CLASH 2.1 - wrażenia.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post22 mar 2016, 13:42

Jak wrażenia w stosunku do Xenona o którym też pisałeś ?

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post23 mar 2016, 15:16

Xenon bardziej komfortowy, miększy lepiej radzi sobie z potężnym czopem, dużo lżejszy, lepiej odpala w słabym wietrze.
Clash szybszy, zwinniejszy, bardziej "sportowy" taki "clashowy", na pewno bardziej trwały (laluzem nie wjechałbym na przeszkody, jak również nie bardzo szurałbym nim po piachu, clashem myślę można śmignąc bez strachu przy niskim stanie wody w RSZ:) ), cięższy, lepszy na krawędzi.

Tak na prawdę to 2 różne deski, obydwie są dla mnie absolutnie znakomite. Zostaję na 2.1 bo ma idealny dla mnie rozmiar, a laluza mam jeszcze w 135 cm i też się przyda.
Ale to tylko moje zdanie. Co ważne - oceniajcie nowego kleszcza po mniej więcej 2-3 sesjach. Bo na pierwszej może zrobić na Was mniej korzystne wrażenie niż pierwszy raz na 2.0 :) ja tak miałem...

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post24 mar 2016, 16:55

Pain IQ pisze: taki "clashowy",


Dobre!!! :thumb: Ale tak serio to dzieki za info i porownanie do 2.0 :)

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post24 mar 2016, 18:31

Poprzez clashowosc rozumie to wyjątkowe czucie na tych blatach. Chyba większość pływających może potwierdzić, że jest coś takiego....
Na każdym poziomie zaawansowania.

Sezon wysoki wkrótce rusza, myślę, że doczekamy się wreszcie dużej ilości newsów na temat 2.1. Sam w sumie za dużo nie poplywałem na niej.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 mar 2016, 08:49

jak ktos probowal clasha powinien zrozumiec co masz na mysli, ja rozumiem
deska jest lekka w prowadzeniu, bardzo skretna, zwinna i szybka ale i precyzyjna w prowadzeniu
mam clash 2015 v2.0 134, chetnie wymienie na 2016 v2,1

pietkun
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:23
Latawiec: vegas
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 6 razy
 
Post25 mar 2016, 10:46

Widzę tutaj festwial zachwytów dla clashem:)... Warto jednak zaznaczyć, iż deska nie jest pozbawiona wad. Najwieksza z nich jest słaby zakres wiatrowy ( mowie na podstawie 2.0) a zwiekszony rocker w nowym modelu na pewno w tym nie pomaga. Kupując clasha warto pomyśleć o drugiej dużej desce , jeśli ktos chce pływać w słabym wietrze

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post25 mar 2016, 12:58

pietkun pisze:Widzę tutaj festwial zachwytów dla clashem:)... Warto jednak zaznaczyć, iż deska nie jest pozbawiona wad. Najwieksza z nich jest słaby zakres wiatrowy ( mowie na podstawie 2.0) a zwiekszony rocker w nowym modelu na pewno w tym nie pomaga. Kupując clasha warto pomyśleć o drugiej dużej desce , jeśli ktos chce pływać w słabym wietrze


sorry, ale to trochę taki argument "na siłę"... Jeżeli to jest największa wada - to ten post działa tylko motywująco:)

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post25 mar 2016, 19:02

pietkun pisze:Widzę tutaj festwial zachwytów dla clashem:)... Warto jednak zaznaczyć, iż deska nie jest pozbawiona wad. Najwieksza z nich jest słaby zakres wiatrowy ( mowie na podstawie 2.0) a zwiekszony rocker w nowym modelu na pewno w tym nie pomaga. Kupując clasha warto pomyśleć o drugiej dużej desce , jeśli ktos chce pływać w słabym wietrze

Mam 2.0 136 i myślę że od 12 węzłów pływam lewo prawo, od 15 ostrzę i deski nie muszę zmieniać przy 40+ na mniejszą, moja waga 63 kg.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 mar 2016, 21:21

ja na 134 plywam bez problemu od 12 wezlow
jak ktos chce plywac w slabszym wietrze to juz wielkie latawce i wielkie deski, a nie kazdego takie plywanie interesuje

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post14 kwie 2016, 08:10

Garść info po porządnym opływaniu deski...
TAK! To jest to na co czekałem - czyli CLASH 2.0 w zdecydowanie poprawionej formie. Zniknęły wszystkie problemy, które miała 2.0.
Deska jest twardsza, ale dzięki większemu rockerowi równoważy to co wszyscy tak bardzo ceniliśmy w 2.0.
Nie przytapia ryja.
Jest szybka, SUPER stabilna - jedziesz jak pociąg po szynach.
Jest niesamowita. Jest IDEALNA. Dla mnie.

Więc jeżeli wciąż się zastanawiasz czy brać - to dzwoń sprawdzić stan magazynowy:)

Ważne jest to, że deska jest jakościowo znakomita. O niebo lepsza niż poprzednia. Niezmiennie zalecam wyjebanie do kosza dodawanych padów.

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post19 kwie 2016, 18:16

2.1 Clash rozmiar 140 - w koncu deska dla ciezkiego ridera !!! naprawde warto!!! mam niestety wage 3cyfrowa i deska pieknie pracuje. Komfort na chopie wczoraj (Chalupy 6) potwierdzil wybor. Zdecydowanie finy 3.0 daja wystarczajacą przyczepnosc i deska pieknie sie prowadzi. w kwestii freestyle nie mi oceniac, ale dla mnie nic nie brakuje. Klapki mam od 2.0 wiec na temat nowych sie nie wypowiem. Polecam testowac testowac i jak najszybciej sie decydowac bo chetnych coraz wieceji i szkoda sezonu :)

P.S. Kosa - jak powieje na Bytyniu/Kamienicy to zapraszam do sprawdzenia :) poczujesz roznice do 138 2.0 na pewno.

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post09 maja 2016, 13:04

Miałem okazję pośmigać na nowym clashu w rozm 140. Deska wykonana dobrze, zdaje się powinna wytrzymać katowanie, a nawet jakieś przeszkody na wake. Ważę ponad setkę i prócz tego, że pod stopami zachowuje się poprawnie, trzyma tor, jest dość zwrotna to ślepo bym się na nią nie decydował. Deska jest lekka w prowadzeniu, tak miękko chodzi, aż w pewnych momentach staje się to uciążliwe i chciałoby się poczuć że coś tam jest pod stopami. Pewnie moje kolana mi to kiedyś wypomną, ale lubię twardsze deski, na których kontakt z wodą dostarcza pewnych bodźców. Zwyczajnie wówczas lepiej czuję dechę. W dniu oblatywania clasha woda była w miarę płaska, może lekki czopik. Deska dobrze znosiła takie warunki, wyjątkowo dobrze szła upwind, ale też wiało ponad 20 węzłów. Na wiatr szła nieco lepiej od mojej wysłużonej caby caliber w butkach w rozm 139. Nie musiałem tak mocno wbijać się w krawędź. Popa też nie ma ultra hiper duper jak 50/50, ale daje miękkie i stabilne lądowanie. Jest jedna rzecz, która dobitnie mnie drażniła w c2.1 - deska chlapie po ryju i to upierdliwą, wąską strużką wody. Ogólnie do freestyle jak najbardziej ok, chociaż na rynku są modele o lepiej dobranych parametrach pod konkretne style. Nie wiem niestety, jak sobie radzi deska w granicznych warunkach, przy słabym wietrze. Może będę miał okazję to niebawem przetestować. Pozdro

W ocenie dałbym deseczce mocne 4 na 5. Plus, że w końcu deska ze stajni clasha dla większych riderów

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post23 maja 2016, 14:49

Rhall pisze:... Nie wiem niestety, jak sobie radzi deska w granicznych warunkach, przy słabym wietrze...


no nie radzi sobie za bardzo, jest najwyżej przeciętnie.

...dojrzałem do wyczucia wad tego blatu...są 2 - chociaż raczej poprawnie należy nazwać to słabszą stroną niż wadą. Słabo radzi sobie w słabym wietrze i słabiej idzie na wiatr od 2.0. Po za tym deska jest dla mnie po prostu doskonała. Warto zwrócić uwagę na to jak jest wykonana. Moja przejechała po konkretnych kamcorach w lo stagnone (kto tam pływał, wie jakie niespodzianki można spotkać w wodzie) i oprócz drach w grind base nic jej nie jest. Gdyby to była deska bez GB, to na pewno już bym widział jej rdzeń.

wciąż polecam i cieszę się że ją mam.

Awatar użytkownika
Gargamel
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2010, 16:36
Deska: Nope Legacy
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post31 maja 2016, 00:10

Ile waży sam blat 137?

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post31 maja 2016, 21:40

3300g blat z krótkimi finami


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron