Buty Liquid Force LFK

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
DeadMan
Posty: 67
Rejestracja: 08 lip 2015, 18:09
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 lip 2015, 20:32

Uszanowanie.

Od początku tego sezonu miałem przyjemność pływać w nowym modelu butów marki Liquid Force, oznaczonym "LFK" - i w związku z tym chciałem się z wami podzielić moimi odczuciami..

Pierwsze co przykuło moją uwagę do tych butów to ich waga - są wręcz skandalicznie lekkie
Firma liquid force deklaruje, iż są to najlżejsze buty na rynku i śmiem twierdzić, że mają rację ;-)

Druga rzecz jaką zauważyłem, to jakość wykonania - but jest zarówno szyty jak i klejony.
LF słynie z tego, że od lat produkuje sprzęt na najwyższym poziomie jakości – i w tym przypadku nie można im nic zarzucić.

Kolorystyka to rzecz gustu, dlatego nie będę dewagował na ten temat ;-)

Natomiast to co przykuwa uwagę na początku (waga i jakość wykonania), jest tylko przystawką do tego co nas czeka po włożeniu nogi.. tutaj zaczyna się magia.
Często gęsto miałem problem z dopasowaniem buta ze względu na szerokość jaką oferowały mi dotychczasowe modele, zazwyczaj było tak: but był na mnie dobry na długość, jednak noga przesuwała mi się to lekko w w prawo, to lekko w lewo przy lądowaniach. W LFK ten problem zniknął bezpowrotnie, stopa jest świetne trzymana z każdej strony, a profilowana cholewka za kostką przy achillesie dodatkowo podwyższa komofort pływania I pewność trzymania.

System zapinania jak dla mnie jest najlepszym wyborem ze wszystkich dotychczasowych - połączenie sznurówki z knagą I rzepu w moim odczuciu to rozsądny kompromis pomiędzy samymy sznurówkami, a samymi rzepami. Sznurówka ma to do siebie że ściąga but z większą siłą i ma więcej miejsc podparcia co powoduje lepsze dopasowanie się dolnej części buta do stopy. Liquid Force ponownie (tak jak w modelu SYNERGY) połączył te dwa rozwiązania, i bum! Mamy coś fajnego - zarówno łatwego w zakładaniu i dobrze trzymającego stopę.

Z istotnych aspektów wspomnę jeszcze o trzymaniu kontroli nad deską - jest bardzo dobrze. Kto pływa w butach dosknoale wie jak wygląda przesiadka ze strapów. W Liquidach LFK już od jakiegoś czasu jest stosowana pianka “impact” na poderzchwie - na tyle miękka, żeby maksymalnie nam uprzyjemnić twarde lądowania, ale też nie przesadzona w drugą stronę – tak aby "feeling" deski był na odpowiednim poziomie.

Jedyne co pozostaje dyskusyjną sprawą, a nawet lekką kontrowersją to jakość śrubek, które otrzymujemy od producenta.. jeśli często przekręcamy się ze strapów, albo zmieniamy blat, to śruby dosyć szybko zaczną się wyrabiać (krzyżak). Problem znika jeśli buty odkręcamy okazyjnie. Na szczęście jest to element buta, który możemy bardzo łatwo zastąpić wpadając po drodze na spot do sklepu metalowego ( nie mylić z monopolowym :D ).

Butów używam od początku sezonu – bez śladu zużycia, bez śladów rozklejania się, czy rozchodzenia w środku.
Na codzień współpracują z takimi deskami jak F-one TRAX i Nobile 50/50.

hi5 i dozo na wodzie.

Obrazek

Obrazek

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2015, 17:21

Potwierdzam buty są mega lekkie, wygodne, no i jak narazie nic się nie dzieje. Mam je od marca.

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 sie 2015, 20:15

Gdzie można je kupić i za ile mniej więcej?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post02 sie 2015, 21:42

Slowo daje, zablokowalbym na forum pisanie bez logowania...

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 sie 2015, 18:20

Rajlor pisze:Gdzie można je kupić i za ile mniej więcej?


Stacjonarne sklepy KiteOffer (Władysławowo, Jastarnia) lub telefonicznie (telefon z ich strony internetowej) się kontaktować. Kosztują około 1350 zł. ;)

Hydrosfera.pl
Posty: 139
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Tczew / Władysławowo
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2016, 09:54

Cześć,
jakby ktoś potrzebował buciki LFK to od tego sezonu mamy je w ofercie:
http://hydrosfera.pl/category,742,Wi%C4 ... .html,,743

Schodzą dość szybko więc łapcie póki jest rozmiar ;)

krzyniu
Posty: 7
Rejestracja: 03 lip 2013, 22:13
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 cze 2016, 18:17

Powiem wam kilka słów na temat butów Liquid Force LFK które używam od ponad roku. Jest to najnowszy i zarazem najlżejszy model z gamy butów kitowych Liquid Force . Cechuje się łatwością w zakładaniu dzięki uszku z tyłu buta, które umożliwia założenie buta jedną ręką. Jeśli chodzi o wiązanie butów jest to bardzo prosta czynność, którą ułatwia rzep na górnej części buta,dolna część butą ściągana sznurówką. Aktualnie po ponad roku używania butów LFK mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że zrobili kawał dobrej roboty. Buty praktycznie w ogóle się nie rozeszły i pomimo wielu godzin na plaży nie wyblakły. Jedyną wadą którą mogli by poprawić jest wnętrze buta a dokładniej jego materiał,który stracił kolor od słońca. Jeśli chodzi o odczucia z pływania to jestem bardzo zadowolony buty nie uwierają i poprzez ich niską wagę praktycznie nie czuć ich na nogach , sznurówki trzymają bardzo dobrze ale jak w każdych butach trzeba je docisnąć po mocniejszej glebie czy dłuższym czasie pływania.

Zalety:
niska waga
łatwe zakładanie i wiązanie
mocny materiał ( nie traci koloru)

Wady:
wnętrze buta traci kolor

13493643_1198585770185327_1860083285_o.jpg
13493643_1198585770185327_1860083285_o.jpg (191.94 KiB) Przejrzano 2790 razy


13499422_1198585973518640_864272262_o.jpg
13499422_1198585973518640_864272262_o.jpg (162.43 KiB) Przejrzano 2790 razy


Pozdro


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron