Dopasowywanie kite'a i baru

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
ponczek
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2014, 23:00
 
Post18 mar 2014, 13:02

Cześć, sprawa na pewno była poruszana już mnóstwo razy ale nie znalazłam w historii jakiegoś konkretnego tematu.
Jak to jest z używaniem latawca z barem innej firmy? Skąd wiedzieć czy sprzęt będzie dobrze działał? Mam Smart bar airusha 2012 i chciałam dokupić jakąś 6 niekoniecznie tej samej firmy, a wcześniej miałam okazję popływać na DNA z barem nobile i to był jakiś koszmar..

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post19 mar 2014, 12:03

Teoretycznie powinno wszystko byc OK i da rade sterowac latawcem uzywajac baru innej marki niz marka latawca, pod warunkiem, ze bar jest odpowiednio strymowany (wszystkie linki rowne). Niemniej jednak jestem zwolennikiem, by do danego latawca danej marki miec odpowiedni, dedykowany bar zalecany przez producenta. Troche zakrecilem, wiec juz wyjasniam: czyli np. do mojego Ozone Catalyst z 2012r miec bar Ozone, a nie bar Naish`a. Poza tym trzeba sie upewnic czy koncowki na linkach w barze beda pasowac do koncowek na bridlach w latawcu (ale to juz szczegol). Rowniez nalezaloby sie upewnic czy po uzyciu zrywki na nowym barze latawiec zachowa sie tak jak powinien sie zachowac - czyli nie bedzie generowal mocy, straci moc w 100%. No i na koniec mniej istotna sprawa, ale niekiedy producent zaleca dana dlugosc linek, a na barze jest kilka metrow wiecej lub kilka metrow mniej - np. moj bar Naish`a ma 20m linki, bar Ozone 25m. Dlugosc baru to tez dosc istotna sprawa, np. nie kazdy lubi miec dlugi bar do malego latawca (chyba, ze bar ma regulowana dlugosc, to wtedy spoko).

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post20 mar 2014, 15:40

Jeszcze jeden aspekt - to skok (zakres) depowera baru... To się powinno dać wyczuć (jaki jest maks dla latawca) i wyregulować (np. skracając linki czy ew. stoperem jakimś) - gorzej jak bar ma za mały zakres.
Tak czy siak - bar to kilka linek i kijek i z reguły można sobie wszystko samemu poprawić...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości