Cabrinha FX kto? co? jak?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2015, 21:27

House pisze:Jedi1 to ja sporo czasu pływałem na fuelu teraz przesiadłem się na razory i co mogę powiedzieć to razory m.in.lepiej łykają szkwały a co za tym idzie po sesji czuje się odrobinę mniej zmęczony.


..akurat nie wiem CO Razory robią gorzej od Fueli :idea:
serio :hand: - może ktoś ma jakiś pomysł?

peace

K-I
Posty: 176
Rejestracja: 19 paź 2011, 18:09
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post11 mar 2015, 22:27

Nie no błagam!Jak się nie mylę miało być o Fx ?.I znowu jest o wszystkim, to jest bez sensu. :doh:

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2015, 22:07

Tymczasem wracając do tematu, nowatorska, artystyczna idea z gwiazdorem FX'a Jacobsenem ;)

Czyli foto albumik 3D
:arrow: http://issuu.com/cabrinhakites/docs/flipbook_fx_final_2/1?e=1260245/11839838

Obrazek

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2015, 16:33

plecak wygląda j/n
Obrazek
Obrazek

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 20:31

We wczorajszej dostawie przyszły do nas świeżutkie FX'y w rozmiarach od 8 do 14. Wiszą już na wystawce naszego sklepu w Pruszkowie i są dostępne na naszej stronie internetowej.
:arrow: http://www.24surf.pl/fx-cabrinha-latawc ... -kite-2015

Dodatkowo informujemy, ze pierwsze w Polsce, oficjalne testy FX'ów startują już w weekend majowy w szkółce Board&Kite na campingu Małe Morze. :thumb:

Zapraszamy :!: :!: :!:
Obrazek

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2015, 13:23

Testy FX'a startują od jutra. :D

tadziu-t3
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2013, 11:30
Deska: Cabrinha Caliber
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 maja 2015, 12:03

Hej w majówkę w końcu dorwałem tego sprzęta, zaliczyłem na nim 2 sesje w raczej mocnym wietrze i moim zdaniem latawiec jest "Petarda" :D
Przede wszystkim ma niesamowitą windę, serio loty można na nim zaliczać konkretne i miękko lądować. Jest też bardzo szybki dzięki czemu kiteloop'y wchodzą prawie same :D .

Jeżeli chodzi o unhook'ed to zależy co kto lubi bo faktycznie, porównując go z Chaosem, daje mniej luzu na linkach. Z tego co mi udało się popływać na Chaosie to tam linki luzują się po skoku praktycznie całkowicie, na FX'sie ten luz jest dużo mniejszy, cały czas czuje się ten latawiec na barze ale ciąg jest na tyle mały że mi osobiście nie przeszkadzał w robieniu większości tricków HP( robię ich może ze 4 rodzaje, więc nie jestem na maksa miarodajny ale z moich odczuć tak to wygląda :D ) Jak już wspominałem latawiec jest szybki wiec, trzeba go pilnować szczególnie przy lądowaniu do Blind'a bo jak gdzieś ucieknie to koniec, :mrgreen: ale dzięki temu po lądowaniu szybko zaczyna ciągnąć a to czasem ułatwia odpłynięcie trick'u.

Na koniec sprawa wstawania z wody, i tu jest bardzo dobrze, FX wstaje z wody prawie bez wysiłku, przy Chaosie zdarzało się, z tym trochę zabawy (no cóż kwestia kształtu) a FX odlepia się od wody szybko i łatwo.

Zdarzyło mi się pływać na RPM'ie z 2012 roku i wydaje mi się ze te latawce są dość podobne poza tym że FX jest jednak odrobinę szybszy, ma lepszą windę i mniejsze siły na barze.

Podsumowując: moim zdaniem Cabrinha tym latawcem zrobiła robotę. Spodoba się on każdemu kto ma choć trochę freestyle'owego zacięcia ale chciałby mieć latawiec który pozwoli mu też wysoko polatać i zaliczyć od czasu do czasu freeride'ową sesje. Moim zdaniem w takiego latawca im brakowało i super że w końcu udało im się go zrobić :clap:.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2015, 14:07

tadziu-t3 pisze:Hej w majówkę w końcu dorwałem tego sprzęta, zaliczyłem na nim 2 sesje w raczej mocnym wietrze


..w mocnym wietrze - to chyba sobota? bo to jedyny dzień z mocnym wiatrem w majówkę?

trudno uwierzyć w kogoś wypinającego się lub loopującego w tym wietrze :hand:

peace

Famay
Posty: 1154
Rejestracja: 04 paź 2010, 14:46
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post04 maja 2015, 14:16

Z rana i po południu dało radę no i w czwartek też ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2015, 14:49

Famay pisze:Z rana i po południu dało radę no i w czwartek też ;)


tak, wiem, TU jest film z czwartku, z F-16, KL, i kilkoma passami

Majówka 2015 czwartek

ale silny wiatr był tylko w sobotę, mam również film z tego dnia, też z KL i UH, w godzinach szczytu - koło 14-16 , ale w tym wietrze trudno mi uwierzyć w hp i kl..

wieczorem oklapło nieco, ale było TAK nierówno, że czołóweczka PL miała problemy z prostymi passami w tej "suszarce" , dlatego trochę pozostaję niedowarkiem
tym bardziej, że z czterema passami, przy szczęśliwym rozstawieniu śmiało o TOP8 w piątkowym FORDzie można walczyć :thumb:

peace

tadziu-t3
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2013, 11:30
Deska: Cabrinha Caliber
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 maja 2015, 15:14

Ziomek. pisze:
Famay pisze:Z rana i po południu dało radę no i w czwartek też ;)


tak, wiem, TU jest film z czwartku, z F-16, KL, i kilkoma passami

Majówka 2015 czwartek

ale silny wiatr był tylko w sobotę, mam również film z tego dnia, też z KL i UH, w godzinach szczytu - koło 14-16 , ale w tym wietrze trudno mi uwierzyć w hp i kl..

wieczorem oklapło nieco, ale było TAK nierówno, że czołóweczka PL miała problemy z prostymi passami w tej "suszarce" , dlatego trochę pozostaję niedowarkiem
tym bardziej, że z czterema passami, przy szczęśliwym rozstawieniu śmiało o TOP8 w piątkowym FORDzie można walczyć :thumb:

peace


Pass'ów i Loop'ów próbowałem w czwartek kiedy, do 15 wiało idealnie na FX'a 10 metrów. W sobotę rano tak do godziny 10 kiedy jeszcze tak nie zabijało też trochę popływałem ale wtedy o loopach raczej mowy nie było, parę razy spróbowałem coś na UH, a później jak było to raczej wiadomo.

Jeżeli chodzi o moje umiejętności to to że zdarzyło mi się po parę razy w życiu, wylądować Slima czy Blinde Judge, albo zwykłego HP'ka nie znaczy że robię to na zawołanie od tak, sądzę że brakuje mi skuteczności żeby startować w zawodach ale jak nie Wierzysz, że zdarza mi się zrobić to zapraszam do relacji z Fuerty, którą niedawno wrzuciłem.

Poza tym wydaje mi się że trochę schodzimy już z tematu latawca. Mi trafiło się na nim popływać i takie są moje odczucia w tym temacie, jeżeli masz jakieś opinie na temat tego konkretnego latawca to śmiało Pisz.

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 10:51

Prezentujemy nowy film Cabrinha'y w roli głównej FX i chłopaki z team'u w tym Liam Whaley i James Boulding :D
phpBB [video]

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 13:53

Coś za mocno wieje na tym filmie albo wiatr za rzadki albo sam już nie wiem 8)

Bierz Ziomek na testa w Kite.pl mają FX teraz, bywasz często ostatnio tam.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 15:46

24SURFpl pisze:
Bierz Ziomek na testa w Kite.pl mają FX teraz, bywasz często ostatnio tam.


..pewnie, że wezmę, choć bardziej interesuje mnie jednak F reestyle niż X crossover :hand:
a w moim obecnym NICZEGO mi nie brakuje, od kiedy w 2015 dorobili mu wreszcie kiteloopy :thumb:
wolę jednak wziąć tę 10tkę w idealnych dla mnie warunkach około 20 suszarkowych węzłów , by poznać jego max, niż 10 lub 35 + węzłow, by poznać, że lata..
no i jeśli mam być szczery, choć to dla mnie mało istotne - grafiki latawców na tym filmie , mówiąc BARDZO dyplomatycznie nie powalają :?
trochę to dziwi, że topowy brand, z największą sprzedażą nie zrobi bada oczekiwań rynku w zakresie dizajnu , nawet całkowite przeprojektowanie dotychczasowego wizerunku marki (jak to zrobił BEST, który dizajnem poooszeeedł w ciągu 3 lat) , powinno się szybko Cabrini opłacić :hand:
na tym filmie i niestety nie tylko, one wyglądają jakby miały po 10 lat już :hand:

popływam chętnie, jasne.. jak to na Chaosach pływałem..

peace

enozo
Posty: 753
Rejestracja: 15 lip 2005, 16:46
Lokalizacja: Zewsząd
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2015, 12:46

Miałem przyjemność latać na FX 9.0 kilka dni temu. Wiało ponad 25 w podmuchach do 30 knt. Jedyne czego mogę się przyczepić to kolory...totalnie mi nie leżą. Natomiast jeżeli chodzi o sam latawiec to ma mega windę i trzya długo w powietrzu jest przy tym szybki ale przewidywalny...w każdym momencie wiedziałem gdzie jest latawiec. Nie ma problemów ze wstawaniem z wody itd.

Moim zdaniem jest jeden z tych latawców które powinny zostać w ofercie firmy na zawsze. A tu foteczka na potwierdzenie:

Obrazek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości

cron