Kamerka na Kite

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
MaciejP
Posty: 112
Rejestracja: 07 maja 2014, 08:58
Dostał piwko: 3 razy
 
Post17 maja 2016, 10:18

A ktoś ma lub testował Xiaomi Yi ? Cena atrakcyjna, jakoś też wygląda spoko ?? Zastanawiam się pomiędzy Xiaomi a SJ4000.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2016, 20:38

Ja mam. Dość długa żywotność baterii, masa dostępnych akcesoriów, dobra aplikacja mobilna, ŚWIETNA ŁĄCZNOŚĆ WFII z telefonem.

skusiła mnie ta http://www.spidersweb.pl/2015/11/xiaomi-action-cam-recenzja.html recenzja

Kupiłem przez Allegro, ale od sprzedawcy, który miał to już w PL (nie daj się skusić tanim ofertom, z terminem dostawy powyżej 7 dni). Z tego, co wiem, to jest już oficjalny DYSTRYBUTOR na PL.

Mam porównanie tylko z GP3 i bardziej pasi mi YI- być może przez pryzmat ceny (za kamerę z kompletem akcesoriów zapłaciłem w sumie ok 600 pln- no i faktura na firmę;))

Awatar użytkownika
madrej
Posty: 126
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:05
Deska: 50/50
Latawiec: FX
Lokalizacja: Świdwin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 maja 2016, 21:17

Miałem i polecam, przy zamówieniu z chin wyszło mi trochę ponad 300zł za kamerę plus obudowę i jakieś uchwyty z tym że dolar był wtedy tańszy, no i na żadne cło nie trafiłem :D Po korekcie ostrości obraz całkiem przyjemny, bateria przy 1080p i 60 klatkach trzymała jakieś 40min z tym że cena baterii też jest śmieszna więc miałem 3 :D
Niestety długo się nią nie na cieszyłem bo przez głupotę ją utopiłem :doh:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 maja 2016, 10:47

madrej pisze:Miałem i polecam, przy zamówieniu z chin wyszło mi trochę ponad 300zł za kamerę plus obudowę i jakieś uchwyty z tym że dolar był wtedy tańszy, no i na żadne cło nie trafiłem :D Po korekcie ostrości obraz całkiem przyjemny, bateria przy 1080p i 60 klatkach trzymała jakieś 40min z tym że cena baterii też jest śmieszna więc miałem 3 :D
Niestety długo się nią nie na cieszyłem bo przez głupotę ją utopiłem :doh:

40 min no to rewelacja Hero 3 trzyma 90 min i wszyscy marudzą że za krótko.

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2016, 14:32

Warto dobierać kamerkę pod swoje konkretne upodobania i sposób, w jaki będzie się ją potem użytkować.

Ostrość czy rozdzielczość filmu to przecież nie wszystko. Ważny jest też sposób obsługi, długość pracy na baterii, dobieranie ekspozycji i balansu kolorów. Nie wyobrażam sobie np. wymiany baterii na plaży co 40 min (piasek, późniejsze parowanie), albo ręcznego ustawiania balansu bieli lub ekspozycji co jakiś czas, bo akurat zmieniło się światło - kamera sportowa ma to robić automatycznie i w miarę trafnie.

Dlatego w moim przypadku od razu odpadł SJ 4000 i jego klony z uwagi na słabiutką baterię i tragiczny balans kolorów. Ekran mi nie potrzebny bo i tak w słońcu niewiele widać, poza tym skraca czas pracy na baterii.
Xiaomi wykluczyłem przez obsługę możliwą tylko za pomocą wifi... to jak mam zmienić tryb pracy na plaży lub na wodzie? Biec do auta po smartfona? :lol:

Na kite chciałem maksymalnie prostej kamerki, która będzie mała i lekka, długo podziała, będę ją mógł obsłużyć w każdych warunkach (nawet zimą w rękawicach z dwoma palcami), ze znośną jakością (amatorsko innej i tak nie osiągniemy w tych produktach, niezależnie od specyfikacji). Do tego w miarę tania, żeby nie było szkoda. Padło na podstawową Hero. Jestem świadomy jej ograniczeń, które akurat dla mnie są nieistotne. Za to trzyma 3 godziny, nie muszę walczyć z obsługą, trafia z ekspozycją i kolorami, mała, lekka.

p.s. miałem AEE S71 z super parametrami i jakością, wszystko można było ręcznie ustawić, cuda na kiju, tylko szkoda, że była wielkim ciężkim klockiem a obsługa na wodzie była niemożliwa - oddałem po dwóch dniach.

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 07:36

Xiaomi MOŻNA obsłużyć snartfonem, ale NIE TRZEBA

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 08:31

Rozumiem, że bez wifi w Xiaomi można tylko przechodzić między trybami wideo i foto.
Ale już nie można np. zmienić fps lub ustawić zdjęć w interwałach, ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje małego wyświetlacza lub jakiegoś innego patentu, na którym widać parametry pracy.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post19 maja 2016, 09:09

sebro pisze:Ale już nie można np. zmienić fps lub ustawić zdjęć w interwałach, ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje małego wyświetlacza lub jakiegoś innego patentu, na którym widać parametry pracy.

Naprawdę macie potrzebę żeby dłubać cały czas w tych parametrach? Moim zdaniem to wszystko powinno być maksymalnie proste, szybkie w odpaleniu, bez zbędnych dodatkowych klocków i mieścić się w garści ...

Awatar użytkownika
madrej
Posty: 126
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:05
Deska: 50/50
Latawiec: FX
Lokalizacja: Świdwin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 maja 2016, 09:25

Ja też po ustawieniu xiaomi z poziomu tel według potrzeb, potem chyba z raz się bawiłem z podpiętym telefonem. Wystarczy odpalić i nagrywać :thumb:

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 09:42

zaaaak pisze:
sebro pisze:Ale już nie można np. zmienić fps lub ustawić zdjęć w interwałach, ponieważ najzwyczajniej w świecie brakuje małego wyświetlacza lub jakiegoś innego patentu, na którym widać parametry pracy.

Moim zdaniem to wszystko powinno być maksymalnie proste, szybkie w odpaleniu, bez zbędnych dodatkowych klocków i mieścić się w garści ...


Mam takie samo zdanie.
Potrzebuję: film w dwóch rodzajach fps i zdjęcia normalne/interwał, rozdzielczość wystarczy 720p. Żadna filozofia, ale chciałbym móc to ustawić nad wodą jak sypie piachem, świeci w pysk itd.
Dlatego uważam, że trzeba dobierać kamerkę pod swoje konkretne potrzeby na kite, absolutnie nie brandzlować się porównaniami ostrości i analizą pojedynczych pixeli :doh:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 maja 2016, 11:27

sebro pisze:
Dlatego w moim przypadku od razu odpadł SJ 4000 i jego klony z uwagi na słabiutką baterię i tragiczny balans kolorów. Ekran mi nie potrzebny bo i tak w słońcu niewiele widać, poza tym skraca czas pracy na baterii.



Mój FOREVER SC-200 SJ4000 kręci 9 filmików po 10min, przy temp -3 bateria starczała na 7x10min, w zimniejszych warunkach nie testowałem. Ekran przydał mi się do regulacji ustawień i teraz jest w zasadzie zbędny ale nie przeszkadza bo po 30s (co trzeba ustawić) się wyłącza więc nie zużywa baterii.

Co do jakości kręcenia to mi ona wystarcza, jak jest słońce to kolory jak dla mnie ok, przy chmurach trochę się robi wszystko ciemne. Ale wkurza mnie to to że po obróbce w Windows movie maker jakość spada, a po wrzuceniu na yotube spada jeszcze bardziej. Filmiki kręcone w 720 ale po poskładaniu i wrzuceniu na yotube wyglądają dużo gorzej więc kręcę w 1080 i wtedy w miarę to na yotube wygląda no ale zajmuje sporo więcej. Macie jakąś radę? co mogę zmienić żeby nie tracić aż tak na jakości?
Sami oceńcie
phpBB [video]

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 12:20

Może komuś ułatwi to wybór:
Polecam porównanie z min. 15,26,27.

phpBB [video]

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 maja 2016, 13:13

Sebro a porownywałeś może hero z session?

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 13:56

Mikolpa pisze:Macie jakąś radę? co mogę zmienić żeby nie tracić aż tak na jakości?


Moge zrobic tutorial krok po kroku jak chcesz co trzeba poustawiac aby bylo lepiej :)

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2016, 14:37

Mikolpa pisze:Sebro a porownywałeś może hero z session?


Nie brałem Session pod uwagę, dla mnie za droga. Natomiast bardzo mi się podobają jej wymiary, lekkość, brak obudowy, możliwość dowolnego obracania o 90 stopni - to wszystko daje fajne możliwości montażu, których nie mają pozostałe. Podobno słabsza jakość niż 4 ale mi to osobiście wisi.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron