Rękawice do zadań specjalnych O'Neill Psycho Sl Mitten 5/7mm

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 01:23

Jak wy w tym rece zginacie? Ja nie daje rady pływać w rękawiczkach grubszych niz 2 mm. Chyba ze tylko lewo prawo i sie opierac o bar macie :)

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 09:31

Smokie pisze:Jak wy w tym rece zginacie? Ja nie daje rady pływać w rękawiczkach grubszych niz 2 mm. Chyba ze tylko lewo prawo i sie opierac o bar macie :)



brak osobnych palców to brak pionowych ścianek z neoprenu miedzy nimi - 5 mm mitteny zgina się i zaciska na barze łatwiej niż 3mm palczatki :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 12:03

no nie wiem ja mam 7 i nie jest tak kolorowo ;) w każdym badz razie nie wyobrazam sobie plywania w nich na kite :) za to na surfie moge siedziec 3 godziny i bedzie cieplo :)

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 12:50

ale większość opisuje 5mm . Nie ma potrzeby i sensu używania 7mm na kite .

Smokie pisze:no nie wiem ja mam 7 i nie jest tak kolorowo ;) w każdym badz razie nie wyobrazam sobie plywania w nich na kite :) za to na surfie moge siedziec 3 godziny i bedzie cieplo :)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 13:05

a próbował ktoś sie kiedyś liszować w mittensach ? :lol:

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 13:32

liszowanie jest banalnie proste :D w drugą stronę trudniej jak to w rękawicach .

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2015, 15:46

Do poniedziałku wystarczały mi decathlonowskie Tribond 3 mm. To dobre rękawice od 5C i gdy bez niespodzianek robisz max 2-godzinna sesję. Niestety, poniedziałek nie był był bez niespodzianek i dopiero dzisiaj odzyskałem władzę w palcach. Czas na zakup rękawic na zimę! Z butami jeszcze raz spróbuję :) Korzystając z okazji dziękuję za doradztwo nowym nieznajomym z poniedziałkowej Dragi!

raV
Posty: 25
Rejestracja: 25 kwie 2014, 16:34
Postawił piwka: 3 razy
 
Post22 lut 2015, 22:13

Proszę o info na priv :D

Pozdrawiam
raV

adasko1
Posty: 142
Rejestracja: 05 sie 2012, 13:52
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post24 lut 2015, 10:10

A jak ma się sprawa z Psycho zwykłymi 5 palczastymi 5mm? Pływa ktoś w nich? Komfort termiczny pewnie podobny, a jak ze zginaniem palców?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post24 lut 2015, 11:55

Używam Psycho 5mm 5-palczastych jakoś od 2 lat. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić ze względu na dziwne uczucie "ściskania" palców - tak jakby rękawice były w zbyt małym rozmiarze, ale teraz w ogóle tego nie czuję, a wątpię by się tyle rozciągnęły :wink:
Co do trzymania baru, zginania palców to nie ma problemu. Wczoraj w przerwie na pływanie nawet rozplątywałem w nich makaron z linek na plaży i dopiero po 15-20 min zdjąłem je na końcówkę zabawy, bo palce zaczynały mnie lekko boleć, a supełki robiły się na tyle ciasne, że ciężko było nawet bez rękawic.
Ogólnie ja sobie chwalę, często (wczoraj również) szybciej robi mi się zimno w stopy, więc wychodzi na to, że rękawice lepiej od moich butów (Mystic 5 mm) trzymają ciepło.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lut 2015, 21:36

boldek pisze:Używam Psycho 5mm 5-palczastych jakoś od 2 lat. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić ze względu na dziwne uczucie "ściskania" palców - tak jakby rękawice były w zbyt małym rozmiarze, ale teraz w ogóle tego nie czuję, a wątpię by się tyle rozciągnęły :wink:


..mam tak samo, wg mnie to kwestia przyzwyczajenia
po kilkunastu latach "zabawy bez ogumienia" :wink: skapitulowałem :? na rzecz jednak długości sesji kosztem jakości
i po jednej z listopadowych? czy grudniowych sesji zakupiłem zestaw 5 mm, zresztą szczerze mówiąc bardziej pod morsowanie niż pod kite
ale jednak brak czucia , zwłaszcza dłoni po jakichś15 minutach pływania nie sprzyjał "przyjemności"

na pierwszej sesji z 5mm na stopach i dłoniach pomyślałem "jak można" :shock: :hand:
że to bez sensu, ZERO czucia deski i baru, zero możliwości kombinowania z barem
ale.. i po 3, 4 godzinach w ) stopni C - PEŁEN komfort cieplny :shock:
dziś? buty nie przeszkadzają mi (jak mi się wydaje) ani w wybiciu ani w lądowaniu, przyzwyczaiłem się , widocznie do gorszego też można :? ..
bardziej rękawice przy hp - jest zupełnie inna technika przechwytywania - nie ma "że se przerzucisz"
dopiero jak druga ręka PEWNIE chwyci - pierwsza może puścić, inaczej na bank nie przechwyci..
oczywiście obsługa wszystkiego jest utrudniona, np wiązanie butów wake (zresztą zimą ze względów bezpieczeństwa nie polecam), składanie zrywki, obsluga trymeru depowera etc..

ale "plusy dodatnie" przysłaniają jednak minusy, głównie czas trwania sesji kryje czucie sprzętu..


boldek pisze:Ogólnie ja sobie chwalę, często (wczoraj również) szybciej robi mi się zimno w stopy, więc wychodzi na to, że rękawice lepiej od moich butów (Mystic 5 mm) trzymają ciepło.


..wydaje mi się, że to kwestia ruchu, pracy dłoni vs stóp
dłońmi coś tam pracujesz, stopami mniej jednak, jak świadomie poruszasz palcami stóp na halsach, pobudzając krążenie, i w nich duużo dłużej poczujesz ciepło :thumb:

podczas ostatniej przymusowej akcji/samoasekuracji pierwsze co poczułem - tzn "nie czułem" to były właśnie palce stóp - świadome nimi ruszanie pomogło znacznie :idea:

rozgrzewanie poprzez ruch - POLECAM :idea:
DZIAŁA :idea:
to nie tylko PODSTAWOWA zasada morsów (lepiej działa 2-3 minuty biegu po mroźnej kąpieli niż np 20 minut gorącej wanny :idea: )

polecam np pobiegać przed sesją kite - nawet 2-3 minuty - oraz przed zwijaniem sprzętu kite po sesji - również kilka minut :thumb:
sprawdźcie sami :idea:

czasem niektórzy schodzą też na "przerwę" na rozgrzanie na brzeg - i stoją klepiąc gaduszkę z innymi :doh:
to Ci dopiero "rozgrzewka" :D
pobiegajcie w tym czasie, pobudźcie krążenie, można "gadać" podczas truchtu - to będzie FAKTYCZNE rozgrzanie ciała :idea:

ps: mi w tym roku jeszcze zimno nie było, i po 3 i po 4 rech godzinach pływania
kończę z powodów
- koniec wiatru
- zmrok
- zmęczenie
- brak czasu
.. w takiej kolejności :wink:

peace

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2015, 12:03

Wczoraj przetestowalem te rekawice i buty psychofreak'a. Sprzet wart kazdej wydanej zlotowki. Jako poczatkujacy jezdze w prawo-lewo i jednopalczaste rekawice sa do tego wystarczajace.

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post02 mar 2015, 13:58

tez wczoraj rozdziewiczyłem swoją parę i musze przyznać ze mają pewien minus - jaaaak gorąco :)
Miałem juz pomysł, zeby plywać bez, ale szybko sie z nieogo wyleczyłem, rękawiczki super.
Jeśli chodzi o rozmiarówkę, to miałem problem bo mam dłoń raczej szeroką w stosunku do długości palców, jeśli ktos ma jak ja, to brać delikatnie cisnące po bokach, po zmoczeniu neopren sie dopasowuje, a za dlugie paluchy mocno irytują

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2015, 09:22

dpacior pisze:tez wczoraj rozdziewiczyłem swoją parę i musze przyznać ze mają pewien minus - jaaaak gorąco :)
Miałem juz pomysł, zeby plywać bez, ale szybko sie z nieogo wyleczyłem, rękawiczki super.


hehe, to jest standardowa sytuacja w dobrych rękawiczkach
nie ma czucia baru - ale: " oo - jak gorący dziś dzień jednak! " :wink:
myślisz - ściągam!
ale jak tylko uchylisz rąbka mankietu ..zapominasz o pomyśle zdejmowania :wink:

peace

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2015, 10:25

Obrazek
Krzysiek Sikora serfer z 3miasta - po śmiganiu w Jastrzębiej górze w 7mm Mittenach napisał:"to 100% sprawdzone cieple, nic nie przecieka, bardzo fajnie bo dlugie sa poza nadgarstek i maja fajnie dodatkowe na szwie wzmocnienie przez co przy sciąganiu nic się nie urwie to a w moich poprzednich właśnie przez to ze nie miałem takiego wzmocnienia to po 2 sezonach miałem do wyrzucenia".
Dodał, że momentami było mu za ciepło - 3 godziny pływania, woda 2 stopnie. Niestety nie ma konta na kiteforum, ale chciał się podzielić.
W przypadku zabawy z falą bez kajta ręce praktycznie non stop zamoczone są w wodzie - jak widać 7mm rękawice nawet w 2stopniowej wodzie idealnie spełniają swoją rolę.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2015, 10:27 przez andrzejwodejszo, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron