wybór trapezu

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kret1980
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2010, 18:23
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 kwie 2015, 00:34

Witam, chce kupic nowy trapez do kite'a I znalazlem te trzy ktore mi sie spodobaly.
Poprosze o opinie, ewentualne plusy i minusy

http://allegro.pl/trapez-kite-prolimit- ... 78864.html

http://allegro.pl/trapez-ion-madtrixx-b ... 15393.html

http://allegro.pl/trapez-kite-ion-apex- ... 15192.html

dziekuje I pozdrawiam

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 10:19

Jeżeli szukasz dobrego tapezu i chcesz coś naprawdę bardzo wygodnego to polecam Manera EXO

Link do strony z recenzjami - http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=55038&p=420917&hilit=manera+exo#p420917

http://www.manera.com/harness/#exo-senso

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post22 kwie 2015, 10:55

problem z trapezami jest mniej wiecej jak z butami - kazdy noge ma inną, tak samo budowę ciała. Powiedziałbym ze musisz poprzymierzac i zobaczyc co najlepiej lezy, ale tak naprawde to i to ci wiele nie da, bo trapez jak zmoknie, to dopiero zaczyna pracować i sie "układać".
Mi tam manera co proponuje bartek tez sie podobała, LF ma ciekawy patent zapinania, mystic warrior klasyk na którego nitk nie narzeka... Ale znowu, wszytsko zależy od budowy ciała.

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 12:02

A ja Ci zamieszam i powiem że jak dla mnie to najlepszy jest Dakine którykolwiek model :thumbsup:

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 17:46

A gdyby wszystkie powyżśze były za drogie, to pozostaje Topowy model z firmy NP za jedyne 499zł

Duża podkładka, nożyk do linek, wygodny- thermofoam środek, hak z szybkim/prostym i niezacinającym się systemam zapinania, sztywny tył, duża rączka/mocowanie do lisza, dodatkowe małe paski ściągjące hak w dół i takie tam :wink:

:arrow: http://www.24surf.pl/NP-Trapez-Kite-Mirage-Waist-EZ-C2-harness-mystic-dakine-warrior-pyro-freestyle-kitesurfing-windsurfing-uprzaz-wave

Obrazek

Kasper
Posty: 73
Rejestracja: 07 maja 2014, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 kwie 2015, 00:37

Zainteresuj się Dakine Pyro. Można dostać roczniki '13, '14 w +/- 450 zł np surfoteka i surfchata. Ostatnio stałem przed takim dylematem i wybrałem Pyro. Warrrior wg mnie ma kiepski system zapinania haka.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 10:09

Kasper pisze:Zainteresuj się Dakine Pyro. Można dostać roczniki '13, '14 w +/- 450 zł np surfoteka i surfchata. Ostatnio stałem przed takim dylematem i wybrałem Pyro. Warrrior wg mnie ma kiepski system zapinania haka.


HA-HA-HA :lol: :lol:

DaKine za to elegancko sie KAŻDEMU wypinają same w najmniej oczekiwanych momentach :thumb:

jak ktoś uwielbia jak go plecy nawalają po 2 h sesji - "polecam" PYRO :thumb:
także amatorom otarć do mięsa, pływając bez pianki :hand:

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 11:07

w trapezach numerem 1 jest Mystic Majestic , Warrior i daleko ...... nic
miękkość , wygoda , komfort i nie podchodzą na żebra ..itd.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 12:20

wenzel pisze:w trapezach numerem 1 jest Mystic Majestic , Warrior i daleko ...... nic


ale wiesz, jeśli ktoś planuje uczyć unhook ,a nieco się boi i nie wie jak zacząć - DaKine będzie "świetnym" wyborem :thumb: ..na pewno przyjdzie z pomocą :hand:

peace

Kasper
Posty: 73
Rejestracja: 07 maja 2014, 23:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 kwie 2015, 13:31

Ziomek. pisze:
Kasper pisze:Zainteresuj się Dakine Pyro. Można dostać roczniki '13, '14 w +/- 450 zł np surfoteka i surfchata. Ostatnio stałem przed takim dylematem i wybrałem Pyro. Warrrior wg mnie ma kiepski system zapinania haka.


HA-HA-HA :lol: :lol:

DaKine za to elegancko sie KAŻDEMU wypinają same w najmniej oczekiwanych momentach :thumb:

jak ktoś uwielbia jak go plecy nawalają po 2 h sesji - "polecam" PYRO :thumb:
także amatorom otarć do mięsa, pływając bez pianki :hand:

peace


Jeśli dwa sezony pływałem w najtańszym windsurfingowym dakine, miękkim jak szmatka i obcierającym to patrząc na to jak zbudowany jest pyro to "obawiam się" że dam radę. ELO

tadziu-t3
Posty: 20
Rejestracja: 17 cze 2013, 11:30
Deska: Cabrinha Caliber
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post23 kwie 2015, 15:17

Hej ja osobiście polecam Mirage od NP, znajomy ostatnio kupił więc się przepłynąłem 2 razy i trapez, moim zdaniem, może konkurować z Warrior'em jeżeli chodzi o wygodę i jakość wykonania. Natomiast cena jest dużo lepsza. :D

Sam mam Warrior'a więc miałem szybkie porównanie.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post23 kwie 2015, 15:22

Ziomek. pisze:
wenzel pisze:w trapezach numerem 1 jest Mystic Majestic , Warrior i daleko ...... nic


ale wiesz, jeśli ktoś planuje uczyć unhook ,a nieco się boi i nie wie jak zacząć - DaKine będzie "świetnym" wyborem :thumb: ..na pewno przyjdzie z pomocą :hand:

peace



Moje osobiste doswiadczenie jest osobiscie inne, ION Vertex czy Hummer zdecydowanie lepiej leza niz Warrior i duzo mniej podchodza na klate przy czestym trzymaniu latawki w zenicie :P Do tego kilker bar mocno zapiaszczony lubi sie zacinac, w ION to sie nie zdarza :P

Pzdr.

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 21:47

Ziomek. pisze:
Kasper pisze:Zainteresuj się Dakine Pyro. Można dostać roczniki '13, '14 w +/- 450 zł np surfoteka i surfchata. Ostatnio stałem przed takim dylematem i wybrałem Pyro. Warrrior wg mnie ma kiepski system zapinania haka.


HA-HA-HA :lol: :lol:

DaKine za to elegancko sie KAŻDEMU wypinają same w najmniej oczekiwanych momentach :thumb:

jak ktoś uwielbia jak go plecy nawalają po 2 h sesji - "polecam" PYRO :thumb:
także amatorom otarć do mięsa, pływając bez pianki :hand:

peace


WTF?? :shock: :shock: :shock:

Mam Dakina drugi trapez, w sumie przepływane hmm... prawie 5 lat w tych trapezach i złego słowa nie powiem!!
Sam się odpina?? Pierwsze słyszę, może po prostu źle zapiąłeś??

Plecy mnie nie bolą a pływam w nim więcej niż 2h :thumbsup:

Otarcia, pewnie jak sobie wsypiemy kamieni pomiędzy trapez a skórę, ale tą funkcję to każdy trapez posiada :thumbsup:

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 kwie 2015, 23:39

ss7pro@gmail.com pisze:
Ziomek. pisze:
wenzel pisze:w trapezach numerem 1 jest Mystic Majestic , Warrior i daleko ...... nic


ale wiesz, jeśli ktoś planuje uczyć unhook ,a nieco się boi i nie wie jak zacząć - DaKine będzie "świetnym" wyborem :thumb: ..na pewno przyjdzie z pomocą :hand:

peace



Moje osobiste doswiadczenie jest osobiscie inne, ION Vertex czy Hummer zdecydowanie lepiej leza niz Warrior i duzo mniej podchodza na klate przy czestym trzymaniu latawki w zenicie :P Do tego kilker bar mocno zapiaszczony lubi sie zacinac, w ION to sie nie zdarza :P

Pzdr.


jakieś trapezy podchodzą do góry? zapomniałem w ogole o czymś takim :lol:

Spróbuj EXO, naprawde jeszcze nie odkryłem żadnej wady tego trapezu a pływam już drugi rok :thumb:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2015, 10:39

bartekk pisze:
Spróbuj EXO, naprawde jeszcze nie odkryłem żadnej wady tego trapezu a pływam już drugi rok :thumb:


ja wad Mystica Warriora też nie zdążyłem odkryć, ale pływam dopiero 7my? sezon :hand:

nno, chyba , że "chlapie po gębie na halsie.." :thumb:

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości