Najlepszy LW kite - pytanie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post23 maja 2015, 09:57

Rhall pisze:Propo low wind kite-ów, zachęcam do zainteresowania się LW Flysurfer Boost w rozmiarze 15m oraz 18m. Tuby latawca mają cienki profil, podobnie cieniutkie bridle. Latawce ważą nie całe 4 i 4,5kg. Maszynki zatwierdzone przez IKA, można się na nich pościgać. Testowałem akurat nieco mniejszą 13-tkę i wywarła na mnie pozytywne wrażenie ze względu na łagodne prowadzenie w górnym zakresie i efektywny depower.
Według charta większe rozmiary śmigają odpowiednio od 9 i 7 węzłów, a zakres kończy się na 25 i 22 węzłach. Pozdro


7-22 knt przy 18m. Dobre baśnie producenta.

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post23 maja 2015, 10:23

Mikolpa pisze:
Rhall pisze:Propo low wind kite-ów, zachęcam do zainteresowania się LW Flysurfer Boost w rozmiarze 15m oraz 18m. Tuby latawca mają cienki profil, podobnie cieniutkie bridle. Latawce ważą nie całe 4 i 4,5kg. Maszynki zatwierdzone przez IKA, można się na nich pościgać. Testowałem akurat nieco mniejszą 13-tkę i wywarła na mnie pozytywne wrażenie ze względu na łagodne prowadzenie w górnym zakresie i efektywny depower.
Według charta większe rozmiary śmigają odpowiednio od 9 i 7 węzłów, a zakres kończy się na 25 i 22 węzłach. Pozdro


Hmmmm... brzmi ciekawe. Gdzieś można 18 przetestować?


Zobaczę, co się da zrobić. Jak wspomniałem dane mi było oblatać 13m (wciąż u mnie w Gdańsku). A LW to nie do końca to samo, inny profil, inna długość linek i szerokość bar-u.

Pain IQ pisze:7-22 knt przy 18m. Dobre baśnie producenta.

Był nawet wątek o kryteriach, na których producenci opierają swoje windcharty.
W bajki nie ma, co wciskać, ale każdego charta należy brać z dystansem.
Info jedynie orientacyjne.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post23 maja 2015, 14:42

BraCuru pisze:
Wszystkie są na 5 tubach a Mikolpa zwrócił słusznie uwagę na słaby górny zakres latawców nie 5 tubowych :thumb:
Na polskie warunki powinien to być latawiec z max zakresem.

Na koniec - spróbujcie najpierw popływać na przedłużkach to sporo zaoszczędzicie na kupnie kolejnego do kolekcji latawca :idea:


rozszerzyłbyś temat, wydłużenie do ilu m na ile zwiększa zakres, ile kts wg twoich doświadczeń można zyskać, plus ewentualne minusy stosowania przedłużek
z góry thx

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2015, 23:10

BraCuru pisze:
BLADE Kites Polska pisze:Bar do Fat Lady jest taki sam jak do całej kolekcji Blade'a: http://bladekites.com/unibar

Potęga link! Bar wygląda bardzo dobrze. Widać, że przemyślany, wielofunkcyjny.
Dla moich celów wywaliłbym jedynie stoper ball - zabiera ze 2kts komfortu w górnym limicie. Nawet Blade pokazuje (Indicator), że to jedna ze słabszych stron Tłustej.
Piszą, że zaawansowany rajder ma zakres 8-20kts a początkuący 9-18. Bojowo w pierwszym przypadku i nie dowierzam w drugim.

Co do uprzęży - jest długa... o co konkretnie pytasz? ...

Bloczki? Jak gęsta jest uprząż? Fotki mile widziane bo na stronie Blade nie widzę.

Jaka jest szerokość nienapompowanej tuby głównej przy korku, po max rozpłaszczeniu?


PSS - znajomy właśnie sprzedał V...city 14 twierdząc, że 17to metrowa Fat Lady jest szybsza i daje dużo więcej radości... ale to nie rejsiarz więc pewnie i oczekiwania inne.

To bardzo ciekawe. Muszę spróbować. Mam akurat Velocity 14m.


To zacznę od takiego śmiesznego obrazka:
Obrazek

Marku - stoper ball po pierwsze działa super na tym barze - w końcu mogę sobie walnąć dead mana... i na pewno nie ma żadnego wpływu na zakres wiatrowy latawca. Jeśli już to położenie knagi, które w tym barze jest ruchome - możesz zależnie od preferencji, stylu i potrzeb skrócić lub wydłużyć linkę depowera.

Co do uprzęży:
Obrazek

Mamy 4 punkty wsparcia dla tuby głównej i jeden bloczek.
Tłuściocha to latawiec skierowany bardziej do freestylu niż do race'u - większa liczba bloczków przy dość długiej uprzęży pogorszyłaby znacznie feeling i bezpośredniość tego latawca.
Blade ma model wave'owy - Cienkiego Bolka (Skinny Boy) i tam są dwa bloczki przy 3 punktowym brajdlu.

Co do szerokości tuby głównej:
Obrazek

jak widać - 23 cm... mega cienizna.

Mam też nieoficjalną informację (bo wynikającą z przeliczenia wagi cm2 na te 17m), że Tłuściocha powinna ważyć poniżej 4kg... jak będę miał dobrą wagę to zweryfikuję.

W każdym razie - w weekend odbyły się kolejne testy i Tłuściocha zebrała kolejne komplementy.

Zapraszam
info@blade-kite.pl
729 308 018

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2015, 12:03

mazar pisze:rozszerzyłbyś temat, wydłużenie do ilu m na ile zwiększa zakres, ile kts wg twoich doświadczeń można zyskać, plus ewentualne minusy stosowania przedłużek
z góry thx

część odpowiedzi znajdziesz tutaj w punkcie o przedłużkach:
viewtopic.php?f=1&t=35713&p=267571&hilit=FAQ#p267571

Teraz mogę potwierdzić, że warto potrenować z przedłużkami o długości 6-8m. Różnicę zauważy każdy. In plus - więcej mocy. In minus - wyraźnie zwolniona reakcja latawca. Osobiście lubię pływać na przedłużkach ale w zawodach. Zmiana przedłużek zajmuje trochę drogocennego czasu dlatego mam dwa bary: jeden z 25m a drugi 33m.
Zmiana baru jest znacznie szybsza.
Jak pływam rekreacyjnie to nie mam potrzeby używania przedłużek, bo pływam na foilu :D
5-6kts to tak mało! Mógłbym pływać niemalże każdego dnia. A co z rodziną, znajomymi? też chcą mnie trochę mieć :wink:

BLADE Kites Polska pisze:Mamy 4 punkty wsparcia dla tuby głównej i jeden bloczek.
Tłuściocha to latawiec skierowany bardziej do freestylu niż do race'u - większa liczba bloczków przy dość długiej uprzęży pogorszyłaby znacznie feeling i bezpośredniość tego latawca.

Super prosty to plus :thumb: A co z tymi węzałkami widocznymi na zdjęciu? Rozumiem, że tylna linka jest bez bloczka - to podstawa szybkiej reakcji latawca.

jak widać - 23 cm... mega cienizna.

Mega! Nie pamiętam ile ma mój Velocity. Sprawdzę w domu ale już wiem, że nie zbliża się do takiego wyniku.
Nie łamie się tuba przy kopnięciach?

Mam też nieoficjalną informację (bo wynikającą z przeliczenia wagi cm2 na te 17m), że Tłuściocha powinna ważyć poniżej 4kg... jak będę miał dobrą wagę to zweryfikuję.

Jeśli tak będzie, to jest to wyśrubowany wynik mimo 3 tub :shock:
Jestem pod wrażeniem i poproszę o dokładną weryfikację.

Atakuj Blades, aby zabrali się za dedykowany race kite. Z takim doświadczeniem będą mile widziany w świecie racingu :thumb:

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2015, 00:07

stiv amoralny pisze:..................... Rewelacyjny chicken, patent łudząco podobny jak w nowych barach Cabrinhy, żeby nie nazwać taki sam, design tylko inny. Niemniej dział rewelacyjnie........

pozdr

stivA


Stivie - Blade ma w swoim barze tą zrywkę zdaje się już od 3 lat - jeśli nawet nie ciut dłużej...

Tłuściocha nie może się opędzić od chętnych do testowania :)
I jak widać jakis freestyle też się daje na niej wykonać :)
Obrazek

pzdr
Doktor
info@blade-kites.pl
729 308 018

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2015, 17:27

Recenzja z testów Fat Lady w najnowszym The Kiteboarder - http://www.thekiteboarder.com/2015/06/t ... rettyPhoto

...This is by far one of the best kites this year!...


Obrazek

a po polskiemu info o Tłuścioszce znajdziecie tu: http://www.blade-kites.pl/produkt_lady.php

pozdro!
tel. 729 308 018
info@blade-kites.pl

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post27 cze 2015, 08:29

Wklejam link do podobnego wątku. Razem będzie sporo opinii na temat dużych kite.
viewtopic.php?f=4&t=39318

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 wrz 2017, 18:29

Może kogoś skusi, szczerze polecam ;-)
https://www.olx.pl/i2/oferta/core-xr-17 ... qBYe.html#


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości