Najlepszy LW kite - pytanie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post20 maja 2015, 16:08

Ciekawe jak od NKB zachowuje się Juice. 3 tuby, leciutki i odchudzony dice - może być fajny. Miał ktoś z tym kajtem styczność?

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 maja 2015, 16:51

Wrogu pisze:Ciekawe jak od NKB zachowuje się Juice. 3 tuby, leciutki i odchudzony dice - może być fajny. Miał ktoś z tym kajtem styczność?


Nie mialem stycznosci i nie mam zamiaru miec po tym jak raz na spocie Lithium Zero 18m latalo i ciagnelo jak traktor a 18m Juice nawet nie mogl sie utrzymac w powietrzu. Przepasc

Innym razem taki sam Juice 18m mial takie same problemy jak 15m Dyno wiec niestety oceniam, ze nie warto wydawac tyle kasy na ten kite (Juice) gdy na rynku sa tansze i lepsze.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post20 maja 2015, 18:06

stiv amoralny pisze: Za krótko niestety panowały warunki LW, zaczęło kręcic kierunkiem i filnalnie przywiał pieknie na popołudnie mocny zachód i "Tłuściochę" musieliśmy posadzić na plaży.
pozdr

stivA


Czyli ile zaczęło wiać?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post20 maja 2015, 18:14

Wrogu pisze:Ciekawe jak od NKB zachowuje się Juice. 3 tuby, leciutki i odchudzony dice - może być fajny. Miał ktoś z tym kajtem styczność?


Tak. koledzy mieli na testy. Mnie niestety wtedy nie było :( Tak jak myślałem, typowa słabowiatrówka, dobry dół ale jak powiało to ciężka do ogarnięcia nawet prze kolegę koło 100kg, a trochę dużych kite już testował kite (Dyno 17, VXR 17 no i oczywiście moja krowa czyli addiction 18). Dużo lepiej mu się pływa na rebelu 16 i co chwile zagląda czy nie ma promocji ma już promocji na rebela 18 (choć to nie LW kite). Juice testowało kilka osób i opinia średnia, podobna do kumpla Turbine 17. To nie są kite na śródlądowe warunki :hand:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 18:28

Mikolpa pisze:
stiv amoralny pisze: Za krótko niestety panowały warunki LW, zaczęło kręcic kierunkiem i filnalnie przywiał pieknie na popołudnie mocny zachód i "Tłuściochę" musieliśmy posadzić na plaży.
pozdr

stivA


Czyli ile zaczęło wiać?


..tłusto na "szczupłe szprychy" :thumb:
9 m dla panów - 7m2 dla Pań - max

piękna sesja, wszyscy się "dziwowali", że nie zapowiedziana, a widać to było w KAŻDEJ prognozie..

peace

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post20 maja 2015, 18:40

Ziomek. pisze: w ogóle bar Airusha od lat jest jednym z najwytrzymalszych, najprostszych, najlepszych - i choć na pierwszy rzut oka odstaje od kosmicznego baru BESTa 2015 Black Lines - to .. postawiłbym je na równi , na najwyższej półce..


Marzec 2014 na lokalnym spocie. Mocny warun, koleś sobie leci a tu trach.....
Obrazek
Ludzie lokalnie pływają na różnym sprzęcie, starym i nowym, sporo rzeczy się urywa, pęka ale pierwszy raz widziałem pęknięty bar :!: gdzie ta wytrzymałość? To jest najwyższa półka :?: Może to wyjątek ale zostało w pamięci.... zwłaszcza właścicielowi bo męczył się w marcu w wodzie 5st i nieco posiniał :hand:


Sorki wszystkich za offtop ale nie mogłem się powstrzymać.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post20 maja 2015, 18:49

Mikolpa pisze:Obrazek
Ludzie lokalnie pływają na różnym sprzęcie, starym i nowym, sporo rzeczy się urywa, pęka ale pierwszy raz widziałem pęknięty bar :!: gdzie ta wytrzymałość? To jest najwyższa półka :?: Może to wyjątek ale zostało w pamięci.... zwłaszcza właścicielowi bo męczył się w marcu w wodzie 5st i nieco posiniał :hand:


Po tym zdjeciu ciezko cos wywnioskowac,
mozna wrecz sadzic ze ktos tym barem gdzies zdrowo przypierwalil i bylo jakies pekniecie albo cos... :hand:
Mi natomiast walnal bar nowy prosto z folii, pierwszy smart airush'a 2010 po 10 minutach plywania przy KL na pol.
Oczywiscie z uznaniem gwarancji problemu nie bylo - dostalem nowy bar i nowy latawiec ;-)
Tez to pamietam do dzisiaj :thumb:

Pozdro...

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 maja 2015, 08:27

BraCuru pisze:Chciałbym dodać do postu Konia, że poza Crossbowem LW i Contrą to Cabrinha ma jeszcze Velocity.
Pływam na nim chyba od 3 lat. Posiadam 18,14,10 i 7m. Posiadałem jeszcze 13 i 9m.
Uważam, że to wciąż niedoceniony latawiec wśród rekreacyjnych rajderów.
Może fakt, że jest dedykowany do racingu odstrasza.
W racingu z Velocity może się równać tylko jeden latawiec dmuchany - Ozone Edge.
W rekreacji to numer 1 lub 2 do foilboardingu. Potem spora przerwa i Dyno, Addiction.

Jeśli chodzi o słaby wiatr Velcoity da radę :wink:
Mam udokumentowane choćby na filmiku z Darem Młodzieży. Wiało średnio suszarkowym wiatrem 5-7kts a ja byłem na 14-tce!
Jeśli chodzi o zakres to też absolutna czołówka światowa. Osobiście pływałem w zawodach na Velocity 18m od 5 do 23 oficjalnie mierzonych kts.
Jednak jak Łukasz pisze wyciskanie limitów zależy głównie od umiejętności rajdera.
18m w rękach początkującego w wietrze 12kts to śmierć w oczach.
Siebie uważam za przeciętnie doświadczonego rajdera i na pewno eksperta od pływania w słabym wietrze.
Zgaduję, że w ciągu ostatnich 5 lat najwięcej pływałem w warunkach poniżej 10kts.

Nie będę pisał dłuższych pieśni pochwalnych o Velocity. Polecam spróbować.

Fat Lady - z chęcią porównam jak będzie okazja. Nie pływałem na niej nigdy. Jak wygląda bar i uprząż? Jakiej długości są linki?

Tak przy okazji zasugeruję, że warto zacząć szukać od porównania wag latawców. To ma duże znaczenie w słabym wietrze.
Dla przykładu:
Addiction V 19m - 5.0kg,
Edge 19m - 4,4kg
Velocity - 4,6kg,
Dyno 18m - 4,5kg

Wszystkie są na 5 tubach a Mikolpa zwrócił słusznie uwagę na słaby górny zakres latawców nie 5 tubowych :thumb:
Na polskie warunki powinien to być latawiec z max zakresem.

Na koniec - spróbujcie najpierw popływać na przedłużkach to sporo zaoszczędzicie na kupnie kolejnego do kolekcji latawca :idea:


Od siebie dodam kilka słów w przedmiotowej sprawie. Nikt nie wspomina o CORE RIOT XR LW 19m. Dopisując do powyższej listy kite waży dokładnie 5 kg - nie należy więc do lekkich. Myślę, że to za sprawą takich rzeczy jak np. sporego zaworu inflate (szeroki, platikowy, z nakrętką), dodatkowe rzepy, długie uzdy w XR2. Ma to swoje plusy - pompuję do szybciej niż koledzy na spocie kity w rozmiarze 10/11 m:)

Ponieważ pływam na całej rozmiarówce CORE, mogę powiedzieć, że kite po mimo swojego rozmiaru zachowuje się tak jak mniejsze konstrukcje chociaż jest wolny jak żółw, ale nie odpychający. Ustawia się bardziej w głębi okna wiatrowego, przez co początkujący mogą mieć problem z porządnym trzymaniem wysokości na małej desce lub w granicznym wietrze.
Kite pozwala na pływanie ostro na wiatr, bez pedałowania, ze skokami przez zenit na "przyzwoitej wysokości" przez 8,5 knt na dużej desce (nie na drzwiach).
W 10-11 knt pozwala na naprawdę bardzo dobre pływanie. Jest ultra przewidywalny, ma super małe siły na barze. Sam wstaje z wody przy 9-10 knt, poniżej trza mu ciut pomóc.
Ale co bardzo istotne to jego górny zakres - przy 16 knt na desce 150 cm wciąż pozwala na bezstresowe pływanie, pięknie przyjmuje szkwały nie wyrywa rąk np. 18 knt. W z
Jak wieje poniżej w/w sensownego zakresu to po przytopieniu nie ma sensu się męczyć. Kite staje się tak ciężki, że w przypadku gdy jeden tip jest mokry to po prostu leci na jego stronę prosto w wodę - taka sytuacja jest gdy wieje z dziurami do 4-5 knt.
Co bardzo istotne kite lata na fajnym barze core w rozm. 50cm. Przydałby się 5 cm szerszy. Znacznie poprawiłoby to jego obsługę - zdecydowanie.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2015, 09:29

stiv amoralny pisze: Najchętniej zrobiłbym porównanie równoczesne z Cabrinha Contra, Big Mama od Wainman Hawai, Lithium One i Slingiem Turbiną. Możnaby by garnąc taką "ustawkę" na Ch6, co wy na to?

pozdr

stivA


Chętnie dołączę z Liquid Force Solo 15,5 lub niebawem 17,5m :thumb:

Z ciekawości przy najbliższej okazji zważę 15,5m

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post22 maja 2015, 16:19

Mikolpa pisze:
Ziomek. pisze: w ogóle bar Airusha od lat jest jednym z najwytrzymalszych, najprostszych, najlepszych - i choć na pierwszy rzut oka odstaje od kosmicznego baru BESTa 2015 Black Lines - to .. postawiłbym je na równi , na najwyższej półce..


Marzec 2014 na lokalnym spocie. Mocny warun, koleś sobie leci a tu trach.....
Obrazek
Ludzie lokalnie pływają na różnym sprzęcie, starym i nowym, sporo rzeczy się urywa, pęka ale pierwszy raz widziałem pęknięty bar :!: gdzie ta wytrzymałość? To jest najwyższa półka :?: Może to wyjątek ale zostało w pamięci.... zwłaszcza właścicielowi bo męczył się w marcu w wodzie 5st i nieco posiniał :hand:


Sorki wszystkich za offtop ale nie mogłem się powstrzymać.


Trzeba przyznać, że ten bar nie wygląda jak najwyższa półka i bynajmniej nie piszę tutaj o jego złamaniu, ale samej konstrukcji, która jakościowo mnie nie przekonuje. Jakieś nity, plastiki i ten de-power... :naughty:

Stwierdzenie o jego wysokiej jakości to chyba lekkie nadużycie ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2015, 19:35

Kuba KiteSurf pisze:
Stwierdzenie o jego wysokiej jakości to chyba lekkie nadużycie ;)


..cóż, piszę na podstawie moich doświadczeń
a "TEN DEPOWER" jest wg mnie świetnym rozwiązaniem
działa bdb
też wolę sznurki, ale większość się przeciera, w kosmicznym tempie, jak ten z wątku obok - o Slingshocie RPM
niewiele firm się uporało z przecierającymi linkami depowera

bar Airusha katuję dość konkretnie, z tego co widzę kilkadziesiąt osób na Zatoce też dość konkretnie
jakiś mocno pechowy ten egzemplarz ze zdjęcia..

na mobile.de widziałem sporo zdjęć zwłok Audi RS6, ale w sumie to chyba nienajgorsze wozidła ..

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2015, 20:20

Kuba KiteSurf pisze:Jakieś nity, plastiki i ten de-power... :naughty:


Co jest według ciebie nie tak z tym depowerem i o których plastikach piszesz?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2015, 22:05

jedi1 pisze:
Kuba KiteSurf pisze:Jakieś nity, plastiki i ten de-power... :naughty:


Co jest według ciebie nie tak z tym depowerem i o których plastikach piszesz?


..akurat tworzywo , z którego wykonany jest np system bezpieczeństwa w tym barze jest BARDZO wytrzymałe, zrobione z "miękkiego" plastiku
w odróżnieniu od np dość twardego wielu firm - np BESTa :twisted: , które potrafią pęknąć..

peace

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post23 maja 2015, 00:52

Propo low wind kite-ów, zachęcam do zainteresowania się LW Flysurfer Boost w rozmiarze 15m oraz 18m. Tuby latawca mają cienki profil, podobnie cieniutkie bridle. Latawce ważą nie całe 4 i 4,5kg. Maszynki zatwierdzone przez IKA, można się na nich pościgać. Testowałem akurat nieco mniejszą 13-tkę i wywarła na mnie pozytywne wrażenie ze względu na łagodne prowadzenie w górnym zakresie i efektywny depower.
Według charta większe rozmiary śmigają odpowiednio od 9 i 7 węzłów, a zakres kończy się na 25 i 22 węzłach. Pozdro

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post23 maja 2015, 08:45

Rhall pisze:Propo low wind kite-ów, zachęcam do zainteresowania się LW Flysurfer Boost w rozmiarze 15m oraz 18m. Tuby latawca mają cienki profil, podobnie cieniutkie bridle. Latawce ważą nie całe 4 i 4,5kg. Maszynki zatwierdzone przez IKA, można się na nich pościgać. Testowałem akurat nieco mniejszą 13-tkę i wywarła na mnie pozytywne wrażenie ze względu na łagodne prowadzenie w górnym zakresie i efektywny depower.
Według charta większe rozmiary śmigają odpowiednio od 9 i 7 węzłów, a zakres kończy się na 25 i 22 węzłach. Pozdro


Hmmmm... brzmi ciekawe. Gdzieś można 18 przetestować?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości