Best nemesis 14m (2008) - co o tym myśleć?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
reinchard
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2016, 11:02
 
Post22 lut 2016, 14:31

Witam wszystkich z całego serca

pytanie odnośnie możliwości zakupu powyższego modelu. Przyznam, jestem nowicjuszem, nie latam jak pro, mam 105kg i takie chęci że obdaruje nimi cały świat. Zresztą możliwości również.

Co sądzić o tym modelu dla mnie jako nowego. Dodam że ćwiczę na razie na małym :D , dopiero później pierwsze loty.

dzięki wszystkim , wietrze przybywaj !

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lut 2016, 05:44

Model bardzo OK, pytanie jak jego stan? Wiesz, 8 lat to dla latawca prawie jak 80...;P

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lut 2016, 21:03

Współczesne 14tki są znacznie bardziej wydajniejsze niż to co było 8 lat temu.. Może poszukaj jakąś deltę po 2011r. Przy twojej wadze by nie tracić większości dni wiatrowych na półwyspie to sugerował bym podstawowy zestaw 17-12 ale wszystko to to wypadkową zasobności portfela jak i tego jak daleko masz do półwyspu i jak często możesz tam być. :idea:

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post24 lut 2016, 21:45

Grzegorz KiteLife pisze:Współczesne 14tki są znacznie bardziej wydajniejsze niż to co było 8 lat temu.. Może poszukaj jakąś deltę po 2011r. Przy twojej wadze by nie tracić większości dni wiatrowych na półwyspie to sugerował bym podstawowy zestaw 17-12 ale wszystko to to wypadkową zasobności portfela jak i tego jak daleko masz do półwyspu i jak często możesz tam być. :idea:


Z tà wydajnoscià ,to troché generalizujesz. Zgodze sié ,ze 14m delta bedzie miala lepszy dól. Lecz na pewno jej górny zakres skonczy sie w momécie ,gdy na 14 nemi... bedzie zaczynac sie prawdziwa zabawa ;). 14 to dosc malo widywany model, aczkolwiek mialem okazje testowac go I calkiem dobrze sobie radzil I ja o on ;). Do niego dokupic 10m I juz masz fajny set. Co do wytrzymalosci ,heh ,mam wrazenie ,ze kiedys z innych materialów robile te latace ,jak by wytrzymalszych. Do tej pory mam 12 I 10 Nemesisa ,sà jak nowe :) Fakt ze czésto plywam na waroo( rozmiarówki jak dla mojej wagi lepsze)
Pozdr. Grzegorz
Ps. Sorki za literówki,z uposledzonego tel pisze ;)

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 lut 2016, 08:25

no wlasnie - "jakaś" delta, nawet świeża, niekoniecznie bedzie lepsza od udanego modelu jakim byl ten rocznik Nemesisa

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post25 lut 2016, 17:42

gredy pisze:
Grzegorz KiteLife pisze:kiedys z innych materialów robile te latace ,jak by wytrzymalszych.


nie pierwszy raz spotykam się z taką opinią i zawsze zastanawiam się z czego ona wynika. swoje stare Besty (2010) wspominam tak, że dziurawiły się same z siebie, materiał po 2 sezonach był cały z zagięciami. w nowych latawcach zwłaszcza na materiałach Teijin (głównie z takimi mam styczność) sytuacja taka nie występuje, nie powstają też żadne "pinholes" same z siebie - w starych kajtach po sezonie często musiałem nakleić 5-7 malutkich łatek na takie dziurki, we współczesnych modelach jak materiał nie dostanie strzała z czegoś ostrego problemu nie ma w ogóle

reinchard
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2016, 11:02
 
Post27 lut 2016, 10:29

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i jakże cenne rady. No i stało się, kupiłem nemesis, po rozłożeniu przyznam że stan naprawdę ok,

jeszcze trochę czasu minie aby na nim polatać ale mam nadzieję że się sprawdzi. Dodam że wymagajacy, bowiem kumpel

dał spróbować instruktorowi w szkółce i po przetestowaniu był zachwycony.

Jeszcze tylko jakis dobry trapez musze zakupić i będzie cudownie :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości