRD Addiction
Lokalizacja: Wałbrzych
Postawił piwka: 23 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post05 lis 2013, 19:44

Masakra :doh:

Jacek olsztyn
Posty: 924
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:35
Lokalizacja: olsztyn
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post05 lis 2013, 20:10

Nie bardzo rozumiem tej gwarancji Naish'a :doh: Jeżeli coś jest na gwarancji producenta, ma jakąś wadę, to oddaję się do autoryzowanego serwisu lub sprzedawcy, jeśli taki w naszym kraju istnieje :!: :?: i nie powinno być problemów.
Może Naish w naszym kraju, traktuje Polskich klientów "pan kupi będzie pan zadowolony" Brawo dla Naish'a :clap: i brawo dla opisywanego serwisu

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2013, 10:03

bo to nie podchodzi pod gwarancję, tylko pod niezgodność towaru z umową.

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2013, 12:14

onzo pisze:bo to nie podchodzi pod gwarancję, tylko pod niezgodność towaru z umową.


Z punktu widzenia kupujące to jeden pies. Zapłaciłem pieniądze za działający sprzęt więc niech sprzedawca zrobi tak żeby działał.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2013, 13:32

ted pisze:
onzo pisze:bo to nie podchodzi pod gwarancję, tylko pod niezgodność towaru z umową.


Z punktu widzenia kupujące to jeden pies. Zapłaciłem pieniądze za działający sprzęt więc niech sprzedawca zrobi tak żeby działał.


Z punktu widzenia możliwości dochodzenia odpowiedzialności, psy są dwa, ale jeden to rasowy rottweiler, a drugi to chomik w przebraniu. ;)

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lis 2013, 17:43

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i mam dobre wieści sprawa się już prawie rozwiązała, pomógł w tym wenzel z kite24.pl , po jego telefonie zadzwonił do mnie pan Jarek i kazał odesłać latawiec do zibit, który to ma zwrócić kasę i teraz czy mam się cieszyć myśląc że Panowie odeślą latawiec do producenta dostaną nowy w zamian i zarobią więcej niż na mnie hmmm tyle na to czekałem, że chyba sobie daruję ...

Awatar użytkownika
zibi
Posty: 29
Rejestracja: 20 mar 2006, 10:36
Lokalizacja: Błonie pod Warszawą
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 lis 2013, 08:12

WOKCIECHU M Z GDYNI móglbyś sprecyzowac dlaczego trzeba uważac na zibi-t na allegro.Firma Zibi-t postąpiła i postępuje uczciwie oraz zgodnie z przyjętymi zasadamo handlu.
Podsumujmy :
1)kupila używanego kita w dobrej wierze (na którym kilka razy pływał na testach czołowy polski zawodnik Viktor B,podczas zwrotu sprzętu nie zgłszał zadnych wad a nie miał by powodu by to ukrywac )
2)sprzedała go WOJCIECHOWI M Z GDYNI (wysyłka błyskawiczna ,paragon zakupu)
3)po upływie miesiąca WOJCIECH M stwierdził że kite ma wadę fabrycznę i przesłał go do nas
4) kite został przekazany do serwisu
5) serwis nie dopatrzył się nieprawidłowości i polecił kontrole kita w zaprzyjażnionej szkółce ,kite wrócił do właściciela (właściciel otrzymał oficjalne pismo z serwisu)
6)WOJCIECH M nie udał sie do wyznaczonej przez serwis szkoły tylko do innej
7)będąc na pomorzu proponowałem bezpośrednie spodkanie na spocie w celu identyfikacji wady, ale WOJCIECH M nie miał czsu
REASUMUJĄC:
PODSTAWĄ DO WYMIANY LUB ZWROTU TOWARU Z RZEKOMĄ WADĄ FABRYCZNĄ JEST OPINNIA BIEGŁEGO LUB SERWISU A NIE OPINNIA SĄSIADA LUB KOLEGI ZE SPOTU .

Awatar użytkownika
kfiecien
Posty: 865
Rejestracja: 16 sie 2007, 14:47
Deska: flexifoil hadlow free/wakestyl
Latawiec: PrimaDonna Vegas Vibe
Lokalizacja: gdynia
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lis 2013, 08:05

zibi pisze:WOKCIECHU M Z GDYNI móglbyś sprecyzowac dlaczego trzeba uważac na zibi-t na allegro.Firma Zibi-t postąpiła i postępuje uczciwie oraz zgodnie z przyjętymi zasadamo handlu.

Przestrzegam innych żeby nie musieli przechodzić przez tak długą drogę reklamacji jak ja, otrzymałem informację od oficjalnego dystrybutora Naish, iż obie firmy wymienione w zamkniętym już wątku nie mają nic wspólnego z Naish i działają na własną rękę.
zibi pisze:3)po upływie miesiąca WOJCIECH M stwierdził że kite ma wadę fabrycznę i przesłał go do nas

zgadza się odesłałem niezwłocznie po pierwszym teście, wcześniej nie wiało na 9m a nie wpadłem na pomysł żeby latawiec zmierzyć.
zibi pisze:6)WOJCIECH M nie udał sie do wyznaczonej przez serwis szkoły tylko do innej

to jest kłamstwem, przecież sam nie wymyśliłem sobie tej szkółki, tam właśnie kazał udać mi się Pan Jarek a dlaczego tam i dlaczego potem zmienił zdanie to już nie do mnie pytanie(tu by się przydało nagrywanie rozmów tel.) ps. nie znam również przemassa ani jarka z ch6, pierwszy raz chłopaków w dniu testu poznałem.
zibi pisze:7)będąc na pomorzu proponowałem bezpośrednie spodkanie na spocie w celu identyfikacji wady, ale WOJCIECH M nie miał czsu

raz przez pół roku dałeś znać że jesteś w okolicy m. kadyny gdzie z władka (bo tam mieszkam na wakacje) miałem 150km w jedną stronę a do tego na w niepewnych warunkach wiatrowych rozmawialiśmy przez telefon na półwyspie wiało a Wy czekaliście na wiatr, faktycznie nie miałem na to czasu.
zibi pisze:REASUMUJĄC:
PODSTAWĄ DO WYMIANY LUB ZWROTU TOWARU Z RZEKOMĄ WADĄ FABRYCZNĄ JEST OPINNIA BIEGŁEGO LUB SERWISU A NIE OPINNIA SĄSIADA LUB KOLEGI ZE SPOTU .

a jednak latawiec ma wadę namacalną i dającą się zmierzyć zwykłą miarką, a więc to chyba świadczy coś o serwisie


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości