Najlepszy LW kite - pytanie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 maja 2015, 20:49

namor pisze:Ze względu na smutne prognozy podbijam temat z prośbą o podpowiedź jakich używanych latawców słabowiatrowych szukać.
Rejon pływania - półwysep, waga 75 kg, deska SU-2 134x41 cm.


Przede wszystkim zacznij od wyposażenie się w większą deskę, jest trochę innych wątków na ten temat. Jak kupisz coś typowo słabowiatrowego to się zdziwisz że Twój latak nadal ciągnie. Co to latawek to opinii jest wiele, pytanie o jakie słabowiatrowe pływanie pytasz? Niektórzy tak jak Twórca tego wątku szukają czegoś co da im sporo mocy przy freestyle jak nie ma petardy a inni kupują coś co pozwoli ostro pływać przy 6-12kt.

BLADE Kites Polska pisze:Jak pływasz na Tłustej Babie to tak to mniej więcej wygląda - nikogo innego nie ma na wodzie :D
Obrazek
Foto z Rewy


Na zatoce byłem ze dwa razy ale mi to nie wygląda na słabe warunki, ale co ja tam wiem :wink:
Wiem że tu to było słabo. 08-07.2015 11:59
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2015, 20:58 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 maja 2015, 20:50

Albo 10.07.2014 o 11:16 w po drugiej stronie w Błądzikowie
Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2015, 20:57 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 maja 2015, 20:53

BLADE Kites Polska pisze:Fat Lady!
Zapewniam, że ten latawiec mocno namiesza na rynku kajtów słabowiatrowych. Rewelacyjny performance i wykonanie a do tego bardzo ładna grafika ... zapraszam na testy (półwysep/Rewa).



Puść proszę coś więcej na jego temat, bo to coś nowego i może trzeba się tym zainteresować :wink: jakie rozmiary? jakie zakresy wiatrowe? jakie Twoje odczucia?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2015, 20:53

Kubs0n pisze:Ja ostatnio testowałem Ozone Zephyr i jestem naprawde zaskoczony, chociaż nie kupiłbym wiekszego latawca niz 13m to ta 17tka działa naprawde mega dobrze jak na swój rozmiar :thumb:



..z naszych dość szerokich doświadczeń w tym zakresie, wynika , że Ozone Zephyr i Airush VXR wiodą prym wśród pompowańców :idea:

peace

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post09 maja 2015, 21:23

Ziomek. pisze:
Kubs0n pisze:Ja ostatnio testowałem Ozone Zephyr i jestem naprawde zaskoczony, chociaż nie kupiłbym wiekszego latawca niz 13m to ta 17tka działa naprawde mega dobrze jak na swój rozmiar :thumb:



..z naszych dość szerokich doświadczeń w tym zakresie, wynika , że Ozone Zephyr i Airush VXR wiodą prym wśród pompowańców :idea:

peace


Zephyr to Zephyr raczej każdy wie co to za kite i dlatego go sporo. Ma sporo zalet ale uważam że jest kilka latawek na pierdy z lepszym dołem.
Z Airush VXR 17 miałem do czynienia w zeszłym roku na lokalnym spocie. W porównaniu (tego samego dnia) z dwoma innymi Addiction 18 wypadł tak sobie. Ale może to kwestia opływania bo moje addiction znam bardzo dobrze. Z latawek do pływania na pierdach moim zdaniem najlepsze są: (nie wiem w jakiej kolejności) Edge 19, Dyno 17, Velocity 18, no i oczywiście moje Addiction 18. Skreślam lataki typowo słabowiatrowe np. Airush Lithium zero 18, Tyrbine 17, Juice 18 wiele innych tego typu. Uważam że dołu na pewno nie mają lepszego niż latawce Race, raczej nie idą tak ostro na wiatr co jest mega ważne w słabych warunkach a przede wszystkim zbyt szybko kończy im się górny zakres wiatrowy a to bywa niebezpieczne. Jeden plus to może wyżej się na nich skacze jak przyszkwali powyżej 12 kt.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 18:51 przez Mikolpa, łącznie zmieniany 1 raz.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 10:43

Mikolpa - dzieki za odnowienie tematu i przypomnienie o desce. Przeszukam forum. Rzeczywiscie, w poniedzialek na wiekszej desce kumpla bylem w stanie zrobic kilka halsow zanim wiatr calkiem zdechl.

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 18:00

Mikolpa pisze:
BLADE Kites Polska pisze:Fat Lady!
Zapewniam, że ten latawiec mocno namiesza na rynku kajtów słabowiatrowych. Rewelacyjny performance i wykonanie a do tego bardzo ładna grafika ... zapraszam na testy (półwysep/Rewa).



Puść proszę coś więcej na jego temat, bo to coś nowego i może trzeba się tym zainteresować :wink: jakie rozmiary? jakie zakresy wiatrowe? jakie Twoje odczucia?


Bardzo chętnie mogę napisać, że np.:
Fat Lady to prawdopodobnie najszybsza 17tka na rynku z normalnym (52cm) barem - zawdzięcza to m.in. - budowie tipa jak i bardzo cienkim tubom,
Fat Lady to prawdopodobnie najlżejsza 17tka na rynku - tylko 3 żebra a do tego wszystkie tuby cienkie jak w latawcach 10m,
Fat Lady to prawdopodobnie najładniejsza 17tka na rynku - latawiec zwłaszcza jak zaświeci w niego słonko aż ocieka kolorami.

Bardzo lekka ale jednocześnie super precyzyjna i wysokiej jakości konstrukcja sprawia, że ta szmatka lata już przy 6 węzłach. Oczywiście pływanie jest od jakiś 8-9ciu, przy 10ciu zaczyna się robić już freestylowo. No i to jest kolejny element, który wyróżnia ten latawiec - Tłusta Baba nosi w górę fantastycznie a na unhooked też działa wybornie.
No ale to piszę ja, Doktor - Generał Kierownik w Blade Kites Polska więc kto mi tam uwierzy... sam bym tego nie łyknął... ale...

... mam nadzieje, że wypowie się ten gość z obrazka niżej... dziś testował Tłustą Babę a doświadczenie w dużych szmatach ma bardzo duże. Jak powiedział, pływał chyba na wszystkim.
Poza opływaniem ma też ponad 100kg ... jak podpłynął to oczy mu świeciły, z ust nie schodził uśmiech i tylko krzyczał, że to nie możliwe... że to nie może być 17to metrowy latawiec...

Obrazek

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post10 maja 2015, 18:33

BLADE Kites Polska pisze:Bardzo chętnie mogę napisać, że np.:
Fat Lady to prawdopodobnie najszybsza 17tka na rynku z normalnym (52cm) barem - zawdzięcza to m.in. - budowie tipa jak i bardzo cienkim tubom,
Fat Lady to prawdopodobnie najlżejsza 17tka na rynku - tylko 3 żebra a do tego wszystkie tuby cienkie jak w latawcach 10m,
Fat Lady to prawdopodobnie najładniejsza 17tka na rynku - latawiec zwłaszcza jak zaświeci w niego słonko aż ocieka kolorami.



Koncz Wasc ! wstydu oszczedz ! :hand:
Obecnie na rynku jest masa prawdopodobnie najlepszych, najszybszych, najlzejszych - choc tu chyba lithium zero kroluje niepodzielnie :thumb:
prawdopodobnie najladniejszym latawcem jest dla kazdego inny, wszak o gustach sie nie dyskutuje ;-)
A tak ode mnie to jesli fat lady ogarnia 7-8 knts jak skinny boy fale to ja tego nie jestem w stanie zrozumiec :hand:
szczerze zycze obym sie mylil :thumbsup:

Pozdro...

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2015, 19:53

BLADE Kites Polska pisze:
Mikolpa pisze:
BLADE Kites Polska pisze:Fat Lady!
Zapewniam, że ten latawiec mocno namiesza na rynku kajtów słabowiatrowych. Rewelacyjny performance i wykonanie a do tego bardzo ładna grafika ... zapraszam na testy (półwysep/Rewa).



Puść proszę coś więcej na jego temat, bo to coś nowego i może trzeba się tym zainteresować :wink: jakie rozmiary? jakie zakresy wiatrowe? jakie Twoje odczucia?


Bardzo chętnie mogę napisać, że np.:
Fat Lady to prawdopodobnie najszybsza 17tka na rynku z normalnym (52cm) barem - zawdzięcza to m.in. - budowie tipa jak i bardzo cienkim tubom,
Fat Lady to prawdopodobnie najlżejsza 17tka na rynku - tylko 3 żebra a do tego wszystkie tuby cienkie jak w latawcach 10m,
Fat Lady to prawdopodobnie najładniejsza 17tka na rynku - latawiec zwłaszcza jak zaświeci w niego słonko aż ocieka kolorami.

Bardzo lekka ale jednocześnie super precyzyjna i wysokiej jakości konstrukcja sprawia, że ta szmatka lata już przy 6 węzłach. Oczywiście pływanie jest od jakiś 8-9ciu, przy 10ciu zaczyna się robić już freestylowo. No i to jest kolejny element, który wyróżnia ten latawiec - Tłusta Baba nosi w górę fantastycznie a na unhooked też działa wybornie.
No ale to piszę ja, Doktor - Generał Kierownik w Blade Kites Polska więc kto mi tam uwierzy... sam bym tego nie łyknął... ale...

... mam nadzieje, że wypowie się ten gość z obrazka niżej... dziś testował Tłustą Babę a doświadczenie w dużych szmatach ma bardzo duże. Jak powiedział, pływał chyba na wszystkim.
Poza opływaniem ma też ponad 100kg ... jak podpłynął to oczy mu świeciły, z ust nie schodził uśmiech i tylko krzyczał, że to nie możliwe... że to nie może być 17to metrowy latawiec...

Obrazek


Fajnie napisane ale dajcie po prostu cynk kiedy można oblatać wasz latawiec :)

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 10:41

mary.dk pisze:Koncz Wasc ! wstydu oszczedz ! :hand:
Obecnie na rynku jest masa prawdopodobnie najlepszych, najszybszych, najlzejszych - choc tu chyba lithium zero kroluje niepodzielnie :thumb:
prawdopodobnie najladniejszym latawcem jest dla kazdego inny, wszak o gustach sie nie dyskutuje ;-)
A tak ode mnie to jesli fat lady ogarnia 7-8 knts jak skinny boy fale to ja tego nie jestem w stanie zrozumiec :hand:
szczerze zycze obym sie mylil :thumbsup:

Pozdro...


Mary - nie przeczytałeś całego mojego komentarza czy może ukryta szydera z pisania o tym, że coś jest naj... nie była wystarczająco czytelna? :)


pozdro!
Ostatnio zmieniony 11 maja 2015, 11:21 przez Travel On Board, łącznie zmieniany 1 raz.

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 10:43

kw92 pisze:
Fajnie napisane ale dajcie po prostu cynk kiedy można oblatać wasz latawiec :)


Praktycznie cały czas jestem na Półwyspie więc jeśli jesteś w okolicy to dzwoń/pisz i się umówimy.
729 308 018
info@blade-kites.pl

pozdro!

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post11 maja 2015, 13:07

mary.dk pisze:
BLADE Kites Polska pisze:
Obecnie na rynku jest masa prawdopodobnie najlepszych, najszybszych, najlzejszych - choc tu chyba lithium zero kroluje niepodzielnie :thumb:
Pozdro...


Z tym bym uważał, kilka firma ma podobny wynalazek.
Poniżej Emotion z RRD, Fone też coś ma albo LF.
phpBB [video]

Ważyliście wszystkie???
Wydaje mi się że raczej podpaski są najlżejsze, choć nie wiem bo nie używam :lol: a w sumie to tam linki więcej ważą niż szmata.
Tu też słabo wiatrówka, z jedną tubą LF solo.
phpBB [video]

Pewnie też lekka ale czy ten jeden kilogram w tą czy w tą ma aż takie znaczenie? Jeżeli tak to więcej da mi pływanie bez pianki niż w 5,3, butów i innych pierdół a zamiast trapezu jakiś pasek, który nic nie waży :lol:


Typowo słabowiatrówke jest sporo i jak widać co chwilę kombinują ale ja nadal uważam że te wszystkie lataki nadają się na słabe, stabilne wiatry a nie na dziurawe śródlądzie. Porównanie mam z SS Turbine z którym czasami bywałem w tym samym czasie na wodzie z moim Addiction 18 albo z Dyno 17. Turbine na pewno ma większą windę (oczywiście jak zawieje 10-12kt bo poniżej jest to samo) ciut szybsze niż moje addiction a wolniejsze niż Dyno. Ale jest jedna róznica, która jak dla mnie przekreśla używanie kite słabowiatrowych zwłaszcza na śródlądziu. Szybko kończy się górny zakres. Jak przywali na chwilę do 16 to własciciel Turbine widzi śmierć w oczach i spier.. na brzeg a ja mimo że ważę mniej zaciągam depower do połowy, pływam dalej korzystając ze szkwałów ciesząc się z dluuugich lotów :D Chciałbym zobaczyć stabilność tych wszystkich bez tubowców albo jedno tubowców jak wieje słabo i nierówno.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post11 maja 2015, 14:42

Mikolpa pisze:Pewnie też lekka ale czy ten jeden kilogram w tą czy w tą ma aż takie znaczenie? Jeżeli tak to więcej da mi pływanie bez pianki niż w 5,3, butów i innych pierdół a zamiast trapezu jakiś pasek, który nic nie waży :lol:

Waga tak duzej szmaty ma znaczenie i bynajmniej nie chodzi tutaj o jej moc/ciag,
chodzi o to zeby przy granicznych warunkach w ogole ten latawiec wystartowac ;-)
Tutaj akurat czy bedziesz mial pianke i bedziesz barefoot,
czy na golasa ale w butach nie ma roznicy,
jak da rade postawic taka krowe to raczej pociagnie :hand:

Pozdro...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post11 maja 2015, 17:20

mary.dk pisze:
Mikolpa pisze:Pewnie też lekka ale czy ten jeden kilogram w tą czy w tą ma aż takie znaczenie? Jeżeli tak to więcej da mi pływanie bez pianki niż w 5,3, butów i innych pierdół a zamiast trapezu jakiś pasek, który nic nie waży :lol:

Waga tak duzej szmaty ma znaczenie i bynajmniej nie chodzi tutaj o jej moc/ciag,
chodzi o to zeby przy granicznych warunkach w ogole ten latawiec wystartowac ;-)
Tutaj akurat czy bedziesz mial pianke i bedziesz barefoot,
czy na golasa ale w butach nie ma roznicy,
jak da rade postawic taka krowe to raczej pociagnie :hand:

Pozdro...


A to fakt, nie pomyślałem :doh: przy odpalaniu kite waga ma znaczenie bo jak już wstanie to zazwyczaj okazuje się że na 30 metrach jest więcej mocy. Często jak odpalam swoją biało czarną krowę to podbiegam pod wiatr żeby zmusić ją do ruchu bo jak się już rusza to pociągnie :wink:

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 19:32

Obiecałem recenzję od testera - Jędras nie ma tutaj konta ale pewnie wiele osób zna tego sympatycznego poznaniaka.
Wystawił Tłustej Babie taką laurkę, że podejrzewam w tym chęć uzyskania wysokiego rabatu ;)

Blade - FAT LADY
Dzięki Dok Torowej uprzejmości miałem niezwykłą przyjemność sprawdzić latawce Blade.
W związku z faktem, że nie jestem szczypiorkiem, tylko kawałem ciężkiego "ciacha" :lol: , a głównym kite'owym problemem jest stała fraza "... znowu nie wieje", w swojej stajni gromadzę potężne maszyny typu Slingshot RPM 14m, Slingshot Rally 14m, czy Slingshot Turbine 17m, który jest piękny i jak na ten rozmiar całkiem sprawny... i tak mówiłem do wczoraj...

Wczorajsze warunki wiatrowe, w sumie dały mi chwilę oswojenie się z Blade MIST, ale z racji, że miałem na niego dużo, dużo za mało, mogę powiedzieć tylko, że jest fajny i ma fajny bar i cieniutkie tuby... coś więcej... jak go sprawdzę w fajnych warunkach...

Zmierzając do sedna, od samego startu i pierwszych 50m pokochałem Blade'ową Grubą Babę, Start, jak start, Gruba Baba nie wygląda na swoje 17m, na oko SS Turbine robi większe wrażenie potęgi. Grafika kolory... ładne ale to chyba mało ważne... krótki i wygięty bar, ciekawe i wygodne rozwiązanie, mały dość sztywny chiken, depower działający w każdych warunkach z użyciem jednej ręki, bez konieczności wieszania całej godności osobistej na linkach, bez krzyku i problemu, bez grymasu na twarzy... 17-nastometrowa konkurencja może się troszkę zawstydzić....

No i płyniemy, latawiec gdyby nie miał napisu 17m po szybkości, żwawości na pewno trudny jest do zdemaskowania jako liga XXL. Można nim fajnie "dopompować" po starcie przyciągając i odpuszczając bar, w innych olbrzymach, można też to zrobić, ale efektów brak...

Płyniemy !
Bardzo zwrotny, nie trzeba myśleć o kolejnym ruchu z pięciominutowym wyprzedzeniem, równo generowana moc, przy przeciągnięciu przez całe okno wiatrowe i nadaniu latawcowi dużej szybkości, latawiec nie wygina się w mewę i nie zaburza równowagi mocy, tylko robi swoje, minimalnie śmiejąc się niedaleko uszu...

Przy trzymaniu w zenicie, przy nieskomplikowanych skokach, które są na nim dziecinnie proste, nie ma tendencji do przelatywania za plecy, depower daje mu ogromy zakres wiatrowy, nie ma tendencji do nadmiernego ściągania z wiatrem, co potrafią robić duże latawce.

W porównaniu do Gaastry Jet 17m, Ozona Zephyr, Gruba Baba jest poza zasięgiem, i moja ledwo używana SS Turbine, obiektywnie też jest gorsza od Blade Fat Lady...
W porównaniu do Gaastry, Ozona i Slingshota, na których pływałem, Blade mnie zszokował i chce go mieć... :P Sprzedam SS Turbine, ktoś chętny ??


Wszystkich zainteresowanych zapraszam na testy - najlepiej samemu sprawdzić co i jak... a na testy warto do mnie wpadać bo przy okazji fajne foto się pstryknie :)
Obrazek

link do recenzji: https://www.facebook.com/jedras.borowa/ ... tif_t=like


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron