Trapez Manera EXO - nowe pojęcie wygody

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post22 cze 2014, 22:29

Jestem po paru sesjach na wodzie z tym trapezem i zgadzam się z przedmówcą - bardzo solidnie wykonany i wygodny, gdy koledzy skarżą się na obtarcia po innych trapezach to ja mogę im tylko współczuć, po kilku godzinach spędzonych na wodzie nic nie obciera i nie boli ! :wink: Dodatkową zaletą jest niepodchodzący hak i design. Czy mogę polecić? Zdecydowanie. :thumb: Jednak posiada jeden minus, faktycznie trapez troszeczkę podchodzi pod klatkę piersiową, po paru halsach trzeba go obniżać :naughty: Ale to jest chyba nieuniknione we wszystkich trapezach, chyba że jest inaczej, może po prostu za słabo zaciągam paski lub mam za duży rozmiar, ale mniejszego od S to już chyba nie ma :mrgreen:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2014, 22:34

Rajlor pisze:.. gdy koledzy skarżą się na obtarcia po innych trapezach to ja mogę im tylko współczuć, po kilku godzinach spędzonych na wodzie nic nie obciera


..obtarcia powstają na golą klatę - a raczej nie pływałeś w PL w tym sezonie tak :thumb:

peace

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post22 cze 2014, 22:36

Też prawda. Jednak kolega w piance schodził z wody i się skarżył na otarcia w okolicach żeber, a schodził z wody wcześniej ode mnie. No chyba, że to tylko jego felerny przypadek, to zwracam honor. Jak będą warunki na pływanie z gołą klatą to na pewno spróbuję i podzielę się opinią :D

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 lip 2015, 14:54

Hej,

od marca pływam w trapezie Manera EXO 2015 i przyznaję, że jest bardzo wygodny. W zależności od budowy ciała i preferencji trapez jest dostępny w wersjach wysokiej (TALL) i normalnej. Mi osobiście bardziej przypasowała wersja wysoka, która jest nieco bardziej sztywna i podpiera większą część pleców. Czuję sporą różnicę w wygodzie w porównaniu do Mystic Shadow, na którym pływałem wcześniej. Oczywiście był to trapez znacznie inny, dużo niższy, jednak obcierał niemiłosiernie.
Największą zmianę jaką odczułem to brak punktowego bólu, który mi często towarzyszył w okolicach miednicy. Wydaje mi się, że zastosowanie ramy na zewnątrz trapezu to nie tylko marketingowy bełkot, ale może być w tym ziarenko prawdy i siła z latawca rozkłada się równomiernie na całej powierzchni trapezu przez co plecy się tak nie męczą.

Na bołą klatę też leży niczego sobie i nie zanotowałem jakiś większych obtarć, czy dyskomfortu.

Generalnie trapez jest wykonany bardzo dobrze, w newralgicznych miejscach jest wzmacniany kevlarem co pewnie wydłuży jego żywot i czego brakowało w Mysticu, który najzwyczajniej w świecie się rozpadł.

tomaski
Posty: 39
Rejestracja: 26 sty 2011, 21:07
 
Post26 lip 2015, 23:44

przymierzam sie do kupna trapezu i mam pytanko sa rozne dlugosci haka, jak dobrac wlasciwy?

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post27 lip 2015, 10:28

Hej,

najlepiej jakbyś po prostu przymierzył taki trapez i czuł się komfortowo. Dodatkowo zrób sobie taki test: załóż trapez, dociągnij paski tak jak będą miały być docelowo na wodzie. Jeżeli pomiędzy ten metalowy zaczep i plastik, przez który przekłada się paski, wejdą dwa palce tzn. że wielkość haka jest ok.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2015, 17:17

tomaski pisze:przymierzam sie do kupna trapezu i mam pytanko sa rozne dlugosci haka, jak dobrac wlasciwy?


Tutaj masz dokładny filmik jak dobrać dobrze rozmiar trapezu:

phpBB [video]


Ja w tym roku zmieniłem M-ke na S-ke i jestem jeszcze bardziej zadowolony :)

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2015, 19:30

Najnowszy film promujący trapez Manera EXO 2015

phpBB [video]


Trapezy można podotykać w obydwu naszych lokalizacjach na Helu(Władysławowo i Jastarnia), na kempingu chałupy 3 możliwe są równiez testy.

Awatar użytkownika
DeadMan
Posty: 67
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:09
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 sie 2015, 13:00

Katalog nowych produktów Manery (w tym również modeli EXO i SENSO) ukaże się lada dzień, a tymczasem na filmie promującym sprzęt 2016 może,my dostrzec między innymi nową kolorystykę pianek i trapezów!

phpBB [video]

Awatar użytkownika
DeadMan
Posty: 67
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:09
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 lut 2016, 18:14

W stosunku do modelu z 2015 roku zmiany na nowy sezon są prawdę nie wielkie - bardziej kosmetyczne.
To tylko pokazuje jak dopracowanym i dobrym produktem są trapezy Manery.

Polecam film:

phpBB [video]

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2016, 12:23

DeadMan pisze:W stosunku do modelu z 2015 roku zmiany na nowy sezon są prawdę nie wielkie - bardziej kosmetyczne.
To tylko pokazuje jak dopracowanym i dobrym produktem są trapezy Manery.

Polecam film:

phpBB [video]


Now kolory robią robote, szczególnie pomarańczowy i czarno niebieski :thumb: :thumb:

Obrazek

Z tego co widze to są też zmiany w materiałach i w obszyciu.

Szykuje się zmiana w tym roku :jive: :jive: :jive: :jive:

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 maja 2016, 19:54

Witam Panie i Pnaowie, podziele sie z Wami Oli opinia na temat Manery Exo:)...2015
Plywalem w ion apex, pozniej zmienilem na Mystic Warrior 2014(wszyscy chwalili wiec i ja go nabylem) apex lekki , dobrze sie plywalo troche cos tam uwieralo ale bylo ok, Mystic mnie masakrowal, plecy mnie bolaly niemilosiernie,zebra,ciezki, poprostu masakra.Dzisiaj przyszla paczka i poplywalem pierwszy raz w manera exo (3h) i jestem zachwycony,nic mnie nie boli , nie uwiera,jest lekki, fajne zapiecie, jak dla mnie super.
Oczywiscie kazdy ma inna budowe ciala wiec kwestia wygody to rzecz indywidualna ale ja ze swojej strony bardzo bardzo polecam:). Jesli ktos sie zastanawia nad zmiana trapezu to Manera exo jest godna polecenia a przynajmniej przetestowania i porownania.
Pozdrawiam Jacek......

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2016, 13:55

Myślę ze od 2013 przybyło "kilku" zwolenników EXO, poniżej kilka słów od iksurfmag

http://www.iksurfmag.com/reviews/harnesses/mens-harnesses/manera-exo-2016/

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2016, 14:06

Nowa kolekcja od dzisiaj dostępna w siecie i NIESAMOWITY VALHALLA :shock: :shock: :shock:

Obrazek

http://www.manera.com

VALHALLA
phpBB [video]

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2016, 12:49

Ktoś juz testował 2017??

phpBB [video]


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości