Rękawice do zadań specjalnych O'Neill Psycho Sl Mitten 5/7mm

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post22 mar 2016, 09:43

po słabych doświadczeniach z oneill i również sporym zużyciu kleju do neoprenu :? testuję od ok. 1,5 roku takie coś
http://surfmix.com/index.php?mod=detail&id=10252
i jak na razie (odpukać :D ) są jak nowe, ciepłe, elastyczne, jedyny minus jak na razie to, że mega długo schną

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post22 mar 2016, 09:49

Wyglądają na zrobione z neoprenu DL. Jest on znacznie bardziej wytrzymały na wycieranie i uszkodzenia bo jest dwustronnie pokryty materiałem.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2016, 10:01

namor pisze:Potwierdzam, że w 5mm trudno zmarznąć - piszę to jednocześnie marznąć w butach psychofreak 5,5mm po dwóch godzinach.
Wolę sobie nie wyobrażać pracy na barze w rękawicach o 2mm grubszych.
Przez pierwszą zimę rękawice przeszły bez uszczerbku ale w tym sezonie zaczęły się drobne naprawy.
Jestem przekonany, że trzy sezony wytrzymają spokojnie.
Wracając do dyskusji, jaka jest alternatywa?



Mitteny to rękawice, bardzo ciepłe, bardzo miękkie i bardzo wygodne - niestety nie są rozwiązaniem pancernym (coś za coś)- przy normalnym użytkowaniu raczej nie ma problemu z rozdzieraniem się, natomiast przy szorowaniu linką depowera już nie wytrzymują.
Jeżeli chodzi o rękawice pancerne, bardzo wytrzymałe i tańsze to są dostępne O'Neill Lobster pokryte bardzo mocną i niestety też sztywną gumą Nexkin. Bardzo ciepłe i pancerne, ale zdecydowanie mniej elastyczne i wygodne od Mittenów. Wewnątrz wyścielone materiałem technobutter - więc najcieplejszym możliwym.
Obrazek
Cena niższa od Mittenów teraz kosztują 165zł - dostępna pełna rozmiarówka gdyby ktoś chciał je sprawdzić.
http://kite24.pl/rekawiczki/1070-rekawi ... &results=2

Podsumowując - absolutnie nie skreślałbym Mittenów, bo jakość wykonania jest bardzo wysoka, komfort cieplny i elastyczność na najwyższym poziomie - jedyny problem to niska wytrzymałość na przetarcia i skaleczenia. Klienci są z nich bardzo zadowoleni i zdecydowanej większości wypadków nic złego się z nimi nie dzieje. Trzeba uważać na linkę depowera.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania służę podpowiedzią.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2016, 10:37

namor pisze: butach psychofreak 5,5mm po dwóch godzinach.

faktycznie sa wodoszczelne? jestem na kupnie właśnie. jak z ich szerokością? nie jest ciasno w strapie?

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 mar 2016, 11:00

Rigus pisze:faktycznie sa wodoszczelne? jestem na kupnie właśnie. jak z ich szerokością? nie jest ciasno w strapie?


Jeśli nie wleje się woda od góry to są wodoszczelne z dobrą izolacją termiczną w lodowatej wodzie.
Są dosyć elastyczne i nie przypuszczam, żeby ktokolwiek miał problemy z szerokością, chyba że nawiązujesz do strapów, lecz przypuszczam, że możesz je wyregulować :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 mar 2016, 16:24

namor pisze:
Rigus pisze:faktycznie sa wodoszczelne? jestem na kupnie właśnie. jak z ich szerokością? nie jest ciasno w strapie?


Jeśli nie wleje się woda od góry to są wodoszczelne z dobrą izolacją termiczną w lodowatej wodzie.
Są dosyć elastyczne i nie przypuszczam, żeby ktokolwiek miał problemy z szerokością, chyba że nawiązujesz do strapów, lecz przypuszczam, że możesz je wyregulować :)


Też się nad nimi zastanawiam bo moje prolimit powoli się kończą. Z chęcią bym pogadał o butach, o rękawiczkach innych niż Psycho Mitten również ale to chyba nie wątek na to. Wątek typowo o O'Neill Psycho Sl Mitten i może wypada go nie rozwalać gadaniem o czymś innym, lub wklejaniem linkami z czymś konkurencyjnym.
Dlatego założyłem wątek viewtopic.php?f=4&t=66643 w którym chyba do woli możemy wymieniać się opiniami wszystkiego co z neoprenu i zapraszam do dyskusji :D

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post23 mar 2016, 08:04

namor pisze:
Rigus pisze:faktycznie sa wodoszczelne? jestem na kupnie właśnie. jak z ich szerokością? nie jest ciasno w strapie?


Jeśli nie wleje się woda od góry to są wodoszczelne z dobrą izolacją termiczną w lodowatej wodzie.
Są dosyć elastyczne i nie przypuszczam, żeby ktokolwiek miał problemy z szerokością, chyba że nawiązujesz do strapów, lecz przypuszczam, że możesz je wyregulować :)


Psychofreak -mega materiał (TB2), bardzo elastyczne, super szczelne (najszczelniejsze z ONEILL), bardzo ciepłe - za jednym wyjątkiem CZY LUBISZ DZIELONY PALEC? MNIE PALUCH POTRAFIŁ Z BRAKU KRĄŻENIA I ZIMNA ZROBIĆ SIĘ CZARNY:) - polecam HEAT 7mm. Są mniej szczelne (praktycznie od razu puszczają wodę) chociaż nie ma to na prawdę znaczenia, ponieważ po wyjściu z wody psychofreak i tak będą całkowicie mokre. Chodzi bardziej o to, żeby woda się nie wymieniała w bucie. Heat po mimo grubości są niezwykle wygodne, w ogóle nie czuje się ten grubości. I co najważniejsze są absolutnie najcieplejsze z całej oferty oneill.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 17:13

Pain IQ pisze:
Psychofreak -mega materiał (TB2), CZY LUBISZ DZIELONY PALEC? MNIE PALUCH POTRAFIŁ Z BRAKU KRĄŻENIA I ZIMNA ZROBIĆ SIĘ CZARNY:) - polecam HEAT 7mm. najcieplejsze z całej oferty oneill.


niezły offtop się zrobił
może admin ten watek jakoś ogarnie i przeniesie do nowego topicu?

Nie mam doświadczenia z dzielonym palcem oprócz japonek w których mi się bez problemu śmiga :wink: .
Chodzi mi o trochę cieńsze buty żeby w strap łatwiej wchodziły. Teraz pływam w ascan polar 7mm i do tego gruba skarpeta- nawet przy 0 stopniach wylewam ciepłą wodę po pływaniu. niestety ich główna zaleta czyli grubość jest też wadą. te 2 mm różnicy może być istotne jeżeli materiał nie pęcznieje po zamoczeniu.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post23 mar 2016, 17:16

Oj nie nie...zupełnie nie ma porównania ascan / oneill. 7mm ascan mozna zmarznac w oneill 5 mm adekwatnie już nie...
Ascan jest tylko "tani". Niestety. Sprawdziłem na sobie trochę ascana.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 17:22

no widzisz ale ja pisze z doświadczenia ascan i gruba skarpeta w 0-1 stopniach =równa się ciepła woda. pływamy razem czasem na gocza to dam sprawdzić jak się nie będziesz brzydził :twisted:

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post24 mar 2016, 10:17

Rigus pisze:no widzisz ale ja pisze z doświadczenia ascan i gruba skarpeta w 0-1 stopniach =równa się ciepła woda. pływamy razem czasem na gocza to dam sprawdzić jak się nie będziesz brzydził :twisted:


no właśnie rzecz w tym, że etap sprawdzania mam za sobą:) teraz tylko sprawdzone rozwiązania. pzdr.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2016, 22:44

Pain IQ pisze:o sprawdzone rozwiązaniapzdr.

widzę ,że się nie możemy dogadać....
Ja właśnie sprawdziłem ascan titan 7mm plus skarpeta i jeszcze raz potwierdzam-ciepła woda w bucie po 2-3h . Najbardziej(i tylko ) przeszkadza mi w nich ich grubość. Dlatego szukałem czegoś cieńszego.

Kupiłem właśnie psychofreaki 5,5 mm te z dzielonym palcem . Sprawdzę więc osobiście czy taki kosmos :wink: . Przede wszystkim mam nadzieję , że łatwiej będą wchodzić w strapy a jak będą mało ciepłe to zapodam skarpety :lol:

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 mar 2016, 08:54

skarpety do butow z dzielonym palcem, to chyba nie przejdzie
z moich doswiadczen wynika ze dzielony palec nigdy nie bedzie tak cieply jak nie dzielony
i w butach i w rekawicach

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post25 mar 2016, 09:59

Rigus pisze:
Pain IQ pisze:o sprawdzone rozwiązaniapzdr.

widzę ,że się nie możemy dogadać....
Ja właśnie sprawdziłem ascan titan 7mm plus skarpeta i jeszcze raz potwierdzam-ciepła woda w bucie po 2-3h . Najbardziej(i tylko ) przeszkadza mi w nich ich grubość. Dlatego szukałem czegoś cieńszego.

Kupiłem właśnie psychofreaki 5,5 mm te z dzielonym palcem . Sprawdzę więc osobiście czy taki kosmos :wink: . Przede wszystkim mam nadzieję , że łatwiej będą wchodzić w strapy a jak będą mało ciepłe to zapodam skarpety :lol:


one są na prawdę mega ciepłe, wygodne - będziesz czuł się jakbyś miał samą skarpetę neoprenową. Ja je miałem i musiałem odpuścić, bo cała stopa była ciepła ale paluch u nogi to była abolutna masarka - tak mi odmarzał...

Awatar użytkownika
kino
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2016, 13:02
Kontaktowanie:
 
Post01 kwie 2016, 14:17

Mam dość podobne w domu


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości