Cabrinha FX kto? co? jak?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post02 mar 2015, 21:05

boldek pisze:
Famay pisze:Krótko mówiąc ja go biere ;)

Dasz się karnąć w maju? :wink:

No pewnie ! ;)

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2015, 12:36

Hej,
testowalem FXa jakos 2 tyg. temu - przez chwile.
generalnie bardzo przyjemny kite - mega szybki, loopy znakomite wrecz - testowalem 12m i lekko wracal do zenitu przed ladowaniem. Chodzi miekko, bardzo stabilnie. Do freestyleu az za szybki. Bardzo dobra winda. Zdecydowanie lepszy dol wiatrowy niz chaos. Generalnie nie poplywalem za dlugo, ale odczucia bardzo przyjemne ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2015, 12:41

kowalm pisze:. Zdecydowanie lepszy dol wiatrowy niz chaos.


..o to akurat nie trudno - Chaos dołem nie grzeszy :hand:

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2015, 23:37

No dobra bardzo byłem ciekaw pierwszego chyba latawca Cab ze statyczną uzdą toteż wziąłem 9 m2 na testy. Latawiec z kształtu wygląda jak C, uzda jest krótka i nieskomplikowana, jakość wykonania zarówno latawca i baru na najwyższym poziomie. No dobra to po obejrzeniu na plaży odpalam latawiec i idę na wodę. Wiatr około 20-22 węzły, dość szkwalisty. Ruch startowy latawcem, skręt i tu zdziwienie nie czuję uzdy jak to ma miejsce np. przy C4. Latawiec daje czucie na barze podobne jak Fuel, jest tylko jakieś 20% szybszy. Przy skręcie generuje ładnie moc jak C. Podczas płynięcia na halsie czuję każdy szkwał jak na moim Fuelu, odpuszczenie baru nieznacznie zmienia moc. Przyszło trochę wiatru czas na skok w haku. Myślę sobie teraz polecę w kosmos...Niestety latawiec nie ciągnie w górę prawie wcale, więc dość szybko i twardo opadam. Zdecydowanie są lepiej skaczące latawce jak Vegas czy Torch. Pewnie w górnym zakresie jest lepiej, ale dla mnie ten latawiec nie jest maszyną do skoków. Potem myślę sobie sprawdzę go unhooked, przypomina C to pewnie będzie genialny. Tutaj również przychodzi rozczarowanie po zdjęciu baru z haka latawiec ciągnie bardzo mocno z wiatrem, wybijam się ciągnie dalej...

Po tym długim wywodzie uważam, że Cab zrobiła latawiec o wadach C bez jego zalet. Ostatni latawiec Cab na którym pływałem Vector 2012 był wg mnie lepszy pod każdym względem. Szkoda, bo rozglądam się za nowym sprzętem i pokładałem w tym modelu nadzieję.

Awatar użytkownika
chrisfromgreece
Posty: 121
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:11
Deska: SU-2
Latawiec: Peter Lynn,Cabrinha
Lokalizacja: PłockSierpcLoutraki
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post10 mar 2015, 08:51

phpBB [video]

tadziu-t3
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2013, 11:30
Deska: Cabrinha Caliber
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post10 mar 2015, 15:47

Hej
Bo już 2 osoba pisze że testowała tego kite'a, więc mam pytanie jak wam się udało go dorwać?? Ja pisałem do dystrybutora Cabrinha'y czy mogą mi go wypożyczyć na testy, bo jadę za 2 tygodnie na Fuerte i chciałem go trochę oblatać i dostałem odpowiedź, że generalnie spoko, ale dopiero jak przyjdzie dostawa spodziewana na 16-20 marca bo na razie to nawet oni ich nie mają?

Więc jak to jest ??

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2015, 15:54

Nikt nie mówił, że w Polsce testowane.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2015, 16:09

Jedi1 dziwne te twoje odczucia i jak rozumiem stwierdzenie ze Vector, do tego 2012 ma byc min szybszy, mniejsze sily na barze i lepszy hamg time??! Dla mnie to jest zwyczajnie nierealne :)
Nie ma mozliwosci zeby jakikolwiek model z IDS byl szybszy od tego bez :)

P.S. Zdecyduj sie DO CZEGO latawca szukasz to moze bedzie latwiej porownywac.

Do torcha czy fuela to porownuj, przeplyn sie na chaosie

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2015, 17:18

Crazy Horse pisze:Jedi1 dziwne te twoje odczucia i jak rozumiem stwierdzenie ze Vector, do tego 2012 ma byc min szybszy, mniejsze sily na barze i lepszy hamg time??! Dla mnie to jest zwyczajnie nierealne :)
Nie ma mozliwosci zeby jakikolwiek model z IDS byl szybszy od tego bez :)

P.S. Zdecyduj sie DO CZEGO latawca szukasz to moze bedzie latwiej porownywac.

Do torcha czy fuela to porownuj, przeplyn sie na chaosie


Akurat szybkość nie jest według mnie zaletą, chyba że mówimy o latawcu wave. Po wczorajszym teście po prostu uważam, że Vector był lepszy allround, nie dostawał takiego kopa mocy po wypięciu, więc tricki robiło się o wiele łatwiej. Na FX po wypięciu latawiec zrywał krawędź, tak jak stare latawce SLE. Spodziewałem się czegoś ala wspomniane C4, a dostałem wg mnie trudny w obsłudze latawiec, który nie wyróżnia się niczym pod względem osiągów. Skacze się podobnie jak na Fuelu, chociaż na Slingu latam wyżej, pomimo że daleko mu do ideału w tym względzie. Nie patrzmy tylko tu na pro riderów bo patrzę z punktu widzenia osoby o średnich umiejętnościach. Na Vectorze skakało się bardzo dobrze wg mnie, łatwo i dość długo trzymał. FX lata poprawnie, może komuś do kiteloopów przypasuje, tylko dlaczego wtedy nie kupić C, który w obsłudze jest podobnie trudny, a lepszy np do unhooked?

Siły na barze są ostatnią rzeczą na jaką patrzę i raczej wolę cięższe latawce. FX pod tym względem jest idealny, bo cały czas czułem bez problemu gdzie jest.

Łukasz szukam właśnie latawca allround, który nie traci całkowicie właściwości freestyle jak slack, a jest mniej męczący od Fuela. Po teście wiem, że FX ani jedną cechą mnie nie przekonał nad innymi latawcami. Z drugiej strony i tak jest lata świetlne np. przed Nobile 5050. Pewnie gdyby nie te wszystkie reklamy jaki to nie jest wspaniały latawiec to bym wyszedł z innym nastawieniem, a tak to za dużo po nim oczekiwałem.

Spróbuję Chaosa dzisiaj wziąć na testy, bo go jestem ciekaw bardzo. Marek dobrze zareklamował nowy rocznik :thumb:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2015, 17:53

jedi1 pisze:.. Przyszło trochę wiatru czas na skok w haku. Myślę sobie teraz polecę w kosmos...Niestety latawiec nie ciągnie w górę prawie wcale, więc dość szybko i twardo opadam... Pewnie w górnym zakresie jest lepiej, ale dla mnie ten latawiec nie jest maszyną do skoków. Potem myślę sobie sprawdzę go unhooked, przypomina C to pewnie będzie genialny. Tutaj również przychodzi rozczarowanie ..



..weź się Krzysztof wpływaj w Razora, obojętnie który roczni, może być i 2011 i będzie zero rozczarowań :thumb:

..i wtedy już na zimowych pływaniach nad Zatoką nie będzie innych latawców niż Razory..

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2015, 19:35

Ziomek. pisze:
jedi1 pisze:.. Przyszło trochę wiatru czas na skok w haku. Myślę sobie teraz polecę w kosmos...Niestety latawiec nie ciągnie w górę prawie wcale, więc dość szybko i twardo opadam... Pewnie w górnym zakresie jest lepiej, ale dla mnie ten latawiec nie jest maszyną do skoków. Potem myślę sobie sprawdzę go unhooked, przypomina C to pewnie będzie genialny. Tutaj również przychodzi rozczarowanie ..



..weź się Krzysztof wpływaj w Razora, obojętnie który roczni, może być i 2011 i będzie zero rozczarowań :thumb:

..i wtedy już na zimowych pływaniach nad Zatoką nie będzie innych latawców niż Razory..

peace


Szukam czegoś spojojniejszego. W Razora łatwo się wpływać, bo to super latawiec, ale jak teraz w Polsce pływam głównie po pracy to różnie z wiatreelm i zmęczeniem jest, więc myślę o czymś lżejszym. Jak wrócę to chcę TS na testy. Niestety Chaosa tu nie mają.

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post10 mar 2015, 23:07

Sory ale też już nie ogarniam z ilością modeli cabrinha. Pewnie dobry latawiec ale chyba bez wielkich oh. Koncepcja hybrydy szeroko znana np.SS. Core gts2-3.ozone c4 Zapewne był potrzebny taki latawiec.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2015, 11:06

jedi1 pisze:
Szukam czegoś spojojniejszego. W Razora łatwo się wpływać, bo to super latawiec, ale jak teraz w Polsce pływam głównie po pracy to różnie z wiatreelm i zmęczeniem jest, więc myślę o czymś lżejszym. Jak wrócę to chcę TS na testy. .


..a tam gdzie jesteś nie mają TSow??

..różnie z wiatrem: Razor ma akurat MEGA zakres, zarówno górny, co zrozumiałe, jak i dolny, co nietypowe na C :thumb:
ale lżejszego - rozumiem - mimo niezłych sił na barze - w porównaniu do innych hardkorowych C - to dobry open C (jak TS) nieporównywalne ciśnienie na barze ma Razor, wymaga faktycznie sił w rękach, co ja akurat lubię, bo czuję go dobrze i "wiem gdzie jest"..

peace

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2015, 13:07

Ziomek. pisze:
jedi1 pisze:
Szukam czegoś spojojniejszego. W Razora łatwo się wpływać, bo to super latawiec, ale jak teraz w Polsce pływam głównie po pracy to różnie z wiatreelm i zmęczeniem jest, więc myślę o czymś lżejszym. Jak wrócę to chcę TS na testy. .


..a tam gdzie jesteś nie mają TSow??

..różnie z wiatrem: Razor ma akurat MEGA zakres, zarówno górny, co zrozumiałe, jak i dolny, co nietypowe na C :thumb:
ale lżejszego - rozumiem - mimo niezłych sił na barze - w porównaniu do innych hardkorowych C - to dobry open C (jak TS) nieporównywalne ciśnienie na barze ma Razor, wymaga faktycznie sił w rękach, co ja akurat lubię, bo czuję go dobrze i "wiem gdzie jest"..

peace


Besta akurat tu nie widzę nigdzie. Akurat o lżejszym to nie miałem na myśli sił na barze, bo do dużych jestem przyzwyczajony, ale ogólnego zachowania latawca np. tolerancji szkwałów. Będę musiał się zastanowić jeszcze, ale to wszystko mocny offtopic, więc jak coś to pogadamy gdzie indziej.

House
Posty: 249
Rejestracja: 04 cze 2009, 17:03
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post11 mar 2015, 19:55

Jedi1 to ja sporo czasu pływałem na fuelu teraz przesiadłem się na razory i co mogę powiedzieć to razory m.in.lepiej łykają szkwały a co za tym idzie po sesji czuje się odrobinę mniej zmęczony.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron