Su-2 SPLIT Board ! 138cm 1949zł PROMOCJA DO KOŃCA MIESIĄCA

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2016, 20:00

czy deski są dostępne tylko w jednej szerokości 41cm ?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2016, 09:25

42 cm

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 mar 2016, 13:56

W ostatnią sobotę postanowiłem wybrać się do Rewy - prognozy były podobne do tych półwyspowych, jednak z racji flacika za cyplem wolałem Rewę.
Główny cel wycieczki to oczywiście test nowego Splita Su-2 Proseries 138/69/42cm :)
Od początku byłem sceptycznie nastawiony to tego typu rozwiązań, jednak po pierwszym pływaniu/skakaniu całkowicie zmieniłem zdanie i teraz sam sobie taką sprawię.
Nie odczułem ŻADNYCH różnic między wersją standardową, a split - praca deski jest identyczna - żadnego skrzypienia, nadmiernego gięcia/ czy tez nadmiernej sztywności. Pracuje idealnie całą długością i pomimo kilku dzwonów i lądowań na płasko moje ponad 90kg nie zdołało jej połamać. Deska jest o około 0,5 kg cięższa od standardowych su-2, ale umówmy się SU-2 produkuje najlżejsze deski na rynku - więc split będzie wagowo podobny do standardowych desek innych firm. Komfort podróżowania z czymś co ma 69cm długości zamiast 138 jest OGROMNY. Szkoda, że cała ekipa tego dnia wybrała półwysep, bo przywiozłem do Rewy tego splita z myślą o testach. Niestety pływałem sam :/ - przy najbliższej okazji jednak mam nadzieję, na większa frekwencję.
Kilka fot z tego dnia.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
gdyby ktoś miał jakieś pytania - śmiało pisać na priv / 511830979

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2016, 16:15

Nie ma tam chociaż centymetra zakładki dwóch części , żeby jedna wchodziła w drugą...na drugą ? Nie ma żadnych bolców łączących ? Dwie części łączy tylko ta górna część dwoma śrubami z każdej strony ?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2016, 16:20

trzema z każdej strony ( śruba od raczki jest trzecim punktem podparcia.. ) są tylko wgłębienia i wypustki centrujące. Dwie części schodzą się na styk i nie ma potrzeby stosowania zakładek "jedna na drugą"

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 mar 2016, 20:37

andrzejwodejszo pisze:trzema z każdej strony ( śruba od raczki jest trzecim punktem podparcia.. ) są tylko wgłębienia i wypustki centrujące. Dwie części schodzą się na styk i nie ma potrzeby stosowania zakładek "jedna na drugą"


wyobrażam sobie ze podczas pracy deski złożone tak na styk krawędzie non stop ocieraja się o siebie i nieuniknione jest ich rozwarstwienie. Możesz zrobić jakieś zdjęcia makro tych krawędzi tak po kilku plywaniach ?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2016, 09:14

nie zauważyłem pracy między tymi krawędziami - jednak po dłuższych testach zobaczę jak to wygląda. Po ostatnim pływaniu rozkręciłem deskę na części pierwsze, aby sprawdzić jak wszystko wygląda i wszystko jest OK. Wyczyszczona deska złożona do kupy wygląda identycznie jak przed pierwszym pływaniem :)

smk
Posty: 110
Rejestracja: 10 wrz 2009, 22:37
Deska: Clash 134cm / Wainmann 5'9"
Latawiec: Ozone C4 7/9/12m
Lokalizacja: Swinoujscie
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 mar 2016, 23:52

Brutus pisze:wyobrażam sobie ze podczas pracy deski złożone tak na styk krawędzie non stop ocieraja się o siebie i nieuniknione jest ich rozwarstwienie. Możesz zrobić jakieś zdjęcia makro tych krawędzi tak po kilku plywaniach ?


Mam od 3 miesięcy Su2 split, trochę wcześniejszą wersję testową, jeszcze bez rączki i otworów centrujących. Krawędzie łączenia deski na środku, nie ocierają się o siebie, choć dokładnie przylegają. No chyba że nawchodzi tam piachu, ale w wodzie raczej zostanie wypłukany.
Co prawda na razie miałem szanse 2x ją mieć na wodzie, więc ciężko powiedzieć jak to będzie w dłuższym okresie czasu, ale wszystko wygląda na naprawdę solidne i dobrze spasowane.

Pływa się przyjemnie, choć warunki testowe były graniczne i za bardzo poszaleć nie mogłem. Nie czułem że mam na nogach jakiś wynalazek, tylko normalną, przyjemnie spisującą się i dobrze ostrzącą deskę.

Pewnie jak kilka innych osób, bardziej konkretne opinie będę mógł wydać, jak deska będzie trochę dłużej w użyciu, gdy wreszcie nam wiosna odpali na dobre :)

Na wyjazdy idealna opcja, tym bardziej że nie ma problemu ze zmieszczeniem jej do normalnej walizki jak split nobila (no i cena sporo niższa). Osobiście, na pewno będę ją zabierał na wyjazdy, gdzie kitesurfing będzie opcją dodatkową (rodzinne wypady, niekajtująca ekipa). Na typowe wyjazdy kite i tak jedzie quiver, więc wolę wziąć normalnego TT.

brysieg
Posty: 260
Rejestracja: 02 sie 2012, 12:47
Deska: SU-2
Latawiec: RRD
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 mar 2016, 15:32

SU2 Splitboard in Thailand !!!
filmik ''Maks Zakowski'

cały sprzęt można zapakować do małego plecak na plecy i w drogę!!!, mega prosty mocny patent!!!
https://vimeo.com/159205031

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post19 mar 2016, 15:09

Cześć!
Pozdrowienia dla Maxa :D :D :D i czołowego trenera/konsultanta Mirka :D :D :D (jest na początku filmu).
Oglądam filmik i myślę ...jedzie, ma spory plecak z dużym kite ale kurcze...zapomniał deskę :roll: .
Oczywiście... nie zapomniał :naughty: - wszystko ma ze sobą :hand: w ...plecaku. Z przyzwyczajenia pewnie Max przy starcie nie złapał za rączkę (dla ProRiderów Su-2 dołączy zapewne Prośruby w miejsce tych od niepotrzebnej rączki :D ).
Teraz Split SU-2 to prawdziwa deska 3D. Z opinii i testów Kolegów wygląda, że za sprawą SU-2 szykuje się rewolucja sprzętowa :idea: i nadanie nowego kierunku w rozwoju desek :clap: :clap: :clap:
Jak każdy ambitny Kiter - też oczywiście chciałbym mieć swój wkład: zastanawiam się :doh: czy można powiększyć nakładkę-płytę łączącą z obu stron tak aby tworzyła również platformę pod padami. Zwiększy to wagą ale umożliwiłoby całkowitą zmianę ugięcia deski i uniezależnienie jej pracy od nóg Ridera (regulacja w zależności od preferencji Ridera). Taka płyta umożliwiłaby też... rozsunięcie dwóch połówek deski ...czyli np, zmianę jej długości :shock: w zależności od potrzeby: np.ciężki Rider lub ...lekka Riderka :D pomijam tu oczywiste uwarunkowania wiatrowe. Krótko mówiąc minimum trzy w jednym tj. jedna deska zamiast trzech:D
Sorry Mariusz, że zdradziłem przyszłoroczne "nowinki techniczne" :oops: ale nie jestem w Tajlandii i umysł mam jak żyleta, pod dużym napięciem 8) 8) 8) niską wagę i wysoką formę ... jak wszyscy w Polsce ...bo w Święta ma być upał i piękny wiatr... :D :D :D

Pozdrowienia dla ekipy w Tajlandii :thumb:
Wracajcie cało :thumb: ... i na ten wiatr :pray:

Tolek :D
"Nikt nie mówił, że będzie łatwo...ale dlaczego nie może być"

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2016, 10:44

Tolek - nie wiem czy sobie żartujesz, czy napisałeś poważnie, ale zmiana długości nie wchodzi w grę bo pomiędzy rozsuniętymi elementami powstanie niezłe wgłębienie.. będzie to miało znaczący wpływ na ślizg i opory tarcia.:)

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post21 mar 2016, 17:21

Ci co mnie znają bliżej wiedzą, że jestem dość poważnym człowiekiem. W dzieciństwie lubiłem puszczać latawce a nawet raz byłem na zawodach rangi wojewódzkiej. Gdyby mi wtedy ktoś powiedział, że dzięki latawcowi będę "chodził po wodzie" uznałbym go za...niezłego żartownisia :lol: ... To co dziś wydaje się niemożliwe czy absurdalne jutro może wiele zmienić.
Wgłębienie w dnie? Prosta sprawa :D Jeśli dawane są np. dwa kpl. stateczników (mniejsze i większe) to podobnie można dołożyć czy przedstawić w opcji do dokupienia drugą nakładkę łącznikową jak ja nazwałem "3D", która będzie tak wykonana, że po zamontowaniu połączy połówki deski i wypełni pustkę w dnie powstałą po ich rozsunięciu.
Jeśli SU-2 poradziło sobie z nominalną nakładką (udało się zachować płynność krzywej ugięcia pracującej split deski i jej wytrzymałość) to również poradzi sobie z tą, łatwiejszą nakładką typu "long". Dzięki zróżnicowanemu flexowi łącznika "long" można by też zmieniać wg potrzeby flex całej deski :D

Zawsze mówiłem, że KS ma m.in. tę przewagą nad WS (windsurfing), że ze sprzętem KS można zabrać się na... rower :thumb: Teraz z deską split (co pokazał na filmie Maks) jest to po prostu łatwe 8)
Marzy mi się: przyjeżdzam nad wodę rowerem (no może hybrydowym) wyciągam z plecaka kawałki deski i po ocenie siły wiatru....montuję jednak wkładkę " long"... bo nie wieje tak mocno jak zapowiadali :roll:
Wkładka "long" ma od spodu kontrastowy kolor i Koledzy na brzegu widzą ją i wiedzą że większa deska to właściwy w tym dniu wybór.

Zachęcam Was do "burzy mózgów" :shock: :shock: :shock: Producent SU 2 jest elastyczny i otwarty i ...nigdy nie wiadomo na czym w przyszłym sezonie będziemy,,, musieli pływać :D (wiadomo co z nami robi...moda :oops:)

Pozdrawiam,
Tolek :D
Nikt nie mówił, że będzie łatwo ..ale dlaczego nie może być.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 15:14

właśnie dotarły do nas nowe grafiki KiteBird Split
Obrazek

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post23 mar 2016, 18:46

Można by napisać krótko: deski są po prostu piękne :clap: :clap: :clap:
Widać tu rękę artysty plastyka, który czerpał pomysły wprost z Przyrody.
Dynamiczne, żywe kolory nie krojone/ograniczane tym razem geometrycznymi figurami czy liniami powodują, że te deski są jakby pożyczone od Matki Natury.
Moim zdaniem doskonale ożywią zarówno monotonny piasek plaży, szary np. wiosenny, jeziorowy krajobraz czy błysną on air podczas mniej czy bardziej zaawansowanego triku :thumb:
Może agresywni Riderzy będą trochę zawiedzeni pozornym :naughty: "spokojem przekazu" ale pamiętajcie że to co wyzwala w nas moc i radość życia czyli kitesurfing istnieje tylko dzięki siłom Natury a ona ma różne oblicza i jest nieskończenie różnorodna...
Co do nakładki-łącznika splita - widziałem ją już gdzieś,tylko nie pamiętam :roll: , w której to było części..."Star Wars".

Patrzę na zdjęcia tych desek: - feria barw jak z "Avatara", elementy techniczne jak ze "Star Wars"...
Tym razem to galaktyczny sprzęt. Brawo dla autorów :clap: :clap: :clap:

Pozdrawiam,
Tolek :D
Nikt nie mówił, że będzie łatwo...ale dlaczego nie może być.

yasiu7
Posty: 72
Rejestracja: 25 sty 2009, 19:09
Lokalizacja: Wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post23 mar 2016, 21:12

Czym sie te dwie deski split różnią ? Która do czego sie nadaje ??


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości