Porównanie butów

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
makolek
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2015, 23:39
Kontaktowanie:
 
Post29 sie 2015, 15:19

Z tych modeli, które podałeś uważam że pierwszy model powinien się sprawdzić

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post29 sie 2015, 19:25

Hanabero pisze:Juz sprawdzałem ale nie dowiedziałem sie nic na temat franków. Ciekawie mnie czy nie będzie on za miękki po za tym słyszałem ze te sznurki ciagle puszczają i trzeba na supły wiązać


Trzeci sezon pływam w Frankach (dla porównania One'y też znam dobrze bo pływam w nich na wake'u) i nie, nie będą za miękkie. Nogę trzymają bardzo dobrze a to, że trochę bardziej niż One'y pracują przód-tył na wysokości kostki w niczym nie przeszkadza.

Tak - we wszystkich Ronixach do 2014 (w 2015 nie pływałem) puszczają po jakimś czasie stopery sznurówek. Ja wiążę pętelkę i mi nie robi, jak komuś przeszkadza to albo wymiana sznurków co dwa miesiące, albo niech szuka innego producenta.

Co do RADów - różnica wykonania i materiałów (miekkość wkładki, komfort) w stosunku do butów Ronixa to jak porównanie tapicerki w Oplu Astrze i S-klasie

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post29 sie 2015, 21:57

RAD'y vs ronixy wdł. mistrza Polski

https://marekrowinski.wordpress.com/201 ... -o-modzie/

Hanabero
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2012, 09:28
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 sie 2015, 12:08

Dzięki za odpowiedzi i rady, mocno mi pomogliscie :thumbsup:

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post30 sie 2015, 16:08

Na jakie się w końcu zdecydowałeś? Daj znać, jak się sprawują, bo też się przymierzam na przyszły sezon :thumbsup:

Hanabero
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2012, 09:28
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 1 raz
 
Post30 sie 2015, 18:00

Chyba franki :) jasne dam znac !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post31 sie 2015, 11:59

Uważaj jednak na RONIXY. Zapowiadało się ,że model na 2015 to nowa konstrukcja i wszystko będzie super. Widziałem wczoraj PRESTON'y 2015 po 1.5 miesiąca pływania. Masakra. Stopery sznurówek oczywiscie dalej puszczają wiec wszystko znowu na supełki trzeba wiązać. Poprawili na pewno łączenie buta, na spodzie tam gdzie kiedys wszystko się pruło teraz jest ok ale co z tego skoro wewnątrz cały tył puścił - odklejony na maksa i pianka czy co to tam jest w kawałkach pływa już na helu. Generalnie dalej do dupy. Chyba już lepiej RAD'y Slinga brać. Nie widziałem żeby ktos mial problemy z nimi.

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post01 wrz 2015, 10:39

Między Prestonami a Frankami jest jakieś 400 zł różnicy... Może właśnie dlatego?

Przypomniało mi się jeszcze, że Liquid Force ma udany model - LFK - www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f= ... fk#p459754

paralizator
Posty: 730
Rejestracja: 14 wrz 2008, 18:08
Deska: Joke
Latawiec: Razor 13,11,9
Lokalizacja: wAWA
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 wrz 2015, 21:23

Ja plywalem 2 sezony ma One-ach. Powiem tak. Nie będę sciemnial bo nie lubię. Dostałem Jobe Liberty od sponsora na wake. Kocham kite a w strapach nie umiem już pływać :) Myślałem sobie... sprzedawać ronixy czy zostawiać sobie do kite? Sprzedałem. Dostalem Jobe i myślałem że na kite będzie w nich lipa. Na dzień dobry zaskoczyły mnie swoją wagą. Bardzo lekkie - eeeeee jak namokną będzie masakra. Okazało się że nie :) Byłem teraz 2 tygodnie nad morzem - plywalem 2 tygodnie dzień w dzień na nich i nie odczułem znaczącej różnicy. Na pewno stopery po sezonie pływania dzień w dzień nie puszczają. Waga porównywalna z Ronix One, nie prują się no i teraz są na wyprzedaży w ......(ten kto będzie chciał to znajdzie, podpowiem że polski sklep) za 1200 zł na wyprzedaży modeli z 2015 r. Taka mala różnica ;)

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 wrz 2015, 10:51

Obrazek

Mam LFK od marca, pływam w tygodniu kilka razy jak nie wake to kite, dotychczas wyblakła mi tylko pomarańczowa wkładka, cała reszta jest nie naruszona :idea:

Na pewno najlżejsze buty w jakich pływałem

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 wrz 2015, 00:06

Zakupiłem w końcu butki airush core. Zaliczyłem w nich na razie dwie sesje, dość porządne i długie w fajnych warunkach (kto był w ten weekend na półwyspie ten wie :) ) Generalnie wrażenia są bardzo dobre, co do samego wypinania się jest dużo lepiej :clap: Kwestia wygody, buty troszkę szorują, miał ktoś z Was coś takiego?
Obrazek.

Są dosyć miękkie i dobrze trzymają stopy. Niestety, troche się luzuje zacisk ze sznurka i rzepy po kilku(nastu) skokach i trzeba dociągać. :roll: Może to minie jak się wyrobią, kto wie. Real photo później :



Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post24 maja 2017, 15:46

Podbije temat, jakie w tej chwili polecacie buty lub w jakich obecnie pływacie ?

Płyłem kilka sezonów w butwach OG Boots bo miałem do zestawu od wake. Ten cały sprzęt sprzedałem i teraz rozglądam się za nowymi butami.

Ronix One, Frank, Kinetic ?? (który jest podobno z twardością czymś pomiędzy One a Frankami). Nie jestem jakimś estetą, ale kolorystycznie Frank 2014 był idealny, potem 2015, 2016 było dużo gorzej a 2017 to już masakra kolorystyczna :doh:

Oczywiście inne firma też wchodzą w grę. Raczej sznurówki niż rzepy chyba, że teraz jest jakiś system rzepów, których nie trzeba poprawiać po 10 skokach.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post25 maja 2017, 12:29

http://liquidforcekites.com/product/int ... stems/lfk/

Ja na przyklad od zeszlego roku mam niebieskie LKF'y. Mi odpowiadaja, dobrze trzymaja stope, dobrze wykonane, sznurowki trzymaja, co prawda nie plywalem w nich zbyt duzo zeby pisac o trwalosci, ale wydaja sie calkiem solidne. Ja w kazdym razie jestem zadowolony.

24SURFpl
Posty: 1146
Rejestracja: 09 paź 2009, 16:35
Deska: Cabrinha
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Pruszków (k.Wa-wy)
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2017, 13:03

Polecamy buty Cabrinha H3 w których już 3 sezon pływa już nasz rider Marek Rowiński JR. . Jest to już 3 generacja butów ,które się różnią jedynie designem . Rzepy po 3 sezonach użytkowania trzymają bez problemu , but nie mięknie , nie rozklejają się , szwy trzymają od oryginalności bez zmian .

W ofercie mamy ostatnie pary z rocznika 2016 .
Więcej info pod
605 327 791
info@24surf.pl

Obrazek

Karol_Xka
Posty: 84
Rejestracja: 22 sty 2013, 15:43
 
Post25 maja 2017, 14:34

Polecam Ronix, bo te buty nic nie ważą w porównaniu do konkurencji. Lace locki są poprawione w stosunku do lat <2015. Jak się zużyją to wimiana na sznurówki Liquid Force i masz najlżejszy, najwygodniejszy i najlepiej trzymający but na rynku. Polecam modele z feetbelt (pasek który wraz ze sznurówkami zaciska się nad kostką) One, Kinetik, Parks różnią się głównie sztywnością. Buty w bezszwowej technologi łączenia z płytą Brainframe - czyli wyeliminowany problem z odpruwającym się butem od płyty.

http://makanisurfshop.com/wakeboarding- ... makanisurf

Obrazek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron