Latawiec NOBILE fifty

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
IKOgenius
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:07
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 lis 2014, 16:42

Jeżeli ktoś ma lub miał ten latawiec, to powiedzcie mi coś na jego temat.

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post17 lis 2014, 16:54


kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lis 2014, 16:56

IKOgenius proszę nie zakładaj co chwilę wątku tylko weź poszukaj, zaraz się rozmyślisz i założysz kolejny wątek o innym latawcu :(

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 lis 2014, 21:45

IKOgenius pisze:Jeżeli ktoś ma lub miał ten latawiec, to powiedzcie mi coś na jego temat.


Nie jest strasznym Rzeźnikiem ten latawiec. Szybki progress daje.
Ogólnie urzeka, pod warunkiem, że nie są to pierwsze halsy, czy kopy nad jeziorem.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2014, 08:18

Ozona se kup. :)

IKOgenius
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:07
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 lis 2014, 13:40

Dokładnie to, o szybki progres mi chodzi :thumbsup:
mandaro pisze:Ozona se kup. :)

Dlaczego Ozona ?

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post18 lis 2014, 15:25

Ze swojej strony polecam Besta GP, mi bardzo przypadł do gustu, wreszcie zacząłem robic uh na nim i jest naprawdę przyjemny. Mam odniesienie tylko do Torcha, Fuela i Parka, bo takie latawce są (lub były) w mojej rodzinie :) Na plus jeszcze bardzo fajne (oczywiście subiektywna opinia, każdy inaczej chce czuć latawiec) czucie na barze - nie za ciężko, nie za lekko. W sam raz :D

Pewnie tylko 50fifty łatwiej dostać. Ale to uczucie wyższości jak wszyscy na zatoce wychodzą na Rebelach, Evo, Vegasach, Kahoonach, RPM-ach, RRD... :P

IKOgenius
Posty: 79
Rejestracja: 17 sie 2014, 12:07
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 lis 2014, 15:52

Miało być trochę opinii o nobile FIFTY a skończyło się na tym, że każdy poleca mi co mu się tam podoba :D
Chciałbym mieć inny kite a nie, wszyscy takie same :hand:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2014, 10:30

Wojtek Janaszek pisze:Ze swojej strony polecam Besta GP,


początkującemu :?: :shock: w życiu :idea: :hand:
zresztą ..nikomu :hand: są dużo lepsze C , GP ma tak niestabilny ciąg, że już samo pływanie na nim to "sztuka" :hand:


Wojtek Janaszek pisze:Ze swojej strony polecam Besta GP,

Pewnie tylko 50fifty łatwiej dostać. Ale to uczucie wyższości jak wszyscy na zatoce wychodzą na Rebelach, Evo, Vegasach, Kahoonach, RPM-ach, RRD... :P


:shock:

..ostatnio właśnie o tym dyskutowałem z Jackiem i Asią, że przy dwóch riderach o tych samych umiejętnościach na akwenie
jeden na BOW drugi na C - ten drugi czuje się pro

trochę jak kolesie V8 przy tdi - stojący w korku :thumb:

peace

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post19 lis 2014, 14:20

Ziomek. pisze:...ostatnio właśnie o tym dyskutowałem z Jackiem i Asią, że przy dwóch riderach o tych samych umiejętnościach na akwenie
jeden na BOW drugi na C - ten drugi czuje się pro

Niestety dało się to zauważyć latem, jak na zatoce regularnie co niektóre Razory chodziły jedynie do zenitu z ludźmi wpiętymi do trapezu, czującymi się pro... :thumbsup: Mam takie same odczucia jak Ty i Wojtek w tym temacie. Pływam 4 lata i powoli zaczynają mi chodzić po głowie pomysły związane z open C czy nawet Vegasami, ale nie sztuką kupić Fuela 2011 i potem kaleczyć ten sport...

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post19 lis 2014, 14:33

Nie kumam, po co taka spina, :naughty: jak chce skakać na razorze przez zenit, to niech skacze i na fuelu, jego kasa, jego latawce, jego czas na wodzie i jego zajawka.
Pozdrawiam i życzę mniej spiny wraz z ocenianiem innych i posądzaniem o kaleczenie tylko dlatego ze nie są prosami....

Ziomek. pisze:...ostatnio właśnie o tym dyskutowałem z Jackiem i Asią, że przy dwóch riderach o tych samych umiejętnościach na akwenie
jeden na BOW drugi na C - ten drugi czuje się pro


no i dobrze poszedl sobie poplywac i poczul sie pro. Dzieki temu miał lepszy humor po i subiektywnie bardziej udaną sesję :thumbsup:
Nie każdy plywa po to by krecic filmiki, robic zdjęcia licząc że się trafi na czyjąś tapetę, niektórzy tylko chcą się poczuć dobrze pływając choćby lewo prawo na sprzęcie na jaki ich stac i jaki mieli kaprys sobie kupic

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post19 lis 2014, 15:42

dpacior pisze:Nie kumam, po co taka spina, :naughty: jak chce skakać na razorze przez zenit, to niech skacze i na fuelu, jego kasa, jego latawce, jego czas na wodzie i jego zajawka.
Pozdrawiam i życzę mniej spiny wraz z ocenianiem innych i posądzaniem o kaleczenie tylko dlatego ze nie są prosami....

Jaka znowu spina? :doh: Mam wrażenie, że nie zrozumiałeś o co nam chodzi... Może napiszę za siebie, bo adwokatem Ziomka nie jestem - ja może też trochę offtopowałem w poprzednim poście, bo akurat przy temacie IKOgeniusa wtrąciłem o czymś innym, ale nie miałem na celu absolutnie dyskredytacji ów kolegi. Mi to wisi, czy (on, czy ktokolwiek) będzie pływał na Fuelu, Rebelu, czy komorówce Ozona. Ale już nie jest tak miło popatrzeć na kogoś, kto się wręcz męczy z danym latawcem, bo widać że człowiek dopiero raczkuje w tym sporcie, a używa sprzętu prosów. Do tego jeszcze coś, co denerwuje - niektórzy przy tym sprawiają wrażenie, o którym pisał Darek - czują się pro. Fajnie jak czują się tak ze sobą i wpływa to na ich pozytywne samopoczucie, ale gorzej jak próbują zaimponować, obnosić się z tym "pro" na wodzie i czasem poza nią. Szczerze, to mi to naprawdę zupełnie lotto, ale do momentu, kiedy zaczyna się szpan, czy atak na moją osobę, bo płynąłem obok, a ktoś właśnie miał się popisać przed dziewczyną na plaży, itp.
Jeszcze raz sorry za offtop.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 lis 2014, 23:03

Kiedyś nie było latawców typu BOW. Wszyscy byli PRO??? :)

A teraz jeśli latawiec nie chce mnie zabić, to się z deka nudzę. :)

Ale żebym się czuł PRO z tego powodu, że pływam czasem na starym FUELu??? -Raczej nie.
Mimo, że w GP 2013 i nie zauważam jakiegoś niestabilnego ciągu, -50/50 na początek
(z pocałowaniem w rączkę za tę PRO-podpowiedź -ależ nie trzeba) :)

Jednak Wszyscy byli PRO... :(

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lis 2014, 08:31

IKOgenius pisze:Miało być trochę opinii o nobile FIFTY a skończyło się na tym, że każdy poleca mi co mu się tam podoba :D
Chciałbym mieć inny kite a nie, wszyscy takie same :hand:


Nie gniewaj się. To był żart z tym Ozonem. (własnie tego typu co piszesz)
50/Fifty jest znakomitym latawcem.
Niewielu o tym wie. Niewielu próbowało.
Przepłyń się. Możesz umieć prawo/lewo. Spokojnie.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lis 2014, 09:38

boldek pisze:
dpacior pisze:Nie kumam, po co taka spina, :naughty:
.. życzę mniej spiny wraz z ocenianiem innych i posądzaniem o kaleczenie......

Jaka znowu spina? .


też nie wiem jaka spina :roll:
mniejsza o to :hand:

odniosłem się do konkretnego cytatu:

Wojtek Janaszek pisze:.. Ale to uczucie wyższości jak wszyscy na zatoce wychodzą na Rebelach, Evo, Vegasach, Kahoonach, RPM-ach, RRD... :P


osobiście wolę na delcie dla początkujących robić swoje
niż na razorze halsówkę prawo-lewo :wink:
sprzęt pro może mocno ograniczać na niedorosłym do niego poziomie - i vice versa
warto mieć tego świadomość
spotykam się z przypadkami, że niestety ktoś pozbywa się zbyt wysokich modeli latawców, bo czuje, że ograniczają rozwój i nie dorośnie do nich za szybko..

umiejętności a nie sprzęt świadczy o riderze..

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron