Pianki, rękawiczki, buty, kaptury i wszystko inne co z neoprenu

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post22 mar 2016, 16:19

Cześć
Założyłem ten wątek po to abyśmy wymieniali się opiniami na temat wszystkiego co z neoprenu. Nie znalazłem podobnego w Historii, jeżeli jest to ten do kasacji i piszemy w tamtym :)
Może uda się stworzyć jeden wątek z wadami i zaletami poszczególnych produktów z różnych firm Na forum pełno fajnych informacji ale niestety w wielu różnych wątkach.
Jeżeli są jakieś wątki, w których dużo o neoprenie to proszę wklejajcie linki.

Tutaj jest dużo o piankach i kapturach
viewtopic.php?f=4&t=65194&p=471890&hilit=ciep%C5%82e+piany#p471890

a tu o rękawiczkach
viewtopic.php?f=4&t=60554&start=60

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 mar 2016, 20:32

Powoli końcą mi się moje buty prolimit. Nie były złe ale miały pewne wady. Szukam czegoś 3mm na cały rok, na zimę dokładam skarpety i jest ok. Co polecacie? Kto co ma o sobie chwali?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post29 mar 2016, 22:04

BUTY 5 mm

Mystic Boot model 2011
(dzielony palec)
- ogólnie początki były ok, buty wygodne, w miarę ciepłe, ale bez klejonych szwów i rzepów, co powodowało wlewanie się wody
- po 3 latach używania (jesień-wiosna, średnio 2-3 pływania/mies.): rozerwały się z tyłu nad piętą, w miejscu gdzie się kończy guma i zaczyna neopren. Nie pomogły kleje do neoprenu, łatki, itp... Buty poszły w odstawkę.

Mystic Lightning Boot 2015 (dzielony palec)
- pierwsze wrażenia po mierzeniu "na sucho": buty lekkie, elastyczne, łatwo się je zakłada/zdejmuje (co miałem nadzieję przełoży się w przyszłości na możliwość długiej eksploatacji). Stopa nie przemieszcza się w bucie. Podziałka na palec wg mnie trochę za krótka, ale może to kwestia przyzwyczajenia do poprzedniego modelu, gdzie była dłuższa. Pasek z rzepem na śródstopiu OK. Miałem wrażenie, że gumowa podeszwa jest cieńsza. Ogólnie wrażenie po pierwszych przymiarkach było dobre.
- po 6 mies. używania (październik 2015-do teraz, średnio 2-3 pływania/mies.): mam wrażenie, że podeszwa jest o dosłownie 0,5 cm dłuższa niż w moim poprzednim modelu, bo to ten sam rozmiar (43), a stopa bardzo delikatnie rusza się w bucie. Może to kwestia większej elastyczności materiału, o której pisałem wcześniej... Na sucho ów problem nie występuje, dopiero po zamoczeniu butów i stopy. Co do samej elastyczności - bardzo pomaga przy zakładaniu/zdejmowaniu buta, praktycznie nawet nie muszę używać sznurków do zakładania, które są z tyłu. Buty ciepłe, ale pomimo zapięcia rzepów na łydce (nie było w komplecie, sam dorobiłem w pasmanteryjnym za grosze) i klejonych szwów wlewa się do nich trochę wody, szczególnie jak czopowa falka uderzy prosto w nogę. Jest jej jednak zdecydowanie mniej niż w modelu z 2011 i na szczęście po kilku min robi się ciepła ;) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, widać że w ciągu tych 3-4 lat Mystic jak inne większe marki poszedł do przodu i zaczął używać innych, lepszych materiałów.

Osobiście lubię buty z dzielonym palcem i rzepem na śródstopiu, bo dzięki temu stopa tak nie lata w bucie, a to mnie kiedyś bardzo irytowało w moich pierwszych Ascanach... Także jak bym miał polecać to te dzielone, choć wiem że nie każdy lubi to uczucie gumy pomiędzy palcami ;) Ja też kiedyś nie lubiłem, nawet japonek zakładać, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Co do Mystica - podoba mi się, że wyciągnęli wnioski z przeszłości i próbują doganiać najlepszych. Dzięki w miarę niskim cenom i dobrym produktom są na pewno w czołówce firm z akcesoriami jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Piszę to jako zwykły użytkownik, który nie posiada biznesu kite.

Pozdr

Awatar użytkownika
Bax
Posty: 170
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:30
Deska: SU-2 ProSeries 2013
Latawiec: Ozone Enduro 12 i 8m
Lokalizacja: Pabianice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 mar 2016, 23:19

Mam Ascany z dzielonym palcem 5mm. Żepy na śródstopiu i za kostką. Używam ich od 2012 roku i nie chcą się rozwalić. Ze starości tylko bieżnik się wytarł :-) .

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post30 mar 2016, 19:00

Rzep na śródstopiu jak dla mnie musi być no i koniecznie sznurki z tyłu, które są potrzebne przy zakładaniu. Bez nich pęka połączenie podeszwy z górą o czym pisał Blodek. Mi tak pękają moje prolimit i muszę szyć co jakiś czas.
Dzielony palec jak dla mnie to nie koniecznie bo do 3mm na zimę ubieram skarpety, musiałbym dokupić skatpety z dzielonym palcem. Uważam że lepiej mieć buty 3mm plus skarpety 2mm niż buty 5mm. Jest zdecydowanie szczelniej i cieplej.
Dzięki za info o mystic i ascan, dobrze wiedzieć że nie są lipne.

Ja pływam teraz w prolimit. Były tanie i chyba to ich jedyna zaleta. Bardzo nie szczelne i trzeba bardzo uważać przy zakladaniu żeby ich nie rozrywać.

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 mar 2016, 22:17

Ja w swoich prolimit plywam cały czas i są super. co do słabej jakosci nie wiem ale raczej o nie dbam i nie szarpie na siłę na plaży i tez w sezon letni nie pływam w butach chyba ze jeziora i wątpliwe spoty ale leci juz 3 sezon. Co do rzepa to mi to totalnie nie pasuje ponieważ strapy juz nie trzymają tak nogi moim zdaniem.

ps ma ktoś katalog ascana na 2016? szukam pianki na lato 3x2 albo nawet 2x2 fajnie jak by były odpinane nogawy i rękawki;)

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 kwie 2016, 17:44

Mam pytanie trochę inne. Jak radzicie sobie ze zdejmowaniem mokrych butów? Używam starych Prydów. Suche można wkładać i zdejmować bezproblemu, mokre zdjąć to wielkie wyzwanie. Radzę sobie tak, że wkładam stopę w worek foliowy i to wszystko do buta. Póżniej można to wszystko wyjąć. Używam też Oneili psychofreak z dzielonym palcem. Te zdejmuje się łatwiej ale są dla mnie o wiele mniej wygodne. Reasumując szukam butów wygodnych które bez problemu zdejmę mokre.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post02 kwie 2016, 19:37

andkite pisze:Mam pytanie trochę inne. Jak radzicie sobie ze zdejmowaniem mokrych butów? Używam starych Prydów. Suche można wkładać i zdejmować bezproblemu, mokre zdjąć to wielkie wyzwanie. Radzę sobie tak, że wkładam stopę w worek foliowy i to wszystko do buta. Póżniej można to wszystko wyjąć. Używam też Oneili psychofreak z dzielonym palcem. Te zdejmuje się łatwiej ale są dla mnie o wiele mniej wygodne. Reasumując szukam butów wygodnych które bez problemu zdejmę mokre.


oneill heat - nawet 7 mm zdejmiesz leciutko...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 kwie 2016, 20:07

andkite pisze:Mam pytanie trochę inne. Jak radzicie sobie ze zdejmowaniem mokrych butów? Używam starych Prydów. Suche można wkładać i zdejmować bezproblemu, mokre zdjąć to wielkie wyzwanie. Radzę sobie tak, że wkładam stopę w worek foliowy i to wszystko do buta. Póżniej można to wszystko wyjąć. Używam też Oneili psychofreak z dzielonym palcem. Te zdejmuje się łatwiej ale są dla mnie o wiele mniej wygodne. Reasumując szukam butów wygodnych które bez problemu zdejmę mokre.

Ciekawe dlaczego? Są tak szczelne i się przykleją do stopy czy tak sztywne? Ja jak zdejmuje to obsówam górę na dół i wsówam palec od tyłu za stopę ciach i zdjęte :D Dużo większy problem mam z ubieraniem o czym już pisałem.

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post02 kwie 2016, 21:02

W Prydach woda działa jak klej. Z tyłu na pięcie jest cienka tasiemka, palce b. trudno włożyć do środka a jak się włozy to reszta jest tak zassana, że za cholerę nie chce to się nawet ruszyć. Prostsza sprawa jest z Oneilem ale też miodu nie ma.Ale dzielony palec mnie wkurza.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 kwie 2016, 21:58

andkite pisze:W Prydach woda działa jak klej. Z tyłu na pięcie jest cienka tasiemka, palce b. trudno włożyć do środka a jak się włozy to reszta jest tak zassana, że za cholerę nie chce to się nawet ruszyć. Prostsza sprawa jest z Oneilem ale też miodu nie ma.Ale dzielony palec mnie wkurza.

Jaki to model Pdyde?

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2016, 00:23

dla mnie najlepsze skarpety decathlon :) 5mm na zimę, 2 mm na lato. Jest ciepło i dobrze czuć deskę w porównaniu do butów z podeszwą z grubej gumy.

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post03 kwie 2016, 09:28

Napisane jest na nich Neil Pryde SK Series i chyba coś jeszcze ale się starło. A Mystici jak? Skarpety to chyba niegłupi pomysł. Trzeba spróbować.

Awatar użytkownika
Arkadius
Posty: 2
Rejestracja: 10 kwie 2016, 06:39
 
Post10 kwie 2016, 06:59

Witam Wszystkich,
jestem świerzak i zaczynam przygodę z keitem
Kupuję piankę i ot moje pytanie:

Pianka ION Strike Semi Dry 5/4 Bl/Bl/Wh
Czy
Pianka ION Element Semi Dry 5,5 DL Blue

Ceny praktycznie takie same ok 650, czy ION to dobr wybór?
Pozdrawiam

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post10 kwie 2016, 19:30

Strike to model wyżej. Powinny być ok.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości