Najlepszy LW kite - pytanie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 20:16

BLADE Kites Polska pisze:Wczorajsze warunki wiatrowe, ..C[/img]



..a KIEDY były wczorajsze warunki wiatrowe?
bo jeśli wczoraj - to ja miałem sporo na 11m2 - czyli circa 20 węzłów :thumb:

peace

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 20:48

Ziomek. pisze:
BLADE Kites Polska pisze:Wczorajsze warunki wiatrowe, ..C[/img]



..a KIEDY były wczorajsze warunki wiatrowe?
bo jeśli wczoraj - to ja miałem sporo na 11m2 - czyli circa 20 węzłów :thumb:

peace


Bo ty to wiesz kiedy przyjechać, żeby najlepszy wiatr był :D
Do południa bywało różnie - dlatego wczoraj był idealny dzień na testy - w użyciu było i 10 i 11 i 12 i 17.
Z resztą - weź się odklej na chwilę od tego Rejzora to ci to dam i chętnie posłucham komentarza.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 maja 2015, 22:02

BLADE Kites Polska pisze:Z resztą - weź się odklej na chwilę od tego Rejzora to ci to dam i chętnie posłucham komentarza.


..odklejam się baaardzo często, np wczoraj wieczorem przykleiłem się do fifty/50 Przemassa - bo On chciał się przykleić do Razora..

jutro się wklejam w TSa BESTA :thumb: gdyż mam ochotę na niewąskie kajtlupy :twisted:

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post18 maja 2015, 20:20

W sobote przed poludniem mialem badz co badz przyjemnosc kopsnac sie na BLADE 17 - Fat Lady
i musze przyznac ze tlusta baba okazala sie byc bardzo smukla :hand:
Zeby nie bylo oczywiscie dopatrzylem sie jakis tam wad :hand:
ale generalnie plusy zdecydowanie przyslaniaja minusy,
a badzmy szczerzy, takie wielkie szmaty to raczej slaby temat ;-)
Latawiec naprawde dawal rade w granicznych warunkach,
a co zdziwilo mnie najbardziej to szybkosc latawca :thumb:
Jednym slowem - POLECAM wszystkim niezdecydowanym :thumb:

Pozdro...

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2015, 10:43

mary.dk pisze:W sobote przed poludniem mialem badz co badz przyjemnosc kopsnac sie na BLADE 17 - Fat Lady
i musze przyznac ze tlusta baba okazala sie byc bardzo smukla :hand:
Zeby nie bylo oczywiscie dopatrzylem sie jakis tam wad :hand:
ale generalnie plusy zdecydowanie przyslaniaja minusy,
a badzmy szczerzy, takie wielkie szmaty to raczej slaby temat ;-)
Latawiec naprawde dawal rade w granicznych warunkach,
a co zdziwilo mnie najbardziej to szybkosc latawca :thumb:
Jednym slowem - POLECAM wszystkim niezdecydowanym :thumb:

Pozdro...


Oooo! Mary! to tak mnie sprytnie podszedłeś z ukrycia ;) miło było poznać - mam nadzieję, że jeszcze się nie raz spotkamy.
Wielkie dzięki za użyczenie wave'óweczki i za rzetelną opinię na temat Tłustej Baby.

pozdro!

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2015, 16:18

Na opinie i testowanie latawca 16-18m w wietrze zwłaszcza 6-10knts duży wpływ mogą mieć umiejętności, bo bądź co bądź, jak ktoś super dobrze ogarnia to czasem i słabą szmatę poderwie.
Pamiętaj też, że są takie, któe mają lepszy zakres ale słabszy dół, a są takie, które mają mega dół ale już gorzej z akresem.

Więc pytanie czy to ma być latawiec bardziej na "polskie szkwały" czy stabilną "suszarkę".

A kite LW, był kiedyś taki nazywał się Crossbow LW, a teraz zastąpiła go Contra 8)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 maja 2015, 20:14

24SURFpl pisze:Na opinie i testowanie latawca 16-18m w wietrze zwłaszcza 6-10knts duży wpływ mogą mieć umiejętności, bo bądź co bądź, jak ktoś super dobrze ogarnia to czasem i słabą szmatę poderwie.
Pamiętaj też, że są takie, któe mają lepszy zakres ale słabszy dół, a są takie, które mają mega dół ale już gorzej z akresem.

Więc pytanie czy to ma być latawiec bardziej na "polskie szkwały" czy stabilną "suszarkę".



wszystko na temat :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2015, 21:32

Chciałbym dodać do postu Konia, że poza Crossbowem LW i Contrą to Cabrinha ma jeszcze Velocity.
Pływam na nim chyba od 3 lat. Posiadam 18,14,10 i 7m. Posiadałem jeszcze 13 i 9m.
Uważam, że to wciąż niedoceniony latawiec wśród rekreacyjnych rajderów.
Może fakt, że jest dedykowany do racingu odstrasza.
W racingu z Velocity może się równać tylko jeden latawiec dmuchany - Ozone Edge.
W rekreacji to numer 1 lub 2 do foilboardingu. Potem spora przerwa i Dyno, Addiction.

Jeśli chodzi o słaby wiatr Velcoity da radę :wink:
Mam udokumentowane choćby na filmiku z Darem Młodzieży. Wiało średnio suszarkowym wiatrem 5-7kts a ja byłem na 14-tce!
Jeśli chodzi o zakres to też absolutna czołówka światowa. Osobiście pływałem w zawodach na Velocity 18m od 5 do 23 oficjalnie mierzonych kts.
Jednak jak Łukasz pisze wyciskanie limitów zależy głównie od umiejętności rajdera.
18m w rękach początkującego w wietrze 12kts to śmierć w oczach.
Siebie uważam za przeciętnie doświadczonego rajdera i na pewno eksperta od pływania w słabym wietrze.
Zgaduję, że w ciągu ostatnich 5 lat najwięcej pływałem w warunkach poniżej 10kts.

Nie będę pisał dłuższych pieśni pochwalnych o Velocity. Polecam spróbować.

Fat Lady - z chęcią porównam jak będzie okazja. Nie pływałem na niej nigdy. Jak wygląda bar i uprząż? Jakiej długości są linki?

Tak przy okazji zasugeruję, że warto zacząć szukać od porównania wag latawców. To ma duże znaczenie w słabym wietrze.
Dla przykładu:
Addiction V 19m - 5.0kg,
Edge 19m - 4,4kg
Velocity - 4,6kg,
Dyno 18m - 4,5kg

Wszystkie są na 5 tubach a Mikolpa zwrócił słusznie uwagę na słaby górny zakres latawców nie 5 tubowych :thumb:
Na polskie warunki powinien to być latawiec z max zakresem.

Na koniec - spróbujcie najpierw popływać na przedłużkach to sporo zaoszczędzicie na kupnie kolejnego do kolekcji latawca :idea:

Travel On Board
Posty: 187
Rejestracja: 01 kwie 2015, 11:05
Deska: Blade Deuce 135x41
Latawiec: Blade Mist,Trigger, Fat Lady
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2015, 21:58

BraCuru pisze:.....

Fat Lady - z chęcią porównam jak będzie okazja. Nie pływałem na niej nigdy. Jak wygląda bar i uprząż? Jakiej długości są linki?



Cześć Marku... wpadaj jak najszybciej na testy bo mega jestem ciekaw jakie będą Twoje wrażenia :)

Bar do Fat Lady jest taki sam jak do całej kolekcji Blade'a: http://bladekites.com/unibar
Linki są długości 19+4 i do tego jeszcze w komplecie są przedłużki 4-ro metrowe.

Co do uprzęży - jest długa... o co konkretnie pytasz? ... jutro w sumie właśnie prognoza na Tłustą Babę więc zrobię zdjęcia uprzęży.
Koniecznie muszę też ją zważyć bo myślę, że nieźle wypadnie... fajnie że masz takie zestawienie wagowe.

pozdro!

PS - co do górnego zakresu to pływałem na niej bez większej spiny jak wiało 18+ przy wadze 70kg
PSS - znajomy właśnie sprzedał V...city 14 twierdząc, że 17to metrowa Fat Lady jest szybsza i daje dużo więcej radości... ale to nie rejsiarz więc pewnie i oczekiwania inne.

Vojtas99
Posty: 58
Rejestracja: 30 wrz 2013, 22:30
Deska: Vision
Latawiec: RPM
 
Post20 maja 2015, 09:49

Polecam sprawdzic Turbinke 15 i Trigerra 14. Duzo lepszy zakres niz 17. Jesli chodzi o prawo lewo na 8 wezlach z duza decha to tylko testy powiedza prawde co kto lubi. I prosze pamietac ze cena kita wplywa na odczucia :)

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 10:43

BLADE Kites Polska pisze:Bar do Fat Lady jest taki sam jak do całej kolekcji Blade'a: http://bladekites.com/unibar

Potęga link! Bar wygląda bardzo dobrze. Widać, że przemyślany, wielofunkcyjny.
Dla moich celów wywaliłbym jedynie stoper ball - zabiera ze 2kts komfortu w górnym limicie. Nawet Blade pokazuje (Indicator), że to jedna ze słabszych stron Tłustej.
Piszą, że zaawansowany rajder ma zakres 8-20kts a początkuący 9-18. Bojowo w pierwszym przypadku i nie dowierzam w drugim.

Co do uprzęży - jest długa... o co konkretnie pytasz? ...

Bloczki? Jak gęsta jest uprząż? Fotki mile widziane bo na stronie Blade nie widzę.

Jaka jest szerokość nienapompowanej tuby głównej przy korku, po max rozpłaszczeniu?


PSS - znajomy właśnie sprzedał V...city 14 twierdząc, że 17to metrowa Fat Lady jest szybsza i daje dużo więcej radości... ale to nie rejsiarz więc pewnie i oczekiwania inne.

To bardzo ciekawe. Muszę spróbować. Mam akurat Velocity 14m.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 11:39

BraCuru pisze:Dla moich celów wywaliłbym jedynie stoper ball


..no widzisz, ilu riderów - tyle potrzeb - ja z kolei życzyłbym sobie dobrego stoppera , np idealny ma Airush od lat czy Best - mały, lekko działający - ALE działający elegancko jak trza - w przeciweństwie np do Nobile, który nei wiem po co jest - bo W OGÓLE nie da sięgo przesunąć - czy Flexifoil - w drugąmańkę: chodzi ZAWSZE tak lekko , że NIC nie blokuje
okazuje się , że zrobienie niby takiej pierdółki, ale dobrze działającej jest TAK skomplikowane..
zresztą stopper BESTa 2015 MA swoje minusy - i najlepszy wg mnie obecnie jest Airusha, w ogóle bar Airusha od lat jest jednym z najwytrzymalszych, najprostszych, najlepszych - i choć na pierwszy rzut oka odstaje od kosmicznego baru BESTa 2015 Black Lines - to .. postawiłbym je na równi , na najwyższej półce..

W TEMACIE najlepszych Light Windów
BEST ma w ofercie TS LW (Light Wind) - i o ile TS w rozmiarach 7 - 14 m2 jest GENIALNYM latawcem Allroundowym - o tyle w rozmiarach poniżej 7 m 2 - są lepsze modele innych firm - zrobić mega udaną 5 - 6 m 2 TO JEST SZTUKA :idea:
podobnie z dużymi sajzami - BEST TS 15 i 17 m2 LW są ok - podobnie jak większość latawców w tym wątku
ALE w mojej prywatnej ocenie jak pisałem niezwykle udanymi słabowiatrowcami są Ozone Zephyr (do "freestyle") oraz Airush ZERO (16 i 18m) jako Allroundy ..

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post20 maja 2015, 11:46

Ziomek. pisze: Airush ZERO (16 i 18m) jako Allroundy ..

peace


16m to Lithium ONE a zasadnicza roznica miedzy nim a Lithium ZERO to 1 tuba poprzeczna,
co w niektorych warunkach ma znaczenie ;-)
Ja np wole 16 z racji tej tuby wlasnie i duzo lepszej gory od ZERO ktora jest bardzo slaba :-(

Pozdro...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 13:15

mary.dk pisze:
16m to Lithium ONE a zasadnicza roznica miedzy nim a Lithium ZERO to 1 tuba poprzeczna,
.


zgadza się :thumb:
z rozpędu je wrzuciłem do jednego wora
ale wiedziałem, że można na Ciebie liczyć, nie tylko w temacie Airusha :hand:

peace

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2015, 15:25

Miałem okazję wczoraj chwil parę spędzić z Blade Fat Lady 17m2. Pierwszy kontakt z latawcem i barem sczególnie, bardzo pozytywny. Lekkie obawy miałem czy bar nie jest za wąski do tak dużego latawca(chyba 42cm), ale okazały sie niepotrzebne. Pompa latawcem, zwroty, nie czułem w zasadzie róznicy do rozmiarów w okolicy 14m2, więc tutaj miło. Latawiec szybko chodzi. Bar prosty z knagą nad drążkiem (na + mozliwość szybkiej i płynnej regulacji położenia wysokości knagi, co wazne no dla osób niższych napewno). Rewelacyjny chicken, patent łudząco podobny jak w nowych barach Cabrinhy, żeby nie nazwać taki sam, design tylko inny. Niemniej dział rewelacyjnie. Za krótko niestety panowały warunki LW, zaczęło kręcic kierunkiem i filnalnie przywiał pieknie na popołudnie mocny zachód i "Tłuściochę" musieliśmy posadzić na plaży. Najchętniej zrobiłbym porównanie równoczesne z Cabrinha Contra, Big Mama od Wainman Hawai, Lithium One i Slingiem Turbiną. Możnaby by garnąc taką "ustawkę" na Ch6, co wy na to?



pozdr

stivA


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron