O'neill gooru 5/3 vs. Mystic majestic 5/4 Bzip - szwy, trwałość itd.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Lion
Posty: 151
Rejestracja: 25 wrz 2011, 00:01
Latawiec: RPM
Postawił piwka: 11 razy
 
Post02 mar 2016, 13:23

Kieruję pytanie do uzytkowników w.w pianek.
Nie będę pytał o ciepło, bo raczej poza latem i jesienią nie będę pływał, a lubie ciepełko 8)

Chodzi mi przede wszystkim o wytrzymałość, pękanie, puszczanie szwów, nienaturalne przecieranie itd.
Za wszelkie rady - dzięki!

ALoha :mrgreen:

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2016, 13:48

Gooru - bezawaryjna pianka ! nie ma się co zepsuć tak naprawdę. Epic i Gooru to pianki pozbawione wodotrysków, a wiadomo im mniej zabawek, tym mniej ewentualnych uszkodzeń.
Polecam jako sprawdzona pianka ze średniej półki.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post02 mar 2016, 19:34

No w mojej zabrakło takich podstawowych wodotrysków jak dobrze sklejone szwy i reszta. :doh:
Mam Gooru 5/3 z przed kilku lat i początkowo byłem zachwycony (rozciągliwa, super dopasowana) ale po ok. roku zaczęła się rozklejać - kołnierz ZEN, zabezpieczenia łączenia szwów. Niby łączenia materiału są szyte i klejone, ale woda i tak przeciska się do środka, szczególnie na nogawkach, od razu jak się włazi do głębszej wody. Z Mystic nie miałem żadnych doświadczeń więc się nie wypowiem.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2016, 09:55

Oneill nie daje rzepów na nogawki i dlatego woda przedostaje się od dołu . Ja zakładam rzepy innej firmy ( lub pasmanteria ) i nie ma problemu najlepiej 5cm od krawędzi :) :thumb:

Hydrosfera.pl
Posty: 139
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Tczew / Władysławowo
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2016, 10:48

Oneilla nie znam ale Mystica Majestica 5/4 z 2013r. miałem 2,5 roku i zero problemów aczkolwiek na tych z początku serii potrafiło pękać gumowe klejenie pod pachami, problem został rozwiązany w kolejnych partiach.
W 2015 roku pianka została przebudowana i Mystic zmienił fabrykę (są produkowane tam gdzie pianki RipCurl) teraz ich grubość to 5/3. 5mm w nogach i tułowiu, 3mm na rękawach aby nadać jeszcze lepszą elastyczność i ograniczyć krępowanie ruchów w ramionach. Jak do tej pory nie mamy stresów z tą pianką jeśli chodzi o awaryjność :thumb: Śmigam w niej zimą z docieplaczem a okres początek wiosny/końcówka jesieni jest idealnie ;) Oczywiście wszystkie bajery typu odpływ wody w nogawce, ściągacze, dodatkowe klejenia szwów, rzepy, misia wewnątrz itp. ma w standardzie ;)

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 mar 2016, 16:59

porównanie jest nie na miejscu, gdyż Majestic to prawie topowy model Mystica - Gooru natomiast to mooocno średnia półka w hierarchii O'Neilla.
Aby porównanie do Majestica miało - musielibyśmy porównać go do przynajmniej Pyrotecha/ Psycho 1 z klejonymi szwami.
Jeśli natomiast mielibyśmy porównać Mystikowski odpowiednik Gooru - to musiałby być to Star.
Cena detaliczna Majestica to 1399zł
Gooru natomiast okolice 800zł
Oczywiście teraz są wyprzedaże i ceny są sporo niższe, ale widać różnice.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post03 mar 2016, 17:06

andrzejwodejszo pisze:porównanie jest nie na miejscu, gdyż Majestic to prawie topowy model Mystica - Gooru natomiast to mooocno średnia półka w hierarchii O'Neilla.


ze tak sie niesmialo wtrace w ten handel, o porownanie gooru i majestica wnioskowal autor watku :)

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post04 mar 2016, 00:31

Czyli mając do wyboru te dwie brać mistic :) ją osobiście nie miałem nigdy problemów z wylewaniem się wody nogawkami. Może to wina źle dobranego rozmiaru albo niesymetrycznej budowy ciala:p

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2016, 11:01

zależy ile kasy chcesz przeznaczyć na piankę . Każdy ma jakiś budżet przeznaczony na ten cel .
Ale w swojej klasie cenowej trudno znaleźć coś lepszego na rynku od O'neill Gooru zwłaszcza że pianka ma klejony krawędziowo neopren GBS UltraFlex DS 100% Superstretch plus szycie i dodatkowa membrana na szyję Patent Z.E.N Zip a docieplenie klatki piersiowej Firewall UltraFlex
Obrazek
Kosa1337 pisze:Czyli mając do wyboru te dwie brać mistic :) ją osobiście nie miałem nigdy problemów z wylewaniem się wody nogawkami. Może to wina źle dobranego rozmiaru albo niesymetrycznej budowy ciala:p

Awatar użytkownika
MarianN
Posty: 112
Rejestracja: 09 lip 2015, 19:35
Deska: Nobile T5/Su-2
Latawiec: North EVO
Lokalizacja: Gdańsk_Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 mar 2016, 16:01

Witam,
Ja używam Mystic majestic od dwóch sezonów i nie ma z nią żadnych problemów. Jeszcze na pewno długo posłuży. Bardzo fajna pianka. Jeśli chodzi o wlewanie się wody z tym nigdy nie miałem problemów. Są dołączane specjalne opaski - rzepy ale ich nie używam. Jeśli chodzi o O'neill nigdy nie używałem, więc nie mogę porównać co lepsze.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post05 mar 2016, 17:17

wenzel pisze: Oneill nie daje rzepów na nogawki i dlatego woda przedostaje się od dołu . Ja zakładam rzepy innej firmy ( lub pasmanteria ) i nie ma problemu najlepiej 5cm od krawędzi :) :thumb:

rzepy niestety nic nie pomogą na słabo klejone łączenia - woda nie wlewa mi się od dołu (zazwyczaj pływam w butach) a przeciska przez łączenia pianki - im głębiej tym ciśnienie bardziej weryfikuje marne GBS ONeilla
w przypadku tego porównania to uważam, że jak się chce mieć coś na dłużej to lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż ONeill, zwłaszcza jak ma niezłe opinie

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 mar 2016, 18:09

mazar pisze:
wenzel pisze: Oneill nie daje rzepów na nogawki i dlatego woda przedostaje się od dołu . Ja zakładam rzepy innej firmy ( lub pasmanteria ) i nie ma problemu najlepiej 5cm od krawędzi :) :thumb:

rzepy niestety nic nie pomogą na słabo klejone łączenia - woda nie wlewa mi się od dołu (zazwyczaj pływam w butach) a przeciska przez łączenia pianki - im głębiej tym ciśnienie bardziej weryfikuje marne GBS ONeilla
w przypadku tego porównania to uważam, że jak się chce mieć coś na dłużej to lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż ONeill, zwłaszcza jak ma niezłe opinie

Coś chyba nie tak było z Twoją pianką. Pisałeś że po okolo roku zaczęła puszczać. Reklamowaleś ją?
Mam oneil psyho one i jak dla mnie pianka jest mega ciepła i szczelna. Jak będzie za rok? Liczę że to topowa firma i nadal tak bedzie.
Na nogi koniecznie trzeba zapinać rzepy, bez nich woda wlewa się od dołu.

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post05 mar 2016, 18:49

Fakt jak chcesz ciepła pianke to warto doolozyc wiecej. W moim onell psychfreak wychodze suchy. Chyba najlepiej kupić topowy model nawet teoretycznie tańszej firmy niż niższy model najlepszej firmy.

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post06 mar 2016, 10:28

mazar pisze: lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż ONeill


co polecasz? ;)

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post06 mar 2016, 12:46

shoko pisze:
mazar pisze: lepiej dołożyć i kupić coś lepszego niż ONeill

co polecasz? ;)

na szczęście jest wiele konkurencyjnych marek - spokojnie znajdziesz coś co ci przypasuje :wink:

Mikolpa pisze:Coś chyba nie tak było z Twoją pianką. Pisałeś że po okolo roku zaczęła puszczać. Reklamowaleś ją?

nie ma to sensu po okresie gwarancji, która w przypadku pianki wynosi 1 rok
polecam zwrócić uwagę na 3 mies. gwarancje na akcesoria, czyli buty, rękawiczki, etc. - do pianki zakupiłem 'pod choinkę' buty tej firmy - mutant czy jakoś tak - te próbowałem reklamować bo zmutanciły się w kilka mies. od użycia , a że trochę czasu leżały w szafie czekając na gwiazdkę i potem na rozmarznięcie jezior, to szybko zostałem spuszczony przez dział reklamacji Oneilla, pomimo, że wyraźnie było widać na zdjęciach, że były słabo poszyte
niestety nie mam szczęścia do Oneilla, albo kupuję nietopowe produkty, które być może są lepiej wykonane


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości