Doustne mocowanie GoPro

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 paź 2019, 09:31

heja banana pisze:A jak ze stabilizacją? W niektórych mocowania widziałem że gąbka opiera się o brodę, a tutaj chyba nie:) mocowanie nie lata? Filmy są stabilne?

Tak się zastanawiam jeszcze czy pływając z takim mocowaniem albo trzeba je trzymac w ustach albo dłoni? Bo niby jest leash ale jak puszczę to będzie kamera fruwac na nim?:) Czy jest opcja przyjęcia kamery w jakieś inne mocowanie podczas plywania?


Stabilizacja super, bo trzyma się sztywno głowy i jeżeli głowa nie lata to ten patent także. Ustniki typu garda bokserska testowałem i brało mnie na wymioty a przy tym wlot powietrza do japy jest na stałe otwarty więc przy glebie idzie się solidnie opić wody z Zatoki :) Tutaj zamykasz buzie i wszystko. Ponadto te gardy całe śmieszne są gumowe i latają jak głupie. Gąbka oparta na brodzie je troche stabilizuje, ale szału nie ma. Tutaj sztywno jak szczena bo lity wysokiej jakości plastik.

Dużą zaletą tego mocowania jest także możliwość wyjęcia w każdej chwili i możliwość robienia ujęć z ręki itp. Dobrze też leży na ziemi, więc robi za statyw, a można też zahaczyć o rurkę, płotek cokolwiek i powiesić. Fakt jest taki, że 95% czasu mam to zamocowane na kamerce i gdybym miał mieć jeden jedyny uchwyt, to bez dwóch zdań byłby to ten. Nawet jak nie używam to zahaczam np. o pasek od spodni i sobie elegancko dynda z boku. Fajnie też się składa w okół kamerki dodatkowo osłaniając ekran z tyłu :)

Na prawdę rewela, warto dać te sto coś złotych. Zasadniczo nie mam do czego się przyczepić oprócz jednej rzeczy - w zestawie nie ma śruby, ale z tym nie ma problemu. Jednakże płacąc za kawałek plastiku ponad stówę wydawałoby się, że śrubę z kwasówki mogą rzucić...

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 paź 2019, 10:30

heja banana pisze:A jak ze stabilizacją? W niektórych mocowania widziałem że gąbka opiera się o brodę, a tutaj chyba nie:) mocowanie nie lata? Filmy są stabilne?

Tak się zastanawiam jeszcze czy pływając z takim mocowaniem albo trzeba je trzymac w ustach albo dłoni? Bo niby jest leash ale jak puszczę to będzie kamera fruwac na nim?:) Czy jest opcja przyjęcia kamery w jakieś inne mocowanie podczas plywania?


Najłatwiej to schować pod piankę jak nie filmujesz :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post29 paź 2019, 11:35

jedi1 pisze:
heja banana pisze:A jak ze stabilizacją? W niektórych mocowania widziałem że gąbka opiera się o brodę, a tutaj chyba nie:) mocowanie nie lata? Filmy są stabilne?

Tak się zastanawiam jeszcze czy pływając z takim mocowaniem albo trzeba je trzymac w ustach albo dłoni? Bo niby jest leash ale jak puszczę to będzie kamera fruwac na nim?:) Czy jest opcja przyjęcia kamery w jakieś inne mocowanie podczas plywania?


Najłatwiej to schować pod piankę jak nie filmujesz :)


Ja mam karabinek na trapezie z tyłu gdzie pałąk i elegancko gopro z tym uchwytem się wpina tak, ze sobie dynda i nie przeszkadza. No i nie gryzie pod pianką bo gopro to jednak spory klocek :)

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 paź 2019, 17:35

Dzięki za pomoc:) szukając tego sprzętu trafiłem na temat o nim na forum i chyba faktycznie to jest to.

Jakby ktos wiedział czy i gdzie to można dostać w Polsce to byłoby super:) Jeśli nie to trzeba będzie zamawiać z zagranicy.

E: okazuje się że dostawa 5$ więc nie ma dramatu. Po informacjach w watku o Prostandard spodziewałem się czegoś gorszego:)

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post02 lis 2019, 19:06

kuicets pisze:Mam to, trochę drogie ale rewelacja:

https://www.prostandard.com/products/the-grill-mount

Moczymy we wrzątku i dopasowujemy do swojej szczęki. Trzyma jak żyda za serce bez mocnego ściskania. Nigdy mi nie wypadło, rzygać się nie chce A przy tym można gadać i normalnie oddychać. Petarda.

To jest jedno z nalepszych. Praktycznie nie wypada z ust przy grubej glebie. Niestety zjadłem juz 2 szt.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 lis 2019, 23:00

Tzn.? Jest nietrwałe?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post05 lis 2019, 22:46

heja banana pisze:Tzn.? Jest nietrwałe?

Jedno i drugie połamane w trakcie pływania w okolicy mocowania kamery.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post06 lis 2019, 13:44

KrisIs pisze:
heja banana pisze:Tzn.? Jest nietrwałe?

Jedno i drugie połamane w trakcie pływania w okolicy mocowania kamery.


Reklamowałeś? Miało być niezniszczalne i gwarancja na amen. Trzeba do nich napisać, to powinni wysłać nówkę sztukę.

Awatar użytkownika
mattlemarc
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:13
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2020, 14:06

KrisIs pisze:oto mi biegało więc najlepiej żeby kobieta to zademostrowała bez skojarzeń
Obrazek

ładne zdjęcie! <3

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post16 lip 2020, 08:47

Używacie leasha do tych uchwytów? Doszedl do mnie grill mount od prostandard i zastanawiam się jak zabezpieczyć kamere. Jakaś linka? Może taka sprezynka?

https://allegro.pl/oferta/elastyczna-smycz-sprezynka-do-kluczy-karabinczyk-8452575955

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2020, 10:01

Sprężynka fajna. Ja używam tasiemki doczepionej do zamka pianki ale minusem jest że ze względu na swoją długość (by kręcić również z ręki) czasem pojawia się w kadrze.

Awatar użytkownika
kaczmimo
Posty: 123
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:29
Deska: E8 Master C+ 139 cm
Latawiec: E8 RS 12-9-7
Lokalizacja: Pucka_Bay
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post16 lip 2020, 10:36

Grzegorz KiteLife pisze:Sprężynka fajna. Ja używam tasiemki doczepionej do zamka pianki ale minusem jest że ze względu na swoją długość (by kręcić również z ręki) czasem pojawia się w kadrze.


Czy przy mega nieszczęśliwym zbiegu okoliczności, jeśli jest długa to nie może czasem okręcić się wokół szyi?
Zastanawiałem się jak przyczepić okulary do pianki, to przy backzip sprawa prosta, ale przy Froncie (zimne to lato :lol: ) linka robi się dłuższa...

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post16 lip 2020, 13:20

Ja nie zabezpieczam, boję się że coś się zawinie A na prawdę to z japy nie ma szans wylecieć. Jeżeli dzwon taki solidny że kamerka wyleci to chyba najmniejsze zmartwienie ta kamerka.

Zresztą przy dramacie reakcja naturalna to zacisk szczęki :D

Powiesilem jedynie karabinek z tylu trapezu, że jak mi się znudzi trzymanie gopro w japie to tam zapinam i sobie dynda.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post16 lip 2020, 18:49

Mam front zipa i do zamka mam podczepione linki do czapki i okularów. Myślę że są za krótkie żeby zrobić krzywdę.

Dodałem linke do kamerki ale jesy długa i dlatego myślę nad taką sprezynka.

Przy kamerze masz pętle? W jaki sposób podpinasz do karabińczyka?

Ja póki co chowam pod klapę frontzipa:)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post16 lip 2020, 23:26

Mam ten pro standard i jak złapie karabinkiem nie za duzym w połowie to wisi. Trochę się plastik rysuje ale kosmetyka.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości