ciepłe piany

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post09 paź 2015, 21:44

KarlsonzDachu pisze:
Kosa1337 pisze:Szukam piany na jesienne plywanie, macie jakieś pomysłu? Jakie są wasze doświadczenia z ciepłymi piankami i temperaturami:)


Z góry dzięki za odp:)

Jak nie chcesz wydać mega kasy i onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki, to z czystym sumieniem mogę polecić Ascana Polar 5/4/3. Kosztuje toto oca 6/7 stówek, wytrzymuje 3/4 sezony intensywnego pływania. Ja używam już drugiej, od kwietnia do października.JPożniej suchar. A jak za ciepło, to pianka krótka. Biorąc pod uwagę cenę, łatwiej po trzech latach wymienić ją na nową.


Nie no bez przesady...tutaj dyskusja o oneillach...
Ascan to największy syf. W porwnaniu do oneilla to jest 2 x zimniej, 2 x mniej szczelnie...no ale 2 x taniej...jednak, kto oszczedza ten kupuje 2 razy, męcząc sie po pierwszym.

Są pianki i jest oneill. Kup oneilla jakiego Ci Andrzej poleci i zapomnij o zimnie.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post09 paź 2015, 23:14

KarlsonzDachu pisze:
Kosa1337 pisze:Szukam piany na jesienne plywanie, macie jakieś pomysłu? Jakie są wasze doświadczenia z ciepłymi piankami i temperaturami:)


Z góry dzięki za odp:)

Jak nie chcesz wydać mega kasy i onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki, to z czystym sumieniem mogę polecić Ascana Polar 5/4/3. Kosztuje toto oca 6/7 stówek, wytrzymuje 3/4 sezony intensywnego pływania. Ja używam już drugiej, od kwietnia do października.JPożniej suchar. A jak za ciepło, to pianka krótka. Biorąc pod uwagę cenę, łatwiej po trzech latach wymienić ją na nową.

Za niedużo więcej kupiłem w zeszłym roku piankę O'Neill Pyrotech 5/3. Wydałem łącznie 750 zł. Jest to (tak przynajmniej myślę) średnia półka pianek jeśli chodzi o tą firmę, ale też jestem na bank przekonany że wygrywa z Twoim Ascanem nie tylko marketingową papką... Gwoli wyjaśnienia O'Neill też nie jest idealny - zaczął mi się psuć po ok pół roku używania (ale widocznie dostałem model z wadą fabryczną bo od zgłoszenia problemu do wymiany na nową z dostawą do domu wszystko to trwało raptem kilka dni) i przez kolejne pół roku jest już ok z wymienionym modelem, a Ascana Polar przymierzałem i oglądałem dokładnie, więc mam trochę pojęcia o obu tych piankach. Pyrotech bije na głowę Polara niższą wagą, uczuciem lekkości, lepszym dopasowaniem, brakiem uczucia tzw. krępacji ruchów, mniejszym przemakaniem, szybszym schnięciem. Ogólnie postęp technologiczny o którym pisze Andrzej jest widoczny gołym okiem przy porównaniu obu tych pianek, o ile w ogóle można mówić tu o porównaniu, bo tak jak pisałem wcześniej - Pyrotech to średnia półka O'Neilla, a Polar to bodaj jeden z wyższych modeli Ascana. Jedyne co mają wspólnego to cena i na tym może poprzestańmy ;)
Pozdr
Ostatnio zmieniony 12 lis 2015, 16:59 przez boldek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post10 paź 2015, 07:36

No dobra to wiemy że TB1/TB2 są rozciągliwe i ciepłe a jak z wytrzymałością, żywotnością tego neoprenu? Można już coś powiedzieć czy to za wcześnie?

Nimitz72
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2015, 02:08
Deska: Nobile NHP NKB Wam
Latawiec: SS Rally`s & Turbine
Lokalizacja: KoszalinPLBrugiaBE
 
Post10 paź 2015, 14:11

Jak na mój gust to wszystkich warunków nie ogarnie sie jedna piana.
Jak cieplutko to szorcik. Na normalne waruny mam 5/4 a jak piz.... to Ion Fuse.
Cieplucho cały rok a na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Pzdr.

Awatar użytkownika
KarlsonzDachu
Posty: 179
Rejestracja: 13 mar 2012, 20:15
Deska: do prasowania
Latawiec: Nie, dobrze się prowadzę
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 3 razy
 
Post12 paź 2015, 10:59

Pain IQ pisze:
KarlsonzDachu pisze:
Kosa1337 pisze:Szukam piany na jesienne plywanie, macie jakieś pomysłu? Jakie są wasze doświadczenia z ciepłymi piankami i temperaturami:)


Z góry dzięki za odp:)

Jak nie chcesz wydać mega kasy i onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki, to z czystym sumieniem mogę polecić Ascana Polar 5/4/3. Kosztuje toto oca 6/7 stówek, wytrzymuje 3/4 sezony intensywnego pływania. Ja używam już drugiej, od kwietnia do października.JPożniej suchar. A jak za ciepło, to pianka krótka. Biorąc pod uwagę cenę, łatwiej po trzech latach wymienić ją na nową.


Nie no bez przesady...tutaj dyskusja o oneillach...
Ascan to największy syf. W porwnaniu do oneilla to jest 2 x zimniej, 2 x mniej szczelnie...no ale 2 x taniej...jednak, kto oszczedza ten kupuje 2 razy, męcząc sie po pierwszym.

Są pianki i jest oneill. Kup oneilla jakiego Ci Andrzej poleci i zapomnij o zimnie.


Jak przeczytasz topic, to sam dojdziesz do wniosku, że to nie jest dyskusja o ONeill. Nie mam nic przeciwko ONeill, poza ceną. Ile ta pianka jest w stanie wytrzymać sezonów, osiem? Osobiście wolę wymienić w tym czasie na nowego Ascana, czy inną, która kosztuje połowę. Każdy materiał traci właściwości z czasem, rozciąga się, parcieje, pęka, dochodzą do tego jeszcze wypadki losowe. Jak kto lubi...

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post12 paź 2015, 15:23

Z góry dzięki za odp:)[/quote]
Jak nie chcesz wydać mega kasy i onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki, to z czystym sumieniem mogę polecić Ascana Polar 5/4/3. Kosztuje toto oca 6/7 stówek, wytrzymuje 3/4 sezony intensywnego pływania. Ja używam już drugiej, od kwietnia do października.JPożniej suchar. A jak za ciepło, to pianka krótka. Biorąc pod uwagę cenę, łatwiej po trzech latach wymienić ją na nową.[/quote]

Nie no bez przesady...tutaj dyskusja o oneillach...
Ascan to największy syf. W porwnaniu do oneilla to jest 2 x zimniej, 2 x mniej szczelnie...no ale 2 x taniej...jednak, kto oszczedza ten kupuje 2 razy, męcząc sie po pierwszym.

Są pianki i jest oneill. Kup oneilla jakiego Ci Andrzej poleci i zapomnij o zimnie.[/quote]

Jak przeczytasz topic, to sam dojdziesz do wniosku, że to nie jest dyskusja o ONeill. Nie mam nic przeciwko ONeill, poza ceną. Ile ta pianka jest w stanie wytrzymać sezonów, osiem? Osobiście wolę wymienić w tym czasie na nowego Ascana, czy inną, która kosztuje połowę. Każdy materiał traci właściwości z czasem, rozciąga się, parcieje, pęka, dochodzą do tego jeszcze wypadki losowe. Jak kto lubi...[/quote]

To może inaczej...

uważam, że docieplenie to nie tylko możliwość pływania w zimne dni, dłuższych sesji etc. to przede wszystkim inwestycja w zdrowie.
Jak ktoś przecenia swoje zdrowie - to może kupować tańsze rozwiązania. Ja przestałem uznawać kompromisów w tym zakresie, dlatego na najzimniejsze dni przyjaźnię się z oneillem.

"onanizowac się całym szeregiem marketingowej papki" - nie miałem takowych akcji. Wszelkie superlatywy odnośnie oneilla nie są wyssane z palca. Raz próbujesz i reszta się nie liczy. Zaznaczam, że moja poprzednia pianka to topowy MYSTIC i nie rozwaliła mi się, nic się z nią nie działo, ale nie wróciłbym do niej na pewno.
Aha proporcjonalne do ilości sprzedanych zimowych pianek oneill rośnie ilość suchych bolków w dziale giełda i allegro...ciekawe dlaczego?:)

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 paź 2015, 09:54

każdy materiał traci swoje właściwości, ale patrząc na mojego mutanta z 2012-2013 roku - materiał nadal jest w pełni sprawny i nie stracił, ani elastyczności, ani termiki - minimalnie się dopasował do moich kształtów, ale to już nie to co starsze pianki które można było narzucać na siebie jak dresy :) Pływam w tej piance do dziś.

szlagus
Posty: 104
Rejestracja: 01 wrz 2011, 22:34
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lis 2015, 12:09

Przetestowałem ostatnio piankę Oneila 1 2015 3/2 z TB2 i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o rozmiarówke to lepiej brać z Oneila rozmiar mniejszy bo przynajmniej w moim przypadku lepiej leży (75kg/180cm i rozmiar S na sucho jest ciasnawy ale już w wodzie robi się idealny. Wg tabelki powinienem brać M ale już kiedyś miałem M i jednak trochę odstawał po namoczeniu).

TB2 - bardzo lekki na sucho i w wodzie też nie czuć, żeby nabierał wody - zobaczymy po sezonie jak będzie z wytrzymałością. Schnie bardzo szybko. TB2 pomimo, że bardzo lekki sprawia solidne wrażenie i nie rozciąga się, zwłaszcza po zmoczeniu, tak jak guma co dla mnie jest dużym plusem w porównaiu z innymi top brandami. Chodzi mi o to, że w wodzie dalej idealnie przylega do ciała i nie odstaje tylko trochę mięknie i dalej zapewnia dobre przyleganie co ma wpływ na izolację/ciepło. Neopren innych brandów, które szczyciły się super rozciągliwym materiałem bo namoczeniu zmieniał się w coś co przypominało rozciągnięte gacie- generalnie wolę solidny support TB2 - nie krępuje ruchów a jednocześnie dobrze przylega. Z tego co mi wiadomo to różnica między TB1 a TB2 dotyczyła tylko tej warstwy wewnętrznej, która w TB2 mniej łapie brud i haczy rzepa. Faktycznie- wystarczy przepłukać po pływaniu i piasaek się ładnie zmywa. Do tego rzep z kołnierza nie uszkadza tej warsty jak się przyczepi przy zakładaniu/ściąganiu.

Jedyne czego mi brakuje w Oneilach to dziurki przy nogawkach do odpływania wody (można samemu łatwo zrobić ale nie każdy lubi dziurawić swoją nówkę pianę) oraz jakiś system/patent, który ułatwi zakładanie piany z tylnym zamkiem a zwłaszcza nie podwijanie się tego tylnego materiału co się zakłada za szyję. W Ripcul się go mocuje rzepem i dużo to ułatwia sprawę (znowu można sobie doszyć ale kaman mogliby to dodać i ułatwić wciskanie się w pianę dla userów bez umiejętości wyginania się jak chińska gimnastyczka).

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 lis 2015, 16:57

Jednak zakupiłem najwyższy model PF zobaczymy bo zakupilem xl ktory lezy na moich 90 kilo idealnie. Ogolnie pianka jest mega lekka zero krępowania ruchów. Zobaczymy w wodzie ale też powinno być super!;)

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2015, 18:26

Rok temu w listopadzie zdarzyło mi się wracać po wyłączeniu wiatru wpław leżąc na desce i holując latawiec ok.800 m . Zacząłem się wychładzać na tyle , że już brałem pod uwagę powrót solo... Miałem na sobie ion element 5/4 plus docieplacz 2mm. Trwało to z 40 min.
Teraz po przeczytaniu kliku forów wybrałem ION FUSE właśnie ze względów bezpieczeństwa. Myślę , że w sytuacji wymienionej wyżej w tej piance(bolku ;) ) najdłużej zachowa się ciepło i spokojnie wróci do brzegu. Jedyna zła opinia o ION FUSE było to , że jest cięzki. Faktycznie tak jest waży trochę wiecej od grubej piany. Ale coś za coś.
Jeszcze nie testowałem. Dam znać na pewno bo przed nami wietrzna i ciepła zima :lol:

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 lis 2015, 19:07

Mam oneil mutant 2014 od Andrzeja i petarda, woda czasem się wleje ( przy grubych glebach ) ale i tak polecam- mega ciepla i elastyczna...

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post13 lis 2015, 08:19

sory za oftop, ale jakby ktoś chciał nówkę o'neila psycho 3 w rozmiarze M tegoroczną to się chętnie pozbędę za 1100

Awatar użytkownika
mistral311
Posty: 41
Rejestracja: 25 wrz 2012, 18:17
Deska: SU2 3D, TRANS 161
Latawiec: Gin Uru,Cabrinha, Best varoo
Lokalizacja: KujPom
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 lis 2015, 12:54

Witam.
Czy ktoś miał na tyle do czynienia z różnymi piankami aby porównać takie pianki:
XCEL 2014 INFINITI X-ZIP2 6/5/4 WIND z kapturem
O'Neill 2015 PSYCHOFREAK FZ 5/4
O'Neill 2016 PsychoFreak Zen Zip 5/4 SSW
ION 2015 Strike AMPsemidry 5,5.
Różnice w cenie są znaczne. Ale czy warto tyle zapłacić?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 lis 2015, 21:05

Onyx select 2016 5/4 - wygodna i szczelna, wejscie przez szyje, ma ten smieszny materiał cieply i odprowadzajacy wode w okolicach klatki - pianki rrd maja go wiecej. Ma za to imho lepsze szwy, ale to wyjdzie w praniu, reszta chyba jeden pies. Narazie jestem zadowolony, zoabczymy jak to wyjdzie po czasie. Wydaje się ciepła, ale nie było jeszcze testow w bardziej ekstremalnych warunkach.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lis 2015, 15:53

obibok pisze:Mam oneil mutant 2014 od Andrzeja i petarda, woda czasem się wleje ( przy grubych glebach ) ale i tak polecam- mega ciepla i elastyczna...


pamiętaj, że w mutantach są jeszcze ściągacze po bokach kaptura :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron