ciepłe piany

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 paź 2015, 23:16

Szukam piany na jesienne plywanie, macie jakieś pomysłu? Jakie są wasze doświadczenia z ciepłymi piankami i temperaturami:)


Z góry dzięki za odp:)

twigg
Posty: 33
Rejestracja: 14 sie 2013, 19:51
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 paź 2015, 00:24

Podepnę się pod temat, bo też szukam pianki.

Co jest dla mnie ważne:
- Front zip.
- szybko schnąca
- zapewniająca komfortowe pływanie od kwietnia do listopada
- Cena : fajnie by było zamknąć się w 900-1000, ale budżet zwiększe jeśli będzie warto.

Drugorzędne kryterium: fajnie jakby nie była czarna, tylko miała jakieś żywe kolory (aby w razie czego łatwiej mnie można było znaleźć na wodzie albo pod)

Obecnie na oku mam 2 modele :
Oneil hyperfreak i rrd fahrenheit.

Ktoś coś o nich?
Inne propozycje też mile widziane.
Dzięki.

Awatar użytkownika
robi69
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009, 17:17
Deska: nobile NHP Split
Latawiec: Ozone, Wainman
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post05 paź 2015, 08:27

Polecam Oneill.
Mam psycho 1 5/3 mm oraz 3/2 mm z zamkiem z tyłu. Używam kilka sezonów. Materiał z którego jest wykonana (Technobutter) jest bardzo ciepły oraz mega rozciągliwy. Bardzo szybko schną i są lekkie. Hyperfreak oraz Psycho są wykonane z tego samego materiału a różnią się zapięciem (przód/tył) .Pianki są w różnych kolorach.
W kite24.pl mają duży wybór.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 09:47 przez robi69, łącznie zmieniany 4 razy.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 paź 2015, 09:26

ja też polecam coś z materiału technobutter 2 generacji. Neopren baaardzo ciepły, elastyczny, szybkoschnący. Modele z O'neilla w jakich został użyty to Psycho 1, Psycho 3, Psychotech, Psychofreak i Psycho ONE. Mamy teraz wyprzedaże więc na bank coś wybierzesz - jest też ciepła pianka O'neill Hyperfreak / Pyrotech z technobutterem pierwszej generacji, który ma bardzo podobne właściwości - minimalnie ustępuję TB2, ale i tak termicznie te pianki to światowa czołówka. kontakt do mnie andrzej@kite24.pl / strona http://www.kite24.pl / priv. Dla forumowiczów standardowo staramy się robić jakieś rabaty :)

np hyperfreak
Obrazek

albo Psycho One
Obrazek

Pyrotech Technobutter 1gen
Obrazek

a tu szerszy opis nowych pianek z technobutterem
viewtopic.php?f=4&t=65160

Pozdrowienia i zapraszam na zakupy :)

yoda
Posty: 24
Rejestracja: 31 paź 2010, 11:58
 
Post05 paź 2015, 17:31

Jeżeli ktoś używa piankę zintergowaną z kapturem to proszę o rzetelną ocenę jak się ona sprawuje, bo rozważam jej zakup, żeby pływać na morzu w jesienno-zimowo-wiosennych miesiącach.
Czy przez ten kaptur woda się nie wlewa, czy nie krępuje ruchów głowy, czy jednak lepiej dosztukować osobno kaptur itd.
Z góry dziękuję za info.

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post05 paź 2015, 18:38

Przy osobnym kapturze to się woda wlewa...
Mam mutanta od onila...
Jest zajeee...
Jak nie szaleje za bardzo to czasem mam suche gatki po pływaniu :D
Ruchów nie krępuje
Nie wiem jak inne ale mutant ma ściągacz na kapturze...
...to na pewno pomaga w szczelności :thumb:

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 paź 2015, 20:32

Też mam onila mutanta i jest ok , woda też się czasem wleje:)

hurricane.janko
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2014, 22:26
Deska: 555
Latawiec: Flexifoil
 
Post06 paź 2015, 08:59

Andrzej, ten hyperfreak jest z technobutterem pierwszej generacji??

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 paź 2015, 10:14

tak Hyperfreak to TB1, ale nie ma co się zrażać bo różnice między TB1, a TB2 są zdecydowanie mniejsze niż między rozciągliwym neoprenem Ultraflex ( np Mutant ), a Technobutterem 1 :) Jeśli Mutant spełnia już nasze wymagania ( sam pływam w Mutancie 4/3 ) to Technobutter będzie wypasem, a TB2 już megaturbosuperhiper opcją :)

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post08 paź 2015, 22:02

andrzejwodejszo pisze:a TB2 już megaturbosuperhiper opcją :)

Podaj jakieś faktyczne różnice między
TB2 a Ultraflex
...rozciągliwość
...wysychanie
...

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 paź 2015, 23:24

A właśnie, a gdzie można kupić w miarę tanio takiego mutant 5/4 z odpinanym kapturem? Propozycje?

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post09 paź 2015, 09:03

Kosa1337 pisze:A właśnie, a gdzie można kupić w miarę tanio takiego mutant 5/4 z odpinanym kapturem? Propozycje?


kite24.pl - najpewniej, najtaniej, najszybciej, wogóle full pro.

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 paź 2015, 09:37

Kite24.pl Andrzej, kontakt szybki,doradzi,wysyłka ekspresowa,

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 paź 2015, 09:52

zojsan pisze:
andrzejwodejszo pisze:a TB2 już megaturbosuperhiper opcją :)

Podaj jakieś faktyczne różnice między
TB2 a Ultraflex
...rozciągliwość
...wysychanie
...


rozciągliwość .. biorąc między kciuki, a wskazujące 5cm pianki - ultraflexa mogę rozciągnąć na .. około 10cm. Robiąc to samo z Technobutterem rozciągnę na około 11-12cm.
Biorąc zwykły neopren ( najtańsza wersja O'Neill reactor i większość średnich pianek z innych marek ) mogę te 5cm rozciągnąć na 7cm. Z moich odczuć wynika, że nie tylko sama rozciągliwość maksymalna ma znaczenie, ale też charakterystyka tego rozciągania. Technobutter rozciąga się w jakiś niewyjaśniony dla mnie sposób - jakby początek charakterystyki był zdecydowanie łatwiejszy do rozciągnięcia, przez co ta pianka aż tak nie uciska i lepiej się dopasowuje. Wiadomo, że nie wciskamy się w Mkę mając 190 wzrostu i 115 w klacie, ale z TB2 pewnie byłoby to możliwe, a z Ultraflexem na bank nie.

Jeśli chodzi o wysychanie to z naszych obserwacji wynika, że pianka wywrócona na lewą stronę powieszona w słonecznym wietrznym miejscu wysycha w około 15-20minut. Zwykłej nie testowałem, ale prawdopodobnie będzie do wielokrotność tego czasu. Nawet na samym wietrze TB szybko schnie :) Nie che tu siać marketingowego cukru, ale faktycznie ten neopren robi wrażenie. :)

Dochodzi jeszcze różnica w wadze i właściwości termiczne - nie robiłem dokładnych pomiarów i producent też tego nie podaje, ale przerzucając dziennie dziesiątki pianek nawet w pokrowcach od razu czuję różnicę między wagą pianek z TB2 - są lżejsze. Termicznie obstawiłbym, że taka pianka z TB2 w grubości 5mm odpowiada piankom o grubości 6-7mm z mniej zaawansowanego neoprenu.

Teraz doszły nowe buty zrobione z TB2 - psychotech. Grubość 6mm, a ważą jak 3mm i nakładają się jak skarpetki :D Wydaje nam się, że nawet są zbyt miękkie, ale producent zapewne je przetestował przed masową produkcją. Czekamy na pierwsze recenzje tych butów bo to nowość i nie mieliśmy jeszcze okazji w nich pływać.

Awatar użytkownika
KarlsonzDachu
Posty: 179
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:15
Deska: do prasowania
Latawiec: Nie, dobrze się prowadzę
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post09 paź 2015, 18:24

Kosa1337 pisze:Szukam piany na jesienne plywanie, macie jakieś pomysłu? Jakie są wasze doświadczenia z ciepłymi piankami i temperaturami:)


Z góry dzięki za odp:)

Jak nie chcesz wydać mega kasy i onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki, to z czystym sumieniem mogę polecić Ascana Polar 5/4/3. Kosztuje toto oca 6/7 stówek, wytrzymuje 3/4 sezony intensywnego pływania. Ja używam już drugiej, od kwietnia do października.JPożniej suchar. A jak za ciepło, to pianka krótka. Biorąc pod uwagę cenę, łatwiej po trzech latach wymienić ją na nową.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości