O'neill gooru 5/3 vs. Mystic majestic 5/4 Bzip - szwy, trwałość itd.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post06 mar 2016, 12:58

Ja po kupnie oneilla mam podobne odczucia - kupiłem piankę, bo około roku łączenie na szwach/klejeniach zaczely puszczac, potem na kolanach, zadku i gornej czesci klatki piersiowej. Byl to najwyzszy model w 2011 roku, kupiony w 2012 - windfreak. Poza imho bardzo slaba wytrzymaloscia, pianka byla bardzo fajna.

Teraz mam ION'a - jesli chodzi o szwy wyglada duzo lepiej, mam ja ok. 6 miesiecy, narazie sie nic nie dzieje, ale to bardzo krotki przebieg. Jest ciepla, szybko schnie i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post06 mar 2016, 15:17

Wrogu pisze:Ja po kupnie oneilla mam podobne odczucia - kupiłem piankę, bo około roku łączenie na szwach/klejeniach zaczely puszczac, potem na kolanach, zadku i gornej czesci klatki piersiowej. Byl to najwyzszy model w 2011 roku, kupiony w 2012 - windfreak. Poza imho bardzo slaba wytrzymaloscia, pianka byla bardzo fajna.

Teraz mam ION'a - jesli chodzi o szwy wyglada duzo lepiej, mam ja ok. 6 miesiecy, narazie sie nic nie dzieje, ale to bardzo krotki przebieg. Jest ciepla, szybko schnie i jestem zadowolony.

U mnie lokalnie kilka osób narzeka na trwałość ION'a, mi, co prawda najniższy model Mystica rozpadł się na szwach. Po roku ciągłego klejenia wymieniłem na Onila, z którym jak piszecie też są problemy.
O co w takim razie chodzi z tą trwałością pianek?

Awatar użytkownika
Bax
Posty: 170
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:30
Deska: SU-2 ProSeries 2013
Latawiec: Ozone Enduro 12 i 8m
Lokalizacja: Pabianice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 mar 2016, 18:26

Od dwóch sezonów używam Xcela i zero problemów. Polecam.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post07 mar 2016, 09:14

od siebie dodam, że rozwiązania i materiały oneill są super ale jakość wykonania to w mojej ocenie dramacik...za te pieniądze.
mam oneilla od stóp do głów - ale tylko dlatego, że jest taki pan Andrzej, który potrafi dobrze ogarnać reklamacje...
yyy. np. mitteny rękawice drugi sezon zimowy i to nie pełny, bo poprzedni był tym, w którym się zdecydowałem na zakup i po wczoraj są już do wyrzucenia:)

Awatar użytkownika
JarekJ
Posty: 167
Rejestracja: 18 paź 2005, 14:45
Deska: T5
Latawiec: Bularoo 9,Charger 12,speed3 19
Lokalizacja: WARTA , UK
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post07 mar 2016, 12:48

Miałem trzy pianki onilla (2012-2013r) najwyższe modele i każdą reklamowałem,i dostawałem nowy model,ale za trzecim razem zwrócili mi kase.Pianki bardzo ciepłe ,wygodne,ale bardzo mało wytrzymałe.Teraz mam xcell drugi sezon i zero problemów.Pozdro.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 mar 2016, 13:17

od rocznika 2015 szwy klejone robione są w nowej fabryce i nie powinno być już takich problemów z klejonymi szwami w wysokich modelach. Serwis brał wszystko na siebie i każdorazowo pianki reklamowane były z rozpatrzeniem pozytywnym i to w bardzo szybkim czasie. Każda firma miała jakieś wtopy, akurat w O'neillu leciały klejone wąskie szwy.
Od 2015 rocznika nie mieliśmy już takich problemów - w tym roku także szwy robione są z innych materiałów i nie ma podstaw do obaw. Technobutter i inne super rozciągliwe neopreny tak bardzo wyprzedziły pozostałe materiały (klejone szwy), że te najzwyczajniej w świecie nie ogarniały elastyczności. Oczywiście problem nie dotyczył 100% pianek, a jedynie małej części która to wcale nie była wyższa niż w przypadku reklamacji innych marek.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 mar 2016, 16:38

mazar pisze:
shoko pisze:
mazar pisze: lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż ONeill

co polecasz? ;)

na szczęście jest wiele konkurencyjnych marek - spokojnie znajdziesz coś co ci przypasuje :wink:


no wlasnie znalazlam , kilka lat temu
po kilku topowych piankach dobrych firm - zostalam przy oneil
i jesli wybierasz topowe modele - to raczej ciezko bedzie przebic sie wyzej ktorejkolwiek
ale sa drogie to prawda, 400 euro za wyzsze modele
swietny stosunek ceny do jakosci jest w mystic
bo wiadomo ze topowy mystic w cenie sredniej oneil bedzie lepszy
podobnie jak sredni mystic w cenie podstawowej oneil

a damski kroj mystic z ostatnich lat mi sie nie podoba


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron