Kamerka na Kite

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post19 maja 2016, 14:59

gareon pisze:
Mikolpa pisze:Macie jakąś radę? co mogę zmienić żeby nie tracić aż tak na jakości?


Moge zrobic tutorial krok po kroku jak chcesz co trzeba poustawiac aby bylo lepiej :)

Zapodaj proszę to sam chętnie skorzystam bo też mam podobny problem ze swoim SJCAMem SJ4000.
Mikolpa pisze:Mój FOREVER SC-200 SJ4000 kręci 9 filmików po 10min

Orientujesz się czy można jakoś zmienić ustawienia żeby nagrać 1 dłuższy filmik i potem ew. samemu go pociąć? Nie bardzo mam czas na eksperymenty a czasem wolę ja decydować kiedy cięcie :wink:
Pozdr

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 maja 2016, 16:27

boldek pisze:
gareon pisze:
Mikolpa pisze:Macie jakąś radę? co mogę zmienić żeby nie tracić aż tak na jakości?


Moge zrobic tutorial krok po kroku jak chcesz co trzeba poustawiac aby bylo lepiej :)

Zapodaj proszę to sam chętnie skorzystam bo też mam podobny problem ze swoim SJCAMem SJ4000.
Mikolpa pisze:Mój FOREVER SC-200 SJ4000 kręci 9 filmików po 10min

Orientujesz się czy można jakoś zmienić ustawienia żeby nagrać 1 dłuższy filmik i potem ew. samemu go pociąć? Nie bardzo mam czas na eksperymenty a czasem wolę ja decydować kiedy cięcie :wink:
Pozdr


Też poproszę o krótki instruktarz :D choć nie wiem czy mnie na niego stać bo pewnie za sprzedaż tajnych trików słono się płaci :wink:


Blodek w mojej w ustawieniach druga pozycja to nagrywanie ciągłe. opcje: wyłącz, 3min, 5min, 10min. ja mam ustawione na 10 min czyli nagrywa aż padnie filmiki po 10 min, przerwy pomiędzy może z 2s. Jak dasz wyłącz to kamerka kręci jeden długi filmik, chyba to padnięcia baetrii ale pewności nie mam, nie testowałem.
Ja wolę te po 10 min bo mi się łatwiej je przegląda, przycina i skleja w całość. Ale fakt, te 2s przerwy pomiędzy filmikami to czasami najważniejsze 2s :wink:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 maja 2016, 16:50

O swojej kamerce muszę jeszcze coś napisać.
Po kilku pływaniach zaczęła pękać obudowa, trochę w dziwnych miejscach, zawiasy pokrywy i miejsca gdzie są śrubki mocujące szkiełko na obiektywie. Co pływanie to pęknięć więcej, napisałem do Yanosika bo od niego kupiłem, zareklamowaliśmy i dostałem nowy cały komplet :D Yanosik przyznał że nie miał do tej pory takiej reklamacji. Niestety nowa obudowa po kilku pływaniach znowu zaczęła pękać, po jednej z moich standardowych gleb :wink: pękło szkiełko w obudowie obiektywu, nie widoczne na filmikach, dałem sobie spokój z kolejną reklamacją. Niestety po ostatnim pływaniu a było mocno więc gleby też soczyste szkiełko pękło w drugim miejscu i to tak że już to widać na filmiku :? Widocznie obudowa nie wytrzymuje mojego użytkowania :?
Kupię obudowę za 40zł i będę kręcił dalej :D dokupię też dodatkową baterię za 20zł :wink: a może tak zestaw 3 baterii z ładowarką samochodową za 70zł? :think: .... o nie, lepiej nie bo kto te wszystkie filmiki będzie obrabiał :lol:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post19 maja 2016, 17:35

Mikolpa pisze:O swojej kamerce muszę jeszcze coś napisać.
Po kilku pływaniach zaczęła pękać obudowa, trochę w dziwnych miejscach, zawiasy pokrywy i miejsca gdzie są śrubki mocujące szkiełko na obiektywie. Co pływanie to pęknięć więcej, napisałem do Yanosika bo od niego kupiłem, zareklamowaliśmy i dostałem nowy cały komplet :D Yanosik przyznał że nie miał do tej pory takiej reklamacji. Niestety nowa obudowa po kilku pływaniach znowu zaczęła pękać, po jednej z moich standardowych gleb :wink: pękło szkiełko w obudowie obiektywu, nie widoczne na filmikach, dałem sobie spokój z kolejną reklamacją. Niestety po ostatnim pływaniu a było mocno więc gleby też soczyste szkiełko pękło w drugim miejscu i to tak że już to widać na filmiku :? Widocznie obudowa nie wytrzymuje mojego użytkowania :?
Kupię obudowę za 40zł i będę kręcił dalej :D dokupię też dodatkową baterię za 20zł :wink: a może tak zestaw 3 baterii z ładowarką samochodową za 70zł? :think: .... o nie, lepiej nie bo kto te wszystkie filmiki będzie obrabiał :lol:

Co do mojego SJCAMa to niestety ale też obudowa zdaje średnio egzamin :? więc Twój przypadek nie jest odosobniony... Kilka pływań temu jak jeb..ąłem latawcem o wodę po nieudanym tricku (a miałem kamerkę zamocowaną na rzepie do środkowej poprzeczki) to szkiełko obudowy obiektywu popękało od ciśnienia uderzenia o wodę :? Na szczęście miałem starą obudowę od kamerki, którą utopiłem rok temu (wtedy otworzyła mi się obudowa dyndająca na poprzeczce latawca i kamerka zrobiła plum do zatoki), więc miałem z czego przełożyć nowe szkiełko. Przyznam że jeb..ięcie było spore bo plecy bolały mnie potem przez całą sesję :wink: Ale ogólnie to myślałem że w kamerkach sportowych, a szczególnie ich obudowach kładzie się większy nacisk na tego typu rzeczy..
Dzięki za info o ustawieniach, pokombinuję przy okazji.
BTW - zabieram się za mocowanie homemade na linki coś a'la stalowy gigant sebra:
sebro pisze:W mocowaniu na linkach mocy mamy normalny obraz - woda na dole, niebo u góry :D .
Oczywiście jeden z halsów zawsze jest rejestrowany do góry nogami, ale to bardzo łatwo obrócić nawet w Movie Makerze.
Myślę, że przy tym mocowaniu kluczowe jest, żeby środek ciężkości kamery znajdował się między linkami mocy, tak jak to jest w oryginalnym mocowaniu xsories czy camrig. Wtedy w moim odczuciu stabilność jest jak najbardziej znośna.
Większość patentów w tym wątku tego nie ma, kamera jest przymocowana jakby z boku linek na jakichś płytkach i obawiam się, że kamera bardzo tańczy i się obraca. Poza tym żaden z halsów nie jest poprawnie rejestrowany, zawsze mamy obrót o 90 stopni.

W związku z tym, że oryginał kosztuje jak dla mnie absurdalne pieniądze, poszperałem w necie za samoróbkami i zainspirowany poniższym filmikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=GpkVg6c4qkM&list=WL&index=5

popełniłem z drucianego wieszaka takiego potworka :mrgreen:

Obrazek

Więcej zdjęć pod linkiem:

https://goo.gl/photos/bwNt2nBALVge7cNb9

Koszt: hmmm 3 albo 4 wieszaki bo trochę mi nie szło na początku i koncepcja się zmieniała.
Czas wykonania: 2 h łącznie z prototypami, pękniętymi drutami i popijaniem browarka :mrgreen:
Mocuję to za te oczka i wypustki za pomocą grubych recepturek - tak, tak, trzyma się znakomicie, nie sposób tego przesunąć po linkach, choć pomyślę nad czymś poważniejszym :doh: Dodatkowo jedno kółeczko "od kluczy" dla świętego spokoju.
Aha, mam latawce 5 linkowe więc zablokowanie na linkach mocy nie przeszkadza. Przy 4 linkowych trzeba by to zmodyfikować, żeby działał system bezpieczeństwa.

Efekt taki sam jak przy oryginalnych mocowaniach. Dla mnie wystarczający.

phpBB [video]


Pewnie do lekkiej poprawy kąt mocowania względem płaszczyzny linek (może wystarczy podgiąć drut), materiał (odrobinę grubszy drut w koszulce) no i sposób mocowania do linek.
Ale raczej mi się nie chce. Chyba lubię takie prowizorki :lol:


bo te Xsories w cenie wyższej od zakupu kamerki mnie zdecydowanie zniechęcają...
pozdr

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post19 maja 2016, 19:14

Mikolpa pisze:O swojej kamerce muszę jeszcze coś napisać.
Po kilku pływaniach zaczęła pękać obudowa, trochę w dziwnych miejscach, zawiasy pokrywy i miejsca gdzie są śrubki mocujące szkiełko na obiektywie. Co pływanie to pęknięć więcej, napisałem do Yanosika bo od niego kupiłem, zareklamowaliśmy i dostałem nowy cały komplet :D Yanosik przyznał że nie miał do tej pory takiej reklamacji. Niestety nowa obudowa po kilku pływaniach znowu zaczęła pękać, po jednej z moich standardowych gleb :wink: pękło szkiełko w obudowie obiektywu, nie widoczne na filmikach, dałem sobie spokój z kolejną reklamacją. Niestety po ostatnim pływaniu a było mocno więc gleby też soczyste szkiełko pękło w drugim miejscu i to tak że już to widać na filmiku :? Widocznie obudowa nie wytrzymuje mojego użytkowania :?
Kupię obudowę za 40zł i będę kręcił dalej :D dokupię też dodatkową baterię za 20zł :wink: a może tak zestaw 3 baterii z ładowarką samochodową za 70zł? :think: .... o nie, lepiej nie bo kto te wszystkie filmiki będzie obrabiał :lol:


Moje Hero2 przetrwało rozjechanie samochodem na spocie jedynie co połamały się uszy do mocowania. Szkiełko dostał koleżka z Wro i dalej mu służy.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 maja 2016, 23:44

KrisIs pisze:Moje Hero2 przetrwało rozjechanie samochodem na spocie...

bo to pewnie jest oryginał a nie jakieś czajnatałn, a mawiają że na dratowie grasuje tur ...

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2016, 13:25

Hej, Mowilem jakis czas o tutorialu do jakosci video. Generalnie problem wystepuje w momencie uploadu na youtube? Tzn na kompie wszystko ladnie wyglada a jakosc tracicie dopiero po wyslaniu na youtube ? Ja walczylem wtedy z tym uzywajac bitrate wiekszego, jednak i to powodowalo straty jakosci (czym wiecej tym mniej tracilem) ale nigdy nie bylo jak na niektorych pro filmikach :)

Rozwiązanie jest banalne ale ma tez swoje wady. Najprawdopodobniej uzywacie czegokolwiek co ma standardowo najlepsza jakosc kompresji na youtube. A sam codec ktory jest uzywany to H.265. I to wlasnie tutaj jest pies pogrzebany. :twisted:
Jest to dosc fajny kodek ktory daje sporą kompresje i dobra jakosc. Niestety youtube dziala inaczej i taki plik musi ponownie przerobic i tu tracimy na jakosci. Jeżeli chcecie miec igła jakość na youtube to musicie zmienic kodeki. Sa 2 opcje: Prores albo DNxHD. Ten 1 to applowy a ten 2 pod windowsy bardziej :). Jest jednak wada.... wielkosc pliku, sa dużo wieksze od tych w H.265. Jakosc jednak jest igła na youtube. Samo uzycie jest banalnie proste, DNxHD ma kilka opcji zaleznie od rozdzielczosci i wartosci jakosci (wiekszy/mniejszy plik).

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 lip 2016, 20:53

gareon pisze:Hej, Mowilem jakis czas o tutorialu do jakosci video. Generalnie problem wystepuje w momencie uploadu na youtube? Tzn na kompie wszystko ladnie wyglada a jakosc tracicie dopiero po wyslaniu na youtube ? Ja walczylem wtedy z tym uzywajac bitrate wiekszego, jednak i to powodowalo straty jakosci (czym wiecej tym mniej tracilem) ale nigdy nie bylo jak na niektorych pro filmikach :)

Rozwiązanie jest banalne ale ma tez swoje wady. Najprawdopodobniej uzywacie czegokolwiek co ma standardowo najlepsza jakosc kompresji na youtube. A sam codec ktory jest uzywany to H.265. I to wlasnie tutaj jest pies pogrzebany. :twisted:
Jest to dosc fajny kodek ktory daje sporą kompresje i dobra jakosc. Niestety youtube dziala inaczej i taki plik musi ponownie przerobic i tu tracimy na jakosci. Jeżeli chcecie miec igła jakość na youtube to musicie zmienic kodeki. Sa 2 opcje: Prores albo DNxHD. Ten 1 to applowy a ten 2 pod windowsy bardziej :). Jest jednak wada.... wielkosc pliku, sa dużo wieksze od tych w H.265. Jakosc jednak jest igła na youtube. Samo uzycie jest banalnie proste, DNxHD ma kilka opcji zaleznie od rozdzielczosci i wartosci jakosci (wiekszy/mniejszy plik).

:shock:
Wielkie dzięki za info. Wytestuje przy najbliższym filmiku.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post21 lip 2016, 14:15

Czy ktoś wie gdzie dostanę okrągłe płaskie "szkiełko" do obudowy kamerki sj4000/gopro3? Niestety muszę wymienić bo mi się na tyle porysowało, że filmy kręcone w obudowie mają zamglenia w niektórych miejscach...
A może ktoś ma używaną obudowę na sprzedaż po taniości?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 lip 2016, 14:43

boldek pisze:Czy ktoś wie gdzie dostanę okrągłe płaskie "szkiełko" do obudowy kamerki sj4000/gopro3? Niestety muszę wymienić bo mi się na tyle porysowało, że filmy kręcone w obudowie mają zamglenia w niektórych miejscach...
A może ktoś ma używaną obudowę na sprzedaż po taniości?

Ja zainspirowany twórczą pracą sebra postanowiłem zrobić szkiełko sam :D kupiłem za 8zł okulary ochronne w casto i wyciąłem :D pierwsze nie wyszło ale drugie jest idealne. Założone i w zlewie szczelne. Jak coś solidnie powieje to przetestuje w boju :D

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post22 lip 2016, 00:56

Mikolpa pisze:Ja zainspirowany twórczą pracą sebra postanowiłem zrobić szkiełko sam :D kupiłem za 8zł okulary ochronne w casto i wyciąłem :D pierwsze nie wyszło ale drugie jest idealne. Założone i w zlewie szczelne. Jak coś solidnie powieje to przetestuje w boju :D

Czym ciąłeś? Dużo szlifowania brzegów było?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 lip 2016, 08:44

boldek pisze:
Mikolpa pisze:Ja zainspirowany twórczą pracą sebra postanowiłem zrobić szkiełko sam :D kupiłem za 8zł okulary ochronne w casto i wyciąłem :D pierwsze nie wyszło ale drugie jest idealne. Założone i w zlewie szczelne. Jak coś solidnie powieje to przetestuje w boju :D

Czym ciąłeś? Dużo szlifowania brzegów było?

Dremelem, grubą tarczą. Przy mojej słabej precyzji trwało to z 15min. Sporo szliwowałem żeby to było kółko o nie kwadrat :wink:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości